Jump to content
Dogomania

Collie Krótkowłosy....


Miga

Recommended Posts

Witam! :D

Jako że collie krótkowłosy jest dość rzadką u nas w Polsce rasą chciałabym się dowiedzieć

=ile liczy ta rasa u nas osobników?

=jakie są u nas hodowle?

=jakie są różnice (oprócz długości sierści) miedzy krótko-a długowłosymi collie?

=jaki mają charakter?

=w jakich cenach można nabyc szczeniaczka?>

=czy są na forum jacyś posiadacze i miłośnicy tych owczarków?

Pozdrawiam

Aga&Dino

:D

Link to comment
Share on other sites

Obecnie w Polsce jest nie wiecej niż 50 Collie Krótkowłosych,a jedyne działające hodowle to Ko-To-Ra i Kontrgalop.Collie Smooth jest psem prawie naturalnym,gdyż nie dosięgła go psychiczna i fizyczna degeneracja zdarzającej się niestety u Collie Długowłosych.Uważany jest za psa twardszego, o bardziej stabilnym temperamencie niż jego długowłosy krewniak. Świetnie sprawdzają się w zawodach posłuszeństwa, agility, obedience.Niestety o cenach niewiele napiszę ale przypuszczam że poniżej 2000 zł nie da się kupić rodowodowego Collie,co

innego w Czechach czy na Słowacji gdzie rasa ta jest bardziej popularna niż u nas więc i ceny są niższe.Dużo informacji o rasie znajdziesz na mojej stronie o Collie www.miastocollie.republika.pl i na

stronie Noelani www.smooth.collie.plNiestety na forum nie spotkałam się z żadnym miłośnikiem czy hodowcą tej rasy a szkoda... :cry: :-? :(

baner1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Halo, a ja?

Ja mam collie krotkowlosa, chociaz po dzisiejszym szczotkowaniu zastanawiam sie czy na pewno ;) Podszerstka wyszlo z nie prawie tyle co z Kirysa :-?

Co do hodowli to Kontrgalop juz nie ma collie smooth, Fuegro mial jeden miot i wydaje mi sie ze niedlugo moze byc kolejny bo wlascicielka robi z suka uprawnienia hodowlane, a KoToRa jeszcze nie miala miotu. Dwie suczki z Fuegro mozna jutro zobaczyc w Katowicach i podejrzewam ze rowniez za 2 tygodnie w Warszawie. Cena 2000 to jakas wzieta z kosmosu, ostatni miot ktory byl w Polsce byl sprzedawany (o ile dobrze pamietam, bylo to kilka lat temu ponizej 1000). W Czechach tez wcale nie jest tanio bo jedna z hodowli sprzedawala szczenieta za 600euro.

Poza tym w tej chwili w Polsce jest rzeczywiscie nie wiecej niz 50 (skad ta liczba :o) bo na zestawieniu hodowlanym za 2002 bylo ich tylko 9.

Link to comment
Share on other sites

To rzeczywiście malutko tych kolaków.

Noelani a Ty z jakiej hodowli nabyłaś swojego pieska? Napisz coś o nim, czy charakter ma znacznie różny od Kirysa?

W necie mało jest stronek polskich , może znacie ?Na Waszej Noelani, MOna juz byłam, podobają mi sie :)

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o to że jednak nie wszystkie Collie są wystawiane,więc dokładną liczbę trudno określić a cena to było moje przypuszczenie :D i tak jak się zadzwoni do hodowcy to powie taką cenę jaką sobie ustali.Poza tym piszę że w Czechach czy Słowacji może ale wcale nie musi być taniej.Dobrze że pojwił się tu ktoś kto może sprostować te informacje i lepiej zna się na rasie. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Moja suka przyleciala z Finlandii.

Od Kirysa rozni sie wszystkim, jest od niego mniej odwazna (jak sie dzieje cos nowego, jakies zamieszanie itp to Kirys leci zobaczyc co jest grane i czy moze sie przylaczyc, a ona stoi w bezpiecznej odleglosci i sie przyglada), bardziej nieufna (do obcych wcale nie podchodzi w przeciwienstwie do Kirysa, ten to by sie z kazdym mizial), mniej szczekliwa (wlasciwie wcale nie szczeka), mniej samodzielna, szybsza, bardziej energiczna (pomijam Kirysa wiek), latwiejsza do szkolenia bo latwiejsza do zmotywowania, lazi za mna wszedzie, patrzy tylko co by tu dla mnie zrobic w momencie gdy Kirys zajmuje sie swoimi sprawami ;)

Wiecej stron polskich stron o collie smooth nie znam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Witam.
Ja zakochałam się w krótkowłosych collie już jakiś czas temu i wciąż się o nich uczę :) Uważam, że to na prawdę piękne psy i z dnia na dzień coraz bardziej rośnie we mnie chęć zaopiekowania się takim cudeńkiem :cool3:
Noelani - byłam na Twojej stronie, oglądałam fotki Twojej suni i uważam, że jest absolutnie wspaniała, jak sobie pomyślę, że przegapiłam Was na międzynarodówce w Katowicach, to aż mi się serce kraje :placz:
Mam nadzieję, że topic się rozkręci ;)
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Mnie właśnie ostatnio ta rasa zaciekawiła... Bardzo chcę w przyszłości uprawiać z psem agility (teraz też ćwiczę, ale mam małego kundelka, którego chyba przerastają moje ambicje ;) ).
Myślę o Border Collie, ale krótkowłosy collie też mnie poiciąga :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asti']
Myślę o Border Collie, ale krótkowłosy collie też mnie poiciąga :D[/quote]
Collie krotkowlosy doskonale sprawdza sie na agility co widac zwlaszcza w Czechach gdzie collie smooth uprawiajace ten sport sa niemalze rownie popularne jak bordery ;) U nas niestety collie smooth jest zbyt malo i do tej pory zaden na agility czy w innych sportach sie nie trafill :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Psiara&Nusia']
Noelani - byłam na Twojej stronie, oglądałam fotki Twojej suni i uważam, że jest absolutnie wspaniała, jak sobie pomyślę, że przegapiłam Was na międzynarodówce w Katowicach, to aż mi się serce kraje :placz:
.[/quote]
Ciesze sie ze Ci sie moja suczka podoba a co do wystaw to nic sie nie martw, jak tylko odchowamy szczeniaczki (mam nadzieje) to znowu wyruszymy na podboj ringow :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 8 months later...

Witam,
znalazłam w schronisku takie cudo:
[IMG]http://images35.fotosik.pl/14/9f4e8183215741e1.jpg[/IMG]
Nie znam się na rasie, ale od razu pomyślałam, że to mix collie, bo ma krótkie włosy. Dopiero się dowiedziałam, że z takimi kudełkami też może być. To młoda suczka. Jest spokojna, pogodna. Wydaje się być smutna. Może znacie kogoś kto się nią zainteresuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Sa duze szanse na to ze za jakies 2 lata chcialabym sie stac szczesliwa posiadaczka takiego owczarka. Czy moglabym prosic o jak najwiecej informacji na temat tej rasy (nie tylko charakteru ale ogolenie wszystko ot ych psiakach)? Interesują mnie opinie posiadaczy tej rzadkiej rasy. W internecie, niestety, wielu informacji nie znalazłam. Wszedzie jest wzorzec itp, ale to troche malo jak dla mnie. :eviltong:

Z gory dzieki za wszelka pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aina155']Czy moglabym prosic o jak najwiecej informacji na temat tej rasy (nie tylko charakteru ale ogolenie wszystko ot ych psiakach)? Interesują mnie opinie posiadaczy tej rzadkiej rasy. W internecie, niestety, wielu informacji nie znalazłam. [/quote]

Na moim profilu na youtube masz trochę filmów z czeskiego spotkania collie smooth, na którym było ponad 60 psów tej "rzadkiej rasy";) - [URL="http://www.youtube.com/view_play_list?p=9B902F1B94523772&search_query=wafelek"]YouTube - Broadcast Yourself.[/URL] , na mojej stronie - [URL="http://www.smooth-collie.pdg.pl"]ARIES Jant�rov� hviezda - working collie smooth[/URL] jest trochę o moim psiaku, i sporo informacji możesz znaleźć na forum collie - [URL="http://www.collie.intertel.net.pl/forum/index.php"]Forum Owczarka Szkockiego Collie :: Indeks[/URL] - zwłaszcza na wymienionych tam prywatnych stronach psiaków tej rasy, oraz w galeriach collie smooth.
Są też fajne, czeskie strony miłośników "kratand" - [URL="http://kratandy.cz/"]Kratandy.cz - Home[/URL] , [URL="http://www.collie-smooth.com/index8.html"]Skip & Odie - Collie Smooth - Kr�tkosrst� Kolie[/URL] i... zajrzyj do linków na ww stronach - w każdym bądź razie, zdjęć i opisów jest całkiem nie mało! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Super, bardzo dziekuje za wszystkie linki. Na pewno zajrze.

Forum o owczarkach znalazłam, ale zeby je przegladac trzeba sie zarejestrowac a to mi sie nie udawalo, niestety :roll:

Moze ja sie zle wyrazilam- rasa jest rzadka, ale na terenie Polski, slyszalam o tym ze w Czechach istnieje sporo hodowli tych psow.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja znajduję się w posiadaniu krótkowłosego owczarka (nie jest aż stak straszie krótkowłosy w porównaniu do tych na filmie Wafelka, ale pod taką nazwą ją dostałem). Moja Moly trzymana jest w kojcu, z czego 3 razy dziennie biegamy na spacerki. Bidulka jest po ciąży urojonej i antybiotyku, przez co zmizerniała ona i jej sierść, którą część na zadzie musiałem wyciąć, jednak teraz już wyzdrowiała i wszystko jest w porządku. Macie od niej pozdrowienia. :)

Link to comment
Share on other sites

Na pewno jakiś ma, nie jest spisana. Tylko tak jak mówię ona nie ma aż tak krótkiej sierści jak te psy z filmów, nawet nie wiem czy ona jest krótkowłosa, ale pod taką nazwą ją dostałem, nawet nie pamiętam od kogo, wiem tylko że w jej rodzinie dużo członków miało raka skóry, większość rodzeństwa, i w związku z tym, czy to może być dziedziczne??. Nie poświęcam całego zainteresowania na psach, więc bardzo się na tym nie znam, dla tego wpadłem na to forum żeby coś poczytać i się czegoś dowiedzieć od bardziej doświadczonych. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

[quote name='MateUsz']Z tego co wiem to jeszcze hodowla SMOOTH TO [URL="http://www.agawil.pl"]AGAWIL [/URL][/QUOTE]
Tak tak to ja;)

Wszystkich zainteresowanych COLLIE SMOOTH zapraszam na [url]http://agawil.pl/szczenieta.htm[/url] ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...