Jump to content
Dogomania

Gruby szczeniak ?? ON


Nicka*

Recommended Posts

Mam 8 tyg suczke ON

Podejrzewamy że jest troche za tłuściutka, nie wiem czy coś z tym robić czy z wiekiem jej to przejdzie.Dodam że była największa z miotu.
27.06 ważyła 5,70
urodzona 5 lipca

Dąże do tego żeby była tylko na suchej, ale z niej straszny łasuch, zje wszytko co ma w misce,i wydaje mi się że tylko z suchym jest głodna. Dlatego dostaje małe porcje ryżu z marchewką i kurczakiem ( wykluczyć to ? )
I czy samo suche starcza 100% i nie potrzebuje nic więcej ew od czasu do czasu koskte czy mięsko ??????

[url]http://img70.imageshack.us/my.php?image=dscn7989oz7.jpg[/url] - fotka jak leży
Później zrobie jej jeszcze jak stoi bokiem.
Prosze o rady... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Śnieżynka']Mim zdaniem puki co ne ograniczaj jej jedzonka sie zdrowo rośnie zeby nie bylo zadnych problemow jedne jedza wiecej jedne mniej :) i nie wygląda wcale na gruba a raczej dobrze odchowana :) i zdrowa :)[/quote]

owczarkom niemieckim nie można pozwalać na jedzenie ile wlezie bo siadają im stawy.

Grupa 1 owczarki niemieckie najlepiej niech właścicielka szczeniaczka tam wejdzie i zapyta specjalistów od tej rasy...........

Link to comment
Share on other sites

Jest taka tabela wzrostowo-wagowa... Ayshe podawała link :) Ja dzis od rana szukam i aż wstyd sie przyznac ale znaleźć nie mogę:oops:
Nie wiem, czy da Ci to jakies porównanie ale moja ma 12 tygodni i waży 10 kg

aha i jest tylko na suchej. Juz wielu osób sie pytałam i na samej suchej jest okej. kupiłam karme której nie trzeba suplementować. Daje odpowiednie dzienne porcje dzięki miarce i wszystko jest w najlepszym porządku :)

Link to comment
Share on other sites

Hmm moja wazyła 7kg jak miała 9,5 tygodnia bodajże :)
Co do suchej karmy to bedzie Ci na pewno łatwiej. Co prawda jestem jeszcze laikiem w sprawach ONków ale prawda jest taka, ze jak kupisz odpowiednia karmę i bedziesz podawać zgodnie z zaleceniami to nie powinnaś mieć wiekszych problemów. jak karmisz gotowanym to nie wiesz czy dajesz wszystko co małej potrzebne i czy nie za duzo alebo czy nie za mało je. Gotowane trzeba suplementowac odpowiednio. Ja sie na tym zupełnie nie znam wiec postawiłam na suche. a i dwaj hodowcy juz mi mówili, ze na dobrej karmie pies może jechać tylko na suchym :)

Link to comment
Share on other sites

Mój jak miał 11 tygodni ważył 10,5kg...
Wcześniejszy mój onek miał 12 tygodni i ważył 7kg, lekarz stwierdził niedożywienie...
A sama sucha karma jest ok. No i racjowana, a nie do woli. W taki sposób mój obecny onek ważyłby więcej niż mój facet, a facet jest duuuży :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie [URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=7003"]ayshe[/URL], zobaczymu ile bedzie warzyć za 3 dni jak skonczy 2 msc, i zoabczymy czy nie odbiega za bardzo od tabelki. Dziekuje bardzo wszystkim za pomoc.
Tu jak stoi bokiem
[B][URL]http://mioll.fretki.org.pl/upload/pliki/f-46daf3588b220.JPG[/URL][/B]

Link to comment
Share on other sites

Szirka waży 29 kg:multi: co przy jej problemach ze stawami jest bardzo dobre:lol: co prawda codziennie słyszę że głodze psa, ale ja wiem swoje od momentu schudnięcia nie mamy problemów z łapkami (zdażało nam się kuleć:-( ) a zaznaczę że ćwiczymy do IPO więc ruchu trochę mamy, pies skacze hyrde i palisade i jest OK:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mi-la']Moje suczysko waży 30 kg a jak na moje oko wygląda jakby za chwilę miała upaść, taka chuda![/QUOTE]

Im mniej tym lepiej dla stawów!

Ja mam pewien dylemat...niedlugo sterylka i strach czy mój głodoor Idowy nie przytyje. A to u niej nie wskazane!

Link to comment
Share on other sites

Hmm...a ja jak piszą podawac od do, wypośrodkowuję i to sunia dostaje. A czasami jak na nią patrzę to aż mnie korci by dawać jej górną granicę. Tylko po co? Skoro ona nawet tej wypośrodkowanej porcji nie zjada. Cóż, może w takim razie nie warto się martwić skoro w zasadzie zjada tyle co Wasze psiaki. Tylko czy szczenior jednak nie powinien więcej jeść?

Link to comment
Share on other sites

tyle ze my dajemy b.energetyczne karmy.jesli by dostawaly bytowke to dawalabym wiecej.ze szczeniorami jest wogole inaczej bo opieram sie na obserwacji,wadze i lasce pomiarowej.
traktuje tabelki jako szacunkowe zawsze.dlaczego?a bo kazdy moj pies jest inny.jeden dostaje 100 i zasuwa jak maszynka i jest w super formie a drugi musi zjesc 200 np zeby nei zjezdzac z formy.po porostu psy sa rozne i obciazenia treningowe kazdego dnia po prostu sie zmieniaja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...