Jump to content
Dogomania

ANF O2Free/O2Limited a ANF Advantage


Katerinas

Recommended Posts

Mam pytanko do osób które karmią lub znają karmę ANF.

Na stronie usunięte przez moda są przedstawione jakby dwa rodzaje karm dla psów: ANF O2Free/O2Limited oraz ANF Advantage.

Z tymże karmy z części ANF O2Free/O2Limited są zdecydowanie droższe od karm w półki ANF Advantage. Czy w związku z tym idzie też jakość?

Za 7.5 kg worek ANF Kurczak z ryżem zapłacę około 114 zł zaś za 9 kg worek ANF Advantage 27 zapłacę około 70 zł (ceny oczywiście bywaja ruchome w zależności od sklepu).

Czy ktoś się w tym wyznaje?

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że karmy 02 limited ( czy jak to się nazywa), są pakowane próżniowo i być może dlatego dużo droższe :roll:
:hmmmm: muszę chyba zadzwonić do dystrybutora do Grodziska Maz. :roll:
A propos. Katerinas, gdzie kupujesz karmę? Ja spotkałam się z wyższymi cenami niż te podane przez Ciebie :(
wyślę Ci namiar na priva :)
Link to comment
Share on other sites

Katerinas

możesz coś więcej napisać czemu wprowadzili zakaz sprowadzania Nutry do Polski?

Ja swoją Leię też karmię Nutrą, a teraz nawet chciałam ją przestawić na Nutrę Professional.

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam

Beata, Leia i Max (królik baranek)

Link to comment
Share on other sites

A wracając do karmy ANF jest bardzo dobra i smczna ta karma z łososiem. Właśnie ci znajomi taką karmią i jak kiedyś częstowali Klio to jej bardzo smakowało :wink: Dodam, ze własnie ze na taki rodzaj tej karmy namówili włascicielkę shar pei'a - alergika, któremu okazało sie ze bardzo służy :wink:

Link to comment
Share on other sites

Na stronie http://www.zoovet.pl/karmy.html są przedstawione jakby dwa rodzaje karm dla psów: ANF O2Free/O2Limited oraz ANF Advantage.

Z tymże karmy z części ANF O2Free/O2Limited są zdecydowanie droższe od karm w półki ANF Advantage. Czy w związku z tym idzie też jakość?

Czy ktoś się w tym wyznaje?

Cześć

A nie łaska kliknąć na link "Dlaczego ANF"?

Jeśli nazwa ci nic nie mówi to tam jest wszystko czarno na białym:

Dlaczego opakowania próżniowe - beztlenowe ( 02 - FREE )?

TLEN. Czy nie jest dziwne że tak niezbędny do podtrzymania życia tlen jest także odpowiedzialny za skracanie go. Jak można wywnioskować, mówimy tu o długości życia witamin i innych niezbędnych składników pokarmowych. Tlen obecny w powietrzu wewnątrz opakowania pokarmu dla zwierząt reaguje z tłuszczem i innymi składnikami pożywienia powodując jełczenie. Te efekty szczególnie narastają przez miesiące upływające od produkcji do momentu karmienia zwierząt.

SUBSTANCJE KONSERWUJĄCE. Aby walczyć ze skutkami spowodowanymi przez tlen w opakowaniach z karmami, wielu producentów stosuje duże ilości bardzo skutecznych chociaż kontrowersyjnych silnie działających sztucznych środków konserwujących jak np. Ethoxyquin. Niewielu producentów oferuje „ naturalne ” receptury stosując witaminę E jako środek konserwujący. Jednakże wit. E może być nieskuteczna z powodu zachodzących procesów jełczenia w trakcie długiego przechowywania pokarmu. Nie trzeba chyba dodawać, że zjełczały pokarm jest szkodliwy dla zwierząt. Z tego powodu większość producentów nawet pokarmów z grupy wiodących stosuje duże ilości substancji konserwujących .

02 FREE. Ażeby zachować pełną 100 % wartość wszystkich składników pokarmowych, z opakowań pokarmów ANF jest usuwany tlen, który powoduje degradację pokarmu. Świeżość, aromat i wartość pokarmu z naszego suchego pokarmu jest doskonale utrzymana nawet do 18 miesięcy od daty produkcji. To tak jakby zatrzymać czas w miejscu.

Nic dziwnego że smaczny i świeży smak i zapach pokarmów ANF jest preferowany przez zwierzęta. Psy i koty wolą świeży zapach i smak karm ANF bardziej niż inne suche karmy, czego najlepiej dowodzą niezliczone listy od zadowolonych klientów.

Czy karmilibyście siebie lub swoje dzieci pokarmem zawierającym mocno konserwowane składniki , pokarmem z papierowego opakowania, który nim trafi do miski Twojego pupila przez całe miesiące jest produkowany, pakowany, składowany, transportowany i leży na półkach sklepowych a po kilku miesiącach zanim trafi do miski twojego pupila uległ zjełczeniu? Kochacie swoich ulubieńców, dlaczego więc mielibyście narażać ich na stosowanie pokarmu opartego na kontrowersyjnych składnikach konserwujących i substancjach wypełniających. Pokarm ANF pozwala uniknąć tych niebezpieczeństw. Ponieważ Ty kochasz swojego psa lub kota i chcesz mu zapewnić długie i zdrowe życie dlatego powinieneś wybrać pokarm ANF.

Pamiętaj - wykonanie wysokiej jakości suchego pokarmu nie jest trudne. Utrzymanie jego jakości jest o wiele trudniejszym problemem.

W przyszłości każdy wiodący pokarm dla zwierząt domowych będzie pakowany w ten sposób. Ponieważ my jesteśmy to winni naszym ulubieńcom, ażeby dostawały zachowujący świeżość pokarm.

Spróbuj ANF. Przekonasz się i zobaczysz różnicę w porównaniu z innymi pokarmami.

Sam karmiłem mojego psiaka ANF Pupy 28 do 9 miesiąca, potem zwykły Pupy Adventage. Z czystym sumieniem moge polecić te karmy. Moim zdaniem są lepsze od Eucanuby.

Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Dude - dzięki za podpowiedź :wink: Czytałam ten link :) Z tymże powinien on być w takim razie zatytułowany "Dlaczego ANF O2Free/O2Limited?" a nie ogólnikowo "Dlaczego ANF?" :roll: Czyli wersję Advantage mogę sobie wrzucić pomiędzy supermarketowe Pedigree :roll:

Ale prawdopodobnie temat i tak będzie nieaktualny bo jeśli okarze się że Nutra Nuggets będzie jednak sprowadzana do Polski to wracamy do Nutry :)

Link to comment
Share on other sites

Czyli wersję Advantage mogę sobie wrzucić pomiędzy supermarketowe Pedigree

Nieeee! Nie tak pochopnie.

Sam przez pewien czas karmiłem Advantage i żadnej różnicy nie zauważyłem.Przeczytaj zresztą skład.Jest to również bardzo dobra karma.

Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Ostatnie 2 razy jak kupowałam ANF O2Free to niestety nie był pakowany próżniowo. Karma przesypywała się. To była karma w workach 15 kg.

Dzisiaj widziałam, że było to samo. Natomiast w workach 7,5 kg i mniejszych było normalnie, bez powietrza, karma była "ubita".

Dlatego kupiłam Royala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...