Jump to content
Dogomania

Gwizdek ultradźwiękowy dla psa


sylwiaskalska

Recommended Posts

Kidyś kupiłam taki gwizdek ( bo doszłam do wniosku, że po co się drzeć :D , jak mogę sobie pogwizdać). No i ... Axle patrzył na mnie jak na ufo. Miał totalnie w tyłku, że ja sobie płuca wypluwałam w ten cholerny gwizdek. W końcu go zgubiłam i OK. Wróciłam do starej sparwdzonej metody :D

Link to comment
Share on other sites

Psa trzeba przyzwyczajać do dźwięku gwizdka od szczeniaka. Ja osobiście używam gwizdka i jestem z efektów zadowolana (mam słabe gardło i nie mogę krzyczeć). Jak mnie ktoś kiedyś napadnie, to nie wiem jak będę wołać na pomoc. 8)

Link to comment
Share on other sites

przy ukladaniu psów myśliwskich gwizdki sa bardzo użyteczne ,ponieważ pozwalają wydawać komendy na dość dużą odległość odległość (konkretna ilość gwizdów lub ich określona długość określa polecenie)

Wydaje mi się, że typowe gwizdki myśliwskie maja jeden ton, ale te małe metalowe posiadają regulacje na tyle dużą, że nie powinno być problemów z takim samym dźwiękiem :wink: mają jednak wielką wadę....potrafią przymarznąć do ust przy dużym mrozie... :oops:

pozdrowionka

Aga&Chaps

Link to comment
Share on other sites

Kupiłem taki gwizdek kilka dni temu. Na razie jestem trochę rozczarowany bo to miało być tak, że gwizdek miał wydawać dźwięki nieslyszalne dla ludzi a wg mnie to on normalnie gwiżdże. Na razie dopiero rozpocząłem trening tzn przywołuję nim psy po smakołyki. Zaletą tego gwizdka jest to, że jest bardzo smukły - dobrze się go nosi pod koszulą jako wisiorek i wygląda na solidną i trwałą konstrukcję.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Gwizdek taki, niemiecki, można kupić w sklepach z artykułami dla psów. Gdzieś tam mam w domu taki gwizdek. Jest metalowy i faktycznie smukły. Składa się z dwóch części. Można skręcając go lub rozkręcając uzyskać konkretny dźwięk. Rzeczywiście mało słyszalny. Ale aby ten konkretny dźwięk był na stałe (aby pies się do niego przyzwyczaił) to chyba powinien być dobrze skręcony. A mnie on się bez przerwy rozkręcał, mój ówczesny pies go olewał, więc przestałam go nosić.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

a powiedzcie po co te gwidzki dokładnie?bo przeciez nie lepiej jak pies przychodzi na wasz glos?ja myśle ze lepiej jest sie nauczyc gwizdac na palcach bo wtedy pies zawsze usłyszy,i zawsze mozesz gwizdnąc.bo co bedzie jak gwizdka zapomnisz??ja umiem na palcach gwizdac baardzo glośno:)

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze nie umiem gwizdać na palcach,dlatego używam gwizdka, rodzina też.żeby go nie zapominać towieszam na wieszaku razem ze smyczą.

Po drugie jak chcę przywołać psa to nie używam jego imienia (nie wszyscy muszą wiedzieć jak się nazywa).

Pozdrawiam :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Na samym dole 1. strony forum "Szkolenie" masz topic "gwizdek dla psa". Tam była dość długa dyskusja, jak tego uczyć i moja relacja, jak nauczyłam psa reagować na gwizdek - zwykły, bo przy ultradźwiękowym sp... sprawę, ale na szczęście go zgubiłam, kupiłam zwykły i tu już tych błędów nie popełniłam. Teraz Emil przylatuje na gwizdek z szybkością torpedy, a ja nie muszę zdzierać gardła. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...