Jump to content
Dogomania

World Dog Show 2008 - Sztokholm - Szwecja


musia

Recommended Posts

  • Replies 415
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

po za tym jak masz np.
HANAR
Juniorklass Placering


Katalognr
Hund & Ägare 1:a
Excellent
19337
ZORRAZO NI CASIO, Ägare ROBERTSSON JAN, VÄNERSBORG, SVERIGE 2:a
Excellent
19327
AQUAGRUAZ BOMBALERO, Ägare PÄIVI JÄRVI, FI-01800 KLAUKKALA, FINLAND 3:a
Excellent
19326
BALTJW-07 BALTW-07 NORDJV-07 AMIGO CANIS MARINUS, Ägare SAMALETDIN KAMILE, FIN-02180 ESPOO, FINLAND 4:a
Excellent
19338
ZORRAZO PINGO, Ägare TUULA SUOMALAINEN, FI-49400 HAMINA, FINLAND
Oplacerade hundar Juniorklass [I][Visa[/I]] KatalognrHund & Ägare Excellent19328CALMIGOS CHANTO, Ägare CALMEGÅRD ULRIKA, ESKILSTUNA, SVERIGE Excellent19332NORIO, Ägare SAARENPÄÄ MAIJA & YLITALO EILA, FIN-95530 KARUNKI, FINLAND Excellent19336ZORRAZO MORITZ, Ägare JAANA KATAJALEHTO, FI-00400 HELSINKI, FINLAND Very good19331LUUMUSUKAN CHUMBAWAMBA, Ägare ANNE PIIROINEN, HANNA SUHONEN, FI-02970 ESPOO, FINLAND Very good19333PERRO RIZADOS BRUNO, Ägare BLOMQVIST ÅSA, STOCKHOLM, SVERIGE Very good19334THORELA'S ROCCA ROSSA, Ägare LAILA OG THORE IVERSEN, NO-2837 BIRISTRAND, NORGE Very good19335TIMON DE AGUAS DEL SUR, Ägare BERIT LANGDAHL ANDRESEN, N-7129 BREKSTAD, NORGE
to widzisz cos takigo VISA - pokaz reszte

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze- są psy doskonałe- wzorzec nie jest niedościgniony.
Wzorzec jest tworzony na podstawie anatomii i psychiki żywych przedstawicieli gatunku.
Sa psy, które w tym wzorcu sie doskonale mieszcza i te właśnie powinny otrzymywać oceny doskonałe, niezależnie od gustu sędziego, a to z tej prostej przyczyny, ze gust sędziego jest tylko jego gustem, czyli widzeniem danej rasy. Tak, czy siak, ma sędziowac zgodnie i w ramach wzorca.
Jego dywagacje na temat wielkości suki shiby nic mnie nie obchodzą. Dopóki suka mieści się w granicach zakreślonych przez standard rasy- ma obowiązek w tym standardzie się poruszać.
A nie wypisywać mi, ze wprawdzie suka przepiękna i proporcjonalna, ale on woli większe.
Takie dywagacje na temat psa może robić Japończyk, i też nie przypadkowy, tylko co najmniej szef wyszkolenia sędziów NIPPO.
I nie na Światówce, tylko na specjalistycznej lub klubowej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zpr'][CENTER]Ja wróciłam dziś w nocy ;) Podróż męcząca, ale warto było, z suczką Gończy polski wywalczyłam Zw. Świata, BOB oraz zostaliśmy wybrani do finałowej 8 na Best of Group na ponad 20 gończych :lol: Wrażenia z samej wystawy takie sobie, za to ring honorowy piękny, kolorowy miło było się po nim przebiec :loveu: Sztokholm i okolice przepiękne, mam mnóstwo zdjęć oraz miłe wspomnienia z pobytu w tej części Europy.

[/CENTER]
[/quote]
Brawo!!!

[quote name='Sylvia_76']
El Corazon Modry Efekt
V-ce Zwyc.Swiata, Res. CACIB, CAC, EXC.1 :multi:[/quote]
Super!!!
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosia']
Faktem jest, że żadna suka z cieczką nie miała szansy sie tam dostać, podobnie, jak jakikolwiek chory pies.


Gosia[/quote]


Gosiu ja mało tego, że widziałam dużo suk z cieczką, to moi znajomi bez najmniejszych problemów wprowadzili sukę w 10 dniu cieczki na WDS. Owszem na wejściu sprawdzali i naszą sukę również, ale nie kazali nam się cofnąć...

Link to comment
Share on other sites

ZPR, jednak WDS miał informację o wystawianiu suk w cieczce, były jakieś "zakazy" nie wiem dokładnie jakie bo nie dotyczy mnie ten temat.

Co do wetów...to zostawię to bez komentarza, ja w nie wiedzy ominęłam pkt weterynaryjny i nawet nikt mnie nie zatrzymał i nie zwrócił uwagi co i jak:roll:

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...