Jump to content
Dogomania

World Dog Show 2008 - Sztokholm - Szwecja


musia

Recommended Posts

  • Replies 415
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Jogurt']Wlasnie, da sie zglosic psa i zaplacic przelewem ze tak powiem zwyklym a nie karta, bo siedzialam godzine i nie wchodzi :placz: Tylko prosze wytlumaczcie mi tak lopatologicznie, krok po kroku bo ja beztalencie komputerowe jestem[/quote]

Ja mialam ten sam problem...
wiec skopiowalam caly (no prawie) formularz zgloszenia, wkleilam do maila uzupelnilam dane itp i wyslalam. A co do zaplaty to placilismy tradycyjnie tzn przelewem, tzn moja mam nie ja ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotal']Tak jest do Anglii i Irlandii.
Do Szwecji tak nie trzeba, ale badania musza byc 3 miesiace od szczepienia[/QUOTE]

Dorotal jak to od szczepienia?? bo nie szczailam...:oops:
mojemu psu (ktorego chce zglosic) szczepienie przeciw wsciekliznie konczy sie z poczatkiem maja - i wtedy bedziemy sie znowu szczepic, wystawa jest w lipcu, wiec kiedy mam jej te badania robic??:mad:
dzieki i pozdr

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=2][FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=#000080]Do Szwecji:[/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]
[COLOR=#000080][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]W pierwszej kolejności zwierzęta muszą zostać zidentyfikowane za pomocą mikroczipu, zgodnego z Normą ISO 1784 lub Aneksem A do Normy ISO 11785 lub za pomocą tatuażu.[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000080][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]Następnie muszą zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie, zgodnie z zaleceniami producenta szczepionki.[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000080][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]Muszą zostać poddane badaniu w kierunku określenia efektywności szczepienia przeciwko wściekliźnie (pozytywny wynik badania – miano przeciwciał neutralizujących wynoszące co najmniej 0,5 IU/ml). Badanie musi zostać przeprowadzone w laboratorium zatwierdzonym przez Komisję Europejską na próbce krwi pobranej na 120 do 365 dni po ostatnim szczepieniu przeciwko wściekliźnie (próbki pobrane przed upływem 120 dni od ostatniego szczepienia nie są ważne). Rejestry lekarzy upoważnionych do pobierania próbek krwi w celu przeprowadzenia powyższego badania od psów, kotów i fretek prowadzą właściwe terytorialnie okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne. Jednocześnie po uzyskaniu wyniku badania należy udać się do lekarza weterynarii upoważnionego do wystawiania paszportów dla zwierząt towarzyszących w celu uzyskania paszportu dla zwierzęcia. [/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000080][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]Muszą zostać poddane odrobaczaniu przeciwko Echinococcus spp., przeprowadzonemu przez lekarza weterynarii w ciągu 10 dni przed planowanym przemieszczeniem zwierzęcia, przy użyciu preparatu zawierającego praziquantel lub epsiprantel.[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000080][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2]Spełnienie wszystkich powyższych warunków musi być potwierdzone w paszporcie zwierzęcia.[/SIZE][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Co do wymogu o mikrochipach, nie jest tak. Wymagany jest mikrochip lub czytelny tatuaż!
Tu jest informacja ze strony ambasady Szwecji:

[B]"Przywóz psów i kotów z krajów UE [/B]
Poniższe przepisy obowiązują przy wwozie psów lub kotów z krajów UE (w tym oczywiście z Polski) do Szwecji od 3 lipca 2004, do odwołania:[LIST]
[*]Zwierzęta muszą zostać [COLOR=#cc0000]oznaczone mikrochipem (spełniającym wymagania norm ISO)[/COLOR] lub [COLOR=#cc0000]wyraźnym tatuażem.[/COLOR] Jeśli użyty został mikrochip nie spełniający norm ISO, wymagane będzie zabranie własnego czytnika, który umożliwi odczytanie danych na granicy.
[*]Zwierzę powinno zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie w warunkach odpowiadających wymaganiom producenta szczepionki, sama zaś szczepionka musi być zatwierdzona przez Światową Organizację Zdrowia, WHO.
[*]Należy przeprowadzić test na obecność przeciwciał bakterii wścieklizny, na podstawie którego można będzie ustalić przeciwciała przynajmniej na poziomie 0.5 IE/ml. [COLOR=#cc0000]Test powinno się przeprowadzić conajmniej 120 dni, ale nie później niż 365 dni po ostatnim szczepieniu przeciwko wściekliźnie.[/COLOR] Jedynie laboratoria zatwierdzone przez UE mogą badać pobraną od zwierząt krew.
[*]Zwierzęta muszą zostać odrobaczone (tasiemiec - Echinococcus spp) przez autoryzowanego weterynarza
nie wcześniej niż 10 dni przed planowaną datą wyjazdu.
[*]Wwóz szczeniąt i kociąt młodszych niż 3 miesiące wymaga zezwolenia Urzędu ds. Rolnictwa – Jordbruksverket. Mogą ubiegac się o nie jedynie właściciele szczeniąt pochodzących z krajów, w których nie występuje ryzyko wścieklizny. Do takich należą: Australia, Belgia, Cypr (grecka część), Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Grecja wraz z wyspami, Hiszpania z wyjątkiem Centy i Melilli, Holandia, Irlandia, Islandia, Japonia, Luksemburg, Malta, Nowa Zelandia, Portugalia wraz z wyspami, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania oraz Włochy."[/LIST]Następnie proszę nie mylić dat szczepień z badaniem na przeciwciała. Co innego jest wymóg Szwedów do dokonania tego badania w określonym terminie od podania szczepionki, zaś co innego jest wymóg zaszczepienia psa wynikający z przepisów obowiązujących w danym kraju, czy też producenta szczepionki.
Innymi słowy- szczepisz psa w maju czy czerwcu, tak jak robisz to co roku. Natomiast badasz przeciwciała w dowolnym terminie np. zachowując wymóg:
"[COLOR=#cc0000]Test powinno się przeprowadzić conajmniej 120 dni, ale nie później niż 365 dni po ostatnim szczepieniu przeciwko wściekliźnie."[/COLOR]
[COLOR=Black]No i trzeba tylko pamiętać, by odrobaczyć[/COLOR] zwierzątko w terminie wymaganym.
Co do badania na przeciwciała- nie róbcie tego w Puławach, bo cholernie drogo i długo się czeka.
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images23.fotosik.pl/172/9eac27c566295ffc.png[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Matusz']Czy jest wiadomo, i jak jest to w jakie dni które grupy będą? ;)[/quote]
no to bylo wiadomo od poczatku Mateusz :lol:

Wystawa w dniach 3-6 lipiec 2008 - Sztokholm

Czwartek - 3.07. - gr. 2, 4.
Piątek - 4.07. - gr. 1, 9.
Sobota - 5.07. - gr. 3, 7, 10.
Niedziela - 6.07. - gr. 5, 6, 8.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Savannah']no to bylo wiadomo od poczatku Mateusz :lol:

Wystawa w dniach 3-6 lipiec 2008 - Sztokholm

Czwartek - 3.07. - gr. 2, 4.
Piątek - 4.07. - gr. 1, 9.
Sobota - 5.07. - gr. 3, 7, 10.
Niedziela - 6.07. - gr. 5, 6, 8.[/quote]


dzięki :oops:


to super, że w czwartek jest też gr IV bo ja akurat będę w czwartek

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Słuchajcie...
Ja planuje zrobic sobie 6 dniowy weekend :cool3: oczywiscie jadę BEZ psa...
Wylot z Polski (naprawdę można lecieć bardzo tanio ok 200zl) w środę, powrót poniedziałek...
Bilecik na 4 (czwartek-niedziela) dni wystawy, codziennie na luzie obejrzy sie co akurat danego dnia będzie fajnego, a południe-wieczorek zwiedzano Sztokholmu... stolicy Skandynawii :beerchug: ,
spanko tez można znaleźć tanio w samym centrum (np w schroniskach młodzieżowych 25-30 euro za noc)
Na chwile obecna planuje wypadzik sama... ale bardzo milo by było znaleźć towarzystwo..;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gracjana']Słuchajcie...
Ja planuje zrobic sobie 6 dniowy weekend :cool3: oczywiscie jadę BEZ psa...
Wylot z Polski (naprawdę można lecieć bardzo tanio ok 200zl) w środę, powrót poniedziałek...
Bilecik na 4 (czwartek-niedziela) dni wystawy, codziennie na luzie obejrzy sie co akurat danego dnia będzie fajnego, a południe-wieczorek zwiedzano Sztokholmu... stolicy Skandynawii :beerchug: ,
spanko tez można znaleźć tanio w samym centrum (np w schroniskach młodzieżowych 25-30 euro za noc)
Na chwile obecna planuje wypadzik sama... ale bardzo milo by było znaleźć towarzystwo..;)[/quote]
No ja chce wyjechać do Szwecji ok.1 lipca, powrót dopiero po 10.. ale z chęcią pisze się na zwiedzanie Sztokholmu - sama mogę pokazać pare ciekawych miejsc :p!
A jeśli chodzi o samolot, to fakt, można do Sztokholmu lecieć już za bardzo małe pieniądze, mi wyszło ok.160 zł w dwie strony z Poznania;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gracjana']Słuchajcie...
Ja planuje zrobic sobie 6 dniowy weekend :cool3: oczywiscie jadę BEZ psa...
Wylot z Polski (naprawdę można lecieć bardzo tanio ok 200zl) w środę, powrót poniedziałek...
Bilecik na 4 (czwartek-niedziela) dni wystawy, codziennie na luzie obejrzy sie co akurat danego dnia będzie fajnego, a południe-wieczorek zwiedzano Sztokholmu... stolicy Skandynawii :beerchug: ,
spanko tez można znaleźć tanio w samym centrum (np w schroniskach młodzieżowych 25-30 euro za noc)
Na chwile obecna planuje wypadzik sama... ale bardzo milo by było znaleźć towarzystwo..;)[/quote]
Hej Gracjana...chetnie dotrzymamy Ci towarzystwa....tylko my przede wszystkim na wystawy....:loveu:
My plyniemy promem...3 go ,:cool3: 4 i 5 mamy wystawy:cool3: 6 tego ogladamy finaly....i uciekamy do domku...;)...
to moze cos pozwiedzamy....
a jak Ty tak na luzaku jedziesz to masz obowiazek obfocic wystawe...!!!!!:cool3:Ale wspomnialas o noclegach w schroniskach....mozesz podac namiary....szukamy usilnie noclegow.....;)
pozdrawiam;) Dorota i reszta wyprawy na Szwecje;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...