Jump to content
Dogomania

World Dog Show 2008 - Sztokholm - Szwecja


musia

Recommended Posts

[B]Zacznę od pytania : Kto się wybiera?[/B]

A teraz prywatne - Czy ktoś wie - czy Szwedzi życzą sobie szczepienie przeciw wściekliźnie szczepionką jakiejś konkretnej firmy czy to obojętne.? Z tego co mi mówiono w lecznicy Anglicy podali listę uznanych przez nich producentów.

A jak ze Szwecją?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 415
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Dropka']a może by tak zorganizowany wyjazd busem np.z Gdyni?byłby ktoś chętny?Jeśli tak to zaczęłabym kombinować.Jeśli nie to będę jechała z przyjaciółką (na 3 grupę)prywatnym autem bez psów i chętnie kogoś zabiorę;o)[/quote]

Ja jestem chętna na busik, jestem z Gdańska.

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie odnośnie przepisów z tego co słyszałam i co mowiła mi rodzina mieszkająca w szwecji to psy wystawiane i przekraczające granice w sobote i niedziele niemuszą juz mieć badań na przeciwciała.
Czy ktos coś o tym wie?
A wystawa jestem ozywiście zainteresowana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MichalMi'][URL="http://www.stenaline.pl"]www.stenaline.pl[/URL]
[URL="http://www.unityline.pl"]www.unityline.pl[/URL]
[URL="http://www.polferries.pl"]www.polferries.pl[/URL]

wszystko w zależności od tego czy płacimy za samochód, czy płyniemy jako "drobnica" + kajuta i ew. jedzenie.[/quote]
regulamin przewozu [B]unityline[/B]:
[COLOR=red][B]"Uprzejmie informujemy, że z dniem 16.02.2007 do odwołania zostaje wprowadzony zakaz przewozu psów na m/f Polonia."


[COLOR=black]polferries[/COLOR][/B][COLOR=black] dopuszcza psy pisząc enegmatycznie o dodatkowej opłacie i odrębnych przepisach[/COLOR]
[/COLOR] i chyba jest najlepszy, bo płynie z Gdańska do Sztokholmu (wsi jakiejś okolicznej-dojazd kolejką) więc bez busa by się obyło :razz:

Link to comment
Share on other sites

Zw strony Polferries:

[COLOR=black][FONT=Verdana]INFORMACJE OGÓLNE DLA PASAŻERÓW[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]INNE[/FONT][/COLOR]
2. Przewoźnik przyjmuje do przewozu małe zwierzęta domowe (w klatkach, koszach) za opłatą, która stanowi 25% ceny podstawowej za podróż osoby dorosłej. Pasażer przewożący zwierzęta zobowiązuje się wykupić całą kabinę do swojej dyspozycji, odpowiada za jej stan sanitarny. W miejscach ogólnodostępnych, pasażer podróżujący z psem, ma obowiązek, trzymania psa na smyczy i w kagańcu. Pasażer zobowiązany jest do zapoznania się z przepisami weterynaryjnymi danego kraju oraz do posiadania wszystkich dokumentów niezbędnych do wwiezienia zwierzęcia do kraju przeznaczenia. Przewoźnik może odmówić przewozu zwierząt, jeżeli ich pobyt na statku, według oceny Przewoźnika, uznany zostanie za zagrażający bezpieczeństwu pasażerów lub załogi. W takim przypadku uiszczona opłata podlega zwrotowi.

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie
[QUOTE][B]SZCZEGÓŁOWE WARUNKI PRZEWOZU PSÓW, KOTÓW I FRETEK[/B] do Szwecji
[IMG]http://www.lecznica.gdansk.pl/gfx/upload/0-20061001074431.jpg[/IMG]

[LIST]
[*]Zwierzę musi być oznakowane poprzez mikroczip (spełniający normy ISO 11784 lub załącznika A do normy ISO 11785).[/LIST]

[LIST]
[*]Zwierzę musi być zaszczepione przeciw wściekliźnie w wieku powyżej 3 miesięcy życia szczepionką urzędowo dopuszczoną do stosowania tzn. szczepionką inaktywowaną, która zawiera co najmniej jedną jednostkę antygenową w dawce.[/LIST]

[LIST]
[*]Zwierzę musi posiadać paszport zawierający powyższedane oraz wynik badania krwi, a także informację o odrobaczeniu.[/LIST]

[LIST]
[*]Zwierzęta w wieku poniżej trzech miesięcy nie mogą być przemieszczane do momentu osiągnięcia przez nie wieku wymaganego do wykonania szczepień oraz, jeśli przewidziano to w przepisach, są poddane testowi na oznaczenie miareczkowania przeciwciał. Odstępstwo od tej zasady jestmożliwe jedynie w szczególnych przypadkach po uzyskaniu zgody właściwych władz.[/LIST]

[LIST]
[*]Psy i koty muszą zostać poddane badaniu w kierunku określania miana przeciwciał neutralizujących przeciwko wściekliźnie z wynikiempozytywnym tj. mianem wynoszącym co najmniej 0,5 IU/ml.[/LIST]

[LIST]
[*]Badanie krwi musi być przeprowadzone w laboratorium zatwierdzonym przez Komisję Europejską.[/LIST]


[LIST]
[*]Próbka krwi do badania musi być pobrana nie wcześniejniż 120dni i nie później niż 365 dni po ostatnim szczepieniu przeciwko wściekliźnie (próbki pobrane przed upływem 120 dni są nieważne).[/LIST]


[LIST]
[*]Zwierzęta muszą zostać poddane odrobaczeniu przeciwko Echinococcus spp., przeprowadzonemu przez lekarza weterynarii w ciągu10 dni przed planowanym wyjazdem, przy użyciu preparaty zawierającego praziquantel lub espirantel.[/LIST]

[LIST]
[*]Wypełnienia działu IX i X Paszportu dokonuje Powiatowy Lekarz Weterynarii[/QUOTE][/LIST]+ 10 literek.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...