Jump to content
Dogomania

Kopiowane - Czy to karalne?


1w0na

Recommended Posts

[quote name='twiggy']Ano,prawda.Bo narosła moda wśród tych napakowanych dziurawców na takie psy a dalej to już z górki poszło.Nie miejcie więc za złe społeczeństwu,że tak właśnie kojarzą te rasy.[/quote]
No napakowana mieszanka agresywnych ras bez papieru to nie amstaf.
Debil i z labradora zrobi mordercę, właśnie był artykuł na interii, babeczka która ma zdanie podobne do Twojego, napisała se artykuł, a co, każdy może...ale ja do grobu bede twierdzić, to amstafy sa ofiarą ludzi, nie na odwrót.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Rybka_39']twiggy no w temat wyżłów nie wnikam bo i raczej profesjonalnym tropieniem się zbytnio nie interesuję, tak jak i statystykami, ale czy robi się coś pod kątem umocnienia ogonów?:roll:
[/quote]

Nic mi o tym nie wiadomo :shake:
Obawiam się,że to już taki typ...

[quote]dlaczego wyżłom ogony się tnie a uszy nie?[/quote]

Dlatego,że byłyby narażone na zbyt wiele czynników zewnętrznych

Link to comment
Share on other sites

[quote name='twiggy']Nic mi o tym nie wiadomo :shake:
Obawiam się,że to już taki typ...



Dlatego,że byłyby narażone na zbyt wiele czynników zewnętrznych[/quote]
Na wiatr, śnieg, deszcz i pluchę?? Bardzo lakoniczna odpowiedz... nie dziwne że nie znajduje taki powód poklasku...
Zagrażało to ich życiu? zdrowiu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']Na wiatr, śnieg, deszcz i pluchę?? Bardzo lakoniczna odpowiedz... nie dziwne że nie znajduje taki powód poklasku...
Zagrażało to ich życiu? zdrowiu?[/quote]

Blisko...;)
Uszy tnie się chyba też z jakiegos powodu (???) a u wyżła żadnych wskazań na to żeby je ciąc nie ma.Cięte ucho jest u takiego psa bardziej narażone...chocby przy pracy w wodzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybka_39']Tak- tylko, że wilki mają stojące uszy.:roll:
I dużo pierwotnych ras też.
Bo klapnięte uszy utrudniają wysyłanie CSów i ogólnie porozumiewania się- tak samo kopiowane.
Znów bez ogona- jak człowiek bez języka....jak wyrazi dominację i strach?[/quote]

Zwróc uwage,że wyżły kopiuje się bardzo charakterystycznie.
Nie tak jak boksery czy dobermany.
Kopiowany ogon u wyżła nazywamy strychulcem.Pies potrafi nim się doskonale porozumiewac,doskonale potrafi okazac radośc,strach otd...

btw-W którymś z archiwalnych numerów psa jest również artykuł dotyczący ras mysliwskich i nie skracania ogonów i co się okazuje że jest tak wiele urazów,że kilkadziesiąt procent z psów o długich ogonach musiało mieć obcinane w wieku dorosłym-i co jest lepsze? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='twiggy']Zwróc uwage,że wyżły kopiuje się bardzo charakterystycznie.
Nie tak jak boksery czy dobermany.
Kopiowany ogon u wyżła nazywamy strychulcem.Pies potrafi nim się doskonale porozumiewac,doskonale potrafi okazac radośc,strach otd...

btw-W którymś z archiwalnych numerów psa jest również artykuł dotyczący ras mysliwskich i nie skracania ogonów i co się okazuje że jest tak wiele urazów,że kilkadziesiąt procent z psów o długich ogonach musiało mieć obcinane w wieku dorosłym-i co jest lepsze? :roll:[/quote]
W porządku, może zrozumiem to w przypadku psów pracujących, jeżeli pies miałby być podczas pracy w przyszłości narażony na bół, łamanie itd niech będzie... ale przecież groo wyżłów jest kupowane do domu, do towarzystwa długich spacerów... więc po co? Pozatym jednak wydaję mi się, że odsetek psów "regularnie" pracujących na tle ilości cięć jest niewielki...
Z drugiej strony jakieś badania, statystyki ? potwierdzające ten powód cięcia ogona?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']Jasne, uszy dla wyglądu, ja już to wyjaśniłam, jak i również dodałam- bez komentarza...
Dalej nie wiem dlaczego te kikuty?[/quote]

wklejam Tobie to,co napisałam kika stron wcześniej:


[quote]ogon w pracy wyżła jest szczególnie narażony na uszkodzenia!
Ciągle macha ogonem podczas pracy w polu i to dosyć mocno, a jak zwietrzy zwierzynę to zaczyna machać naprawdę energicznie....uderza nim w krzewy, zacina o ostre trzciny raniąc go.U psów pracujących regularnie zranienia nie nadążają sie goic,wywołuja stany zapalne aż w końcu dochodzi do martwicy i trzeba kopiowac ogon dorosłemu psu.A to,jak już wiemy,jest już dużo bardziej skomplikowanym zabiegiem niż u szczeniaka![/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']W porządku, może zrozumiem to w przypadku psów pracujących, jeżeli pies miałby być podczas pracy w przyszłości narażony na bół, łamanie itd niech będzie... ale przecież groo wyżłów jest kupowane do domu, do towarzystwa długich spacerów... więc po co?[/quote]
Owszem,nie widzę w tym żadnego innego celu poza wyglądem... i dlatego uważam,że temat kopiowania wyżłów na kanapę mozna sobie odpuścic ;)


[quote]Z drugiej strony jakieś badania, statystyki ? potwierdzające ten powód cięcia ogona?[/quote]

np w Szwecji-w niedługim czasie po wprowadzeniu zakazu kopiowania u ok.50 miotów wyżłów aż 40% szczeniąt cierpiało na urazy, juz nie wspominając o masowych urazach psów dorosłych podczas wykonywania swojej pracy...

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wyjaśnienia.
Ja i tak jestem przeciwnikiem kopiowania, przede wszystkim dlatego, że większość zabiegów jest robionych nie dla dobra psa ( czyli no przyjmijmy uniknięcia pewnych urazów u psów pracujących) ale dla "widzimisię" właściciela, więc niech sobie sami to i owo obetną i wtedy pogadamy...

Link to comment
Share on other sites

Ehhhh Twiggy mydlisz mi to oczy, tekstami o psach pracujących, zranieniach ogona, o tym że wyżły nie polujące bez sensu ciąć, wchodzę w temat Twojego pięknego psa ... i co czytam:

[quote name='twiggy']Ano-na szczęście.Jakoś bardziej widzą mi się weimary z krótkimi ogonkami.;) Zdarza się Tadziowi pójśc od czasu do czasu na jakieś małe polowanko,aczkolwiek nie zadręczam go zbyt często tą formą spędzania wolnego czasu.[/quote]
od czasu do czasu to by mu się ten zraniony ogonek zdążył zagoić... wyraznie coś było pisane że regularnie pracujące psy...
No i ten nieszczęsny eksterier...

[quote name='twiggy']Ależ gdzie tam!:eviltong: Cały urok psują.Weimarek z długim ogonkiem dużo traci na eksterierze.[/quote]

Sory ale mam jakiś taki niesmak...

Link to comment
Share on other sites

Bo jak masz wyżła to masz pretekst, grom miłośników ras np. dobków nie ma pretekstów- dlatego miłośnicy wyzłow dostają rozgrzeszenie jako że tną dla dobra psa w pracy- a 3/4 wyżłów to kanapowce, a już miłośnicy dobków tną dla samego eksterieru.
Czasem "praca, tropienie" to przykrywka dla "eksterier, prożność"
Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego wora, po prostu to zauwazyłam na watku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='twiggy']...
Prawda,ale jest cos takiego jak znieczulenie miejscowe.I takie własnie stosujemy przy kopiowaniu 3-dniowego szczeniaka![/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Twiggy, wy stosujecie, a inni nie stosują. Bywa różnie. Popatrz na film z mojego podpisu. Warto, naprawdę warto zaprosić też dzieciaki na „uroczyste” obrzynanie ogonów. Rodzicom postawić z tej okazji szampana. Zrobić małą uroczystość, taką jak np. I komunia dziecka. Zaprosić koleżanki i kolegów naszej latorośli. Niech się młodzi oswajają z przemocą. Kiedy dorosną, lepiej sobie poradzą w życiu.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Prawda twiggy? Był szampan?[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]I nie poradzisz miły mój... :shake:[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']Kuzwaaaa obejrzałam ten filmik z podpisu Niceravik- faktycznie nic to kuzwa nie boli !!! Ten szczeniak tak z radości piszczy i sie wije! Zabrakło mi słów![/quote]
AAA co do znieczulenia miejscowego, to bzdura ze cokolwiek ulży przy odcinaniu częsci ciała... jak dentysta ci najedzie na nerw, w trakcie borowania to i przy mocnym znieczuleniu podskoczysz na fotelu. Znieczulenie miejscowe ma sens przy wycinaniu narośli, i innych brodawek, które wyrastają na skórze... a coś co przecina rdzeń jest poza znieczuleniem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rut']Tak sie składa, że moja rodzina jako pierwsza sprowadziła do Polski wyżła węgierskiego, więc mnie nie musisz edukować odnośnie tych ras... a ja się w mojej wypowiedzi zapytałam, nie oświadczyłam niczego... nie możesz mi bez złośliwości odpowiedzieć?? Byłam wówczas dość młodą osobą, i nikt mnie nie wtajemniczał w cięcia ogonów, itd itp...
twiggy a w czym się mylę? Mialaś kiedyś pitbulla wystawiałaś go w zawodach w uciągu? w HJ? w SP? w TOW? w WDP? w WPS? bo przeczytałam tu o męczeniu zwierząt, odnośnie zawodów? więc musiałaś bywać i widzieć? Tylko chyba na jakiś innych...
Rut... tego zdjęcia ja komentować nie będę, wyszukałaś sobie w internecie i używasz dla odwrócenia uwagi od kwestii kopiowania... przyjedz na zawody - które wg was tu wypowiadających się są barbarzyństwem- i wskaż mi takiego psa... a oddam ci wygraną mojej suki z zawodów, bedą miały Twoje psiaki na rok żarcia :)[/quote]



"Katica.Ja nie mowie o zawodach.Same zawody-jak najbardziej tak,bo to super sprawa,i psy to lubia.ale nie mow,ze na takich imprezach spotykaja sie wylacznie milosnicy WP HJ czy TOW...
Ja nawiazalam do wypowiedzi arjuny "to ja wole walki psow(niz kopiowanie)bo to bardziej humanitarne"
wybacz,ale to chyba lekka przesada.
Zdjecie jest z "czarnego" forum ,na ktorym intensywnie wypowiada sie Forest Hill kennel.Na forum tym jest masa ludzi ktorzy zajmuja sie walkami i mowia o tym otwarcie,jakie walki widzieli,opisuja je,wrzucaja zdjecia i rodowody. zadna to tajemnica przeciez?
ale moim zdaniem to lekka przesada,porownywac kopiowanie i walki.
Jak mozna trzymac swoje psy na lancuchach i w budach i opowiadac jakie to kopiowanie jest biestialskie?
Jasne,kaukaz swietnie sie czuje na dworze,ale pit?z praktycznie zerowym podszerstkiem?na lancuchu?halo,kto tu sie zneca,kto tu jest barbarzynca?
forest hill,co z tego,ze Twoje psy maja uszy skoro marzna i sa na lancuchach?[/quote]


wracam sobie spokojnie z pracy, a tu takie nowości:)

Miło, że kilka stron dalej tego wątku, a zawody już sa fajne...Forest Hill Kennel akurat nie ma nic wspólnego z Iron Kidem, którego zdjecia pojawiły sie kilka dni tego w internecie. Tam, gdzie pies otrzymał takie blizny-walki sa legalne, tak jak corrida jest legalna, cięcie łechtaczek czy właśnie uszu-zależy to od kraju.
Tak więc o co Ci chodzi?bolą Cię blizny tego psa? A czemu nie boli Cię żywy obraz znęcania sie nad zwierzeciem z avataru Twiggi? może odniesiesz się do postu Laluny? o odkrawaniu na zywca częscie ciałla psów?
kopiowanie i walki sa dla Ciebie nieporównywalne?
podczas walki psa nie boli-psa kopiowanego podczas zabiegu(czasami:lol:) nie boli
i tu i tam śmiertelność jest podobna
i tu i tam pies doznaje obrażeń
i tu i tam są zwolennicy
czasem pies jest wystawiany raz do psich walk-tak jak pies jest poddawany zwyczajowo raz narkozie i cięciu czegoś tam..
i jedno i drugie ukierunkowane jest na widzimisię własciciela...

dlaczego to jedno tak cię bulwersuje, a kopiowanie się podoba?
Dlaczego bulwersuje Cię zdjecie Iron Kida, a nie wypowiedziłaś sie nawet zdaniem-gdy ktoś wrzucił tu filmik przedstawiający odrzynanie szczeniakowi ogona na żywca nożyczkami?

może dlatego, że na temat walk psich krążą dziwne mity, sa nieakceptowane w społeczeństwie, zaś kopiowanie uważa sie za "zabieg fryzjerski"?

co do wypowiedzi Twiggi kilka stron wstecz: dany człowiek swoimi słowami daje świadectwo swojej kulturze osobistej...
Nie przeczytałam ani jednej wypowiedzi tej osoby, w której przedstawiła spokojnie swe argumenty...za to 100% wypowiedzi to ataki słowne, tupanie nóżkami i obrazanie innych userów...
Zenujące...

EDIT: co do bud. mam psa w kojcu. Jest to pies adopcyjny. mieszka w budzie cały rok..
Dostałam tego psa od Fundacji AST, gdzie sa bardzo surowe normy, które musi spełnić przyszły właściciel, by tego psa w ogóle dostać...
Jak to jest, że ja dostałam tego psa( i jescze jednego zresztą), a taka Twiggi ze sztabem wetów w domu:lol: lecz z takimi poglądami, nie miałaby pewnieszansy, żeby dostać takiego psa?
Gdyż fundacja nie wyda psa komuś, kto ma w zamiarze okalczenie go lub znęcanie się nad nim(w/g Empatii-kopiowanie jest formą znęcania się nad zwierzęciem)
Twiggi, jak to wiec jest?Fundacja pomyliła sie względem mnie? powinni mi psy zabrać? a może powinni Ciebie uznać za osobę na tyle odpowiednią, by stwoerzyć psu adopcyjnemu dobry dom?

Pisano bylo o hodowli FHK-jedna z najfajniej odstawionych hjodowli w kraju. szczenięta tłuściutkie, pachnace i zdrowe...a czemu psa na łańcuchach i w kojcach? hmmm..może dlatego, że wszystkie puszczone luzem by się pozagryzały?:lol:
może inaczej hodować pit bulli sie nie da? Rut-jako własciciel bullowatego, powinnaś wiedzieć o czym piszę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='twiggy']..
np w Szwecji-w niedługim czasie po wprowadzeniu zakazu kopiowania u ok.50 miotów wyżłów aż 40% szczeniąt cierpiało na urazy, juz nie wspominając o masowych urazach psów dorosłych podczas wykonywania swojej pracy...[/quote]
Pokaż źródło.

Przed tobą byli już tu "uczeni", którzy stanowczo twierdzili, że 87% wetów i hodowców, w badaniach ankietowych, twierdziło, że obcięcie szczeniakowi ogona nie powoduje bólu.
Obie te wiadomości są z tej samej Bajki :evil_lol:!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']Pokaż źródło.

Przed tobą byli już tu "uczeni", którzy stanowczo twierdzili, że 87% wetów i hodowców, w badaniach ankietowych, twierdziło, że obcięcie szczeniakowi ogona nie powoduje bólu.
Obie te wiadomości są z tej samej Bajki :evil_lol:![/quote]
Być może to teoria taka sama jak ta ( w którą nadal wierzy spory odsetek wetów) że suka musi mieć raz młode, albo że ciąża chroni przed ropomaciczem czy unika poózniejszych urojonych :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Myślę ze oni wiedza, ale chca aby tak mysleli własciciele psów. W końcu to czysta kasa. TAk jak potem leczenie chorób spowodowanych przez kopiowanie.[/quote]

Fakt... powinnam raczej użyć sformułowania ... którą powiela nadal spory odsetek wetów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='twiggy']

btw-W którymś z archiwalnych numerów psa jest również artykuł dotyczący ras mysliwskich i nie skracania ogonów i co się okazuje że jest tak wiele urazów,że kilkadziesiąt procent z psów o długich ogonach musiało mieć obcinane w wieku dorosłym-i co jest lepsze? :roll:[/quote]
Mars jest myśliwym i w którymś poscie napisał ze mysliwi nie robią statystyk urazowosci psów myśliwskich, wiec wszystkie takie info bez podania konkretnego źródła jest mocno naciagane.

Ale ja Ci moge podac kilka żródeł

[quote][FONT=Arial][SIZE=3] [B]Burrows and Ellison (1989) [/B]odnotowali predyspozycje [B]do przepukliny kroczowej u tych ras krotkoglowych, ktore tradycyjnie maja obcinane ogony[/B], oraz zasugerowali ze wrodzone braki w budowie moga byc jednym z powodow powstawania schorzenia w tych rasach[/SIZE][/FONT][/quote]

[quote][SIZE=3][FONT=Arial][B]Canfield (1986) [/B]porownal psy rasy Corgi z kopiowanymi ogonami i pozostawionymi naturalnie, odkryl, [B]ze dzwigacz odbytu i miesien ogonowy nie rozwinely sie w pelni u psow z kopiowanymi ogonami.[/B] [/FONT][/SIZE][/quote]

[quote][FONT=Arial][SIZE=3]Niedawna praca [B]Holt i Thrusfield (1993) [/B]odnotowala podwyzszone ryzyko wystapienia SMI ( nabyte nietrzymanie moczu) u ras olbrzymich, ale stwierdzila rowniez ze ryzyko u suk ras malych jest trochę mniejsze a rasy srednie nie wykazuja zwiekszonego ryzyka. Rasy o szczegolnie wysokim ryzyku wystapienia SMI to: owczarek staroangielski, Rottweiler, Doberman, wyzel weimarski, oraz seter irlandzki. Zmniejszone ryzyko odnotowano u labradorow, jednakze roznica ta byla nieistotna statystyczne. Niskie ryzyko odnotowano u owaczarkow niemieckich. Tezy te potwierdzaja obserwacje [B]Arnolda et al., [/B](1989). [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Arial][B]Holt i Thrusfield (1993) [/B]odnotowali 2 stale zwiazki miedzy SMI i kopiowaniem ogonow, ktore zinterpretowali jako dowod na to, [B]ze psy ras o obcinanych ogonach niewazne jakiego rozmiaru sa bardziej narazone na powstanie schorzenia niz psy tej samej rasy o nieobcietych ogonach.[/B] [/FONT][/SIZE][/quote]
[quote][SIZE=3][FONT=Arial][B]Bol[/B][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Arial]Najnowsze doniesienia z zakresu fizjologii i anatomii bolu sa elementem dyskusji na temat kosmetycznego kopiowania ognow. Bol jest uczuciem, skomplikowanym sumowaniem podraznien receptorow nerwow czuciowych, emocja i stanem podniecenia. Bol fizjologiczny jest zjawiskiem normalnym, trwa krotko i moze miec znaczenie ochronne. Bol patologiczny jest nienormalny, czesto trwaly, moze byc oslabiajacy i utrudniajacy prawidlowe funkcjonowanie psa/ Bol patologiczny spowodowany jest przez zapalenie towarzyszace uszkodzeniom tkanek, lub bezposrednio uszkodzeniom ukladu nerwowego. Kliniczne bol patologiczny opsuje sie jednym lub kilkoma z cech podanych nizej:[/FONT][/SIZE]
[FONT=Arial][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][FONT=Arial][SIZE=3]obecnosc spontanicznego bolu – bol pojawia sie bez wyrazengo powodu[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][FONT=Arial][SIZE=3]rozszerzanie sie bolacego obszaru – bol promieniuje/rzutuje do odleglejszch partii ciala[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][FONT=Arial][SIZE=3]przeczulica – reakcja na bodziec jest wyolbrzymiona[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][FONT=Arial][SIZE=3]allodynia – reakcja bolowa na bodziec normalnie nie wywolujacy bolu [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][FONT=Arial][SIZE=3]bol przeniesiony – bol rozprzestrzenia sie z miejsca uszkodzenia na tkanki nieuszkodzone[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][FONT=Arial][SIZE=3]zanik odruchowy – patologiczna interakcja miedzy ukladem nerwowym czuciowym i wspolczulnym.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=3]W przeciwienstwie do bolu fizjologicznego, bol patologiczny nie ma gornej granicy. Uklad nerwowy jest plastycznym, modyfikowalnym systemem ze sklonnoscia do adaptacji. Uczulanie osrodkowe i obwodowe sa mechanizmami ktore leza u podstaw powstawania bolu patologicznego ([B][COLOR=blue]Dart 1984[/COLOR][/B]). [/SIZE][/FONT][/quote]

[quote][SIZE=3][FONT=Arial][B]Mit I – zwierzeta nie odczuwaja bolu jak ludzie[/B][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Arial]Stwierdzenie to jest nielogiczne. Anatomicznie i fizjologicznie ssaki ([COLOR=blue]mozliwe ze wszystkie kregowce[/COLOR]) posiadaja te same neurotransmitery, receptory, sciezki i wyzsze osrodki kontroli w mozgu. Podczas kiedy prawda jest to ze zwierzeta moga okazywac bol w inny sposob, nie mozna zaprzeczyc, ze odczuwaja one bol w ten sam sposob co ludzie ([B][COLOR=blue]Ileeman, 1995[/COLOR][/B]). Z Powodu fizjologocznego podobienstwa miedzy ssakami, podstawnym jest uzywanie zwierzat, wlaczajac psy, jako modele w badaniach naukowych z dziedziny medycyny ludzkiej. Z drugiej strony, mozna uzyc czlowieka jako modelu w rozwijaniu wiedzy weterynaryjnej. Podobienstwo miedzy ludzkim i psim systemami nerwowymi pozwala na swteirdzenie, ze wszystko co sprawia bol czlowiekowi zada bol o podobnej intensywnosci psu. Prog bolu zostal okreslony jako blisko rowny u ludzi i zwierzat ([B][COLOR=blue]Ileeman, 1995[/COLOR][/B]). [/FONT][/SIZE][/quote]

[quote][SIZE=3][FONT=Arial][B]Mit II – brak mielinizacji wlokien jest wskaznikiem niedojrzalosci ukladu nerwowego noworodkow (nowo narodzonych szczeniat) i dlatego noworodki (w pierwszym tygodniu zycia) nie sa w stanie odczuwac bolu.[/B][/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Arial]Odkryto, ze zdanie to nie jest prawidlowe. Studia anatomiczne wykazaly, ze gestosc zakonczen skornych receptorow bolowych w poznym rozwoju plodowym i u noworodkow moze byc taka sama lub nawet wieksza niz u osobnikow doroslych ([B][COLOR=blue]Anand and Cart 1989[/COLOR][/B]).[/FONT][/SIZE]
[FONT=Arial][SIZE=3]Impulsy bolowe przekazywane sa przez wlokna nagie i o cienkien warstwie mieliny. Wolniejsze tempo przekazywania u noworodkow wynikajace z niekompletnej mielinacji jest wynagradzana przez krotsze dystanse miedzynerwowe i nerwowo-miesniowe, ktore impuls musi pokonac. Wykazano, ze jakosciowe badania nerwowo – anatomiczne, ze sciezki nerwowe powiazane z receptorami bolowymi w rdzeniu kregowym i pniu mozgu sa calkowicie pokrywane mielina az do wzgorza wzrokowego w trakcie ciazy ([B][COLOR=blue]Anand and Cart, 1989[/COLOR][/B]). [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]Dalszy rozwoj sciezek bolowych odbywa sie w trakcie szczeniectwa, kiedy istnieje wysoki poziom “plastycznosci mozgu”. Rozwoj zstapujacych sciezek hamujacych w grzbietowych rogach rdzenia kregowego i jader czuciowych pnia mozgu odbywa sie rowniez w tym czasie, dlatego bolesne i inne doswiadczenia w tym okresie moga wplynac na ostateczna budowe doroslego ukladu odczuwania bolu. [/SIZE][/FONT][/quote]

[quote][SIZE=3][FONT=Arial][B][COLOR=#0000ff]Inne mozliwe skutki kopiowania ogonow[/COLOR][/B][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Arial]Kopiowanie ogonow moze rowniez owocowac:[/FONT][/SIZE]
[FONT=Arial][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][FONT=Arial][SIZE=3]krwotok lub niedokrwienie[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][FONT=Arial][SIZE=3]infekcja, gangrene, toksykoza, posocznica[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][FONT=Arial][SIZE=3]zapalenie opon mozgowych[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][FONT=Arial][SIZE=3]hypo- lub hiperglikemia (niski lub wysoki poziom cukrow)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][FONT=Arial][SIZE=3]nerwiak poamputacyjny[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][FONT=Arial][SIZE=3]neurodermit (zapalenie tkanki bliznowatej, wynikajace z traumy jakiej pies doswiadcza podczas kopiowania, neurodermit czesto wynika z samookaleczen)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][FONT=Arial][SIZE=3]deafferentacja, utrata czucia w ogonia[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=3]Wiele z wyzej wymienionych moze wywolac szok, ktory moze sie okazac smiertelny dla nowonarodzonego szczeniecia.[/SIZE][/FONT][/quote]

Twiggy czy naprawdę Twoja mamusia weterynarz nie mówiła Ci o komplikacjach i negatywnych skutkach kopiowania ?
Czy jak ciełyscie ogon, byłyscie uświadomione o wszystkich mozliwych negatywnych skutkach, łacznie z powikłaniami i możliwoscia nabycia tych wszystkich chorób?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...