Jump to content
Dogomania

Kopiowane - Czy to karalne?


1w0na

Recommended Posts

[quote name='Rut']I wystawiasz je do walk bo maja wtedy "orgazm" jak to okreslilas?
Podaj prosze namiary na swoja "hodowle" bo powinien Cie TOZ odwiedzic skoro masz taki radosny poglad na walki.
Swoja droga,wspolczuje Twoim psom.I ich uszom,skoro walczą :D Jest za co zlapać.

Porownanie walk do kopiowania jest naprawde kiepskie i swiadczy tylko o Twojej niewiedzy i ignorancji.

a co do dzieci,ktore to czytaja i pisza...Nie przedstawilas sie imieniem i nazwiskiem w nicku,ani strona swojej hodowli w linku ponizej nie podalas,jak wiekszosc uzytkownikow.Wiec nie oczekuje prosze,ze bede mowic Ci na pani skoro nie wiem kim jestes. na forum zwracamy sie do siebie na "ty"zazwyczaj.Zreszta jak moglam przypuszczac,ze rozmawiam z osoba dorosla i doswiadczona,skoro opowiadasz takie historie?nigdy by mi to do glowy nie przyszlo!
Jesli Cie ta "dziewczyna" urazilam,to oczywiscie przepraszam :)[/quote]

Rut, bardzo Cię proszę, zanim wysnujesz kolejne daleko idące wnioski:zastanów się, czy aby nie wkładasz w moje usta słów, których nie powiedziałam:lol: Bo tak własnie robisz.

Nie mam zamiaru się przedstawiać z imienia i nazwiska, mój nick powinien wszystkim wystarczyć, gdyż jestem na forum, a nie na konferencji prasowej:lol: Takze wybacz-ale jakoś się powstrzymam, przed podawaniem moich personaliów. Oczywiście na pm podam chętnie-co byś nie pobłądziła, gdy będziesz z wypiekami na twarzy jechać po mnie z policją:lol:


Co do pit bull shows:Rut, ty nie masz pojęcia o czym piszesz, a daję sobie rekę obciać, że nawet nigdy na takiej imprezie nie byłaś..To imprezy masowe, legalne, bywają na nich i policjanci i prasa:wszyscy się pięknie bawią i nie szukają takich tanich sensacji, jakie właśnie próbujesz wzbudzić:lol:
Jesli pojęcia o czymś nie masz-to po prostu nie klep w klawiaturę:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='twiggy']Dzięki!Ale nie gustuję w nich ani w tym co robią!
Te rasy zawsze kojarzyły mi się z nadmuchanymi od steryd bezmózgowcami!
A to...[URL="http://www.wrzuta.pl/film/9wkbciS9kp/pit_bull_show_zbroslawice_2007_weight_pulling_yoshi"]Wrzuta.pl - PIT BULL SHOW ZBROSŁAWICE 2007 Weight Pulling Yoshi[/URL]
...tożto prawie jak znęcanie się a nie "praca".Pogratulowac![/quote]

Twiggi-sugerujesz, że właściciele tego psa znęcaja sie nad nim. To Yoshimistu z hodowli Forest Hill Kennel. Praca, którą wykonuje, a o której niestety pojęcia nie masz, to weight pulling.
POinformuję własciciela psa, co się tutaj sugeruje-powinnaś brać odpowiedzialność za swe słowa.

PIt bulle kojarzą ci się z nadmuchanymi od "steryd:lol:" psami?:lol: Matko Boska, przecież zwyczajowy pit bull nie wazy więcej niż 20 kilo, jest szczuplutki i zwinny-Ty chyba pomyliłas pit bulla z jakąś inną rasą:lol:
Jesli probujesz wymądrzać się na temat jakiejś rasy: upewnij się, że nie piszesz bajek...pisałaś coś wczesniej o "bezmózgowcach"-i własnie tak "bezmózgo" brzmią Twoje wydumane argumenty.
Jesli już próbujesz zmienić temat rozmowy z kopiowania na rasy, których nie znasz ,ale spaliłabyś na stosie; to zrób to z sensem.


ps. bodajrze w tamtym roku spotkali się pit bull maniacy i własciciele malamutów i husky i innych ras na podobnych zawodach. Były to zawody w ciągnieciu wózka pomiędzy rasami. Gdyby ktoś już biegł na policję czy do tozu-nie zapomnijcie też naskarżyć na włascicieli psow pólnocy..:lol:

EDIT: z tej radości zapomniałam o najwazniejszej sprawie: Twiggi, a czy Twoi super zaufani weci nie powiedzieli Ci, że psa po narkozie przenosić nie można?
I jesli mogę spytać, to o jakich wetach my tu rozmawiamy? O chirurgach i anestezjologach?
Bo weci od krów i świń-nie powinni przeprowadzać tyego typu zabiegów.
To, że ktoś jest weterynarzem, nie mówi nam o tym, czy ma odpowiednią specjalizację, która go uprawnia do wykonywania tego typu zabiegów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arjuna']
POinformuję własciciela psa, co się tutaj sugeruje-powinnaś brać odpowiedzialność za swe słowa.[/quote]

straszysz mnie??? :lol:
to jest FORUM!!!Każdy ma prawo wyrażac swoja opinię!
a moja jest właśnie taka!!!:eviltong:

[quote]PIt bulle kojarzą ci się z nadmuchanymi od "steryd:lol:" psami?:lol: [/quote]

właścielami!!!rusz czasem główką!:lol:

[quote]Matko Boska, przecież zwyczajowy pit bull nie wazy więcej niż 20 kilo, jest szczuplutki i zwinny-Ty chyba pomyliłas pit bulla z jakąś inną rasą:lol:
Jesli probujesz wymądrzać się na temat jakiejś rasy: upewnij się, że nie piszesz bajek...pisałaś coś wczesniej o "bezmózgowcach"-i własnie tak "bezmózgo" brzmią Twoje wydumane argumenty.
Jesli już próbujesz zmienić temat rozmowy z kopiowania na rasy, których nie znasz ,ale spaliłabyś na stosie; to zrób to z sensem.
[/quote]

uhuhuhu...i komu tu ciśnienie skacze??? :razz:


[quote]
EDIT: z tej radości zapomniałam o najwazniejszej sprawie: Twiggi, a czy Twoi super zaufani weci nie powiedzieli Ci, że psa po narkozie przenosić nie można?[/quote]

chyba minęłaś się z powołaniem!!!
powinnaś zostac wetem!jesteś niezastąpiona!

[quote]I jesli mogę spytać, to o jakich wetach my tu rozmawiamy? O chirurgach i anestezjologach?
[/quote]

dokładnie o tych mówimy!

[quote]Bo weci od krów i świń[/quote]

z wyżej wymienionymi zwierzętami żadnych blizszych kontaktów nie utrzymuję (chyba,że na talerzu),co wiąże się z tym,że z takimi wetami równiez nie mam do czynienia!:shake:
No,ale Ty jesteś zorientowana w tym najlepiej... :lol:

pozdrawiam :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Jestem właścicielką Yoshimitsu, o którym powyżej była mowa.

Wypraszam sobie insynuacje jako żebym katowała psa.

Yoshi jest w świetnej formie, okaz zdrowia !!! Jeśli chce to ciągnie - nie chce to nie ciągnie, do nieczego zmuszany nie jest !!!

Zapraszam razem z arjunią na nasze zawody- wtedy zobaczycie co te psy naprawdę kochają poza wylegiwaniem się na łóżkach !!!

Link to comment
Share on other sites

Hmmm...na tym filmie widac,że pies jest ewidentnie "zachęcany" do ciągnięcia,nie robi tego z własnej woli.
I na tym też... [URL="http://www.youtube.com/watch?v=tdRXjXw3rmc"]YouTube - Pit Bull Show Zbrosławice 2006 Poland[/URL]
wszędzie jakieś "zachęty" :roll:

[quote]Zapraszam razem z arjunią na nasze zawody- wtedy zobaczycie co te psy naprawdę kochają poza wylegiwaniem się na łóżkach !!! [/quote]

Dzięki,zle zdecydowanie wolę to,co kocha mój pies!I nawet go zachęcac nie trzeba!I też ma się świetnie,mimo iz kopiowany! :cool3:

...i myślę,że dalsza dyskusja na ten temat jest niepotrzebna!

pozdrawiam,życząc tym samym WESOŁYCH ŚWIĄT!

Link to comment
Share on other sites

Piesek jest zachęcany ale to nic złego. Znam ludzi którzy zachęcają swoje psy własnym wołaniem do siebie i pies też ciągnie - czy to też znęcanie się ????

Tylko ograniczeni ludzie nie chcą poznać punktu widzenia innych i ich racji bo mają przed nosem tylko własne. Tak jest w Twoim przypadku.

Więc jeśli nie chcesz poznać naszych racji nie zażucaj nam znęcanie się nad własnymi przyjaciółmi !!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jkrysiewicz']

Więc jeśli nie chcesz poznać naszych racji nie zażucaj nam znęcanie się nad własnymi przyjaciółmi !!!!![/quote]

Działa to w obie strony!!!
Tu chocby w przypadku kopiowania!!!

[quote]Tylko ograniczeni ludzie nie chcą poznać punktu widzenia innych i ich racji bo mają przed nosem tylko własne. Tak jest w Twoim przypadku.
[/quote]

Wiesz...niektórych życie nie kręci się tylko i wyłącznie wokół psów!
I może zwyczajnie nie mają na to czasu aby poznac punkt widzenia innych. Chętnie jednak poznam...w jakiejś wolniejszej chwili! ;)

Link to comment
Share on other sites

swoja droga,na legalna impreze przychodza bardzo rozni ludzie z bardzo roznymi psami.Jak juz mowilam,"prawdziwi pasjonaci rasy". Wiec skoro walczysz o kopiowanie,moze przejdz sie na policje i opowiedz tez o kilku swoich kolegach z tej jakze siwtnej imprezy,ktorzy trzymaja psy w uragajacych warunkach i od czasu do czasu na nich zarabiaja?
Skoro jedno i drugie(kopiowanie i walki) jest w polsce nielegalne to moze warto zareagowac?
Bestilastwem dla Ciebie jest obcinanie uszu szczeniakowi pod narkoza a walki i trzymanie psow w budach i na lancuchach(bo karczek musza miesc silny) jest ok,to chyba naprawde nie wiesz co mowisz albo jestes zwyrodnialcem.
Btw,tez mam psa bojowego.

Link to comment
Share on other sites

O kopiowaniu uszu nic nie pisałam, sama mam suczkę pit bullkę z ciętymi uszkami ale kopiowałam u weta ponad 5 lat temu, teraz mam też psa dwu-letniego i jemu nie miałam zamiaru już kopiować uszu. Po prostu przestało mi się to podobać. Nie oceniam innych jeśli chodzi o kopiowanie - to walka z wiatrakami bo i tak każdy zrobi to co mu sie podoba w danej chwili - ja tak zrobiłam za pierwszym razem.

W sprawie walk sie nie wypowiadam, nie porównuję tego z cięciem uszu - aczkolwiek zgadzam się w pewnym stopniu z arjunią - i tu i tu zadawany jest ból dla zwierzęcia. Tyle że podczas walki pies ma szansę się bronić a podczas zabiegu nie... (tu jest dla mnie różnica!)

[B]Saite[/B]
[I]Wielu nie ma szans brać udziału w zawodach siłowych dla ludzi, to się chociaż mogą własnym psem w podobnych okolicznościach poekscytować. Dlaczego tak się dzieje wspominać chyba nie trzeba...[/I]

Ja jednak poproszę o wyjaśnienie !

Uwielbiam zawody !! A one to nie tylko weight pulling ale także high jump (skok do gryzaka) - psy to uwielbiają i zachęty nie potrzebują. Poza tym jest jeszcze przeciągnięcie na czas roweru trójkołowego (spring pole) który jest naprawdę leciutki i pies ma tylko frajdę z tego że może gonić swego pana.
Poza tym na takich zawodach często odbywa się również wystawa Pit Bulli której sędziami są wielcy dogmani z całego świata.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

jkrysiewicz i arjuna, dajcie sobie spokój z tłumaczeniem, ludzie małostkowych, którzy pojęcia nie mają o pewnych sprawach, a klepią nie znając faktów, wierzac w teorie rozdmuchane przez Fakty i Superexpressy nie ma do czego przekonywać... szkoda czasu.
A szanowne koleżanki Rut, Twiggy itd, jeżeli naprawdę nigdy nie zetknełyście się z prawdziwym pitem, zawodami, ludzmi którzy hodują te psy z pasją (nie mylcie ze sterydami) to po co wyciagacie to? Ośmieszacie się tylko brakiem wiedzy... W przeciwieństwie do was osoby takie jak arjuna czy jkrysiewicz, miały do czynienia z kopiowaniem, psem po narkozie itd więc chyba swoje zdanie wyrażać mogą na ten temat, zgodnie ze stanem swojej faktycznej wiedzy, a Wy póki co bajdurzycie, i wymyślacie tezy wyssane z palca...

P.S. Pozatym nie rozumiem co Was tak boli w tych psich sportach? Rasy północy od lat ciągną sanie, wyżły polują na bogu ducha winne zające czy tam inne żyjątka, kaukazy pilnują w mrozach posesji i nic nikomu nie przeszkadza. Pity kochają pracować, ćwiczyć, trenować więc każdy kupuje sobie taką rasę w zależności od tego co chce z nią robić... nie rozstrząsajcie teraz czy to feee czy niee, bo odwracacie uwagę od głównego problemu tego tematu jakim jest kopiowanie... czy jesteśmy za czy przeciw, jest to zabieg, interwencja chirurgiczna, służąca w 90% przypadków li tylko i wyłącznie poprawianiu "urody"... I jeśli np choćby tym walczącym pitom, się nic nie obcinało, i jakoś żyły do póznej starości z całymi ogonami i uszami, to jak to się dzieje, że wyzeł sobie ogon łamie?? Czy to nie jest tak, że kilka takich nieszczęśliwych wypadków, rozdmuchało teorię że koniecznie ciąć ogony?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='twiggy']Ta kobieta z filmiku to jakiś rzeznik a nie wet!!! :angryy: przezcież ta krowa nie podała temu maluchowi nawet znieczulenia miejscowego!!! :angryy:
jestem za kopiowaniem,ale za tym,które odbywa sie w sposób humanitarny!!![/quote]

No to co powiesz o tej osobie?
[QUOTE][B]pierwszy miot byl kopiowany bez znieczulenia[/B] i szczerze mowiac nie zauwazylam roznicy - ale JA moglam ja zauwazyc bo BYLAM przy takich zabiegach juz kilka razy, trzymalam szczeniaki na rekach podczas gdy wet obcinal im ogonki i piate palce u przednich lapek [/QUOTE]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/5668877-post2091.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica'] W przeciwieństwie do was osoby takie jak arjuna czy jkrysiewicz, miały do czynienia z kopiowaniem, psem po narkozie itd więc chyba swoje zdanie wyrażać mogą na ten temat, zgodnie ze stanem swojej faktycznej wiedzy, a Wy póki co bajdurzycie, i wymyślacie tezy wyssane z palca...[/quote]

i tu sie kochana BARDZO mylisz!!!

[quote to jak to się dzieje, że wyzeł sobie ogon łamie?? Czy to nie jest tak, że kilka takich nieszczęśliwych wypadków, rozdmuchało teorię że koniecznie ciąć ogony?[/quote]

Poczytaj sobie trochę,pooserwuj rasę,pogadaj z właścicielami.
Przecież Wy jak najbardziej jestescie otwarci na poznanie punktu widzenia innych...:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']No to co powiesz o tej osobie?


[URL]http://www.dogomania.pl/forum/5668877-post2091.html[/URL][/quote]

Na to wyglada,że są także zwolennicy kopiowania bez znieczulenia :cool3:

Nie mam jednak zamiaru drązyc tego tematu,bo i tak do niczego to nie doprowadzi i nic nie zmieni...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']jkrysiewicz i arjuna, dajcie sobie spokój z tłumaczeniem, ludzie małostkowych, którzy pojęcia nie mają o pewnych sprawach, a klepią nie znając faktów, wierzac w teorie rozdmuchane przez Fakty i Superexpressy nie ma do czego przekonywać... szkoda czasu.
A szanowne koleżanki Rut, Twiggy itd, jeżeli naprawdę nigdy nie zetknełyście się z prawdziwym pitem, zawodami, ludzmi którzy hodują te psy z pasją (nie mylcie ze sterydami) to po co wyciagacie to? Ośmieszacie się tylko brakiem wiedzy... W przeciwieństwie do was osoby takie jak arjuna czy jkrysiewicz, miały do czynienia z kopiowaniem, psem po narkozie itd więc chyba swoje zdanie wyrażać mogą na ten temat, zgodnie ze stanem swojej faktycznej wiedzy, a Wy póki co bajdurzycie, i wymyślacie tezy wyssane z palca...[/quote]

ja nie mowie o zawodach i legalnych imprezach.
pit bull show jak najbardziej,super sprawa,niektore psy to lubia.

troche w bliznach,ale ucho cale :D
nie zly piesek.
Iron Kid

[URL="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f4a5f73c779c14bd"][IMG]http://images45.fotosik.pl/42/f4a5f73c779c14bdm.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='twiggy']i tu sie kochana BARDZO mylisz!!!

[quote to jak to się dzieje, że wyzeł sobie ogon łamie?? Czy to nie jest tak, że kilka takich nieszczęśliwych wypadków, rozdmuchało teorię że koniecznie ciąć ogony?[/quote]

Poczytaj sobie trochę,pooserwuj rasę,pogadaj z właścicielami.
Przecież Wy jak najbardziej jestescie otwarci na poznanie punktu widzenia innych...:lol:[/quote]
Tak sie składa, że moja rodzina jako pierwsza sprowadziła do Polski wyżła węgierskiego, więc mnie nie musisz edukować odnośnie tych ras... a ja się w mojej wypowiedzi zapytałam, nie oświadczyłam niczego... nie możesz mi bez złośliwości odpowiedzieć?? Byłam wówczas dość młodą osobą, i nikt mnie nie wtajemniczał w cięcia ogonów, itd itp...
twiggy a w czym się mylę? Mialaś kiedyś pitbulla wystawiałaś go w zawodach w uciągu? w HJ? w SP? w TOW? w WDP? w WPS? bo przeczytałam tu o męczeniu zwierząt, odnośnie zawodów? więc musiałaś bywać i widzieć? Tylko chyba na jakiś innych...
Rut... tego zdjęcia ja komentować nie będę, wyszukałaś sobie w internecie i używasz dla odwrócenia uwagi od kwestii kopiowania... przyjedz na zawody - które wg was tu wypowiadających się są barbarzyństwem- i wskaż mi takiego psa... a oddam ci wygraną mojej suki z zawodów, bedą miały Twoje psiaki na rok żarcia :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rut']
bardziej ruszaja mnie psy w schroniskach,psy do walk,psy w kolczatkach i psy zle traktowane,niz psy kopiowane.jakos tak nie uwazam tego za straszliwy problem i barbarzynstwo.[/quote]

Bo to widzisz wiec bardziej do Ciebie przemawia.
Moze przeczataj chociazby tłumaczenie tego artykułu i potem wyrabiaj sobie zdanie, czy nabyte choroby i inne aspekty obcinania ogonów czy uszu nie sa tak samo wazne jak inne okrucieństwa wobec psów
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f487/w-obronie-praw-zwierzat-stop-dla-kopiowania-70841/index60.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...