Jump to content
Dogomania

Kopiowane - Czy to karalne?


1w0na

Recommended Posts

[quote name='Czarne Gwiazdy']No to teraz pytanie za sto punktów. Pokaż mi regułę/zasadę ortograficzną, która mówi, że w listach nieformaclnych/nieoficjalnych NALEŻY pisać zaimki osobowe wielką literą.
[/quote]

[COLOR=Blue] Zasady pisowni zaimków (osobowych i dzierżawczych) są takie same i w korespondencji tradycyjnej, i w internecie (także w SMS-ach). Powinniśmy więc pisać: „Myślę o Tobie”, „Chcę Cię zapytać...”, „Odpowiem Wam jutro”, „Twój pomysł mi się nie podoba”.
Wątpliwości co do pisowni omawianych zaimków mają zapewne związek z tym, że grzeczność językowa się demokratyzuje i upraszcza. Mówimy i piszemy szybko, stąd piszącemu w szybkim tempie na klawiaturze komputera wygodniej jest nie używać klawisza shift. Być może w przyszłości wskazane zasady się zmienią. Na razie ze względów grzecznościowych adresata każdego komunikatu, niezależnie od medium, należy zapisać wielką literą.[/COLOR] — Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski


[url]http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=8337[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote]Mozesz tu sobie poczytac ze nie ma wskazan medycznych dla obcinania uszu.
[url]http://www.doggiesparadise.com/earcropping-dogs.shtml[/url][/quote]Ale co to za bełkot w ogóle jest?

[quote]NArazie nie dałes ani jednej stronki[/quote]Bo jakoś szkoda mi czasu na szukanie stron na których ktoś sobie coś napisze, a ktoś inny uzna to za badanie, a inny za bełkot. I tak w kółko. Nie nudne?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='onek'][COLOR=Blue] Zasady pisowni zaimków (osobowych i dzierżawczych) są takie same i w korespondencji tradycyjnej, i w internecie (także w SMS-ach). Powinniśmy więc pisać: „Myślę o Tobie”, „Chcę Cię zapytać...”, „Odpowiem Wam jutro”, „Twój pomysł mi się nie podoba”.
Wątpliwości co do pisowni omawianych zaimków mają zapewne związek z tym, że grzeczność językowa się demokratyzuje i upraszcza. Mówimy i piszemy szybko, stąd piszącemu w szybkim tempie na klawiaturze komputera wygodniej jest nie używać klawisza shift. Być może w przyszłości wskazane zasady się zmienią. Na razie ze względów grzecznościowych adresata każdego komunikatu, niezależnie od medium, należy zapisać wielką literą.[/COLOR] — Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski


[url]http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=8337[/url][/QUOTE]
Zwracam honor. Ja znalazłem, co innego, ale zgubiłem...

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem - skoro polskie prawo zabrania kopiowania i uszu, i ogonów (tak jest, zabrania całkowicie, nawet ja o tym wiem), to wystarczy zgłosić i udowodnić że dana osoba popełniła to przestępstwo i takie zgłoszenie powinno być rozpatrzone. Kopiowanie (i uszu, i ogonów!) jest karalne.
To jest to, czego jestem akurat pewna.
Jest zakaz -> nieprzestrzeganie go jest karalne.
Co z tego, że może nie pisać w statucie ZK? W statucie ZK nie musi pisać żeby zwierząt nie zabijać bez powodu, ale i tak wszyscy wiedzą że nie wolno :roll: , bo to podlega prawu państwowemu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WildH']Moim zdaniem - skoro polskie prawo zabrania kopiowania i uszu, i ogonów (tak jest, zabrania całkowicie, nawet ja o tym wiem)[/quote]

Co Ty nie powiesz?Nawet Ty o tym wiesz -to żle wiesz.Nawet powiem guzik wiesz:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WildH']Moim zdaniem - skoro polskie prawo zabrania kopiowania i uszu, i ogonów (tak jest, zabrania całkowicie, nawet ja o tym wiem), to wystarczy zgłosić i udowodnić że dana osoba popełniła to przestępstwo i takie zgłoszenie powinno być rozpatrzone. Kopiowanie (i uszu, i ogonów!) jest karalne.
To jest to, czego jestem akurat pewna.
Jest zakaz -> nieprzestrzeganie go jest karalne.
Co z tego, że może nie pisać w statucie ZK? W statucie ZK nie musi pisać żeby zwierząt nie zabijać bez powodu, ale i tak wszyscy wiedzą że nie wolno :roll: , bo to podlega prawu państwowemu.[/QUOTE]
No to, że tak powiem nieuprzejmie:
Na co czekasz?


Poza tym... nie wiem czy to pisałem, czy o tym myślałem, ale podajcie ZK do sądu za nakłanianie, podżeganie czy nie stosowanie sie do prawa, poprzez przyzwolenie na łamanie waszych zakazów....
Jesteście tak pewni swoich racji, to proszę - macie spore pole do popisu.
Sądy, podsłuchy, kamery, podpuchy... jedziecie!

Może coś zdziałacie, ale trzeba się ruszyć sprzed monitora!

Link to comment
Share on other sites

Polecam obcojęzyczne źródło odnośnie kopiowania w różnych krajach, czyli jak wygląda to od strony prawnej:

[URL]http://www.eurospaniel.org/pdf/Docking-deutsch.pdf[/URL]

Opisana jest również sytuacja w Polsce.. jest prawo, które zabrania kopiowania, ale nie jest ono przestrzegane i egzekwowane przez odpowiednie władze.. czyli krótko mówiąc prawo ma to w d...

Jak nas widzą w Europie (szczególnie w Niemczech).. ? Chcesz obciąć psu uszy.. jedź do Polski, tam zrobisz to bez problemu..

Ale powiem tak, że w Niemczech taka osoba nie jest szanowana przez innych "psiarzy", psy kopiowane nie są "akceptowane" przez większość społeczeństwa.

Ahh.. jeszcze jedna kwestia.. prawo unijne zabrania kopiowania.. Polska należy do Unii.. może należy użyć środków idących trochę wyżej? List do Brukseli żeby przycisnęli polski rząd w uregulowaniu prawa ds. usuwania części ciała u psów ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']
Poza tym... dla Was wszystko co nie po myśli jest[B] "bełkotem"[/B]...[/quote]

[quote name='Czarne Gwiazdy']Ale co to za [B]bełkot[/B] w ogóle jest?

Bo jakoś szkoda mi czasu na szukanie stron na których ktoś sobie coś napisze, a ktoś inny uzna to za badanie, a inny za [B]bełkot.[/B] I tak w kółko. Nie nudne?[/quote]
Na jednej stronie 3 razy :shake:.
Którą klasę Uczeń - Czarne Gwiazdy reprezentuje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']No to, że tak powiem nieuprzejmie:
Na co czekasz?
Poza tym... nie wiem czy to pisałem, czy o tym myślałem, ale podajcie ZK do sądu za nakłanianie, podżeganie czy nie stosowanie sie do prawa, poprzez przyzwolenie na łamanie waszych zakazów....
Jesteście tak pewni swoich racji, to proszę - macie spore pole do popisu.
Sądy, podsłuchy, kamery, podpuchy... jedziecie!

Może coś zdziałacie, ale trzeba się ruszyć sprzed monitora![/quote]
Po porażce PiS, Kamiński i Bielan pewnie pójdą na "drzewo".
W PiS będą miejsca na stanowiskach doradców :lol:.

Tam zaoferuj swoje usługi.
Szkołe skończysz później.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moderna']

Ale powiem tak, że w Niemczech taka osoba nie jest szanowana przez innych "psiarzy", psy kopiowane nie są "akceptowane" przez większość społeczeństwa.

[/quote]

Znowu informacje wyssane z palca:lol::lol:To powiedz mi Moja Droga czemu nasi zachodni sąsiedzi tak chętnie kupują u nas kopiowane psy i oblegają gabinety wet. szczególnie te w zachoniej częsci Polski.W zasadzie to logiczne mają blizej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Ale co to za bełkot w ogóle jest?

Bo jakoś szkoda mi czasu na szukanie stron na których ktoś sobie coś napisze, a ktoś inny uzna to za badanie, a inny za bełkot. I tak w kółko. Nie nudne?[/QUOTE]

Czarne Gwiazdy artykuł jest w dosc popularnym na swiecie języku. Chciałam Ci dac zródłowy artykuł. ALe skoro go nie rozumiesz, to poprostu powiedz.
Tam jest napisane ze nie ma wskazań medycznych dla obcinania uszu.
NArazie nie wyszukałes nic wiec nie wyrokuj z góry. Chociaz jeden argument na poparcie tego zdania.
Bo wiesz, jezeli ktoś chce kaleczyc psy to powinien miec chociaz jakies argumenty. A u Was argumentów brak i kiedy sie o nie pytac, to zaraz jest temat zastepczy kastracja, albo ze Wam sie nie chce poszukac, albo są ale nie wiecie gdzie i tak wkoło. Ot takie UFO niby jest ale dowodów jasnych brak. Chociaz nie, UFO w porównaniu w Waszymi argumentami o któych nikt nie słyszał, jest zjawiskiem niezaprzeczalnym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']Znowu informacje wyssane z palca:lol::lol:To powiedz mi Moja Droga czemu nasi zachodni sąsiedzi tak chętnie kupują u nas kopiowane psy i oblegają gabinety wet. szczególnie te w zachoniej częsci Polski.W zasadzie to logiczne mają blizej.[/quote]

Przecież napisałam, że nie jest akceptowana przez [B]większość[/B] społeczeństwa ( ale nie przez wszystkich).. a reszta to pewnie Polacy, który wyjechali za zachodnią granicę buahaha...
A tak serio, to w Niemczech nie ma wiele psów kopiowanych, są tylko pozostałości. Psy kopiowane sprowadzane są przez osoby o takim myśleniu jak ty.. sorry, ale 100 lat za Murzynami (nie obrażając Murzynów).
Prawdziwi pasjonaci, miłośnicy zwierząt nie tolerują obcinania części ciała psom. Ludzie tu żyjący są odpowiednio uczeni uczuć, kultury, szacunku dla zwierząt od najmłodszych lat w szkołach i przez rodziców. Występuje duża świadomość wyrządzania krzywdy. W Niemczech dodatkowo jest całkowity zakaz wystawiania psów kopiowanych.. więc juz nawet z tych resztek to pomału odchodzi ten proceder do historii. Wierzę, że za parę lat nie spotkam już żadnego ciętego psa.

W Niemczech według prawa HODOWCY mają zakaz cięcia. Czyli to oni są odpowiedzialni za to co dzieje sie z psem i oni odpowiadają prawnie. Później w szczeblu są weterynarze, którzy nie mogą obcinać części ciała (nawet piątego pazura!). Jedyne przypadki, gdy są medyczne wskazania by taki zabieg (operację) przeprowadzić, np. częste urazy itp.Posiadając psa ciętego, należy posiadać potwierdzenie weterynarza, kto wykonał zabieg i dlaczego!
Prawo jest naprawdę rozwinięte.. i co najważniejsze przestrzegane!

Mamy kolegę do zabaw Dobermana.. ma śliczne uszka i piękny długi ogonek!Takiego widoku Wam w Polsce również życzę!
Pozdrawiam rzeźników!

Link to comment
Share on other sites

[quote]To powiedz mi Moja Droga czemu nasi zachodni sąsiedzi tak chętnie kupują u nas kopiowane psy i oblegają gabinety wet. szczególnie te w zachoniej częsci Polski.W zasadzie to logiczne mają blizej.[/quote]
Hmm mieszkam chyba w najbradziej zachodniej Polsce jak sie da - bo w Szczecinie. Jakoś nie zauważyłam, żeby nasze gabinety weterynaryjne były oblegane przez Niemców chcących skopiować swoje psy :roll: A mam kilku znajomych weterynarzy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moderna']
Prawdziwi pasjonaci, miłośnicy zwierząt nie tolerują obcinania części ciała psom. Ludzie tu żyjący są odpowiednio uczeni uczuć, kultury, szacunku dla zwierząt od najmłodszych lat w szkołach i przez rodziców. Występuje duża świadomość wyrządzania krzywdy. [/quote]

Szkoda ze kiedys ich nie uczono szacunku do gatunku homo sapiens.
I jeszcze jedno ,gwarantuję Ci gdyby dzisiaj u naszych zachodnich sasiadów wprowadzono możliwośc kopiwania to by to robili.Za to kastrują psy i suki i nawet okiem nie mrugną.I nie wmawiaj mi że to dla ich dobra i zdrowia.Robią to tylko i wyłącznie dla swojej wygody pod przykrywką troski o zdrowie.Guzy nowotworowe powstaja w różnych czesciach ciała nie tylko w tych amputowanych.Wasza hipokryzja i zakłamanie nie ma granic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']Szkoda ze kiedys ich nie uczono ich szacunku do gatunku homo sapiens.[/quote]

I wszystko jasne..
Żałosny brak wybaczania krzywd, rozpatrywania przeszłości itp.
Nie umiesz odpowiedzieć nic sensownego w dyskusji to czepiasz sie tego co było?
Ale jak to mówią jaki ojciec taki syn.. naród polski ma jeszcze wiele do nadrobienia.., który Niemcom nawet do pięt nie sięga w kwestii szacunku i kultury..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Mozna to samo powiedziec o kazdej nacji. Myslisz ze ZOMO lepiej traktowało ludzi?[/quote]

No teraz to dowaliłas do pieca.Nie będę tu się tu rozpisywał bo to nie jest temat o martyrologii narodów.Powiem tylko jedno ZOMO nie przepusciło przez komin miliony istnien ludzkich tylko dlatego ze nie odpowiadali wzorcowi razy naczelnego wodza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moderna']....... naród polski ma jeszcze wiele do nadrobienia.., który Niemcom nawet do pięt nie sięga w kwestii szacunku i kultury..[/quote]

Jako Polak czuję OBRAZONY to POTWARZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tym postem obraziłaś cały NAROD POLSKI.Zaczynasz chodzić po grząskim gruncie.!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...