Jump to content
Dogomania

Jak wystawiać owczarka???:)


natka1238

Recommended Posts

wystawianie onka
tutaj dzieciak-lacznie z podstawoym treningiem:p
[URL]http://youtube.com/watch?v=qxrWgJ6nyXw[/URL]
nauka biegania
[URL]http://youtube.com/watch?v=Ni-hoYD0RNA[/URL]
i onki na ringu
[URL]http://youtube.com/watch?v=VKlRvqtnQEU[/URL]
ustawianie gofffniarza
[URL]http://youtube.com/watch?v=sxHGACkhQdk[/URL]
oraz bszs-2006 oberhausen-testy
[URL]http://youtube.com/watch?v=K7LzlKNA0lk[/URL]
[URL]http://youtube.com/watch?v=pm3OzJJ1a8w[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja mama była sobie w Zakopanem i poszła na wystawe.Była zachwycona ringiem owczarkarskim.Tylko tam nie było nudno.No i ONki "klase" pokazały zadymiając sobie czasem i spuszczając łomot labkowi,który sie zerwal i przybiegł sie pobawić zapewne.U nas wystawa za 2 tygodnie.Pójde sobie zobaczyć.Zawsze miła atmosfera-piwko,grill,gofry.Pewnie wydam forune na psich straganach ale co tam.

Link to comment
Share on other sites

Ja mialam ten sam dylemat co poprzedniczka.. też chciałam wziąć maluszka na wystawę by się obył... socjal i te sprawy..:))) ale KTOś powiedział mi jedną rzecz.. jeśli jest to wystawa na otwartym terenie to tak,ale jeśli w hali to w żadnym wypadku( przypominam zeszłoroczną wystawe międzynarodową, gdzie rozplenił się kaszel kenelowy:((((((( ) zabierając takiego malca to wielkie ryzyko!!! A jeśli chodzi o wpuszczanie z psami nie zgłoszonymi bywa ponoć różnie ,zależy na kogo sie trafi i książeczka zdrowia psa jest obowiązkiem -mogą sprawdzić.. mi polecili również iść do swojego ZK i zapytać jak to wygląda... na niektórych wystawach było też tak ,że weterynarze zabronili wpuszczania psów nie zgłoszonych(tak mi opowiadano);)))

Link to comment
Share on other sites

baardzo madra decyzja wyjatek.
a co do uczenia szczeniaka-no coz trzeba po prostu uczyc dzieciaka korekt reka.i to najlepszy efekt uzyskuje sie od malucha.ale przede wszystkim wydaje mi sie ze podsstawa jest ocena szczeniaka przez doswiadczonego onkarza[nie hodowce szczeniaka]i zwykle stwierdzenie czy pies/suka jets przyszlosciowa ringowo czy nie.

Link to comment
Share on other sites

ayshe dzwoniłam też do TEGO MIŁEGO PANA ;) Powiedział że pomoze w kwestii wystawowej :D Ale jak udam sie do Ciebie na szkolenie to też zasiegne opini :D

hodowca gamy ma ONki od ponad 40 lat no ale trza isć do jakiegos obcego ;)

[quote name='natka1238']3 miesiące :) tyle co mój,tylko ja mam pieska:))))) pewnie spotkamy sie gdzieś na wystawie:)))chyba ,że bedzie taka kaszana że nie da rady z nim;))))))ale jestem dobrej myśli... ogłoszenie( w myśl tego co powiedziała Ayshe) doświadczony onkarz poszukiwany:)))))))))[/quote]

a skąd jesteś??

Link to comment
Share on other sites

Ja też chyba skorzystam z opinii jakiegoś znawcy owczarków. Tak jak mi kiedys ayshe napisałaś, cackanie się z owczarkiem może spowodować obudzenie się z ręką w nocniku i chyba się właśnie budzę.
Do 4 miesięcy sunia ćwiczyła, później z uwagi na zdechlatość odpuściłam, a teraz cieszę się, że reaguje chociaż na podstawowe komendy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

uda-niech sobie pouzywaja dowoli-komu to szkodzi:diabloti:.przynajmniej maja radoche wynikajaca z kompletnej nieznajomosci tematu i specyfiki rasy.to tak jakbym sien abijala z wystawiania ozdobek albo psow z szyjami do gory na ringowkach-dla mnei ot po prostu zabawne i durnowate ale ....no coz....przynajmniej maja temat na gledzenie trzy po trzy i tyle.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Hehehe, tak sie składa, że ja też byłam na tej wystawie. I znowu mnie nikt nie zdeptał :lol: Chyba za chuda jestem i nie mogą we mnie trafić :diabloti:

I chociaz krew mnie zalała, jak przeczytałam tamten wątek, to się wypowiadać nie będę. Szkoda nerwów :shake:

ps. a widzieliście kiedyś przygotowania niufa do wejścia na ring? To dopiero szał ciał :evil_lol: Takie kloce na stołach groomerskich :turn-l:
:diabloti::diabloti::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

to jak moja mama.w zakopanem zaplatala sie na wystawe:cool3: i oszla Onki ogladac.Zaczela sie bieganina z dzwonkami,piszczalkami i facet mowi do mamy,że tu jest tak bo to owczarki a i je sie inaczej wystawia i le,ble,ble.mama patrzy jak na wariata:cool1: i mowi"ja tyz mam takiego w domu
-ale takiego?:crazyeye:
-takiego tylko ładniejszego:evil_lol:
-ale wilczura?:cool3:
-nie owczarka z rodowodem:cool1:
-aha.to prepraszam.:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Hehehe, tak sie składa, że ja też byłam na tej wystawie. I znowu mnie nikt nie zdeptał :lol: Chyba za chuda jestem i nie mogą we mnie trafić :diabloti:

I chociaz krew mnie zalała, jak przeczytałam tamten wątek, to się wypowiadać nie będę. Szkoda nerwów :shake:

ps. a widzieliście kiedyś przygotowania niufa do wejścia na ring? To dopiero szał ciał :evil_lol: Takie kloce na stołach groomerskich :turn-l:
:diabloti::diabloti::diabloti:[/QUOTE]
mnie tam jutro moga tratowac.Przyzwyczajona jeste:evil_lol:
A pudle?przechodze-poł godz.do startu-na stole czarna kula sierści.przechodze zaraz przed wejsciem-PIES!!!!:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='14ruda']A pudle?przechodze-poł godz.do startu-na stole czarna kula sierści.przechodze zaraz przed wejsciem-PIES!!!!:evil_lol:[/quote]A spróbuj takiego dotknąć! Od razu rzuci ci sie do gardła jakas oburzona paniusia, bo pieska potargasz :evil_lol: Choć teraz i tak z pudlami nie jest najgorzej - nie lakierują ich tak na potęgę. Kiedyś, przechodząc obok ringu z pudlami można sobie było niechcący zafundowac tapir na głowie i sklejenie rzęs :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='14ruda']to jak moja mama.w zakopanem zaplatala sie na wystawe:cool3: i oszla Onki ogladac.Zaczela sie bieganina z dzwonkami,piszczalkami i facet mowi do mamy,że tu jest tak bo to owczarki a i je sie inaczej wystawia i le,ble,ble.mama patrzy jak na wariata:cool1: i mowi"ja tyz mam takiego w domu
-ale takiego?:crazyeye:
-takiego tylko ładniejszego:evil_lol:
-ale wilczura?:cool3:
-nie owczarka z rodowodem:cool1:
-aha.to prepraszam.:lol:[/quote]
No.I dobrze mu dogadała, a co !:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...