Jump to content
Dogomania

Słowenia?Chorwacja? Własny samochód,własny pies?Kto był?


Dorka

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Katica']Zdecydowanie jest bardziej cywilizowana. Mieszkałam tam 2 lata ;)
Z przejazdem z psem nie będziesz miała problemów, weź oczywiście kz i paszport - aktualne szczepienia i tyle ;)[/quote]
Poza tym, wiem na pewno że przed samym wyjazdem musi być odrobaczony, a szczepienia to chyba podstawowe, które normalnie się robi-to chyba sprawdzają przy wyrabianiu paszportu....

Link to comment
Share on other sites

WYdaje mi się że szczepienia takie jak przy każdym innym wyjeździe- poprostu aktualne. Jak ci np 20 lipca mija termin szczepienia, a 10 jedziesz to już lepiej psa w z końcem czerwca zaszczepić, żeby się nie czepiali, jak trafisz na jakiegoś upierdliwego celnika.
No i pamiętajcie- paszport obowiązkowo- do tego chip albo tatuaż- jeśli pies z papierem, a najlepiej to i to ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ask@']Wiem, że w tych rejonach są jeżowce jak można zabezpieczyś psa przed ewentualnym pokaleczeniem??? Czy wstarczą takie butki: [URL]http://www.delazoo.pl/prod_id_2751.html[/URL][/quote]
Jeżowce są w wodzie - między kamieniami, jednak woda jest na tyle przejżysta że widac je przeważnie. I raczej są przy małych plażyczkach.

Link to comment
Share on other sites

Ja raczej psa bym do Adriatyku nie wpuściła- jest dużo bardziej zasolony niż nasz Bałtyk. Nie mieszkam już w Chorwacji... znajomi w zeszłym roku byli z bullterierem i byli w szoku że tak ich miło przyjmowano wszędzie, tam jak stwierdzili panuje jakiś kult siły i troszke inaczej się ludzie odnosili do "agresywnego" bulla. Kaganiec i smycz to dla mnie podstawa niezależni8e od tego gdzie jestem, po czasie co najwyżej stwierdzam czy np można ten kaganiec zdjąć, zależy z kim przebywasz...

Link to comment
Share on other sites

Ja też zastanawiam się nad wakacjami w Chorwacji.
Znalazłam takie informacje:
[URL]http://www.odyssei.com/pl/travel-tips/9980.html[/URL] ;)

grzenka, tutaj masz namiary na miejsca, gdzie przyjmują z psami
[url]http://www.zakwaterowanie-chorwacja.com/index.php?id=pl_chorvatsko_n&obj_dogs=1&f=0&t=10&state=0&show=list_paja&_action=setlang&new_lang=3[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='uncanny']Ja też zastanawiam się nad wakacjami w Chorwacji.
Znalazłam takie informacje:
[URL]http://www.odyssei.com/pl/travel-tips/9980.html[/URL] ;)

grzenka, tutaj masz namiary na miejsca, gdzie przyjmują z psami
[URL]http://www.zakwaterowanie-chorwacja.com/index.php?id=pl_chorvatsko_n&obj_dogs=1&f=0&t=10&state=0&show=list_paja&_action=setlang&new_lang=3[/URL][/quote]

Super, wielkie dzięki!!!:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ask@, ten przepis został zniesiony trzy dni po wprowadzeniu. To był absurd jakis, ale sie w pore opamiętali.
A wszystkim zainteresowanym wiadomosciami o Chorwacji polecam strone [url]www.cro.pl[/url]. Tam na forum poruszane były chyba wszystkie problemy dotyczące wyjazdów do Chorwacji - o piesach tez;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Myślimy o wyjeździe z suczką mieszanką jamnika do Chorwacji na camping. Zastanawiam się, czy:
-dobrym pomysłem jest obciąc psu włosy u fryzjera na krótko w związku z upałami? [nasza sunia jako że jest kundelkiem ma gęstsze i dłuższe włsoy niż zwykły jamnik]
-czy zdarzały się wam wypadki że np. pies załatwił się na plaży? szczerze mówiąc obawiam się, że nie uda mi się upilnowac naszej i znienacka sobie 'siknie' gdzieś...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Pisałam juz gdzieś tu o tym.-:) W zeszłym roku byłam z psami (2) w Chorwacji, w tym roku tak że wybieram sie, odbyło sie bezproblemowo. Chorwaci ciepły, dobroduszny Naród, kochają psiaki, i nie tylko. Jesli będą pytania, odpowiem w miare swojej wiedzy i doświadczeń. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

MagdaCh.zależy do jakiej miejscowosci wybierasz sie ( co tyczy zalatwiania sie na plaży). Co do upałów - także zależy kiedy się wybierasz. Spotykałam na plaży ( Wyspa Brać) kolli, owczarki niemieckie, setera irlad.--Nikt nie golił swoję psiaki-:). Natomiast w same poludnie rzeczewiście nawet czlowiek nie wytrzymuje-UF-wiec zostawiałam po prostu psiaki w ogródu ( byłam na kwaterze).

Link to comment
Share on other sites

po za tym wydajemi sieże nawet jak się zdarzy psiakowi wypadek na plazy czy na ulicy, jesli posprzątasz za pupilem, nie bedzie zadnych problęmów, Zajrz na strobe CRO.PL - znajdziesz wiele ciekawych rzeczy o Chorwacji, campingach medzy innym. Miłej podrózy-:)

Link to comment
Share on other sites

Co do Słowenii - [url]http://www.pes.si/[/url] ; [url]http://forum.agility-slo.net/index.php?sid=b3830f32fa4c2e46a9964ccbb00f207d[/url] (jest wersja po angielsku dla niesłoweńców) - tu mozna w zakładce pisite nam wysłać po angielsku mail z pytaniem, czy mogą podpowiedzieć, gdzie, co i jak w Słowenii. Fakt, ze wybrzeże tam skromne, ale na pewno fajnie jest zaczepic się w Lublanie (poza cenami), bo w 2h jest się na pohorju, można sobie zwiedzić Bled i zapierającą dech dolinę Soczy (dość tragiczne miejsce, zginęła tu podczas wojny spora liczba Słoweńców), w 2h dojedzie się nad morze (mam na mysli kolej). No i warto zobaczyć, ile się da, np. Maribor, tam jest winnica (mają świetne wina), najstarsza winorośl w Europie (Stara Trta), poza tym kraina krasowa jest genialna.

Można w wyszukiwarkę wrzucić hasło pocitnice s psom - wakcje z psem. Wyskoczą rózne strony, ale część na pewno będzie z wersją angielską.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Jezdze z psem do Chorwacji przynajmniej 2x w roku od kilku lat. Sezon urlopowy to duze tlumy i upaly, ktore nie kazdy pies to znosi. Warto o tym pamietac, bo pies tez moze dostac udaru. Przed sezonem (maj-czerwiec) lub po (wrzesien) na wielu plazach nie bedzie nikogo i mozna spokojnie wykapac psa. Jedyna plaza dla psow, ktora znam, choc podobo jest wiecj, jest w Basce na wyspie KRK i serdecznie ja polecam. Plaza jest duza i dluga, a czesc wydzielona dla psow jest wystarczajaca. Jest mostwo apartamentow przyjmujacych psami, nigdy nie mialam aby cos znalezc, bukujemy zawsze przez internet ale wczesniej! Warto szukac domow z ogrodami i z dala od glownej ulicy. Restauracje wpuszczaja psy i moja labka zawsze dostaje miske z woda. Ostatnio bylismy w Swieta 2012 zatem w kwietniu w Fazana. Bylo pusto pies kapal sie bez problemow .
na droge warto wziac wiecej wody i miske, zatrzymywac sie co jakies 4 godz , zaleznie jak pies znosi podroz. Ja przed podroza nie daje psu za duzo jesc, biore tez ze soba male opakowanie jedzenia, bo nigdy nie wiadomo, ale w Chorwacji tez sa przeciez supermarkety gdzie wszystko mozna kupic.
Trzeba wziac pod uwage ze zwiedzanie to raczej mniej, lazenie po gorach tez, wogole troche bardziej trzeba miec na uwadze psa, mam nadzieje ze wszyscy wlasciciel to rozumieja i akceptuja.
Chetnie odpowiem na pytania jesli macie, ale urlop w Chorwacji z psem nalezy zawsze do udanych.

Edited by Cleo2008
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...