Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Dorka

Słowenia?Chorwacja? Własny samochód,własny pies?Kto był?

Recommended Posts

U weterynarza. Tu masz liste uprawnionych do wystawienia
[URL="http://www.vetpol.org.pl/paszporty.htm"][COLOR=#0000ff]http://www.vetpol.org.pl/paszporty.htm[/COLOR][/URL]

Słuchajcie, ja mam jeszcze pytanie odnośnie Chorwacji - a nie wiem, gdzie szukać odpowiedzi.
Czy w Chorwacji można wchodzić z psami do parków narodowych? Wiecie coś na ten temat? Dzięki z góry za pomoc :)

Hej, a co myślicie o zabraniu psa na jacht na tygodniowy rejs do Chorwacji? Chodzi mi głównie o stres dla zwierzaka i ciepło. Felek ma długą sierść i bojęsię, że może być mu za gorąco w lipcu na pełnym morzu w ciasnej kabinie. Psiak był już raz z nami na łódce na Mazurach, ale tam nie było z nami 6-cio letniego dziecka i miał względny spokuj. Ale z drugiej strony żal mi zostawiać go samego na 2 tygodnie. Musiałby wtedy być przywiązany, bo gdy nas nie ma od razu ucieka i żadna siła go przed tym nie jest w stanie powstrzymać. Sama nie wiem co mam zrobić. Pomóżcie!

[quote name='Agnisia =)']Hej, a co myślicie o zabraniu psa na jacht na tygodniowy rejs do Chorwacji? Chodzi mi głównie o stres dla zwierzaka i ciepło. Felek ma długą sierść i bojęsię, że może być mu za gorąco w lipcu na pełnym morzu w ciasnej kabinie. Psiak był już raz z nami na łódce na Mazurach, ale tam nie było z nami 6-cio letniego dziecka i miał względny spokuj. Ale z drugiej strony żal mi zostawiać go samego na 2 tygodnie. Musiałby wtedy być przywiązany, bo gdy nas nie ma od razu ucieka i żadna siła go przed tym nie jest w stanie powstrzymać. Sama nie wiem co mam zrobić. Pomóżcie![/QUOTE]
hej:) mi tez byloby zal zostawiac psa wiec dobrze Cie rozumiem:)
Ja wprawdzie tez planuje w tym roku z moja mala sunia do Cro ale nie na lodke.
Jednak 2lata temu bylam na rejsie w Chorwacjii i byl z nami pies(nie moj) Wilczarz -tez siersc mial dosc potezna - i powiem Ci ze super bylo -bardzo dobrze sobie radzil i z upalem i z atrakcjami i dla wszystkich stal sie ulubiencem.
Wiec nie boj sie tylko zabierz go ze soba
Pozdrawiam

Mam sytuacje ;podbramkowa'-mialy byc super wakacje za tydzien a moja mala suczka dzis dostala pierwsza w zyciu cieczke..NAwet nie wiem jak suka sie zachowuje w tym okresie jak to wyglada.I czy zaryzykowac wyjazd na Kamping do przyczepy w chorwacjii czy lepiej dla dobra wszystkich i swoich nerwowzrezygnowac?

No co ty!!! Dlaczego masz zrezygnować???!!! Przeciez cieczka to nie koniec swiata!!!! psiak pod kontrolą i na smyczy, trzeba tylko będzie bardziej jej pilnowac przed innymi kawalerami :roll: , no coż taka natura!

[quote name='Fritz']jak to zaczipowany??????????? nie wystarczy ze ma tatuaz? ah odechciewa sie wszystkiego z tymiprzepisami:( a potem sie dziwc ze psy zostaja w domach:([/quote]

[COLOR=black]witam,[/COLOR]
[COLOR=black]my również wybieramy się w camperową podróż z naszą akitą do Chorwacji i Grecji, dlatego też z dużą ciekawością przeczytałam wszystkie posty :) [/COLOR]
[COLOR=black]oprócz czytania forum, ja także zasięgnęłam informacji w innych źródła między innymi na temat dość podzielony, chodzi tu o tatuaże i czipy.[/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]otóż my naszą Akitę, po wielu konsultacjach postanowiliśmy poddać poprawie nieczytelnego tatuażu i jak na razie wstrzymać się z czipem do przyszłego roku, a to dlatego, że z tego co się dowiedziałam i to dokładnie wczoraj, to tatuaż bez czipa ważny jest do 2007r. jednak takie rzeczy trzeba śledzić na bieżąco, gdyż u nas wszystko zmienia się i bardzo szybko, a szczególnie przepisy [/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]natomiast jeśli chodzi o czipowanie i o nasz kraj, to jak na razie oprócz wybrzeża nie ma jeszcze stworzonej bazy danych, tak więc czipowanie na dzień dzisiejszy jeśli chodzi o Polskę ( pomijam tu przekraczanie granic)np. w sprawie odnalezienia zaginionego psa, niestety nie ma jeszcze racji bytu. [/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]jeśli chodzi o wyjazdy to niestety, ale nie na każdym przejściu granicznym są ich odczytniki. tak więc jeśli czip to i własny czytnik..eh... jak dla mnie to paranoja.. [/COLOR]
[COLOR=black]tak więc na dzień dzisiejszy najbardziej pewnym oznaczeniem psa jest tatuaż czyt. widoczny gołym okiem.[/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]hm.. w takim razie, co mają zrobić wszystkie kundelki, które jak wiadomo nie są tatuowane... tam wchodzi w grę jedynie czip.. no i znowu zaczyna się problem z czytnikami [/COLOR]
[COLOR=black]pies to pies , nie może tak być, ze sa gorsze i lepsze. w takich przypadkach chyba trzeba liczyć na przychylność celników..[/COLOR]
[COLOR=black]lub luki w ich wiadomościach na temat przewozu psów. [/COLOR]
[COLOR=black]jak się często okazuje w praktyce, nie mają zielonego pojęcia , co zrobić z psim paszportem, a co dopiero jeśli chodzi o szukanie czipa lub tatuażu. [/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]reasumując jestem za bezstresową podrożą i mimo braku przestrzegania przepisów na większości przejść granicznych ( nie mówię tu o transportach samolotowych, bo tam z pewnością nie byłoby tak łatwo) polecam wyrobienie paszportu, a co za tym idzie zaczipowanie wszystkich nietatuowanych psiaków. [/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
pozdrawiam.

[quote name='Fritz']Mam sytuacje ;podbramkowa'-mialy byc super wakacje za tydzien a moja mala suczka dzis dostala pierwsza w zyciu cieczke..NAwet nie wiem jak suka sie zachowuje w tym okresie jak to wyglada.I czy zaryzykowac wyjazd na Kamping do przyczepy w chorwacjii czy lepiej dla dobra wszystkich i swoich nerwowzrezygnowac?[/quote]
moja sunia tez mi zrobila taka niespodziankei tydzien przed urlopem dostala cieczke, czyli ta ostra faza akurat wypadla na Chorwacje, stres byl dla mnie duzy ze chcialam po 3 dniach wracac, nie chodzilo tu o jej upilnowanie tylko o tych 'kawalerow' w tej wiosce to psy lataly jak chcialy:shake: i musielismy sie w domu barykadowac przed amantami,:crazyeye: schody byly cale posikane, koszmar,:diabloti: ja przestalam z nia chodzic na siusiu szedl tylko moj maz i to duza kryka:mad: ,zeby miec ja czym oslaniac przed bardziej zakochanymi amantami, a najbardziej zakochany to nie dorastal mojej wyzej jak do kolan.Na poczatku drugiego tygonia 'wczasow' mozna powiedziec z minuty na minute milosny zapal ostygl i moglismy odetchnac.
Z przerazeniem stwierdzilam ze moze w tym roku sytuacja sie powtorzy, jedzeimy s wierpniu i Lucky ma miec w sierpniu cieczke, dokladnie nie da sie tego powiedziec.
Ale Ty Fritz moze juz jestes na urlopie i ta wiadomosc jest juz spozniona, moze nie bylo tak zle

planuję w czerwcu wyjazd na wystawę europejską do Zagrzebia i mam wielką do was prośbę - czy ktoś ma namiary na niedrogi nocleg?
Przeszukałam internet pod kątem campingów i pól namiotowych ale przyznam szczerze, że jest tych ofert nie wiele i nigdzie nie ma info, że można nocować z psiakami :roll:
Będę bardzo wdzięczna za namiary najakieś sprawdzone miejsca w Zagrzebiu :modla:

ODGRZEWAM!

we wrzesniu planuje sie wybrac z Bułką do Chorwacji.. tatuaz ma czytelny wiec nie bede jej chipowac.. niedlugo sie zabiore za wyrobienie paszportu.. ktos sie orientuje jakie przepisy odnosnie psow obowiazuja w Chorwacji? wystarczy smycz, czy musi byc tez kaganiec czy wogole moze zadne przepisy tego nie reguluja? orientuje sie ktos moze czy istnieje w Chorwacji lista psow niebezpiecznych czy cos w ten desen? i jesli tak to jakie rasy na niej sa i jakie przepisy obowiazuja wlascicieli takich psiakow? no i czy podobnie jak u nas jest w Chorwacji nagonka na bullowate?

Byłam 2 razy w Chorwacji z psami.
Wspominam te wakacje z łezką w oku-było fantastycznie.
Chorwaci lubią psy-szczególnym szacunkiem darzą psy bullowate-taki swoisty kult siły ;)
Moje psy zawsze były na smyczach,ale kagańców nie nosiły.
Nie zdażyło się,zeby nas sprawdzali na granicy-ani paszportów ani żadnych innych psich dokumentów.
Nie przypominam sobie żadnego niemiłego incydentu-psy chodziły z nami wszędzie-na pizzę,na spacery,na plażę :loveu:
Pomimo tego,że dwa razy byliśmy z eleganckim biurem podróży-nikt nic nie miał do psów :evil_lol:
Trzeba tylko uważać na udar słoneczny i na to,żeby pies nie chodził w pełnym słońcu po drogach asfaltowych i kamiennych-bo są one strasznie nagrzane i chodzenie po nich sprawi psu ból.
Ja zawsze sama sprawdzałam bosą noga stan nawierzchni-polecam,chociaż czasem boli :D

Próbuje odgrzać wątek!!!Hop, hop!
Wybieramy się z psiakiem do Chorwacji w sierpniu i ponieważ jeszcze nie mamy zarezerwowanych noclegów, czy ktoś mógłby polecić jakieś konkretne miejsce i ew. kwatery?Jak ogólnie wygląda sytuacja w Chorwacji? My byliśmy rok temu w Bułgarii i zarzekam się, że więcej tam nie pojadę - koszmar-całe stada bezdomnych psów, czatujących na jedzenie, brudnych , odganianych, po prostu tragedia:placz: Nie mogłam przejść obok tego obojętnie i wypoczywać, ciągle kupowaliśmy jakieś parówki i je dokarmialiśmy,ciągle te wlepione oczy, czekające na coś do jedzenia:placz: Liczę że Chorwacja jest bardziej cywilizowanym krajem...Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki:lol:

[quote name='kostkowicz']Chorwacja, Bułgaria, Słowenia to ta sama mentalność. :shake:[/quote]

Kilka razy byłam na słowenji, nie tylko na wystawach ale i towarzysko, i nie porownywalałabym tego kraju z bułgaria- inna mentalnosc i podejscie do psów.

[quote name='grzenka']Próbuje odgrzać wątek!!!Hop, hop!
Wybieramy się z psiakiem do Chorwacji w sierpniu i ponieważ jeszcze nie mamy zarezerwowanych noclegów, czy ktoś mógłby polecić jakieś konkretne miejsce i ew. kwatery?Jak ogólnie wygląda sytuacja w Chorwacji? My byliśmy rok temu w Bułgarii i zarzekam się, że więcej tam nie pojadę - koszmar-całe stada bezdomnych psów, czatujących na jedzenie, brudnych , odganianych, po prostu tragedia:placz: Nie mogłam przejść obok tego obojętnie i wypoczywać, ciągle kupowaliśmy jakieś parówki i je dokarmialiśmy,ciągle te wlepione oczy, czekające na coś do jedzenia:placz: Liczę że Chorwacja jest bardziej cywilizowanym krajem...Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki:lol:[/quote]
Zdecydowanie jest bardziej cywilizowana. Mieszkałam tam 2 lata ;)
Z przejazdem z psem nie będziesz miała problemów, weź oczywiście kz i paszport - aktualne szczepienia i tyle ;)