Jump to content
Dogomania

Słowenia?Chorwacja? Własny samochód,własny pies?Kto był?


Dorka

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Hej, a co myślicie o zabraniu psa na jacht na tygodniowy rejs do Chorwacji? Chodzi mi głównie o stres dla zwierzaka i ciepło. Felek ma długą sierść i bojęsię, że może być mu za gorąco w lipcu na pełnym morzu w ciasnej kabinie. Psiak był już raz z nami na łódce na Mazurach, ale tam nie było z nami 6-cio letniego dziecka i miał względny spokuj. Ale z drugiej strony żal mi zostawiać go samego na 2 tygodnie. Musiałby wtedy być przywiązany, bo gdy nas nie ma od razu ucieka i żadna siła go przed tym nie jest w stanie powstrzymać. Sama nie wiem co mam zrobić. Pomóżcie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']Hej, a co myślicie o zabraniu psa na jacht na tygodniowy rejs do Chorwacji? Chodzi mi głównie o stres dla zwierzaka i ciepło. Felek ma długą sierść i bojęsię, że może być mu za gorąco w lipcu na pełnym morzu w ciasnej kabinie. Psiak był już raz z nami na łódce na Mazurach, ale tam nie było z nami 6-cio letniego dziecka i miał względny spokuj. Ale z drugiej strony żal mi zostawiać go samego na 2 tygodnie. Musiałby wtedy być przywiązany, bo gdy nas nie ma od razu ucieka i żadna siła go przed tym nie jest w stanie powstrzymać. Sama nie wiem co mam zrobić. Pomóżcie![/QUOTE]
hej:) mi tez byloby zal zostawiac psa wiec dobrze Cie rozumiem:)
Ja wprawdzie tez planuje w tym roku z moja mala sunia do Cro ale nie na lodke.
Jednak 2lata temu bylam na rejsie w Chorwacjii i byl z nami pies(nie moj) Wilczarz -tez siersc mial dosc potezna - i powiem Ci ze super bylo -bardzo dobrze sobie radzil i z upalem i z atrakcjami i dla wszystkich stal sie ulubiencem.
Wiec nie boj sie tylko zabierz go ze soba
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Mam sytuacje ;podbramkowa'-mialy byc super wakacje za tydzien a moja mala suczka dzis dostala pierwsza w zyciu cieczke..NAwet nie wiem jak suka sie zachowuje w tym okresie jak to wyglada.I czy zaryzykowac wyjazd na Kamping do przyczepy w chorwacjii czy lepiej dla dobra wszystkich i swoich nerwowzrezygnowac?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='Fritz']jak to zaczipowany??????????? nie wystarczy ze ma tatuaz? ah odechciewa sie wszystkiego z tymiprzepisami:( a potem sie dziwc ze psy zostaja w domach:([/quote]

[COLOR=black]witam,[/COLOR]
[COLOR=black]my również wybieramy się w camperową podróż z naszą akitą do Chorwacji i Grecji, dlatego też z dużą ciekawością przeczytałam wszystkie posty :) [/COLOR]
[COLOR=black]oprócz czytania forum, ja także zasięgnęłam informacji w innych źródła między innymi na temat dość podzielony, chodzi tu o tatuaże i czipy.[/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]otóż my naszą Akitę, po wielu konsultacjach postanowiliśmy poddać poprawie nieczytelnego tatuażu i jak na razie wstrzymać się z czipem do przyszłego roku, a to dlatego, że z tego co się dowiedziałam i to dokładnie wczoraj, to tatuaż bez czipa ważny jest do 2007r. jednak takie rzeczy trzeba śledzić na bieżąco, gdyż u nas wszystko zmienia się i bardzo szybko, a szczególnie przepisy [/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]natomiast jeśli chodzi o czipowanie i o nasz kraj, to jak na razie oprócz wybrzeża nie ma jeszcze stworzonej bazy danych, tak więc czipowanie na dzień dzisiejszy jeśli chodzi o Polskę ( pomijam tu przekraczanie granic)np. w sprawie odnalezienia zaginionego psa, niestety nie ma jeszcze racji bytu. [/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]jeśli chodzi o wyjazdy to niestety, ale nie na każdym przejściu granicznym są ich odczytniki. tak więc jeśli czip to i własny czytnik..eh... jak dla mnie to paranoja.. [/COLOR]
[COLOR=black]tak więc na dzień dzisiejszy najbardziej pewnym oznaczeniem psa jest tatuaż czyt. widoczny gołym okiem.[/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]hm.. w takim razie, co mają zrobić wszystkie kundelki, które jak wiadomo nie są tatuowane... tam wchodzi w grę jedynie czip.. no i znowu zaczyna się problem z czytnikami [/COLOR]
[COLOR=black]pies to pies , nie może tak być, ze sa gorsze i lepsze. w takich przypadkach chyba trzeba liczyć na przychylność celników..[/COLOR]
[COLOR=black]lub luki w ich wiadomościach na temat przewozu psów. [/COLOR]
[COLOR=black]jak się często okazuje w praktyce, nie mają zielonego pojęcia , co zrobić z psim paszportem, a co dopiero jeśli chodzi o szukanie czipa lub tatuażu. [/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]reasumując jestem za bezstresową podrożą i mimo braku przestrzegania przepisów na większości przejść granicznych ( nie mówię tu o transportach samolotowych, bo tam z pewnością nie byłoby tak łatwo) polecam wyrobienie paszportu, a co za tym idzie zaczipowanie wszystkich nietatuowanych psiaków. [/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fritz']Mam sytuacje ;podbramkowa'-mialy byc super wakacje za tydzien a moja mala suczka dzis dostala pierwsza w zyciu cieczke..NAwet nie wiem jak suka sie zachowuje w tym okresie jak to wyglada.I czy zaryzykowac wyjazd na Kamping do przyczepy w chorwacjii czy lepiej dla dobra wszystkich i swoich nerwowzrezygnowac?[/quote]
moja sunia tez mi zrobila taka niespodziankei tydzien przed urlopem dostala cieczke, czyli ta ostra faza akurat wypadla na Chorwacje, stres byl dla mnie duzy ze chcialam po 3 dniach wracac, nie chodzilo tu o jej upilnowanie tylko o tych 'kawalerow' w tej wiosce to psy lataly jak chcialy:shake: i musielismy sie w domu barykadowac przed amantami,:crazyeye: schody byly cale posikane, koszmar,:diabloti: ja przestalam z nia chodzic na siusiu szedl tylko moj maz i to duza kryka:mad: ,zeby miec ja czym oslaniac przed bardziej zakochanymi amantami, a najbardziej zakochany to nie dorastal mojej wyzej jak do kolan.Na poczatku drugiego tygonia 'wczasow' mozna powiedziec z minuty na minute milosny zapal ostygl i moglismy odetchnac.
Z przerazeniem stwierdzilam ze moze w tym roku sytuacja sie powtorzy, jedzeimy s wierpniu i Lucky ma miec w sierpniu cieczke, dokladnie nie da sie tego powiedziec.
Ale Ty Fritz moze juz jestes na urlopie i ta wiadomosc jest juz spozniona, moze nie bylo tak zle

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

planuję w czerwcu wyjazd na wystawę europejską do Zagrzebia i mam wielką do was prośbę - czy ktoś ma namiary na niedrogi nocleg?
Przeszukałam internet pod kątem campingów i pól namiotowych ale przyznam szczerze, że jest tych ofert nie wiele i nigdzie nie ma info, że można nocować z psiakami :roll:
Będę bardzo wdzięczna za namiary najakieś sprawdzone miejsca w Zagrzebiu :modla:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ODGRZEWAM!

we wrzesniu planuje sie wybrac z Bułką do Chorwacji.. tatuaz ma czytelny wiec nie bede jej chipowac.. niedlugo sie zabiore za wyrobienie paszportu.. ktos sie orientuje jakie przepisy odnosnie psow obowiazuja w Chorwacji? wystarczy smycz, czy musi byc tez kaganiec czy wogole moze zadne przepisy tego nie reguluja? orientuje sie ktos moze czy istnieje w Chorwacji lista psow niebezpiecznych czy cos w ten desen? i jesli tak to jakie rasy na niej sa i jakie przepisy obowiazuja wlascicieli takich psiakow? no i czy podobnie jak u nas jest w Chorwacji nagonka na bullowate?

Link to comment
Share on other sites

Byłam 2 razy w Chorwacji z psami.
Wspominam te wakacje z łezką w oku-było fantastycznie.
Chorwaci lubią psy-szczególnym szacunkiem darzą psy bullowate-taki swoisty kult siły ;)
Moje psy zawsze były na smyczach,ale kagańców nie nosiły.
Nie zdażyło się,zeby nas sprawdzali na granicy-ani paszportów ani żadnych innych psich dokumentów.
Nie przypominam sobie żadnego niemiłego incydentu-psy chodziły z nami wszędzie-na pizzę,na spacery,na plażę :loveu:
Pomimo tego,że dwa razy byliśmy z eleganckim biurem podróży-nikt nic nie miał do psów :evil_lol:
Trzeba tylko uważać na udar słoneczny i na to,żeby pies nie chodził w pełnym słońcu po drogach asfaltowych i kamiennych-bo są one strasznie nagrzane i chodzenie po nich sprawi psu ból.
Ja zawsze sama sprawdzałam bosą noga stan nawierzchni-polecam,chociaż czasem boli :D

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Próbuje odgrzać wątek!!!Hop, hop!
Wybieramy się z psiakiem do Chorwacji w sierpniu i ponieważ jeszcze nie mamy zarezerwowanych noclegów, czy ktoś mógłby polecić jakieś konkretne miejsce i ew. kwatery?Jak ogólnie wygląda sytuacja w Chorwacji? My byliśmy rok temu w Bułgarii i zarzekam się, że więcej tam nie pojadę - koszmar-całe stada bezdomnych psów, czatujących na jedzenie, brudnych , odganianych, po prostu tragedia:placz: Nie mogłam przejść obok tego obojętnie i wypoczywać, ciągle kupowaliśmy jakieś parówki i je dokarmialiśmy,ciągle te wlepione oczy, czekające na coś do jedzenia:placz: Liczę że Chorwacja jest bardziej cywilizowanym krajem...Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kostkowicz']Chorwacja, Bułgaria, Słowenia to ta sama mentalność. :shake:[/quote]


Kilka razy byłam na słowenji, nie tylko na wystawach ale i towarzysko, i nie porownywalałabym tego kraju z bułgaria- inna mentalnosc i podejscie do psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grzenka']Próbuje odgrzać wątek!!!Hop, hop!
Wybieramy się z psiakiem do Chorwacji w sierpniu i ponieważ jeszcze nie mamy zarezerwowanych noclegów, czy ktoś mógłby polecić jakieś konkretne miejsce i ew. kwatery?Jak ogólnie wygląda sytuacja w Chorwacji? My byliśmy rok temu w Bułgarii i zarzekam się, że więcej tam nie pojadę - koszmar-całe stada bezdomnych psów, czatujących na jedzenie, brudnych , odganianych, po prostu tragedia:placz: Nie mogłam przejść obok tego obojętnie i wypoczywać, ciągle kupowaliśmy jakieś parówki i je dokarmialiśmy,ciągle te wlepione oczy, czekające na coś do jedzenia:placz: Liczę że Chorwacja jest bardziej cywilizowanym krajem...Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki:lol:[/quote]
Zdecydowanie jest bardziej cywilizowana. Mieszkałam tam 2 lata ;)
Z przejazdem z psem nie będziesz miała problemów, weź oczywiście kz i paszport - aktualne szczepienia i tyle ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...