Jump to content
Dogomania

Sznaucer mini - przygotowanie do wystawy


zbyniu_54

Recommended Posts

[B]Sznaucer mini - prosze o pomoc !!![/B]
Witajcie, mam do Was ogromną prośbę. Wiem, że bierzecie udział w wystawach :smile:
Ja za dwa tygodnie odbieram swojego pierwszego psa z papierami i nie mam nawet najmniejszego pojęcia jak powinienem się przygotować do przyjęcia maluszka do domu. To będzie dziewczynka, sznaucerek mini czarno- srebrny :smile: już się nie mogę doczekać.
Bardzo prosze, abyście przybliżyli mi, jak wygląda wystawa sznaucerów, jak przygotowywać maluszka ? Moze macie jakąś książkę godną polecenia na ten temat ?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Link to comment
Share on other sites

Zbyniu- hodowli sznaucerow jest mnostwo. Najlepszym w tym wypadku rozwiązaniem bedzie napisanie lub zadzwonienie do jakiegos hodowcy w okolicy, ktory jezdzi ze swoimi piesami na wystawy. Przez internet ciezko takie rady dac, jak strzyc psy, sa wlasciwie niemozliwe. trzeba pojsc, zobaczyc, porozmawiac. jesli ktos nei bedziei zbyt mily- idz do nastepnego az w koncu znajdziesz prwdziwego, porzadnego milosnika psow, ktory robi cos z pasja, a nie chorobliwa zazdroscia... skad jestes? moze znam jakiegos dobrego hodowce z twoich okolic?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

co do wystaw - "Tajemnice wystaw psów" - Janowskiego, polecam. rozjaśni ci się w głowie co , po co i dlaczego.można nabyć w księgarniach internetowych. nie mam co prawda sznaucera, ale jakby jakieś ogólne pytania, to pisz na pw. może w czymś pomogę. wiem, że osobom początkującym jest trudno. jeszcze w ub. roku sama byłam "zielona"

Link to comment
Share on other sites

polecam posty w dziale poświęconym sznaucerom i ctr-om, czyli [URL]http://www.dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=71[/URL] tam na pewno znajdziesz wiele informacji o pielęgnacji tych pięknych i wspaniałych psiaków (też mam suczkę cz-sr ) życzę powodzenia w wychowywaniu Twojej sznaucereczki i wielu sukcesów wystawowych

Link to comment
Share on other sites

[quote name='haniago']polecam posty w dziale poświęconym sznaucerom i ctr-om, czyli [URL]http://www.dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=71[/URL] tam na pewno znajdziesz wiele informacji o pielęgnacji tych pięknych i wspaniałych psiaków (też mam suczkę cz-sr ) życzę powodzenia w wychowywaniu Twojej sznaucereczki i wielu sukcesów wystawowych[/quote]


Dziekuje Wszystkim za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Witajcie,
największym moim zmartwieniem jest fakt, ze nie wiem od czego powinienem zacząć, do czego przyzwyczajać maleństwo od samego poczatku? Dodam, ze chciałbym z nia na wystawie wystartowac juz w wieku 6 miesięcy :cool3:
Po suczke jade 8 września, jejku nie mogę się doczekać :)

Link to comment
Share on other sites

po pierwsze nauka chodzenia na smyczy bez ciagniecia - wtedy latwiej przyzwyczaic psiaka do biegania na ringowce
po drugie przyzwyczajenie psiaka ze rozne osoby go obmacuja i zagladaja w zebiska
po trzecie nauka stania w bezruchu stopniowo zwiekszajac czas trwania
po czwarte przyzwyczajanie do wszelkich zabiegow pielegnacyjnych tzn czesanie, trymowanie , kapanie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']po pierwsze nauka chodzenia na smyczy bez ciagniecia - wtedy latwiej przyzwyczaic psiaka do biegania na ringowce
po drugie przyzwyczajenie psiaka ze rozne osoby go obmacuja i zagladaja w zebiska
po trzecie nauka stania w bezruchu stopniowo zwiekszajac czas trwania
po czwarte przyzwyczajanie do wszelkich zabiegow pielegnacyjnych tzn czesanie, trymowanie , kapanie[/quote]
Dziękuję Ci bardzo mi pomogłaś :lol: .
Chciałbym jeszcze zapytać :
[LIST=1]
[*][LEFT][FONT=Calibri][SIZE=3]Czy w jakiś szczególny sposób trzeba dbać o zęby pieska ??? [/SIZE][/FONT][/LEFT]
[*][LEFT][FONT=Calibri][SIZE=3]Kiedy pierwszy raz trymować szczeniaka i kiedy pierwszy raz kąpać ? Czy macie jakieś sprawdzone marki szamponów ? [/SIZE][/FONT][/LEFT]
[*][LEFT][FONT=Calibri][SIZE=3]Czym nagradzać ? [/SIZE][/FONT][/LEFT]
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

a po co chcesz go kapac ? psa sie kapie jak jest brudny :eviltong:
piszac o kapieli mialam na mysli pranie lap i brody bo to sie robi przed wystawa a potem suszy suszarka :diabloti:

ja dla swoich psow uzywam szamponow z firmy RING5

nagradzac mozesz czym chcesz - najlepiej metoda prob i bledow znalezc cos co pies uwielbia :)

Link to comment
Share on other sites

A co do zębów. To zalezy od psa. Są takie które mają skłonności do kamienia nazębnego, a są takie co mają zębiska czyste do poźnych lat. Jak jesteś zapobiegliwy to możesz kupić specjalną pastę i czyścić ale juz jak będzie miał stałe zęby. Są też różne kosteczki, ciasteczka do czyszczenia zębów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']a po co chcesz go kapac ? psa sie kapie jak jest brudny :eviltong:
piszac o kapieli mialam na mysli pranie lap i brody bo to sie robi przed wystawa a potem suszy suszarka :diabloti:


[SIZE=3][FONT=Calibri]…aha.. [/FONT][/SIZE]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Wiem, że niektóre moje pytania mogą Wam się wydać śmieszne, ale nie chcę czegoś pominąć ani zepsuć !!! [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Kiedy pierwszy raz trymować sznaucera ? [/SIZE][/FONT]
Elitesse czy Ty masz tylko średniaki czy mini tez ??
Ile psinek liczy teraz Twoja hodowla ?

Link to comment
Share on other sites

Zresztą podobno nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi ;)
Co do wieku w którym można trymować sznaucera to przeważnie jest to ok. 4 mies. Wszystko zależy od sierści ale lepiej wcześniej się pozbyć tego szczenięcego futerka i zrobić miejsce na nową bardziej dorosłą i ładniejszą szatę.
Trymowanie to może jest na wyrost - przeważnie niewiele da się tak w pełni wytrymować, skubie się ile się da, a resztę równa maszynką. Później jak włos się już wyrabia to idzie lepiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zbyniu_54'][quote name='Elitesse']a po co chcesz go kapac ? psa sie kapie jak jest brudny :eviltong:
piszac o kapieli mialam na mysli pranie lap i brody bo to sie robi przed wystawa a potem suszy suszarka :diabloti:
[SIZE=3][FONT=Calibri]…aha.. [/FONT][/SIZE]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Wiem, że niektóre moje pytania mogą Wam się wydać śmieszne, ale nie chcę czegoś pominąć ani zepsuć !!! [/SIZE][/FONT]
[/quote]

Ja tam kąpie całego przed wystawą (szamponem do szorstkiej sierści). Jak ma twardą sierśc to mu nie zaszkodzi - jak ma miękką to lepiej nie kąpac.
Ja w ogóle bardzo często kąpie - co 3-4 tygodnie całego psa. Nie lubie "śmierdzącego":eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Ja tam jestem z tych co Elitesse - kąpię psa jak jest brudny, a nie tak o bez potrzeby. A że moje lubią się wytarzać a różnych świństwach to bywa że kąpiel jest dość często, różnie to bywa.
Na wystawę to co innego - łapska i broda obowiązkowo :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...