Jump to content
Dogomania

rejestracja szczeniaka


zakla

Recommended Posts

[quote name='Mela&Reda']Muszę powiedzieć że widźmata mnie trochę wystraszyła:oops:. W najbliższych dniach miałam zamiar się rejestrować, wyrabiać rod itd. właśnie w oddziale wrocławskim bo mieszkam we wrocku. A czy lepiej było by się zarejstrować w legnicy albo w wałbrzychu jeśli oczywiście jest taka opcja.[/quote]

co do Wrocławskiego oddziału nie wiem... Ja jestem zapisana w Wałbrzyskim. Miła atmosfera... :cool3: Ale moim zdaniem jeśli mieszkasz we Wrocławiu to nie ma sensu jeździć kilkadziesiąt kilometrów do innego oddziału...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='wiedzmata']Ja już mam rodowód i nie było większych problemów. Ten nr rejestracyjny też dostałam od ręki - poszłam tam i pani od razu sprawdziła w komputerze - tylko tyle ze musiałam sie sama upomnieć. Najlepiej skserować sobie metryczkę i przy rejestracji poprosić o nr ( ja nie wiedziałam, że coś takiego jest i ze bedzie potrzebne ). A po 2-3 miesiącach trzeba dzwonić i pytać czy papier już jest.[/quote]

Aha to zarejestruje się u siebie:cool3:

Link to comment
Share on other sites

My się z tatą zastanawiamy nad dożkiem (ale co do maści jesteśmy sprzeczni :evil_lol:), albo drugim sznupem, ale to i tak nie w najbliższym czasie.
Jednak mimo wszystko informacje na pewno się przydadzą.
A gdzieś tu u nas (Żory, Rybnik, Katowice...) można bezproblemowo wyrobić rodowód? Tzn. chozi o osoby pracujące w tych związkach, bo niektórzy piszą że u nich za dobrze nie jest, a jak jest na Śląsku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karolina_Nett']
A gdzieś tu u nas (Żory, Rybnik, Katowice...) można bezproblemowo wyrobić rodowód? Tzn. chozi o osoby pracujące w tych związkach, bo niektórzy piszą że u nich za dobrze nie jest, a jak jest na Śląsku?[/quote]

Co znaczy "bezproblemowo wyrobic rodowód"?
Wszystko jest wysyłane do głównego oddziału ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karolina_Nett']"Bezproblemowo
wyrobić rodowód" to dla mnie znaczy wyrobienie go bez przykrych incydentów z pracownikami jak to się niektórym zdarzyło :eviltong:.[/QUOTE]

Jestem w oddziale w K-cach ale gdybym miala ponownie wybierac to na 100% inny oddział :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Jestem w oddziale w K-cach ale gdybym miala ponownie wybierac to na 100% inny oddział :diabloti:[/quote]
:evil_lol:

[quote name='wiedzmata']Myślę, że najlepiej rejestrować sie tam, gdzie mamy najbliżej. Przecież aż tak częstych kontaktów z naszym oddziałem nie mamy.[/quote]
No prawda, ale i tak mam jeszcze dużo czasu żeby się zastanowić :eviltong:.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za pytanie, może już się pojawiło, ale nie chciało mi czytać się całego wątku... :oops:

Kiedy najlepiej z metryki przejść na rodowód (czy po np. roku od wystawienia metryki jest to już niemożliwe)?

Czy trzeba wyrabiać rodowód (jeżeli pies jest niehodowlany i niewystawowy)?

Czy przy odbieraniu rodowodu tzreba przyjść z psem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kelpie0']

Kiedy najlepiej z metryki przejść na rodowód (czy po np. roku od wystawienia metryki jest to już niemożliwe)?

Czy trzeba wyrabiać rodowód (jeżeli pies jest niehodowlany i niewystawowy)?

Czy przy odbieraniu rodowodu tzreba przyjść z psem?[/quote]

1. kiedy chcesz, jest to możliwe od początku..
2. nie ma potrzeby, po co mu w takim wypadku rodowód...
3.tak, trzeba pokazać psa...

Link to comment
Share on other sites

W Warszawie nie trzeba pokazywac psa.

A jeśli chodzi o wybór oddziału, to jesli ktoś ma tylko jednego czy 2 psy i nie będzie częstym gosciem w oddziale - to lepiej chyba zarejestrowac się tam, gdzie bliżej.

A jesli ktos ma hodowlę i siła rzeczy będzie często w związku, to lepiej tam, gdzie jest lepiej :) , ale niekoniecznie bliżej. Po co sie niepotrzebnie denerwowac :) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...