Jump to content
Dogomania

rejestracja szczeniaka


zakla

Recommended Posts

Kupiłam szczeniaka, hodowla jest w oddziale Warszawskim, ja chcę małą zarejestrować w Legionowie. Które z tych opłat będą dotyczyły mojego suseła? Mogę rodowód wyrobić jeszcze szczeniakowi?
REJESTRACJA PSA czy KSIĘGA WSTĘPNA? W metryce mam napisane, że szczenie jest uprawnione do rodowodu i do wpisy do księgi wstępnej...?
Może banalne i durne pytania, ale takiego wątku nie znalazłam, to mój pierwszy rasowy pies, a chcę wiedzieć, ile muszę przygotować kasy:oops:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Podejrzewam że chodzi raczej o rodowód ;-) - księgi wstępne są rzadkie i raczej wtedy w metryce skreśla się uprawnienie do rodowodu. Mając metrykę możesz bez problemów wyrobić rodowód (co najwyżej trzeba uzbroić się w cierpliwość - ja czekam już ponad 3 miesiące),i to niezależnie od wieku psa.A jak to załatwić - bierzesz metryczkę, idziesz do oddziału i zależnie czy jesteś już członkiem związku czy też ma takie wpłaty:wpisowe - 20 złskładka - 44 zła za psarejestracja psa - 15 złoraz rodowód - 36 złI tyle :-). Napisz jakiego psiaka masz?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie, w takim razie w poniedziałek pojedziemy się zarejestrować :) Rozumiem że wolne pola (właściciel, rejestracja oddziałowa etc.) wypełnia się w swoim oddziale podczas rejestracji malucha? Czy do wyrobienia rodowodu zabierają mi metrykę? Chciałabym pojechać z małą na klubówkę we wrześniu do klasy baby, więc to byłby problem ;) To mały owczarek australijski, jej strona- [url]www.aussies.republika.pl[/url] :razz:

Link to comment
Share on other sites

Tak więc ja swojego "brzdąca" dziś też rejestrowałam, niedawno co do domu wróciłam. Oddział co prawda radomski :)
Najpierw sama się musiałam zapisać, potem miła pani poprosiła o metryczkę Chili, wypełniłam pole "właściciel" swoimi danymi, pani suczkę wpisała, dostałam ksero metryki razem z numerem rejestracji oddziałowej. Teraz tylko pozostaje czekanie na rodowód :)

Koszty u mnie to (przepisane z dowodu wpłaty):
rejestracja: 20zł
rodowód: 36zł
wpisowe: 30zł
składka członkowska 2007: 44zł

Myslałam, że to będzie bardziej skomplikowane bo to też mój pierwszy rasowiec ;)

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanko- gdzie się miesci oddział w warszawie? mam 3miesięczna ONke i chciałabym juz wyrobic jej rodowód tylko nie wiem, gdzie sie udać:cool3:
Poza tym jak dobrze zrozumiałam moge ja zarejestrować w warszawie czyli tu gdzie mieszkam, a nie w mieście, w którym ja kupowałam?

Link to comment
Share on other sites

podobno fajniejszy, bo mniejszy itd... ;)
Ja jestem w warszawskim i nie narzekam, ale też nie mam zbyt wiele kontaktu...Może przejdziesz się na sekcję (warszawa-poniedziałek 16.00-17.30) i zobaczysz czy Ci odpowiada? Twój wybór, ale przenieść się będzie ciężko.

Link to comment
Share on other sites

ja? ja jestem teraz w Wlk. Brytanii :razz:. Poza tym mam beagle i sekcję w środy... 16.09 wracam do polski to jak chcesz możemy się spotkać-ja pobiegam z Twoim psem a Ty go powystawiasz.:lol:

EDIT: Twoja sekcja to tylko ONki-oni napewno Ci wytłumaczą o co chodzi z tym dziwnym wystawianiem.

Link to comment
Share on other sites

ooo oł, rzeczywiscie takie dziwne znaczki pod avatarkiem co w 'warszawa' sie nie układają ;)

W takim razie skoro w poniedziałek ON-ki to postaram się być :)

Ale mimo wszystko z Toba bym sie chętnie spotkała. Tym bardziej że beagle sa urocze. Sąsiadka ma a Gama je uwielbia i świetnie sie z nimi bawi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wyjątek']
Ale mimo wszystko z Toba bym sie chętnie spotkała. Tym bardziej że beagle sa urocze. Sąsiadka ma a Gama je uwielbia i świetnie sie z nimi bawi :)[/quote]
to dam znać, tylko ostrzegam, że Lalka jest rasistką i rzadko bawi się z przedstawicielami innych grup FCI/KC

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam,
mam pytanie co do tego zgłaszania psa na wystawę jeszcze przed wyrobieniem rodowodu. Czy to dotyczy tylko szczeniąt?
Moja znajoma (która, przy okazji, ma problemy z dogomanią bo jest zarejestrowana, ale kiedy chce napisać post wyskakuje jej że nie ma uprawnień do oglądania strony. Prosiłabym o instrukcję co zrobić na priv do mnie) chce wyrobić dorosłej już suczce mastifa tybetańskiego rodowód. Obie jesteśmy niepełnoletnie. Czy możemy w takim razie same pójść do oddziału? Chyba nie wezmą nas poważnie...? Przy okazji proszę o napisanie dokładnie krok po kroku co należy zrobić i jak to z tym wystawianiem przed wyrobieniem rodowodu (bo nie wiadomo, kiedy zostanie on wyrobiony znając "pośpiech" mamy ów znajomej, a chciałaby się ona zgłosić na wystawę w maju :evil_lol:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tollerka']. Obie jesteśmy niepełnoletnie. Czy możemy w takim razie same pójść do oddziału? Chyba nie wezmą nas poważnie...? Przy okazji proszę o napisanie dokładnie krok po kroku co należy zrobić i jak to z tym wystawianiem przed wyrobieniem rodowodu (bo nie wiadomo, kiedy zostanie on wyrobiony znając "pośpiech" mamy ów znajomej, a chciałaby się ona zgłosić na wystawę w maju :evil_lol:)[/quote]

czlonkiem zwiazku moze zostac osoba ktora ma ukonczone 16 lat - a wiec pelnoletniosc nie jest potrzebna, sa wypadki ze nawet mlodsze osoby sa zapisywane ale to juz przez niedopatrzenie pan w sekretariacie :roll:

jezeli chce zglosic na majowa wystawe to trzeba sie papierkologia zajac jak najszybciej - wyrabianie rodowodu troche zazwyczaj trwa ( nawet i 6 miesiecy) a i termin zgloszen przewaznie uplywa ok miesiac przed wystawa

Link to comment
Share on other sites

[B]rodowód krok po kroku [/B]:lol:

1. z mertyczką, którą dostałaś od hodowcy idziesz do najbliższego oddziału ZK
[URL]http://www.zkwp.pl/zg/index.php?l=&l=pl&n=odd&odd=0000&oddzial=[/URL]

*rejonizacji nie ma możesz wybrać dowolny
* metryczka ważna jest całe życie, więc nie musisz się spieszyć

2. dostajesz i wypełniasz deklaracje członkowską (musisz skończone mieć 16 lat-zgoda rodziców)

3. wpłacasz ok. 125 zł (rodowód, rejestracja psa, Twoje wpisowe, składka roczna, legitymacja)

4. zapisujesz sobie nr. rejestracyjny psa. Od tego momentu możesz zgłaszać na wystawę do klasy szczeniąt i młodzieży (6-18 mcy).

5. Twój oddział wysyła metryczkę do Zarządu Głównego, który prowadzi Polską Księgę Rodowodową, piesek zostaje do niej dopisany i na podstawie zapisów w tej Księdze drukuje się 4-ro pokoleniowy wyciąg, czyli rodowód.

6. Po kilku miesiącach (2-3 lub więcej :roll:) odbierasz ten rodowód w swoim oddziale.
Czasami trzeba przyjść z psem, czasami bez, a czasami wysyłają pocztą do domu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...