Jump to content
Dogomania

Wszystkie warszawskie psy do 2011 roku będą mieć wszczepione chipy!


OlaAB

Recommended Posts

za gazeta.pl
[URL]http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4429700.html[/URL]
[quote]
[B]Psi dowód pod skórą[/B]

[B]Dorota Łygaś[/B]

[B]2007-08-23, ostatnia aktualizacja 2007-08-23 21:12 [/B]


[URL="http://www.gazeta.pl/warszawa"][IMG]http://bi.gazeta.pl/im/3/4089/m4089863.gif[/IMG][/URL] [B]Wszystkie warszawskie psy do 2011 roku będą mieć wszczepione chipy! - postanowił ratusz. [/B]

W każdej dzielnicy za darmo wszczepiać mikrochipy będzie jedna lecznica weterynaryjna - urząd miasta ogłosił przetarg na świadczenie takich usług. W tej chwili w gabinetach taka usługa plus wydanie paszportu kosztuje około 130 zł.

Mikrochip to mały układ scalony umieszczony w laserowo zaklejonej kapsule wielkości ziarenka ryżu. Wszczepiony pod skórę spełnia rolę psiego dowodu osobistego. Dzięki niemu można szybko znaleźć właściciela zwierzęcia oraz ustalić, jakie pies przechodził choroby, kiedy i na co był szczepiony. To bardzo wygodne rozwiązanie ułatwiające na przykład identyfikację właściciela psa, który pogryzł człowieka. Gotowa jest już baza danych, do której wprowadzone będą informacje o psach.

Akcja z chipem rozpocznie się na przełomie września i października, a potrwa do 2011 roku. Do grudnia uda się oznakować około 830 psów w każdej dzielnicy. - Planujemy co roku chipować około 20 tysięcy psów - mówi Krystian Szczepański z Biura Ochrony Środowiska.

W Warszawie mieszka ok. 100 tys. psów.


Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna[/quote]

ciekawe co to za baza (czyżby powstało coś nowego?) no i jak zamierzają tego dokonać

Link to comment
Share on other sites

W taki sam sposób jak wybudować stadion narodowy w Warszawie :D

Obiecanki, bo w zasadzie to że zachipujesz psa w wawie wcale nie gwarantuje ze np schronisko we Wrocławiu będzie mieć sprzęt aby go wykryć :cool1: (różne rodzaje chipów i czytników)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

[SIZE=3][COLOR=#333333][FONT=Tahoma][B]Elektroniczne znakowanie psów[/B]

[/FONT][/COLOR][/SIZE]W Warszawie jest już możliwość elektronicznego chipowania psów. Dotyczy ona wszystkich czworonogów, których właściciele mieszkają w stolicy. Psy można znakować do 14 grudnia tego roku. Koszty znakowania psów ponosi w całości Urząd m. st. Warszawy. Akcja będzie kontynuowana w następnych latach.

Zabieg nie jest dla psa bardziej uciążliwy od rutynowej wizyty u weterynarza. Chip umieszczany jest w szyi lub między łopatkami.

Znakowanie pomoże w odnajdywaniu zagubionych pupili. Patrole Straży Miejskiej zostaną wyposażone w czytniki do chipów, które umożliwią identyfikację właściciela psa.

Posiadacze psów proszeni są o zgłaszanie do wybranych lecznic weterynaryjnych na terenie miasta (wykaz poniżej) z dowodem tożsamości oraz dokumentami potwierdzającymi prawa do zwierzęcia (metryka i rodowód, lub wypełniona aktualna książeczka szczepień).


[U]Wykaz lecznic wykonujących znakowanie psów:[/U]

• Białołęka ul. Ostródzka 55, tel. (022) 490 36 72
• Bemowo ul. Szwankowskiego 8, tel. (022) 665 11 66
• Bielany ul. Podleśna 57, tel. (022) 832 27 28
• Mokotów ul. Różana 71, tel. (022) 845 01 96
• Śródmieście ul. Smulikowskiego 7a/26, tel. (022) 826 31 99
• Ochota ul. Siemińskiego 21, tel. (022) 823 35 63
• Ursynów ul. Strzeleckiego 10e, tel. (022) 644 95 31
• Wawer ul. Potockich 111, tel. (022) 812 71 11
• Żoliborz ul. Schroegera 72a, tel. (022) 834 54 53

[URL]http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new/index.php?dzial=aktualnosci&ak_id=13248&kat=3[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maupa4'][SIZE=3][COLOR=#333333][FONT=Tahoma][B]Elektroniczne znakowanie psów[/B]

[/FONT][/COLOR][/SIZE]W Warszawie jest już możliwość elektronicznego chipowania psów. Dotyczy ona wszystkich czworonogów, których właściciele mieszkają w stolicy. Psy można znakować do 14 grudnia tego roku. Koszty znakowania psów ponosi w całości Urząd m. st. Warszawy. Akcja będzie kontynuowana w następnych latach.

Zabieg nie jest dla psa bardziej uciążliwy od rutynowej wizyty u weterynarza. Chip umieszczany jest w szyi lub między łopatkami.

Znakowanie pomoże w odnajdywaniu zagubionych pupili. Patrole Straży Miejskiej zostaną wyposażone w czytniki do chipów, które umożliwią identyfikację właściciela psa.

Posiadacze psów proszeni są o zgłaszanie do wybranych lecznic weterynaryjnych na terenie miasta (wykaz poniżej) z dowodem tożsamości oraz dokumentami potwierdzającymi prawa do zwierzęcia (metryka i rodowód, lub wypełniona aktualna książeczka szczepień).


[U]Wykaz lecznic wykonujących znakowanie psów:[/U]

• Białołęka ul. Ostródzka 55, tel. (022) 490 36 72
• Bemowo ul. Szwankowskiego 8, tel. (022) 665 11 66
• Bielany ul. Podleśna 57, tel. (022) 832 27 28
• Mokotów ul. Różana 71, tel. (022) 845 01 96
• Śródmieście ul. Smulikowskiego 7a/26, tel. (022) 826 31 99
• Ochota ul. Siemińskiego 21, tel. (022) 823 35 63
• Ursynów ul. Strzeleckiego 10e, tel. (022) 644 95 31
• Wawer ul. Potockich 111, tel. (022) 812 71 11
• Żoliborz ul. Schroegera 72a, tel. (022) 834 54 53

[URL]http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new/index.php?dzial=aktualnosci&ak_id=13248&kat=3[/URL][/QUOTE]
A jeśli meldunek mam w woj.mazowieckim ale mieszkam z psami Warszawie bo tu cały tydzień nie malże jestem w pracy to też mogę, czy wtedy wystarczy ,że oprócz wymaganych dokumentów będę mieć umowę o pracę i najem mieszkania????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mudik']A jeśli meldunek mam w woj.mazowieckim ale mieszkam z psami Warszawie bo tu cały tydzień nie malże jestem w pracy to też mogę, czy wtedy wystarczy ,że oprócz wymaganych dokumentów będę mieć umowę o pracę i najem mieszkania????[/quote]

zapytam sie jutro mojego weta (chipują u nas na Różanej) ... my się zgłosiliśmy

Link to comment
Share on other sites

dzwoniłam dzisiaj na Schroegera i powiedziano mi że właściciel musi być zameldowany w Warszawie[interesował mnie konkretnie Izabelin, ale pani powiedziała że meldunek warszawski],ponadto w tej akurat klinice będą zapisy od przyszłego tygodnia,dla odmiany na Podleśnej zapisów nie ma i chipują od już

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mudik']Ok poczekam i dziękuję:loveu:
Czyli ak ktoś ze wsi to nie ma szans:angryy::angryy: kurde[/QUOTE]
teoretycznie zawsze sie chyba mozna podczepic pod kogos znajomego zameldowanego w WAW. No i po paru dniach zmienic w bazie nazwisko i adres wlasciciela -ale to czysto teoretyczne rozwazania o omijaniu bezsensownych barier :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mudik']Ok poczekam i dziękuję:loveu:
Czyli ak ktoś ze wsi to nie ma szans:angryy::angryy: kurde[/quote]

no niestety pies musi mieć "meldunek" warszawski ... :shake:

Mudik - ja mam "zamówione" 5 chipów a dzisiaj okazało sie że "musimy się poważnie zastanowić czy chipować Migotkę" (ona jest maluteńka i dodatkowo nie ma oczu i najprawdopodobniej w jej przypadku chipowanie to byłaby tzw "trauma" ale chip dla niej też będzie) więc ... pomyślimy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maupa4']meldunek warszawski to ... podstawa :evil_lol:
ja myślę że w tym papierze który wypełnia się w lecznicy (do każdego chipa oddzielnie) spokojnie można podać "adres korespondencyjny" :diabloti:[/quote]
czyli wychodzi na to,że
a) powinnam się zameldować w Warszawie(nie możliwe ze względów urzędowych dla mnie)
b)przepisać na kilka dni moje psy na kogoś zameldowanego w Wawie podać mój adres jako korespondencyjny i po zachipowaniu przepisać abarot psy na mnie.
WNIOSEK b) to dobry pomysł Ula co ty na to :cool3: ,żeby mieć przez jakiś czas 4 piesy:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']A sprawdzają, czy jest zapłacony podatek? Ja zapłaciłam, ale kwity oczywiście mi wcięło :roll::evil_lol:[/quote]

kazali przyjść z: dowodem osobistym, książeczką "zdrowia" psa, pies musi mieć aktualną "wściekliznę" (ja np. mam jednego ze szczepieniem w "końcu listopada" i nie muszę zaszczepić wcześniej żeby "wścieklizna" była aktualna) ... no i oczywiście z psem ;)

Link to comment
Share on other sites

Mały Morderca zaczipowany dzisiaj, właśnie pożera nagródkę za bycie dzielną. :diabloti: Poszłyśmy na Różaną, trafiłyśmy na państwa z gazety zrobili nam zdjęcia, bardzo się zdziwili że istnieją psie sporty:evil_lol:
Igła do czipowania robi wrażenie, ale suka nawet nie miaukneła, zniosła wszystko bardzo dzielnie:loveu:
Za tydzień mamy się zgłosić po jakieś papiery.
Kod czipa wklejony w książeczkę - suka ma własny kod kreskowy:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...