Jump to content
Dogomania

Wszystkie warszawskie psy do 2011 roku będą mieć wszczepione chipy!


OlaAB

Recommended Posts

W najbliższą sobotę najprawdopodobniej Hexolinę zachipujemy :multi:. Mój brat z meldunkiem warszawskim już namówiony :evil_lol: (opierał się trochę, bo po co niepotrzebnie psa kłuć :roll:). Chyba nie będą robili problemów, że pies ma kogoś innego wpisanego w książeczce? W sumie nazwisko mamy to samo :lol:. Bo jakby mieli robić problemy to nie będę niepotrzebnie stresować suńki :cool1:. Wścieklizna ważna do końca listopada :).

Link to comment
Share on other sites

Lepiej się śpieszcie, bo ilość chipów jest ograniczona. Na Różanej ponoć mieli do dyspozycji tylko 820 chipów. Jak oni chcą obskoczyć 100 tys. psów...



Moja zachipowana przed wakacjami 2006 roku, z paszportem kosztowało to nas stówkę, we Włocławku.

Link to comment
Share on other sites

My jutro ryzykujemy, rozmawiałam z jedną dziewczyną z sąsiedzctwa mówiła,że nie sprawdzali adresu tylko szczepienie, a adres na karcie mogę podać tu gdzie mieszkam i będzie git, sama się pytała uzyskując twierdzącą odp. ,że adres można potem zmienić, no logiczne ludzie się przeprowadzają nie?:-) Nawet chcieli dowód już myślałm,że przechlapane ale mówię ,że adres w dowodzie nie ten a mieszkamy tu i tu i co....Piesy ZACHIPOWANE :-D :-D w następnym miesiącu zaczniemy wyrabiać paszporty.
P.S Tylko nas oczywiście za mix-y wzięli ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lothia']szkoda tylko że dane psa są w [URL="https://animalum.um.warszawa.pl/login.asp"]Warszawskiej bazie[/URL] a nie ogólnopolskiej, ale dobre i to
nam też nie sprawdzali dowodu[/quote]
to marnie, a jak ten chip będe chciala wykorzystac do paszportu to co?

Link to comment
Share on other sites

z tego co wyczytałam to odpłatnie samemu można się wpisac do europejskiej czy ogólno polskiej, natomiast nie wiem jak z tymi chipami do paszportu?a na granicy ktoś sprwdza dane czy tylko nr chipa?bo jak tylko nr to chyba mozna, tyle ze jak zginie poza Warszawą to doopa blada

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, wybieram sie na chipowanie z moim psem, ale na innym wątku wyczytałam, że nie wszystkie chipy są dobre ( niektórych nie można po prostu odczytać czytnikiem, bo jakieś badziewie tanie...). Jak coś jest za darmo, to zawsze jestem podejrzliwa :roll: NIe chcę psa stresowac niepotrzebnie, bo jak ma sie okazać, że chip będzie nieczytelny....

Czy ktoś wie jakiej firmy są te "sponsorowane" przez miasto chipy ?
Podobno MERIEL i INDEXEL są OK.

Link to comment
Share on other sites

myśmy chipowali się w piątek - nie wiem jak jest z jakością chipów ale mój wet najpierw czytnikiem sprawdził chip w "strzykawce" a potem drugi raz już w psie ... wszystko "działało" ... no i on (wet) chipuje ze "zmrażaniem" skóry czyli takim znieczuleniem bo igła w strzykawie jest kolosalna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mośka']Słuchajcie, wybieram sie na chipowanie z moim psem, ale na innym wątku wyczytałam, że nie wszystkie chipy są dobre ( niektórych nie można po prostu odczytać czytnikiem, bo jakieś badziewie tanie...). Jak coś jest za darmo, to zawsze jestem podejrzliwa :roll: NIe chcę psa stresowac niepotrzebnie, bo jak ma sie okazać, że chip będzie nieczytelny....

Czy ktoś wie jakiej firmy są te "sponsorowane" przez miasto chipy ?
Podobno MERIEL i INDEXEL są OK.[/quote]

Chyba Ci chodzi o chipa MERIAL indexel??
To jest jeden i ten sam chip.

Moja Sabra ma właśnie tego CHIPA.
Z tym że ja za niego w Krakowie płaciłam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mośka']Słuchajcie, wybieram sie na chipowanie z moim psem, ale na innym wątku wyczytałam, że nie wszystkie chipy są dobre ( niektórych nie można po prostu odczytać czytnikiem, bo jakieś badziewie tanie...). Jak coś jest za darmo, to zawsze jestem podejrzliwa :roll: NIe chcę psa stresowac niepotrzebnie, bo jak ma sie okazać, że chip będzie nieczytelny....

Czy ktoś wie jakiej firmy są te "sponsorowane" przez miasto chipy ?
Podobno MERIEL i INDEXEL są OK.[/quote]

Chyba nie jest tak źle, Pani weterynarz wspominała mi, że ostatnio udało im się odczytać numerek psa chipowanego w RPA. I może źle coś zrozumiałam, ale słyszałam, że dane mają być wprowadzone do bazy międzynarodowej... :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagoda09']Chyba nie jest tak źle, Pani weterynarz wspominała mi, że ostatnio udało im się odczytać numerek psa chipowanego w RPA. I może źle coś zrozumiałam, ale słyszałam, że dane mają być wprowadzone do bazy międzynarodowej... :shake:[/quote]

Gdzie jest taka baza??
Moja psica w ogólnopolskiej już jest.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataSabra']Chyba Ci chodzi o chipa MERIAL indexel??
To jest jeden i ten sam chip.[/quote]

Dokładnie tak :oops: Jestem niedoinfomowana, myslalam, ze typ chipa jest jeden -niestety nie :shake: ...myślałam, że baza jest jedna - okazuje się że nie :shake:

A ja naiwna myślałam, że zachipuje psa i w razie zagubienia będzie go łatwo namierzyć :cool1: A tu sie okazuje, że czytniki odczytują tylko swoje (tej samej firmy, tudziez spelniajace wyznaczone normy, a jak ktos pisał -nie wszystkie spełniają). Baz z nrami chipow tez jest kilka... wot polska rzeczywistość :watpliwy:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[COLOR=black][FONT=Verdana]Witam,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Chciałbym zaprosić do bezpłatnego czipowania psów. W naszym gabinecie na ul. Skolimowskiej 4 cały czas są jeszcze czipy. Zapraszamy mieszkańców Warszawy z psami, książeczką zdrowia i dowodem osobistym właściciela. Prosimy o wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 022 8494744 w godzinach pracy gabinetu. Dodatkowo bezpłatnie wprowadzamy dane psów do ogólnopolskiej bazy danych identyfikacja.pl[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://www.hau-miau.pl/"]www.hau-miau.pl[/URL], [URL="http://www.identyfikacja.pl/"]www.identyfikacja.pl[/URL][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...