Jump to content
Dogomania

Jak płacicie za wystawy zagraniczne ?


Alter Idem

Recommended Posts

[quote name='Elitesse']daje walute spot a koszty pol na pol czyli ja swojego banku a odbiorca swojego[/quote]

Aha, dzieki :-)

[quote name='Karmi']Ja wysyłałam za ich pośrednictwem opłatę za wystawę do Bratysławy.
Od kwoty 200 E zapłaciłam 20 zyli. Do Czech równiez można.
Tu lista krajów :[URL]http://www.cennik.poczta.lublin.pl/help/przekazy_zagr.pdf[/URL][/quote]


Tak, tyle, ze do niektorych krajow, np. chyba do Czech, w dolarach, a nie w euro

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niestety pytałam i do Czech w dolarach :shake:. Jak spytałam dlaczego to Pani mi ładnie uzasadniła "ni z gruszki ni z pietruszki", że oni przecież nie płacą w euro dlatego dolary :evil_lol: To się nazywa być dobrze poinformowanym :diabloti:. Widać coś na tych Czechach przeoczyłam :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

zostalam przekierowana tutaj,

a co mysliecie o zapłaceniu za wystawę np. na Słowacji, w słowackim banku?
Bo jedziemy na klubówkę, i tak myslę, że zamiast płacić za Koszyce w Polsce, to moze na Słowacji by sie dało, przy okazji staniemy przy jakims banku?

Co o tym myślicie?
Realne?

Albo np. za wystawę europejską, jeślibym poprosiła znajomych na Węgrzech o zapłacenie za tą wystawę w węgierskim banku, tylko dane do przelwu byłyby oczywiscie moje.
hm?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Miałam teraz jechać na wystawę na Węgry. Pies zgłoszony i miałam opłacić wystawę na miejscu. Niestety nie pojedziemy . Czy mam wysłać pieniądze na ich konto po wystawie czy czekać na wezwanie doi zapłaty. Może ktoś miał taką sytuację ? proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JOLY']Miałam teraz jechać na wystawę na Węgry. Pies zgłoszony i miałam opłacić wystawę na miejscu. Niestety nie pojedziemy . Czy mam wysłać pieniądze na ich konto po wystawie czy czekać na wezwanie doi zapłaty. Może ktoś miał taką sytuację ? proszę o pomoc.[/quote]
Również interesuje mnie ta kwestia. Co z sytuacją gdy wystawa miała być opłacona na miejscu a nie przyjechaliśmy na nią :roll:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']u mnie wegrzy sie nie upominali wcale tak jak i austriacy

slowacy gnebia i czesi tez[/QUOTE]

Potwierdzam :lol:. Na Węgrzech mam zaległe dwie wpłaty :roll: i teraz ostatnio byłam bez problemu. Choć mam zamiar się zebrać i uregulować . Wiem, że ostatnio rumunii się upominali o zaległe opłaty.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A jak to jest z oplatami za wystawy w Austrii?

Zglosilam psa zwykla poczta i na ichnim druku zgloszenia mozna bylo podac numer karty kredytowej i kwote jaka maja sciagnac. Wpisalam wszystkie dane i napisalam, ze maja sciagnac 70 euro czyli kwote za pierwszy termin zgloszenia.
Po jakims czasie dostalam potwierdzenie zwykla poczta, a w nim ani slowa o tym czy zaplacone czy nie. Pieniedzy z karty nie pobrali i teraz mam zgryz. Wystawe mam oplacona? Sciagna te pieniadze tuz przed wystawa? Czy powinnam zaplacic normalnie? Jesli tak to ile? Bo zgloszenie w pierwszym terminie, numer karty podany...

Mial ktos kiedys taki przypadek?

A co do przelewow to mBank do Czech zawsze pobieral tylko 25 zl (przelewy do 100 euro, nie wiem jak jest gdy wysyla sie wiecej). Do Budapesztu pobrali mi 25 zl od razu i.... 60zl po dwoch miesiacach. Niestety mBank nigdy nie wie jakie beda koszty bankow posredniczacych.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Elitesse, ja też jestem ciekawa o tą Litwę, bo jeżlei jest tak jak napisałaś, to znacznie zwieksz to koszty wysłąnia przelewu, a przecież litwa jest w tym systemie SEPA, czy jakos tak:roll:
Chodzi mi o to, czy ktoś wie, jakie są konsekwencjie zaznaczenia w przelewnei w PKO BP ze pokrywa sie tylko koszty banku naszego, czy później trzeba dopłacić do wystawy?

Link to comment
Share on other sites

właśnie doczytałam, u nich na stronce, ze płatność musi pokrywać wszytskie koszty, jak rozuemiem w ten sposób oznaczają, ze również koszty ichniejszego banku.
Ania, coś się obawiam, ze ten przelew na litwę wyjdzie jednak drozej, jak zrobię to dam znać ile i czego, będe robic z inteligo, wiec tak jak masz taze Ty.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie wysłałam przelew z inteligo na litwę, szlag by to:angryy:, pobrali prowizję za całość 115,00:crazyeye:, ręce opadaja, w tym jest ryczałt banków trzecich, cokolwiek to znaczy 80,00!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czyli przelew spoko, 10 PLN, + 25 za SWIFT i + 80 za te banki trzecie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...