Jump to content
Dogomania

Oczy-WAŻNE!


Ula

Recommended Posts

Ostatnio zauważylam ze oczy Anuka sa takie jakby leciutko zamglone,za taka biala mgielka jakby,i sie wystraszylam ze to moze jakas choroba.

Co mam o tym sadzic???

Anuk nie sprawia wrazenia jakby mial problemy z widzeniem,widzi dobrze ale ja boje sie ze to moze byc jakas choroba( zwlaszcza ze anuka rodzice nie mieli chyba zadnych badac ani na oczy ani na dysplazje wiec jak sie okaze ze to dziedziczne to hodowcy zrobie duza krzywde :evil: )

Poradzcie mi co to moze byc,i czy przez to anuk moze stracic wzrok.

Boje sie o niego... :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Szybszy,ja nie prosilam o wredne uwagi,tylko o porade co to moze byc,czy ktos sie z takim czyms spotkal.

Jak nie masz nic w tym temacie do powiedzenia to po co sie odzywasz? :-?

Moze ty sie swoimi psami nie przejmujesz,ale ja tak. :wink:

No do weta i tak pojde tylko nie jestem pewna czy on bedzie umial zbadac mu te oczy i czy wogole ma takie przyrzady ktorymi sie oczka bada.

mam nadzieje :)

pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Czekaj dłużej z wizytą u weta. A może da się to rozchodzić? :o A tak swoją drogą to dziwna ta Twoja "troska" o psa.

Szybszy,wydaje mi sie ze to jak troszcze sie o psa jest tylko i wylacznie moja sprawa, i jakbys chcial wiedziec te objawy odkrylam w czasie kiedy wet juz nie przyjmowal,wiec jak niby mialam pojsc na wizyte?

Skoro taki madry jestes to powiedz. 8)

A ja pytalam o przychylna rade a nie o jakies czepliwe uwagi. :-?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak w Koszalinie,ale we Wroclawiu sa kliniki z nocnym dyzurem,jednak wizyta jest drozsza.Mysle,ze ja poczekalabym do rana jednak.Tylko,ze ten post juz jest kilka dni,wiec Ula jesli mu to nie przeszlo to pedz do weta jak najszybciej.Byc moze nie jest to nic wielkiego,ale zawsze lepiej sprawdzic :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ula, może to być wiele chorób, m.in. zapalenie rogówki. Nie ma co czekać. Samo na pewno nie przejdzie!

Pytanie jest czy oczy psa łzawią i czy sa to czyste łzy czy ropa??

Jak już będziesz u weta nie daj się zbyć :" bo husky tak ma" Jeżeli coś, to mam namiary na specjalistę okulistę weterynaryjnego w Katowicach.

Link to comment
Share on other sites

Szybszy,jakbys chcial wiedziec to pierwszy post napisalam w srode a w czwartek poszlam do weta zupelnie rano,nawet do szkoly nie poszlam przez to.

Wet powiedzial ze skoro oczy nie lzawia a pies widzi i ma sie dobrze to zebym poczekala i przyszla na wizyte za tydzien.

Wiec wiedz ze u weta juz bylam,a ty nie jestes moja nianka i ja nie musze cie o wszytskim co robie informowac. :P Nieprawdaz??

Dzieki wszystkim za zyczliwe rady. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Witam wszystkich. Ja również mam pytanie odnośnie oczu. Moja suczka (7 lat) dostała dziwnego wytrzeszczu oczu. W sierpniu również miała wytrzeszcz oczu (było widać białka i to dość mocno). Byłem z tym u weterynarza. Podejrzewał stres/ciążę urojoną/jaskrę. Kazał poczekać tydzień. O dziwo Sabie zniknął dziwny wytrzeszcz sam (trwał jakieś dwa tygodnie - po tyg do lekarza, bo prawie się tego nie zauważyło). Jako, że problem zniknął żyliśmy dalej i jakieś trzy tygodnie temu znowu zaczęła dostawać wytrzeszczu. Teraz jest o wiele mniejszy, ale nie znika. Gdy byliśmy u dwóch weterynarzy, to każdy z nich pierwszy raz się spotykał z czymś takim i podejrzewali jaskrę/tarczycę. Jedynym wyjściem jest wyjazd do Wrocka (150km) do jakiegoś okulisty specjalistycznego, u którego zapadnie wyrok... Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim u swojej pociechy? Jeśli tak, to jaka była przyczyna dziwnego wytrzeszczu oczu?

Link to comment
Share on other sites

Skoro podejrzewają, że to efekt zburzeń ze strony tarczycy to dlaczego nie zlecili badania pozomu hormonów tarczycowych we krwi?
Można takie wykonać dość tanio praktycznie w każdym mieście.
Dopiero jeśli wykluczą tę przyczynę konieczne bedzie specjalistyczne badanie okulistyczne.
I moim zdaniem nie ma co czekać, że samo przejdzie :roll:

Link to comment
Share on other sites

Jaskra jest też chorobą dziedziczną, wykonuje się w jej kierunku badanie zwane gonioskopią.

Dziwne , że na certyfikatach nie ma wyniku badań w kierunku jaskry, ani nasi uprawnieni weci do badań oczu gonioskiopię robią tylko na życzenie klienta.Gonioskopia kosztuje razem z certyfikatem i badaniem w kierunku umieszczonych na standardowym certyfikacie schorzeń oczu 250 zł- u dr. Kiełbowicza we Wrocławiu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Manu']Mówisz, że o badania w kierunku jaskry trzeba specjalnie poprosić ? :roll: Hmm... muszę pamiętać w takim razie.[/quote]

Z tego co się dowiadywałam u źródła, to nawet weci byli zdziwieni ,że o to badanie pytam skoro nie mam podejrzeń o jaskrę u mojego psa.
Dlatego tego badania się nie robi standardowo i nie ma go na certyfikacie...a powinno skoro to choroba dziedziczna i uwarunkowana genetycznie...

Ja żyłabym w słodkiej nieświadomości ,że gonioskopia to nie to co badanie ciśnienia w gałce ocznej,niby służy temu samemu, a jednak....:cool1: gdyby nie oświecił mnie hodowca z Australii gdzie własnie gonioscopia jest wymagana u husky....ponieważ dość często zaczęły pojawiać się właśnie przypadki jaskry w tej rasie u psów importowanych ze Stanów i ze starego kontynentu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...