Jump to content
Dogomania

Gryfonik + OFF


oktawia6

Recommended Posts

a no widzisz jednak oko mam wprawne!gradówka to inaczej przewlekłe zapalenie gruczołów przytarczkowych (występuje też u kotów i ludzi)
następne-tutaj jednak jest już ustawiona z tego zdrowego profilu-poniżej właścicielka też ją trzyma z dobrego-domyślam się, że była leczona-bo samo to nie "przechodzi:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 271
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

oczywiście, że była leczona - leczenie trochę trwa ale tutaj raczej nie ma komplikacji - nie mówię oczywiście o sytuacji zanidbań

a teraz na dobranoc
[B]"TUPSU" COOL JAZZ Nibylandia[/B]

[IMG]http://images3.fotosik.pl/212/4c3eca1f611a894e.jpg[/IMG]

[IMG]http://images4.fotosik.pl/176/11e0969deaae9101.jpg[/IMG]

[IMG]http://images1.fotosik.pl/221/be962bee0ce2c456.jpg[/IMG]

[IMG]http://images22.fotosik.pl/141/18a99afe5192ffce.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

to dobrze-zawsze coś dostrzegę jednak:evil_lol:
i dalej będę zrzędzęc-TUPSU na pierwszych 2 zdjęciach ma liche włoski-jakieś dziwne-zapuszczone-ale poniżej widac, że zrobiona-ale nieoprofesjonalnie-bo gdze falbaneczka pod brzuszkiem i przy nóżkach? no i masz taka jestem i wszystko wytykam:diabloti:

Piotrek ja uciekam:scared: bo na pewno bęcie ostro-masz tutaj Wilki na dobranoc:
[IMG]http://img54.exs.cx/img54/5881/monty053kf.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Tupsik ma bardzo dobrą gatunkowo sierść i ładny głęboki kolor. :eviltong:
Szczeniąta i młode psy (moim zdaniem) powinny być trymowane głęboko, właśnie po to, aby w późniejszym wieku było z czego zrobić falbaneczki :evil_lol:
i jeszcze specjalna dieta w pierwszym roku, która dodatkowo wybarwia kolor włosa :cool1:

Masz rację Oktawia-mądralo, uciekaj bo:2gunfire:

Link to comment
Share on other sites

wiedziałam, wiedziałam:evil_lol: z samego rana skoro świt porządnie się zbiesiłeś!
Piotruś mądralo-a ja mam Gryfonika białego i nic tego nie zmieni-i powiem więcej-chcę by żył jak najdłużej-bo tyle co on przeszedł badań i diagnostyki to:shake: może byc nawet fioletowy jak dla mnie

Link to comment
Share on other sites

ale mam pare pytań :-? , jak wyglądał Twój Gryfonik gdy był szczeniakiem, czy wtedy również miał taką "jasną cerę" :roll:
w takim przypadku trzeba jak najwcześniej dodawać do karmy "dodatki"
Grysio pewnie taki juz pozostanie, choć przy zmianie diety może kiedyś troche sie wybarwi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piotrek_b']
ale mam pare pytań :-? , jak wyglądał Twój Gryfonik gdy był szczeniakiem, czy wtedy również miał taką "jasną cerę" :roll:
w takim przypadku trzeba jak najwcześniej dodawać do karmy "dodatki"
Grysio pewnie taki juz pozostanie, choć przy zmianie diety może kiedyś troche sie wybarwi
[/quote]
ale Piotruś....Piotruś-dobrze powiem od początku-jako szczeniak był najjaśniejszy z miotu-dla mnie to nie problem-gdy skończył rok z groszami 1 rok i 3-4 miesiące zaczęła mu się przeżedzac sierśc-początkowo idioci mówili: "łeeee źle wytrymowany itd" potem zaczęła się jazda: przerost prostaty-zagrożenie życia-pies musiła trafic na stół-wyniki moczy były alarmujące, w międzyczasie stale wysoki poziom cholesterolu....nadal przesiewały się włosy-w "międzyczasie" wrzód na rgówce, potem zapalenie spojówek, potem zapalenie gruczołów Meiboma...potem wrzód rógówki-tego samego oka, potem znów zapalenie spoówek, włosów nadal coraz mniej.....szukałam pomocy wszędzie: była jego krew wysyłana do niemieckiego laboratorium: chamowanie niskii dawkami dexametazonem, potem tarczyca FT3, F4 i TSH (TSH w Polsce dla psów się nie robi) zaburzenia na tle chormonalnym całkowicie wykluczone....nadal tracił włos-stopniowo i nieubłaganie-słuchaj powiem tak: jego zdjęcia z góry nigdy nie wklejałam na necie zauważ:roll: jego grzbiet obecnie jest praktycznie łysy-fragtmentarycznie ma meszek-skórę ma w plamkach-takie jasne plamki-bo skóra nie jst już chroniona przez włos i wystawiona na promienie słoneczne....koniec końców polecono mi drKaraś-Tęczę-która stwiedziła dysplazję mieszków włosowych-na tle genetyczym-wszelkie podłoże chormonale zostało wykluczone-włącznie z wykonaniem gastroskopii z pobraniem wycinka-rokowania ostrożne: może całkiem wyłysiec-na tym grzbiecie-i nic się nie da zrobic-zapobiegawczo MElatonina-ale żadnej gwarancji-ma ubranka na zimę, na jesień i na deszcz-jest psem specjalnej troski bo niczym sobie na to nie zasłużył-weci jescze na początku gdy miał niecałe 2 lata misięcy dali mu autoszczepionkę-specjalnie dla niego opracowaną: po pierwszej dawce co było dla mnie przerażającym widokiem (ale ostrzegano mnie, że tak może zareagowac organizm-który sam ze sobą waczy) nie wstał-nawet nie mógł się podczołgac:shake: po drugim zastrzyku mógł się podczołgac-jęcząc przy tym po 3-cim mół troszkę chodzic zataczając się.....autoszczepionka
była przyjmowana co 2-gi dzeń-10 serii.
potem dostawał Metadyzynę-na serce-3 miesiące. Do tego pośród tego wszystkiego miał stale nawracające zapalenie ucha-jedno wyleczone potem na drugie, potem chwila przerwy potem z powrotem....to i tak w skrócie-bo Grysio ma w zasadzie książkę badań-do jego ksiązeczki zdrowia-doklejam karteczkibo już dawno miejsce się skńczyło:roll: -karmiony jest jak wszystkie moje psy najlepszą karmą weterynaryjną-ie karmię psów chapi albo innym syfem-najlepsza karma, nalepsze posłania, świeżutka woda, najlepsze szampony dla psów za minimum 70 zł, nawet szelek badziewnych nie mogą miec-tylko Rogz'y......

Link to comment
Share on other sites

ale Wiesz jak się wywinąc-bardzo ładnie

to jest piękne-świetny pomysł!!! wcześniej było wykonane czy wena przyszła niedawno? mam pewną koncepcję-chcę Goryla-choc już mam na zdjęciu przeróbkę-bardzo dawno Sylwia robiła-więc chcę dla moich gryfciów z gorylem srebrnogrzbietym- oraz może z cerberem i obok mnie....jeszcze rozwinę koncepcję na razie w zarysie!
Naprawdę ta przeróba jest orginalna i pomysłowa:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piotrek_b']
to dzisiejszy produkt, wykorzystałem jedynie [B]jajka, które miałem w zanadrzu[/B] :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
[/quote]
a jednak? no proszę-jednak jak chcesz to potrafisz coś ładnego zrbic a nie siedzisz cicho:cool1: z przyczajki
a oto mój Goryl:
[IMG]http://www.pupile.com/pup/images/img_gryfik11.21.jpg[/IMG]
ale ten jest jeszcze młody-to ma byc dorodny samiec-uwielbiam goryle-piękne są-wspaniałe zwierzęta o z takim:
[IMG]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/71/La_Palmyre_038.jpg/300px-La_Palmyre_038.jpg[/IMG]
[IMG]http://speed_kf.webpark.pl/Ekologia/Goryl_g.jpg[/IMG]
choc tutaj nie widac ich w całe okazałości-ale najlepiej jakby stał i w sumie może też siedziec-po środku mogę byc ja a obok Gryfcio i Dandi:loveu: :loveu: :loveu: albo ja mogę pysiałki trzymac na rękach a goryl mnie:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego:placz: takie zdjęcie to postawiłabym przy łóżku-nie odmawiaj mi goryla i pypsiałków na rękach:placz: jesteś okrutny:placz: mogę pozę goryla wyszukac by to zgrabnie skomponowac....seibie też od biedy wyszperam-choc mam siebie jak trzymam pysie-to już coś:loveu: obok trochę mgły dorobic i już mamy Goryle i Gryfoniki we mgle...............

Link to comment
Share on other sites

czyli portret z gorylem będzie:loveu: oczywście najlepiej na żywo-ale to nierealne:-( jednym chlaśnięciem łapy by je przetrącił-mnie mógłby zaakceptowac ale nie od razu-to długi proces-a goryle w niewoli mają nieciekawie-oczywiście za wyjątkiem ranczo Aspinala-gdzie milioner zrobił raj dla zwierząt-to jest prawdziwe zoo-jak mają ochotę to się pojawiają na wybiegu jak nie to nie gapie nic nie zobaczą-nie to co w klateczkach siędzą w apatii-tragedia-mam szukac fot goryli Piotrek?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...