Jump to content
Dogomania

Ogromna prosba do organizatorów wystaw


Draczyn

Recommended Posts

Na jednej z naszych wystaw,sędzina napisała w karcie oceny,że pies jest pokryty bliznami i w głodowej kondycji.Skutkowało to kontrolą hodowli.
Niestey,albo przełamiemy swój wstyd "donosiciela" i zaczniemy pisać skargi do oddziałów,lub zgłaszać na wystawie organizatorom takie sprawy,albo skończy się na gadaniu.
Przecież tu jest mowa o żywych zwierzętach i nie można pisać o tym na forum,bo nic z tego nie wynika.
Macie fotki,znacie psy,więc zróbcie coś z tym.Na pismo oddział musi odpowiedzieć!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gonia']Na jednej z naszych wystaw,sędzina napisała w karcie oceny,że pies jest pokryty bliznami i w głodowej kondycji.Skutkowało to kontrolą hodowli.
Niestey,albo przełamiemy swój wstyd "donosiciela" i zaczniemy pisać skargi do oddziałów,lub zgłaszać na wystawie organizatorom takie sprawy,albo skończy się na gadaniu.
Przecież tu jest mowa o żywych zwierzętach i nie można pisać o tym na forum,bo nic z tego nie wynika.
Macie fotki,znacie psy,więc zróbcie coś z tym.Na pismo oddział musi odpowiedzieć![/quote]Oj Gonia , Wasz oddzial ma wspaniala szefową i jest wyjatkowy. Czy myslisz , ze wszedzie tak jest???????????? MYlisz sie ogromnie

Link to comment
Share on other sites

Draczyn, ja się zgadzam i popieram zdecydowanie. Zwierzęta, które idą na wystawę powinny być ZDROWE, ponieważ na wystawie są setki psów,które taki chory pies może zarazić. A w końcu nasze psy to też w większości wypadków psy hodowlane, którym choroba czy w czasie ciąży, czy potem u szczeniąt jest wyjątkowo niepotrzebna! Poza tym też wymagałabym od sędziów nie wiem - mycia rąk? dezynfekcji? choćby zmieniania rękawiczek lateksowych? I patrząc na powyższe zdjęcia - jak ktoś ma chorego psa, nie powinien go wystawiać, a jeśli już to próbuje zrobić, to powinno się na wystawie coś z tym zrobić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']Draczyn, ja się zgadzam i popieram zdecydowanie. Zwierzęta, które idą na wystawę powinny być ZDROWE, ponieważ na wystawie są setki psów,które taki chory pies może zarazić. A w końcu nasze psy to też w większości wypadków psy hodowlane, którym choroba czy w czasie ciąży, czy potem u szczeniąt jest wyjątkowo niepotrzebna! Poza tym też wymagałabym od sędziów nie wiem - mycia rąk? dezynfekcji? choćby zmieniania rękawiczek lateksowych? I patrząc na powyższe zdjęcia - jak ktoś ma chorego psa, nie powinien go wystawiać, a jeśli już to próbuje zrobić, to powinno się na wystawie coś z tym zrobić.[/quote]I własnie dlatego podnioslam ten temat. W domu mam 9 psow, a w tym 4 seniory i nie chcialabym przywlec sobie z wystawy jakiejs choroby, która u mlodych pieskow , moze byc latwiej uleczalna, ale u tych starszych, moze sie to skonczyc tragicznie. Jeszcze raz apeluje więc o baczniejsze przygladanie sie takim psom i o wypraszanie ich z wystaw, no i di sedziow o wypraszanie ich z ringow

Link to comment
Share on other sites

Jestem jak najbardziej za tymi wszystkimi postulatami tutaj przedstawionymi!!
Pomijając te chore psy najbardziej mnie wkurza właśnie jak sędzia pcha łapy do pyska każdego psa po kolei! Czy w regulmnie Zk nie ma jakiegoś paragrafu mówiącego że to wystawca jest zobowiązany do pokazania zębów psa???
Niestety na większości wystawach w Polsce na których byłam nikt nie był łaskawy nawet sprawdzić aktulnego szczepienia nie mówiąc o oględzinach psa!

Link to comment
Share on other sites

No a mnie dziwi postawa niektórych sędzich. Przecież to do nich należy obowiązek ocena psa. Już sama nazwa Sędzia do czegoś zobowiązuje. Nie mówiąc o postawie właścicieli takich piesków , tak krzycza na tych pseudochodowców a wiecie co, gorzej od nich się zachowują.

I prośba do sędzich: Dziwi mnie czasami że wygrywają czasami psy które wogóle na wystawie nie współpracują z wystawcą nie przybiera pozy wystawowej itd. To człowiek ćwiczy jak ten głupi z psem a tu i tak wygrywa pies który skuli się i nic nie robi. No może Sędzia swym bystrym okiem widzi walory tego psa i jest tak doświadczony że spojrzy na psa i już widzi chempiona, nawet jak pies stoi skulony :roll: no ale w końcu to wystawa i każdy stara się aby pies jego najlepiej był wystawiany.
Nie karze rozdawać od razu BOB pieskowi który pomimo ze się super wystawia ma tam jakieś uszczerbki ale trzeba docenić prace jaką włożył właściciel w psa i oceniać sprawiedliwie.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

[quote name='Goldenka 02']ale na ringu ocenia się wygląd psa a nie wysiłek właściciela...:roll: gdyby patrzono w tych kategoriach mielibyśmy same pierwsze miejsca...[/quote]

Goldenka czytaj uważnie

[QUOTE]Dziwi mnie czasami że wygrywają czasami psy które wogóle na wystawie nie współpracują z wystawcą nie przybiera pozy wystawowej [/QUOTE]

Może wytłumacze jeszcz raz. Dziwi mnie ze psy które są skulone nie pokazują się, chodzą po ringu jakby to była kara itd wygrywają. Moim zdaniem tylko doooświadczony sędzia może zuważyć walory tego pieska co daje lokatę doskonałą. Nie mówie tu z jakieś zazdrości ale wbrew pozorom wysiłek i samego wystawce też sędzia ocenia. Przecież to przez nieodpowiednie zachowanie wystawcy piesek może mieć dyswalifikacje.
Na ocenę też wpływa czynnik jak sędzia widzi że wystawca i pies wspaniale współpracują. ITD

Link to comment
Share on other sites

Coraz wiecj Agresywnych psow,pojawia sie na ringach,nawet w grupie Ozdobnych:shake: Dziwie sie bardzo ze pies ktory agresywnie reaguje na swojego wlasciciela wrecz zuca sie na niego ,niezostal dyskwalifikowany!!!! Ale wygrywa z konkurencja i czeka na porownanie.

jestem ciekawa co przekaze taka suka swoim sczenietą ?


Jezeli bedzie takie pismo do ZK to podpisuje sie dwiema rekami,bo to co sie zaczyna dziac na naszych wystawach wola o pomste do nieba.wystawia sie psy chore,agresywne,i nawet z implantami zebow bo i takie widzialam!!

Link to comment
Share on other sites

Ja trochę jeżdże już po wystawach i niestety doświadczenie mnie nauczyło na które rasy trzeba uważać - chiłki, buldożki francuskie, oraz miniaturowe pudle. Choć ostatnio w Łodzi Pani się bawiła z dużym czarnym pudlem, i pudelek ten nagle zaczął wyraźnie z zamiarem ataku biec na mnie i psa. Na szczęście tuż przede mną się zatrzymał. Nie wiem co to za pies, ale niektórym psom niestety licencje hodowlane nigdy nie powinny być dane, lub powinny być zabierane.A charakter :-). Ja jako swoiste curiozum pamiętam jedną wystawę dawno temu kiedy to wygrała ze mną Pani , której suczka weszła pod stolik sędziego i tam się schowała, wyjść nie chciała. Wzięłam wtedy karte oceny i medal , ale myślę, że powinnam ostentacyjnie to zostawić.

Link to comment
Share on other sites

No ale też taka myśl mi się nasuwa sorki jak zjade z tematu, to przecież my wystawcy powinniśmy mieć oleju w głowie i starać się aby pies był na tyle przygotowany aby nie było np. jazgotu, rzucających się psów itd. Wiadomo stres się udziela ale to my jesteśmy za psy odpowiedzialni.
Ja rozumiem że dla niektórych to jest także zarobek i trzeba się do tego przyznać, dla drugich bardziej drogie hobby (sami wiemy ile to kosztuje) i zależy wszystkim na wygranej na dobrych lokatach no ale nie można popaść w tzw pogonią za pieniądzem. Mi też przecież zależy aby pies wygrywał chyba nie ma wystawcy którego nie cieszy ocena doskonała
ale trzeba czasami powiedzieć innym razem wystawie psa.

Więc po pierwsze organizatorzy powinni bardzie przestarzegać;
- nie wpuszczać chorych psów- sama widziałam suke tuż po porodzie z cyckami do ziemi - nawet tego nie skomentuje, psy z widoczną złą sierścią itd.
- uważnie patrzeć na te szczepienia
- być sprawiedliwych w ocenach
a wystawcy
- no cóż tu tylko odwołuje się do sumienia.
- i proszę nie pchajmy po kilka psów do jednej klatki bo też widzialam.

Czasami chyba powinniśmy my wystawcy pomyśleć że pies to zwierze które też odczuwa ból i stres itd a nie mieć klapki na oczach i mieć wszystki w d..... byle wygrać.

Ot taki wywód :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldenka 02']sylwiaskalska - nic dodać nic ująć ;)[/quote]
Podpisuję się obiema rękami i w imieniu Magii wszystkimi czterema łapami.
Ja na razie byłam na wystawach tylko u sędziów którzy nie dawali mi Zwycięzcy Młodzieży bo ładna suka a wystawia się okropnie... Nawet raz mogłam mieć brązowy medal ale Magia skutecznie zniweczyła tę szansę...:diabloti:
Stwierdziłam ze ta sędzina zna sie na rzeczy - po prostu fajny pies, ale jak można dać takiemu psu 3 lokatę, skoro reszta nawet jak jest słabsza, jest o niebo lepiej wystawiona? Inna sprawa, że sama sędzina musiała mi pomóc przytrzymać Magię, która lada chwila zwiałaby z ringu;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwiaskalska']
- i proszę nie pchajmy po kilka psów do jednej klatki bo też widzialam.
[/quote]
To znaczy,że wg. Ciebie mam brać np. trzy klatki na trzy psy? :crazyeye:
Myślę,że nie można uogólniać:roll:
Pewnie,że kilka psów w małej klateczce jest karygodne :mad:- ale jeśli klatka jest odpowiednio duża i wygodna,to niby czemu nie mam w niej ulokować np. trzech psów?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']To znaczy,że wg. Ciebie mam brać np. trzy klatki na trzy psy? :crazyeye:
Myślę,że nie można uogólniać:roll:
Pewnie,że kilka psów w małej klateczce jest karygodne :mad:- ale jeśli klatka jest odpowiednio duża i wygodna,to niby czemu nie mam w niej ulokować np. trzech psów?:cool3:[/quote]

Ja mam wrażenie ze czasami niektórzy wszystko biorą do siebie. Jak pisze nie wsadzać po kilka psów do jednej klatki to chyba równoznaczne jest ze w klatce jest ścisk i tak dalej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldenka 02']ale na ringu ocenia się wygląd psa a nie wysiłek właściciela...:roll: gdyby patrzono w tych kategoriach mielibyśmy same pierwsze miejsca...[/quote]Oczywiście, ja też tak uwazam. Umiejetność wystawiania jest ogromnie ważna na Junior handling, a nie w przypadku wystawiania psa. U nas bardzo częśto wygrywaja przecietne psy, tylko dlatego, ze pieknie chodzą i sa swietnie wystawiane. Tak nie powinno być, tymbardziej, ze wystawy spelniaja obecnie role przegladow hodowlanych i dobry sędzia moim zdaniem powinien widzieć walory psa, pomimo fatalnego wystawiania i oczywiscie powinien wybrać psa , najbardziej zbliżonego do wzorca rasy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwiaskalska']No ale też taka myśl mi się nasuwa sorki jak zjade z tematu, to przecież my wystawcy powinniśmy mieć oleju w głowie i starać się aby pies był na tyle przygotowany aby nie było np. jazgotu, rzucających się psów itd. Wiadomo stres się udziela ale to my jesteśmy za psy odpowiedzialni.
Ja rozumiem że dla niektórych to jest także zarobek i trzeba się do tego przyznać, dla drugich bardziej drogie hobby (sami wiemy ile to kosztuje) i zależy wszystkim na wygranej na dobrych lokatach no ale nie można popaść w tzw pogonią za pieniądzem. Mi też przecież zależy aby pies wygrywał chyba nie ma wystawcy którego nie cieszy ocena doskonała
ale trzeba czasami powiedzieć innym razem wystawie psa.

Więc po pierwsze organizatorzy powinni bardzie przestarzegać;
- nie wpuszczać chorych psów- sama widziałam suke tuż po porodzie z cyckami do ziemi - nawet tego nie skomentuje, psy z widoczną złą sierścią itd.
- uważnie patrzeć na te szczepienia
- być sprawiedliwych w ocenach
a wystawcy
- no cóż tu tylko odwołuje się do sumienia.
- i proszę nie pchajmy po kilka psów do jednej klatki bo też widzialam.

Czasami chyba powinniśmy my wystawcy pomyśleć że pies to zwierze które też odczuwa ból i stres itd a nie mieć klapki na oczach i mieć wszystki w d..... byle wygrać.

Ot taki wywód :)[/quote]A pod tym podpisuje sie obydwoma łappkami

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...