Jump to content
Dogomania

Ogromna prosba do organizatorów wystaw


Draczyn

Recommended Posts

Bardzo prosimy o wzmozenie kontroli weterynaryjnej na bramkach i nie wpuszczanie na wystawy psów z chorobami skornymi, nadmiernie wychudzonych i w złej kondycji. Psy takie sa zagrozeniem dla wszystkich pozostalych psow na wystawie. Ostatnio w rasie buldogow francuskich, zdarza sie to zbyt często. Przecież sędzia dotyka najpierw takiego chorego psa, a potem naszego. Hodowcy narazeni sa wiec na przeniesienie chorob skornych do swoich hodowlli.
Moim zdaniem psy na bramce wjazdowej, powinny byc wyjmowane z klatek i dokladnie ogladane
Prosba rowniez do sędziow o nie sedziowanie takich psow, a glownie suk, ktore sa często wystawiane tylko po to aby misc zaraz potomstwo. A czy to potomstwo bedzie zdrowe?????? Smiem watpic

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście jestem za,ale....No właśnie,zaraz się podniesie wrzask,że organizator jest upierdliwy ,robi tłok i że się czepia,a ludzie się spieszą na ocenę.Popatrzcie co się dzieje jak potrzebne jest zaświadczenie od weta,zaraz jest najazd,że to wina organizatora,a biedni wystawcy ponoszą dodatkowe koszty.Ale to jest wymóg weterynaryjny!W Gdańsku była strefa zapowietrzona wścieklizną i co niektórzy obawiali się,że wystawa może być odwołana.
Sama kiedyś stałam z wetem na bramie,bo poprosiłam o kontrolę i utworzył się gigantyczny korek.Oczywiście zdarzyły się osoby z przerobionymi datami szczepień-tym podziękowaliśmy.Tyle epitetów pod moim adresem i oddziału jeszcze w życiu nie słyszałam!Kiedy nie chcieliśmy wpuścić psa z ewidentną biegunką,prawie doszło do rękoczynów!
Nie wspomnę o tym,że psów nie zgłoszonych na wystawę,też jest masa!Było to widać na toruńskiej wystawie,aż nadto!
A wystawcy....no przecież oni mają jak najbardziej zdrowe psy i żaden konował nie będzie się czepiał!
Jeśli widzicie takie psy,to zgłoście to do weta i organizatora.Przy publice może uda się delikwenta wyprosić?!

Link to comment
Share on other sites

Wicie kontrola owszem jesten jak najbardziej za, a co do wposzczania psow nie zgloszonych to moim zdaniem tez powinno sie je kontrolowac, ale pojawia sie maly problem skoro np wystawca wystawia 3 psy a ma jeszcze dwa psy i nie moze ich z jakis powodow zostaiwc samych w domu to przeciez skoro te dwa dodatkowe psy sa zdrowe maja ksiazeczke z aktualnymi szczepieniami i sa zdrowe to za takie psy powinna byc powbierana symboliczna oplata np 5 zl i ta kase przekazac na schronisko. Mówi tutaj o wystawach na stadionach bo gorzej jak sa to wystawy w hali wtedy jest za malo miejsca .... sama osobiscie wchodizla ze swoim psem nie zgloszonym bo nie miala z nim co zrobic i pozyczalam zgloszenia od znajomych zeby psa przepuscic i pani nie sprawdzal zgloszenia tylko szczepienie nawet sie nie zorientowala ze moj to pies a papiery suki... A sama z czystym sumieniem zaplacila bym 5 czy nawet 10 i weszla legalnie pokazujac papiery psa i ksiazeczke zdrowia i nie musiala kombinowac jak wziasc psa zeby mnie nie wyrzucili..... Wystawy to nie mały wydatek dla wystawiającego. Dlatego tez dziwi mnie skoro pobiera sie oplate za samochod to dlaczego w tej oplacie nie ma wejscia na wystawe kierowcy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gonia']Oczywiście jestem za,ale....No właśnie,zaraz się podniesie wrzask,że organizator jest upierdliwy ,robi tłok i że się czepia,a ludzie się spieszą na ocenę.Popatrzcie co się dzieje jak potrzebne jest zaświadczenie od weta,zaraz jest najazd,że to wina organizatora,a biedni wystawcy ponoszą dodatkowe koszty.Ale to jest wymóg weterynaryjny!W Gdańsku była strefa zapowietrzona wścieklizną i co niektórzy obawiali się,że wystawa może być odwołana.
Sama kiedyś stałam z wetem na bramie,bo poprosiłam o kontrolę i utworzył się gigantyczny korek.Oczywiście zdarzyły się osoby z przerobionymi datami szczepień-tym podziękowaliśmy.Tyle epitetów pod moim adresem i oddziału jeszcze w życiu nie słyszałam!Kiedy nie chcieliśmy wpuścić psa z ewidentną biegunką,prawie doszło do rękoczynów!
Nie wspomnę o tym,że psów nie zgłoszonych na wystawę,też jest masa!Było to widać na toruńskiej wystawie,aż nadto!
A wystawcy....no przecież oni mają jak najbardziej zdrowe psy i żaden konował nie będzie się czepiał!
Jeśli widzicie takie psy,to zgłoście to do weta i organizatora.Przy publice może uda się delikwenta wyprosić?![/quote]Goniu, najpierw napewno bedzie krzyk, ale wystarczy chyba na potwierdzeniu zgloszenia, ktore przychodzi wraz z numerkami dopisać formułkę, ze psy wygladajace na chore i majace zmiany na skorze, nie beda na wystawe wpuszczane i potem egzekwowanie tego. Zaświadczenia to formalność i są zupelnie zbedne, moim zdanem, bo one wplywaja tylko na podniesienie kosztow wystawy, a w 80 % ach nie sa wiarygodne.
Napewno utrudni to pracę organizatorom , bo trzenba bedzie dla psow uruchomić dodatkowe bramki i zatrudnić dodatkowych weterynarzy, ale to chyba warto dla zdrowia psow z porządnych hodowli.
A co z tego ze ktos z wystawcow zglosi, ten pies juz jest na wystawie i mogł juę zarazić pare psow. Tak przynajmniej mi sie wydaje

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc nie widziałam jeszcze by 'na bramie', osoby które sprawdzają bilety i wejściówki dla osób wystawiających psiaki sprawdzały także czy pies się zgadza z rasą na zgłoszeniu, czy też żeby sprawdzały kondycję psów (sprawdzanie przez wynajętą 'ochronę' aktualnych zaświadczeń o zdrowiu czy też szczepień na wściekliznę widziałam sporadycznie). Od tego wydaje mi się, że jest kontrola weterynaryjna, która często jest przez wystawców omijana, no bo skoro się już weszło, to po co :diabloti:
Jakimś rozwiązaniem mogłoby być osobne wejście dla zwiedzających i osobne razem z punktem weterynaryjnym - dla wystawiających. Wszystko zależy od oddziału organizującego wystawę, ale to chyba mało realne ... Sami wiemy jak większość się spieszy i chce jak najszybciej dotrzeć do ringu. A jak utworzy się 'korek', to i nerwy częściej niektórym puszczają ...

Draczyn - szczerze mowiąc jestem w lekkim szoku, że takie psy były oceniane przez sędziego ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MonikaSz']Szczerze mówiąc nie widziałam jeszcze by 'na bramie', osoby które sprawdzają bilety i wejściówki dla osób wystawiających psiaki sprawdzały także czy pies się zgadza z rasą na zgłoszeniu, czy też żeby sprawdzały kondycję psów (sprawdzanie przez wynajętą 'ochronę' aktualnych zaświadczeń o zdrowiu czy też szczepień na wściekliznę widziałam sporadycznie). Od tego wydaje mi się, że jest kontrola weterynaryjna, która często jest przez wystawców omijana, no bo skoro się już weszło, to po co :diabloti:
Jakimś rozwiązaniem mogłoby być osobne wejście dla zwiedzających i osobne razem z punktem weterynaryjnym - dla wystawiających. Wszystko zależy od oddziału organizującego wystawę, ale to chyba mało realne ... Sami wiemy jak większość się spieszy i chce jak najszybciej dotrzeć do ringu. A jak utworzy się 'korek', to i nerwy częściej niektórym puszczają ...

Draczyn - szczerze mowiąc jestem w lekkim szoku, że takie psy były oceniane przez sędziego ...[/quote]Niestety w Toruniu w tym roku takie wlasnie buldożki byly oceniane
Bylam juz dawno temy na wystawie w Bukseli (światowka) i tam każdy pies byl dokladnie sprawdzane, a psow bylo tysiace. Poprostu bylo kilka punktow weterynaryjnych, na ktorych każdy pies byl dokladnie sprawdzany i wszyscy zdazyli na ringi o czasie. Moim zdaniem da sie to zrobic, tylko koszty nieco wzrosna, ale to chyba warto

Link to comment
Share on other sites

Masakra - przeraża mnie zachowanie ich właścicieli :shake:
Regulamin Wystaw Psów Rasowych wyraźnie mówi, że [B][I]"W wystawach uczestniczyć mogą tylko psy zdrowe [...] W przypadku gdy właściciel nie zastosuje się do tego przepisu, sędzia powinien wykluczyć psa z ringu"[/I][/B] (Pkt I.9 Regulaminu). A może warto też zgłosić poprawkę do Regulaminu i słowo 'powinien' zastąpić słowami 'jest zobowiązany'. Bo w tej chwili może, ale nie musi :roll: Warto by jakiś prawnik wypowiedział się na ten temat.
[quote name='Draczyn']Bylam juz dawno temy na wystawie w Bukseli (światowka) i tam każdy pies byl dokladnie sprawdzane, a psow bylo tysiace. Poprostu bylo kilka punktow weterynaryjnych, na ktorych każdy pies byl dokladnie sprawdzany i wszyscy zdazyli na ringi o czasie. Moim zdaniem da sie to zrobic, tylko koszty nieco wzrosna, ale to chyba warto[/quote]
Też jestem za zwiększeniem ilości punktów weterynaryjnych albo mimo wszystko obciążenie właściciela aktualnym zaświadczeniem weterynaryjnym (+ przeszkoleniem przez oddział osób wynajętych do sprawdzania biletów na co mają zwracać uwagę, bo oni czasami nawet nie wiedzą jak wygląda zaświadczenie o szczepieniu na wściekliznę). Wiem wiem - zaraz będzie szum, że brakuje miejsc w paszportach albo, że weci będą jeszcze lepiej zarabiali, ale 'takich kwiatków' byloby mniej.

Link to comment
Share on other sites

Osobą uprawnioną do kontroli książeczek i paszportów jest weterynarz i nie ma możliwości,żeby ktos inny to robił.Dla mnie zaświadczenia,to wcale nie jest zbędna rzecz,jakiś weterynarz się pod tym podpisuje.Ja za wystawienie świadectwa nie płacę,jestem stałą klientką.Może warto zmienić weta,jeśli pobiera za nie opłatę?
Żadnych formułek na potwierdzeniu nie trzeba dopisywać,bo istnieje regulamin wystaw.Dodatkowe bramki i weci,to dodatkowe koszty i nie wszystkie oddziały na to stać.Przecież my pracujemy społecznie,żeby zmniejszyć koszty,a jest to bardzo ciężka praca.Zatrudniamy ochronę(wymóg imprez masowych),ekipy sprzątające,bileterów,parkingowych, sekretarzy,weterynarzy,lekarzy a to jest tylko część wydatków.Płaci się za obiekt,plany zamknięcia ulic,wynajęcie znaków itd,itp.
Zacznijmy napiętnować takich wystawców publicznie!Zgłaszajmy organizatorom!
W Toruniu zgłosiłam,że stoją handlarze na wewnętrznym parkingu i zaraz zniknęli.

Link to comment
Share on other sites

Mysmy nieraz zgłaszali handlarzy na roznych wystawach i niestety nie znikali. zaswiadczenia weterynaryjne powinny byc teoretycznie wystawiane po dokładnym zbadaniu psa (co nestety przeważnie nie ma miejsca) i chyba trudno, aby weterynarz, poświecając 30 min na zbadanie psa, nie pobieral za to zadnej oplaty. Moim zdaniem ksiazeczka powinna wystarczyć.

Link to comment
Share on other sites

takie pismo to chyba do ZG albo Kolegium Sędziów trzeba wystosować-żeby sędziowie zaczęli przestrzegać regulaminu , który już jest (był cytowany). Dopóki sędziowie będą oceniać takie psy-wystawcy będą je wprowadzać na wystawy-jeżeli nie główną bramą to przez płot :shake: Żadna kontrola nie pomoże-uczciwi wystawcy będą stać w kolejce do okienka a reszta wrzuci psy przez płot i poczeka na konkurencję przy ringu :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gonia']Osobą uprawnioną do kontroli książeczek i paszportów jest weterynarz i nie ma możliwości,żeby ktos inny to robił.Dla mnie zaświadczenia,to wcale nie jest zbędna rzecz,jakiś weterynarz się pod tym podpisuje.Ja za wystawienie świadectwa nie płacę,jestem stałą klientką.Może warto zmienić weta,jeśli pobiera za nie opłatę?[/quote]
Tak też mi się wydawało, że tylko weterynarz jest uprawniony. Za wystawienie świadectwa wraz z dokładnym oglądnięciem psa płaciłam 10 zł (z tego co wiem znajomi płacili 20 zł za wystawienie 1 świadectwa), później nie płaciłam nic, ale dlatego że wetka zwróciła mi uwagę, że w paszporcie mam odpowiednią rubryczkę i wystarczy jej wpis z pieczątką.
[quote name='Gonia']Dodatkowe bramki i weci,to dodatkowe koszty i nie wszystkie oddziały na to stać.Przecież my pracujemy społecznie,żeby zmniejszyć koszty,a jest to bardzo ciężka praca.Zatrudniamy ochronę(wymóg imprez masowych),ekipy sprzątające,bileterów,parkingowych, sekretarzy,weterynarzy,lekarzy a to jest tylko część wydatków.Płaci się za obiekt,plany zamknięcia ulic,wynajęcie znaków itd,itp.[/quote]
Masz rację - kosztów organizacji imprez masowych jest dużo ...
A propos sprzątania od zeszłego roku w Gdyni do każdego katalogu był dokładany woreczek do sprzątania po psie. Tak jak jest np. na wystawach klubowych w Czechach. Może koszty sprzątania nie były obnizone (koszt zakupu woreczków), ale widać było, że nawet jeśli właściciel nie widział jak jego pupil robi, to inni wystawcy czy też zwiedzający zwracali mu uwagę. Gdyby na każdej wystawie tak było - byłoby super.
[quote name='Gonia']Zacznijmy napiętnować takich wystawców publicznie!Zgłaszajmy organizatorom![/quote]
Byłoby to chyba najprostsze i najtańsze rozwiązanie, tylko że jakoś w naszym społeczeństwie kojarzy się z donosicielstwem. Trzeba reagować skoro niektórzy sędziowie jak widać - nie reagują.
[quote name='Draczyn']Mysmy nieraz zgłaszali handlarzy na roznych wystawach i niestety nie znikali.[/quote]
W tym roku w Sopocie Straż Miejska co prawda nie pogoniła handlarzy, ale przynajmniej dokładnie sprawdzała, czy psy nie siedzą w zamkniętych samochodach i czy mają wodę. Chociaż tyle ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']takie pismo to chyba do ZG albo Kolegium Sędziów trzeba wystosować-żeby sędziowie zaczęli przestrzegać regulaminu , który już jest (był cytowany). Dopóki sędziowie będą oceniać takie psy-wystawcy będą je wprowadzać na wystawy-jeżeli nie główną bramą to przez płot :shake: Żadna kontrola nie pomoże-uczciwi wystawcy będą stać w kolejce do okienka a reszta wrzuci psy przez płot i poczeka na konkurencję przy ringu :roll:[/quote]masz racje w naszych polskich realiach, to byloby chyb najlepszym rozwiazanim

Link to comment
Share on other sites

Dla zobrazowania tego o czym tu mowa wklejam fotki suczek buldoga francuskiego [U]wystawianych i ocenionych[/U] na wystawie w Dobrym Mieście....:angryy:

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img64.imageshack.us/img64/3783/gejszabaflokopiaex1mc9.jpg[/IMG][/URL]


[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img57.imageshack.us/img57/7384/gloriabaflo1kopiaff5ke1.jpg[/IMG][/URL]


[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img162.imageshack.us/img162/6549/gloriabaflokopiauv4zp9.jpg[/IMG][/URL]


Myślę,że jakiś nadmierny komentarz jest zbędny..widać w jakim stanie są suczki....a można i spotkać w gorszym.....
Nie wyobrażam sobie jak sędziowie moga oceniać takie psy,bo jedyne co przychodzi na mysl to wykopac wystawcę z ringu a psine do weta !Niestety tak się nie dzieje...a nawet jesli to już wpuszczony na teren wystawy taki pies stanowi realne zagrożenie dla innych,zdrowych,zadbanych psiaków..chyba nie tak to powinno wyglądać w cywilizowanym kraju,żeby czlowiek obawial się zgłosic psa na wystawe w trosce o jego zdrowie.......

Link to comment
Share on other sites

I chyba wlasciciel takich pieknych psow , az tak zaniedbanych, powinien byc pociągniety do odpowiedzialności. Przecież abstra****ac od wszystkiego, chyba rozumiemy, ze takie psy w takiej hodowli cierpia. jak mozemy wszyscy przymykać na to oczy. To wielki skandal:mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...