Jump to content
Dogomania

pielęgnacja sierści - podsumowanie


leganka

Recommended Posts

Chciałabym, abyście w tym miejsu napisali o swoich doświadczeniach z pielęgnacją włosków swoich psiaków.

Wiem, że ten temat był poruszany w kilku miejscach tego forum, ale moze dobrze byłoby to zebrać w jednym miejscu.

A więc:

1. Jakich kosmetyków używacie do pielęgnacji psiaków (nazwy i rodzaje)

Wind - kiedyś pisałaś o kosmetykach Majki - czy mogłabys ponownie napisać?

2. Czy przed kapielą natłuszczacie swoje psiaki olejkiem?

3. Jakich odżywek używacie - ze spłukiwaniem czy bez - a może oba rodzaje?

4. Jak często spryskujecie pieska olekiem norkowym - mama wrażenie, że codzienne "oliwienie" spowodowałoby, iż pies wyglądałby...

5. Jakieś inne indywidualne doświadczenia i sposoby?

Czy jest jakiś szczególny sposób wiązania kitki - wszedzie piszą,aby zbierać również włoski z podstawy uszu, ale ja mam wrażenie, że to za mocno ciągnie.

A może Pepsi ma jeszcze za krótkie włoski do zbierania z podstawy uszu?

Narazie to tyle - jak jeszcze cos mi sie przypomni to dopiszę.

Pozdrawiam,

Ania

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja posatram się odpowiedzieć we własnym zakresie na twoje pytanka :wink:

1. Ja uzywam do pielęgnacji moich psiaków kosmetyków firmy Iv San Bernard ("seria" zielone jabłuszko dla psów o długiej sierśći :wink: ).

2. Ja przed kąpielą natłuszczam pieski olejkiem, zarówno jak i po kapieli kiedy włos jest już suchy :wink:

3. Ja odżywki używam tej samej co szamponu- ISB zielone jabłuszko :D

4. Co do olejku to ja używam go tylko raz w tygodniu- przed i po kąpielą bo myslę że bez sensu byłoby psa tak natłuszczać, co za dużo to... :wink:

5. Co do kitki to ja wiażę ją tak jak opisałaś- od posatwy uszu, a możliwe że rzeczywiście twoja Pepsi ma jeszcze za krótką sierść jak moje psiaki były małe nie wiążałam im odrazu tak wysoko kucyków :wink: :D

i to błoby chyba na tyle... :lol:

pozdrawiam :fadein:

Link to comment
Share on other sites

A teraz ja:-)

Kosmetyki ktorych uzywam to odzywki #1 All Systems (Hemectant Moisturizing Oil, Botanical Conditioner oraz do czesania na sucho spray Moisturizing Coat Protector) oraz szampon (odkryty niedawno w York Centrum) firmy KW hunde-og

A teraz przebieg zabiegow:

1. Przed kapiela lekko "luzuje" koltuny zwilzonymi palcami w Hemectant. Jest to taki czesciwo zabieg natluszczania, bo olejkiem traktuje tylko koltuny a nie cala siersc.

2. Nastepnie zwilzam siersc woda, nakladam roztwor szamponu i doladnie namydlam Majke.

3. Po kapieli lekko odsaczam siersc i wsadzam psa do miseczki. Siersc dokladnie polewam roztworem Botanical Conditioner (3-4 lyzki na litr wody) - czynnosc powtarzam dwa razy.

4. Delikatnie osuszam psa recznikiem (bez tarcia i tarmoszenia). Nastepnie dosc mocno wilgotne wlosy rozczesuje metalowym grzebieniem pomagajac sobie szczotka (druciana z kuleczkami na koncach).

BTW musze jeszcze dokupic dwa produkty z 1#All Systems: czysta lanoline i antystatyk.

Aha, moja sunie nie spryskuje codziennie olejkiem norkowym. TYlko wtedy gdy odczuwam, ze wlos jest suchy na koncach.

A co do kitki, to Maja ma juz ok. 10 cm wloski na glowce wiec zebranie ich z uszu wcale nie ciagnie mojego psa. Moge to zrobic zupelnie "luzno".

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Wind,

Mogłabyś powiedzieć mi mniej więcej jakie są ceny tych "twoich" specyfików dla Majeczki. Ja przyzwyczaiłam się do Iv San Bernarda ale nie wiem czy nie spróbowac czegoś innego :-? No i jakie są rezulaty ich dziaąłnia. Aha i jeszcze jedno jakiego olejku norkowego używasz??? :)

Pozdrawiam :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Cześć witam wszystkich

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem stworzenia na moich stronach www podstrony, która zajęłaby sie pielęgnacją, a właściwie to kosmetykami do pielęgnacji.

Ubiegła mnie odrobinę leganka ale to tylko zachęciło mnie do szybszej pracy.

Otórz większość z Was jak widzę i słyszę jest z Warszawy i wybór w sklepach i w kosmetykach jest spory. Natomiast w małych miastach można zdobyć tylko szampon typu "fafik" za 2-5 zł i to wszystko. Większość posiadaczy piesków nie ma pojęcia, że istnieją inne preparaty, że na rynku istnieje olejek norkowy, preparat do rozczesywania itp. Sam puki nie zacząłem jeździć na wystawy nie miałem większego pojęcia o istnieniu czegokolwiek innego niż "fafik". Moja propozycja to umieszczanie na mojej stronie danych dotyczących peparatów danej firmy. Czyli nazwa firmy dokładne nazwy preparatów spisane z ulotek lub opakowań adresy stron internetowych, adresy sklepów internetowych ceny + wielkość opakowania. Starał bym się to pozbierać w jakąś całość i opublikować. Obok preparatów zamieszczałbym za Waszą zgodą sugestie, opisy i wszystko co byście uważali za stosowne. Może udałoby się stworzyć przynajmniej dla początkujących swoistego rodzaju poradnik. Może doświadczeni hodowcy mi też pomogą poprzez pisanie artykułów. Co Wy na to? Jeśli zgadzacie się i możecie pomóc proszę o zgodę na publikacje waszych wypowiedzi i w miarę możliwości dokładniejsze dane preparatów oraz pomoc, sugestie w edycji strony. Ja używam kosmetyków firmy HERY i mam jakieś doświadczenia własnie z nimi i mam ulotki, adresy. Znam i mam informacje ze stron internetowych o kosmetykach 1# ALL System.

Z poważaniem

Waldek

Link to comment
Share on other sites

waldek2,

Twoj pomysl jest suuuper :thumbs:

Z mojego doswiadczenia wynika, ze kazdy posiadacz yorka ma jakies swoje sposoby na lada siersc. Nie sa to tylko zabiegi pielegnacyjne, kosmetyki, ale rowniez suplementy, ktore podawane sa psiakom.

Wydaje mi sie, ze intensywnosc zabiegow i ich specyfika zaleza tez od siersci jaka psiak posiada.

Pewnie wiesz co mam na mysli (jedwabista/welnista, gesta/rzadka, sklonna do kruszenia, do rozdwajania, z trudnosciami do wybarwienia itp.)

A co do szamponow typu "fafik" .... nawet w miejscowosciach w ktorych jest dostepnosc innych firm sa posiadacze yorkow, ktorzy i tak uzywaja preparatow tanszych ... Niestety wcale im sie nie dziwie :( Lepsze preparaty sa strasznie drogie ... ja wiem, ze sa wydajne ale jednorazowa kwota jaka trzeba wydac na szampon, odzywke, olejek, spray jest powalajaca :(

Aha ... wiadomosc z ostatniej chwili: szamponu firmy KW hunde-og

uzywam od trzech kapieli. Juz po pierwszej zauwazylam, ze siersc mojego psa pieknie sie blyszczy, ale zaczynaja sie niewielkie problemy ze skora (jeszcze nie lupiez, ale niewielkie luszczenie). Obecnie, po trzeciej kapieli siersc jest coraz piekniejsza, ale skora jest ewidentnie chora :( Lupiez jest taki, ze wszedzie sypie sie biala poswiata :(

Wydane 47 zeta, uwazam za stracone :(

Wracam do szamponu 1#All Systems.

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Wind napisała:

Yorkies,

Ceny sa rozne w zaleznosci od specyfiku np. szampon kosztuje 47 zl, odzywka po kapieli ok. 80, a olejek norkowy w sprayu 120 zl.

Ten olejek tez jest z firmy 1#All Systems.

Dzięki Wind, ja tak sobie myślę że jak skończy mi się ten szampon ISB to kupię sobie ten z 1#All Systems spróbuje i porównam będzie najlepiej jak sama przekonam się który z nich lepiej działa, w końcu dobór właściwego szamponu który daje najlepsze rezultaty na tym polega- na wielu próbach udanych i nie :wink:

waldek2 napisał:

Natomiast w małych miastach można zdobyć tylko szampon typu "fafik" za 2-5 zł i to wszystko. Większość posiadaczy piesków nie ma pojęcia, że istnieją inne preparaty, że na rynku istnieje olejek norkowy, preparat do rozczesywania itp.

No niestety to smutna prawda. Sama wiem o czymś takim bo mieszkam w małym miasteczku i muszę po zakupy jeździć do warszawy lub kosmetyki zamawiać przez internet bo w moim mieście kupić mozna tylko właśnie takie "fafiki" a tak samo jest z karmą- niby dostępna jest NUTRA ale tylko taka wielka dla duuuuzych psów no i marketowa pedigree :( Często spotykam się z zdiwieniem ludzi kiedy dowiadują się gdzie kupuję "psie artykuły" i ile za nie płace. Twierdzą (szczególnie dorośli) że jestem albo nienormalna albo poprostu na tyle bogata że mam za dużo pieniędzy i w głowie mi się poprzewracało(co jest nieprawdą, bo moje kieszonkowe jest takie jak większości z moich znajomych i to właśnie z tych pieniędzy muszę kupować pieskom rzeczy bo rodzice twierdzą że to moje psy i rzadko mi pomagają w ich utrzymaniu :-? ) Ehh... już tu nie będę się rozwodzić nad tym że sporo ludzi ocenia mnie niezbyt pozytywnie za to właśnie że kupuje psom taki a nie inne produkty. Oni uważają że "przecież co się może psu stać od tańszego szamponu czy marketowej karmy" kiedy ja wymieniam 1000 powodów i tak mnie nie słuchają bo wiedzą lepiej :(

Wind napisała:

A co do szamponow typu "fafik" .... nawet w miejscowosciach w ktorych jest dostepnosc innych firm sa posiadacze yorkow, ktorzy i tak uzywaja preparatow tanszych ... Niestety wcale im sie nie dziwie Lepsze preparaty sa strasznie drogie ... ja wiem, ze sa wydajne ale jednorazowa kwota jaka trzeba wydac na szampon, odzywke, olejek, spray jest powalajaca

No niestety ja też się z tym zgadzam. :-? Nawet mi samej jest czasem szkoda kupić psom szampon i karmę za sumę 100zł a zamiast tego jakiegoś fajnego ciucha :wink: ale cóż jestem twrada i nigdy nie zdarzyło się żebym im nie kupiła tego co potzrebują, czasami nad tym trochę boleję ale jak zdecydowałam się na taką rasę, ale cóż do tego chcę żeby "jakoś" wyglądały te moje yorczki trzeba się "poświęcić" :wink: Przyzwyczaiłam się już do tej myśli. Wolę nie myśleć co będzie jak jeszcze 3 dojdzie w wakacji chyba muszę iść do jakiejś pracy żeby na to wszystko "wyrobić" :lol:

pozdrawiam :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Witam

Ponawiam swój apel aby wszyscy Dogmaniacy uczestniczyli w edycji strony o kosmetykach dla Yorków. Będę wdzięczny za o pinie, które opublikuję na stronie oraz proszę o informacje , ulotki, adresy stron.

Jednocześnie komunikuję, że pierwsze moje wypociny można już oglądać.

Adres strony u dołu.

z poważaniem

Waldek

Link to comment
Share on other sites

waldek,

Odwiedzilam Twoja stronke :-) Dzial pielegnacja jest rzeczywiscie super :-) Zreszta jak cala strona. W jednym miejscu umiesciles przeglad najpopularniejszych kosmetykow dla naszych pieskow :thumbs:

Jesli pozwolisz wrzuce Twoja stronke do naszej linkowni :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie mysle i mysle i cos jeszcze mi sie przypomnialo ;)

Integralnym elementem wyhodowania dlugiej siersci sa zazwyczaj papiloty. Niewiele jest stron, ktore dobrze obrazuja proces umieszczania papilotow na siersci psa :-)

Moze wiec, waldku pokusisz sie o zrobienie paru dobrych zdjec (wraz z opisem) i umiescisz je na stronce.

Prawde powiedziawszy dopiero na wystawie zobaczylam jak prawidlowo (i z czego - bo o tym strony internetowe prawie milcza) wiazac papiloty. Poza tym yorczka podpowiedziala mi jak natluszczac siersc psa do tego zabiegu i jakich uzywac materialow :-)

BTW moje suczydlo dostalo juz swoj "wysyp" papilotow. Zdjec nie bedzie bo pospadacie z krzesel :lol: :lol: :lol:

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Wind

Temat papilotów omawiałem dziś rano z Yoreczką i stąd decyzja o umieszczeniu odwołania właśnie do strony cudnatury gdzie jest trochę o zakładaniu papilotów. Ponieważ jest odzew sądzę ze razem z Yoreczką ruszymy i temat dokładniej przedstawimy. Tylko od niej jestem w stanie uzyskać lepsze zdjęcia. To trochę potrwa. Ja jestem w posiadaniu rycin przedstawiających zakładanie papilotów ale muszę najpierw uzyskać zgodę na opublikowanie czyiś prac, a to niestety nie będzie łatwe.

pozdrawiam

Waldek

Link to comment
Share on other sites

waldek2:

Ja rówież stronkę odiwedziałm i musze przyznać że fajnie "zrobiłeś" te porady kosmetyczne dla yorków (nawet zauważyłam swoją wypowiedź :) ) A co do papilotów to świetny pomysł bo rzeczywiście trudno gdzies znaleźć jakieś konkretne info na ten temat. Mam nadzieję że wkrótce uda ci się opublikowac te informacje :wink: :D

pozdrawiam :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Co prawda mam Shanti dopiero miesiąc ale już ją kąpałam kilka razy w szamponie KW i odżywce KW.Codzień do czesania używam #1 all systems w sprayu.Ale moja mała ucieka od tego i wyciera się jak tylko poczuje zapach sprayu.I nie wiem co z tym fantem zrobić.Myślałam o kupnie lanoliny w płynie ale w kilku aptekach nie znalazłam.Hodowczyni powiedziała że olejek norkowy przyda się dopiero w 5 miesiącu.To prawda?

Link to comment
Share on other sites

Iv San Bernard: szampon i odżywka zielone jabłuszko i olejek norkowy. Tych kosmetyków używam i jestem bardzo z nich zadowolona. Kąpiel raz na tydzień, czasem (przy wyjątkowo suchej i ładnej pogodzie) raz na dwa tygodnie. Olejek dodaję do szamponu i wcieram odrobinkę po kąpieli. Później aż do następnej kąpieli już go nie używam, ale - uwaga! - mój pies jest strzyżony na króciutko.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

To teraz czas na moje spostrzeżenia :wink:

Do tej pory (czyli 5 miesiąca) kąpałam Vikulinę w szamponie J.P Herry (tym dla szczeniąt) i byłam zadowolona - nie było żadnych problemów ze skórą , łupieżu i innych drapań.Włos bez używania dodatkowych odżywek dobrze się czesał i błyszczał , ale... 8)

Po lekturze waszych doświadczeń , działu o pielęgnacji Waldka, postanowiłam spróbować czegoś innego - może lepszego... Zdecydowałam się na serię Zielone Jabłuszko Iv San Bernard i to chyba był BARDZO DOBRY wybór. Po pierwszej kąpieli już zauważyłam różnicę - włos zrobił się jakby lżejszy , bardziej miękki i pięknie błyszczy.Dodatkowo - cudnie pachnie :)

Jeśli IVB będzie tak służył włosom Vikty i nie będzie problemów , to przy tym zostanę! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...