Jump to content
Dogomania

pielęgnacja sierści - podsumowanie


leganka

Recommended Posts

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='JPo']Używałam szamponu i odżywki z serii Zielone Jabłuszko a do tego, jak zaczęły się kłopoty, zaczęłam stosować olej norczy jako maseczkę przed kąpielą... i cały czas miałam problem z włoskami i z rozczesywaniem...
Teraz używam tylko szmponu i odzywki firmy Gottlieb i nie mam żadnych kłopotów z rozczesywaniem i jak pisałam wczesniej włoski zaczęły odzyskiwać blask i nie plączą się już. A zapach jest dużo ładniejszy od zielonego jabłuszka...

Przypuszczam, że wiele zależy od włosa - jednemu podpasuje jeden a drugiemu inny zestaw..
Ponieważ jednak zaobserwowałam takie działanie na swojej suni - napisałam o tym...[/quote]
ja rowniez moge powiedziec, ze Zielone jabluszko dla mojej Jeannie nie jet super:shake: zamierzam przejsc na Pet silk;)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='koregra']Bardzo dawno nikt tu nie zaglądał:cool1: .
Czy ktoś używa olejku migdałowego lub kokosowego?[/quote]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]JA [/COLOR][/FONT]:razz:
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]Bardzo dobry jest migdałowy bo super nawilża włos[/COLOR][/FONT] ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danani']Obecnie pojawia się wiele nowych kosmetyków poza tymi ogólnie juz znanymi- może ktos używa ? Jakie macie doświadczenia i czy warto coś zmieniać?[/quote]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]zauważyłam, że wszystkie "znane" firmy się popsuły kiedyś jakieś 5 lat temu były o wiele lepszej jakości niż teraz a ceny były kiedyś niższe np. taki 1#AllSystem [/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='koregra']dzieki ;)
[U][SIZE=1][COLOR=mediumturquoise]10 znaków[/COLOR][/SIZE][/U][/quote]
NMZC
[SIZE=1][COLOR=mediumturquoise][U]10 znaków[/U][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Chciałabym w skrócie podsumować wszystkie wiadomości, które wyczytałam, chcę kupić serię all system
-szampon 1 All Systems Super Cleaning & Conditioning Shampoo
-odżywka BOTANICAL CONDITIONER
- Humectant Oil
- MOISTURIZING COAT PROTECTOR & ENHANCER
- PURE COSMETIC LANOLIN PLUS SKIN & HAIR EMOLLIENTS

Mam pytanie odnośnie tych 3 ostanich produktów.

[B]Humectant Oil[/B]
* Koncentrat, rozcieńczany 1:18 do 1:70
* Lekki, rozpuszczalny w wodzie nawilżający olejek i odżywka stosowana do utrzymania włosa na co dzień.
* Prosty w użyciu, pozostawiany na włosie.
* Regularnie używany zapobiega kołtunieniu się włosa, eliminuje jego powiewanie oraz suchość skóry.
* Polecany dla szaty bez podszerstka, delikatnej, jedwabistej oraz do włosów wybielanych lub porowatych.

[B]Moisturizing Coat Enhancer[/B]
* Z dodatkiem lanoliny, olejku norkowego i protein roślinnych, o delikatnym zapachu.
* Doskonały środek pomocny przy rozczesywaniu szaty.
* Polecany do pielęgnacji delikatnych włosów gdy konwencjonalne środki natłuszczające są zbyt mocne.
* Używany do usunięcia pozostałości lakierów, kredy, żeli itp.
* Stosowany do papilotowania włosów.
* Minimalizuje łupież i nabłyszcza włos ras krótkowłosych.

[B][B]Lanolin Plus[/B][/B]
* Koncentrat, rozcieńczany 1:7 do 1:70
* Stosowana z Super Rich do utrzymania włosa na co dzień lub jako środek pomocny przy rozczesywaniu między kąpielami.
* Nie pozostawia tłustych plam na meblach czy dywanach, nie powoduje zwiększonej czepliwości brudu.
* Wzmacnia włos i głęboko go odżywia.
* Redukuje istotnie tworzenie się kołtunów i wspomaga wzrost włosa.

Humectant Oil używa się przed kąpielą psa i po kąpieli w celu natłuszczenia włosa i rozczesywania kołtunów.
Spray Moisturizing Coat Enhancer używa się do codziennego rozczesywania włosów psa.
Lanolin Plus używa się też do rozczesywania włosów czyli jeden z tych dwóch ostanich produktów mogę sobie podarować (?)
Proszę o info czy dobrze kombinuję ;)

Link to comment
Share on other sites

Ten Spray Moisturizing Coat Enhancer co używa się do codziennego rozczesywania włosów psa to fajna sprawa, bo przy okazji odżywia włos na codzien. Ja Uziego wypryskuje czyms podobnym i jestem zadowolona.

Mylę, że szampon, odżywka i coś do codziennej pielegnacji i czesania wystarczy, za duzo wszystkiego tez niezdrowo;) Tzn mozesz kupic nawet 100 kosmetyków ale wtedy trzeba uzywac ich odpowiednio i nie wszystkie na raz hehe:P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasiko']Dokładnie ;) dlatego wolę skonsultować się z profesonalistami :-)[/quote]

Proponuje pouzywac, poobserwowac, bo uwazam ze mimo wszystko do kazdego pieska trzeba podchodzic indywidualnie. Nie wszystko co dobre dla jednego musi byc dobre dla drugiego i nie kazdy oczekuje tych samych efektow wiec..wyrób sobie własne zdanie:p Inni moga Ci sie wtedy madrzyc a Ty i tak wiesz swoje :eviltong::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Jagódka&Uzi']No ja pokupowałam teraz sporo kosmetyków, kosztuje to wszystko jak cholera ale jak patrze na Uziego wiem ze warto było:lol:[/QUOTE]

dokladnie... jak u nas jeden znany w kraju czlowiek powiedzial: moj szampon kosztuję 8 litow, a mojego yorka 80 litow :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam do rozczesywania olejek norkowy i po każdym spryskaniu i wyczesaniu włosów, psiak niesiłosiernie kicha i tarza się a efekt mojej pracy widoczny jest przez mniej niż 5 minut ;)
Ofi po takim zabiegu wygląda jakby nigdy nie widział grzebienia :lol:
Chyba muszę odpuścić ten olejek i ewentulanie używać go do mieszania z szamponem :roll:
Co byście poleciły innego do nawilżania włosa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasiko']Kupiłam do rozczesywania olejek norkowy i po każdym spryskaniu i wyczesaniu włosów, psiak niesiłosiernie kicha i tarza się a efekt mojej pracy widoczny jest przez mniej niż 5 minut ;)
[/quote]

mój kicha i tarza się po wszystkim, co nie jest jego zapachem :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...