Jump to content
Dogomania

pielęgnacja sierści - podsumowanie


leganka

Recommended Posts

bardzo dziękuje za stronke,
duszek01, widziałam zdjęcia Twojej Fridy w galerii zdjęć jest śliczna, i ma piękną sierść. Masz również sliczną córeczkę, w jakim jest wieku?? bo wydaje mi sie że jest w tym samym wieku co moja córeczka.
Pozdrawiam,
Monika

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No poczytałam sobie, i już chyba wszystko wiem, tylko jedno jeszcze mnie zastanawia. Mam papierki foliowe (no trudno nie znalazłam papierowych) i czy za każdym razem je zmieniam czy moge używać tych samych przez kilka dni? Wiem, że jestem upierdliwa ale wole być pewna, żeby nie zaszkodzić siersci mojej suni.
Pozdrawiam,
Monika

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yoko Ono']No poczytałam sobie, i już chyba wszystko wiem, tylko jedno jeszcze mnie zastanawia. Mam papierki foliowe (no trudno nie znalazłam papierowych) i czy za każdym razem je zmieniam czy moge używać tych samych przez kilka dni? Wiem, że jestem upierdliwa ale wole być pewna, żeby nie zaszkodzić siersci mojej suni.
Pozdrawiam,
Monika[/quote]

Ja foliowe zakładam po 2-3 razy(przy przepapilotowywaniu - ale słowo mi wyszło), chyba że są bardzo zatłuszczone to wtedy ciężko się mi zakłada - to drugi zestaw a te do mycia.

Link to comment
Share on other sites

Yoko Ono wysłałam Ci wiadomosc;)
Jezeli chodzi o papiloty to slyszłam ,ze mozna uzywac do tego papieru sniadaniowego.Nie próbowałam,wiec nie wiem.Moge tylko powiedziec ,ze takie papiloty stosuje Pani z jednej z lepszych Hodowli,wiec chyba nie zaszkodzi.;)
Pozdrawiam
Renata

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nadia86']ale jaka odzywke masz 1 czy2?? czy stosujesz potem do codziennej pielegnacji odzywke w sprayu z ol norkowym??tez tej firmy??Jaka odzywke stosujesz(nazwa)??[/quote]

Stosuję odżywkę Super-Rich Protein Lotion Conditioner, taka różowa etykieta, to chyba 1. Nie stosuję potem żadnej odżywki w sprayu. Mam taką, też chyba z tej serii, ale ma tak intensywny zapach, że Bazyl po niej kicha.

Link to comment
Share on other sites

Nikt tu nie pisze o kosmetykach Lady Belle. Mam dwie suczki Herbinę z dość mocnym, gęstym włosem i z powodzeniem do jej pielęgnacji używam All System. Przez krótki czas myłam Herbinę w KW, włos był ok, ale skórze to się nie podobało :-o Córka Herbiny - Mgiełka, początkowo pielęgnowana była również All System, ale jej mięciuteńki, delikatny i mało bujny włos nie najlepiej to znosił. Dodatkowo miała bardzo silną tendencję do kołtunków, i to nie tylko na brzuszku, pod pachami, czy przy uszach, koszmar :placz: Dopiero gdy zmieniłam kosmetyki na Lady Belle, stopniowo następowała poprawa. Szczególnie -[B] Bio Cream[/B] Odżywka nawilżająca i ułatwiająca rozczesywanie włosa, w postaci kremu - po kilku zabiegach doprowadziła, do tego, że kołtunki znajduję tylko sporadycznie, a i olejek norkowy jest bardzo wydajny. Tak więc dobór kosmetyków należy dostosować do włosa. Najtaniej zakupy dokonywać przez internet (szczególnie większe opakowania, kilka produktów - dają mniejszą jednostkową opłatę za przesyłkę) albo na wystawach. A na papiloty z powodzeniem używam kawałki jedwabiu. Są nie do zdarcia :lol:, można je prać, nie szeleszczą. W sklepie z materiałami można kupić 0,50 m i mieć papilotów dla całego stada yorków :lol: :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

witam! ja mam pytanko o włoski, chodzi o to że moja 12 tygodniowa sunia ma lekko pofalowana siersc, niby minimalnie, ale czy myslicie ze jest szansa że jej sie rozprostuja? bo teraz mam problem z czesaniem, falowane bardziej sie plączą i ją ciągne:( dzięki za odpowiedź pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Witajcie,
Kąpię Amelkę w szamponie dla szczeniąt z talkiem, który polecił mi sprzedawca w sklepie zoologicznym (w nazwie St Bernard). Zauważyłam ostatnio, że Amcia ma na grzbiecie i głowie coś w rodzaju łupieżu i się drapie. Czy myslicie, że to wina tego szamponu? W czym najlepiej kąpać 5,5 - miesięcznego Yorka? Czy mogą to już byc specyfiki przeznaczone dla dorosłych osobników czy nadal dla szczeniąt.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='duszek01']ja kąpie moją małą w szamponie dla dorosłych.Nie widze zadnych zmian typu łupiez czy sucha skóra;)[/quote]

A czy mógłby mi ktoś polecić konkretny zestaw z pełnymi nazwami do pielęgnacji 5,5 miesięcznej Amelci? Mam ją od miesiąca i jeszcze nie jestem zbyt wtajemniczona w pielegnację Yorków. Doradzccie co kupić?

pozdrawiam:loveu:

Link to comment
Share on other sites

trudno powiedziec bo kazdemu psu cos innego pasuje.Ja uzywam Iv SAN BERNARD ,1 All Systems.Akurat mam szampon ,którego nikt tu na forum nie wymienił i pewnie przy nim juz zostane. Wiem ze wiekszosc poleca serie Zielone jabłuszko z Iv san Bernard.Spróbuj bo z tego co wiem włos po nim jest super;)

Link to comment
Share on other sites

My używamy Jean Pierre'a ale nie jestem z niego zadowolona. Po odżywce zwiększającej objętość włosów Alutka sie drapie, więc odstawiłam, a szampon też jakos nie zachwyca.
Muszę kupić coś nowego i zastanawiam się nad zielonym jabłuszkiem, bo dużo osób z forum poleca, a także nad szamponem Johnson's baby /wyczytałam to w temacie o środkach pielęgnacyjnych/.
A nie wiecie czy można w jakiś sposób zdobyć próbkę odżywki zielone jabłuszko? Mówiąc szczerze to trochę boję się, że znowu nie będzie odpowiednia dla Ali, a jednak trochę kosztuje :roll:

Link to comment
Share on other sites

Mysle ,ze Zielone jabłuszko można śmiało kupic.Nigdzie nie czytałam zeby ktoś był niezadowolony:shake: .Nie dosc ,ze dobry to jeszcze pieknie pachnie.Nistety nic o próbkach nie wiem.Sama eksperymentuje na odzywkach;) Szukam tej najlepszej,bo szampon juz znalazłam odpowiedni dla moich psiaków.Oprócz tego uzywam oleju palmowego,który serdecznie polecam;)

Link to comment
Share on other sites

A ja wam powiem, że Zielonego Jabłuszka to za darmo nie chcę...
Jak mi się skończył Gotlieb postanowiłam zaszaleć i kupiłam markowe kosmetyki IV San Bernarda i co sie okazało? - Włoski po nich były matowe, suche, powiewały - okropność. Zużyłam 1/3 butelek i ... wróciłam do Gotlieba - już po 2 myciach zauważyłam poprawę - włoski zaczynają odzyskiwać blask i już się tak nie puszą...
Nie zawsze to co drogie i markowe musi być dobre... ja się o tym przekonałam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JPo']A ja wam powiem, że Zielonego Jabłuszka to za darmo nie chcę...
Jak mi się skończył Gotlieb postanowiłam zaszaleć i kupiłam markowe kosmetyki IV San Bernarda i co sie okazało? - Włoski po nich były matowe, suche, powiewały - okropność. Zużyłam 1/3 butelek i ... wróciłam do Gotlieba - już po 2 myciach zauważyłam poprawę - włoski zaczynają odzyskiwać blask i już się tak nie puszą...
Nie zawsze to co drogie i markowe musi być dobre... ja się o tym przekonałam...[/quote]

Tak szczerze to jestem w szoku:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: Pierwszy raz slysze taka opinie:roll: A moze nie uzywalas olejku norkowego lub palmowego:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='duszek01']Tak szczerze to jestem w szoku:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: Pierwszy raz slysze taka opinie:roll: A moze nie uzywalas olejku norkowego lub palmowego:razz:[/quote]
Używałam szamponu i odżywki z serii Zielone Jabłuszko a do tego, jak zaczęły się kłopoty, zaczęłam stosować olej norczy jako maseczkę przed kąpielą... i cały czas miałam problem z włoskami i z rozczesywaniem...
Teraz używam tylko szmponu i odzywki firmy Gottlieb i nie mam żadnych kłopotów z rozczesywaniem i jak pisałam wczesniej włoski zaczęły odzyskiwać blask i nie plączą się już. A zapach jest dużo ładniejszy od zielonego jabłuszka...

Przypuszczam, że wiele zależy od włosa - jednemu podpasuje jeden a drugiemu inny zestaw..
Ponieważ jednak zaobserwowałam takie działanie na swojej suni - napisałam o tym...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...