Jump to content
Dogomania

PRAWDA-FAŁSZ,pytania dotyczące karm...


Bobby

Recommended Posts

Witajcie drodzy Dogo! Mam obecnie dla mojego szczeniaka karmę Eukanuba puppy & junior SMALL, a także Pedigree z kurczakiem dla szczeniąt. Jedną kupiłam, 1 kg(eukanuba), drugą dostałam 0.5kg (Pedigree)

Znam różne opinie o obu karmach. Boję się, że mój szczeniorek dostanie czegoś po nich. Na razie ich nie mieszam, bo ma jeszcze resztki Puriny. Ale z samego początku myślałam: Pedigree to świetna firma, wszystkie certyfikaty, niewygórowana cena. Potem było: Eukanuba to firma, która jest polecana przez wetów, cena wysoka, bo jakość dobra...

Teraz boję się, że wydałam kasę na marne, a zależy mi na tym, żeby Bobby jadł dobre karmy, po których nie dostanie biegunki i nie zepsuje sobie żołądka.
Wystarczy wejść na [URL="http://www.psygora.pl"]www.psygora.pl[/URL] i kliknąć na forum, wejść w odpowiedni dział i już negatywy o Pedigree, że to bez certyfikatów, że robione ze zdechłych psów i kotów(uśpionych), że dużo psów zdycha po spożyciu, że to psuje żołądek.
Eukanuba tu, na forum dogo też nie świeci optymizmem, więc już w ogóle nic nie wiem. Nie płaciłam za zatrucie psa, tylko za świetną karmę!

Doradźcie, co mam zrobić, bo za niedługo będę musiała przerzucić się na którąś z tych karm!

p.s. - Teraz cytat z opakowania Euk. "Opracowana w oparciu o przełomowe badania, w których szczenięta i ich matki żywiono Eukanubą." <- czy to oznacza, że ta karma jest testowana na zwierzętach?!

Link to comment
Share on other sites

wypowiem się, choć suchą karmą nie karmię, wolę gotowane :) mój pies pewnie też ;)co do tańszych ale z wyższej półki to wiele osób, w tym znajomych, poleca acanę. o eukanubie naczytałam się, że wcale nie jest taka super, że wielu psom nie służy etc. tak naprawdę trzeba wypróbować i zobaczyć jak się psiak ma po karmie.a pedigree? no cóż.. nie wiem gdzie wyczytałeś że ta karma taka super. chyba na opakowaniu, ale nic dziwnego - reklama.spójrz w skład tej karmy. jakieś 4 procent to mięso a raczej odpadki mięsne, reszta to soja czy co tam. prawda jest taka, że za tę cenę nie da rady kupić czegoś dobrego. możliwe że są psy które jedzą pedigree i mają się dobrze. ja widziałam psy na pedigree które były spasione i śmierdziały. człowiek który jadł by tylko w fastfoodzie też byłby spasiony i by śmierdział ;)ja też dostałam pół kilo pedigree, chciałam swojemu to dać jako nagrody. nie zjadł całej paczki bo mu zbrzydło. mądry pies :D

Link to comment
Share on other sites

Podstawą żywienia mojego psa jest sucha karma, dlatego też długo zastanawiałam sie nad jej wyborem. Nie sugerowałam sie reklamami - najważniejszy jest skład karmy.
Pedigree, Chapi, Frolic - to popularne "hipermarketowe" karmy, tanie i bardzo złej jakości, o znikomej zawartości mięsa lub co gorsza produktów pochodzenia zwierzęcego. Nie karmiłabym nimi mojego psa!
Dobre karmy są droższe, ale za to w pełni zbilansowane, zawierają białko w dużym procencie pochodzące z mięsa (a nie ze zbóż czy soi) i uzupełnione są witaminami, minerałami i dodatkami chroniącymi stawy (np. glukozoamina) i wzrok psa (luteina).
Wcześniej (przez dwa lata) karmiłam psa Royal Canin. Nadal uważam tą karmę za dobrą, lecz wydalane przez psa odchody miały zbyt dużą objętość - co może świadczyć o złym przyswajaniu tej karmy. Dlatego teraz karmię psa [B]ProFormance[/B] - i widzę same pozytywne strony :) Karma ma doskonały skład, jest tańsza od Royala, pies wygląda i czuje się świetnie.
Karmę można kupić tutaj [COLOR=red][usunięte przez moderatora][/COLOR]
Polecam tez ciekawe artykuły o żywieniu psów: [URL]http://www.wesolalapka.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=23&Itemid=44[/URL]
Udanego wyboru!

Link to comment
Share on other sites

Mlodybyl wychowany na RC. Potem odmowil jedzenia karmy, wiec gotowalismy. Ze wzgledow zdrowotnych musi znow jesc karme - - wybralismy z wetem NN Lamb&Rice, chodzilo o jakos i o cene, karme ma zanecana rzecz jasna mieskiem, serkiem,miodem itd.
Mysle, ze najwazniejszyjest zdrowy rozsadek przy wyborze karmy, ale fakt - na zywieniu nie warto oszczedzac - nie polecam tych karm zdolnych polek.

Link to comment
Share on other sites

dzięki za odpowiedzi, ale ja nadal nie wiem co myśleć o Eukanubie.

Nie mogę gotować psu tyle, co wy gotujecie, bo nie mam takiej możliwości. Je karmę na śniadanie i na kolację, na obiad ma czasami to, co my jemy(zupki, kotleciki;)) .

Widzę, że po mieszance Puriny i Pedigree robi ładne kupki, nie ma narazie żadnych widocznych objawów choroby, np. żołądka lub jelit.
Proszę osoby, które wiedzą o Eukanubie cokolwiek, żebym nie denerwowała się tak, choć to bardziej martwienie się o psiaka niż o pieniądze. U mnie w zoologu nie ma Acany. Chyba, że na necie poszukam kogoś, kto mógłby podarować mi próbki tej karmy, bo nie opłaca się kupować 15kg jeżeli nie wiem, czy Bobby ją polubi....

Z góry dzięki:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bobby'] p.s. - Teraz cytat z opakowania Euk. "Opracowana w oparciu o przełomowe badania, w których szczenięta i ich matki żywiono Eukanubą." <- [B]czy to oznacza, że ta karma jest testowana[/B] [B]na zwierzętach[/B]?![/quote]
A na kim ma byc testowana?
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=28158[/URL]
[quote]
Ale z samego początku myślałam: Pedigree to świetna firma, wszystkie certyfikaty, niewygórowana cena.
[/quote]
Cytat z innego tematu:
"Skład amerykańskiej wersji Pedigree dla dorosłych psów:
[B]Pedigree for Adult Dogs[/B]
[I][B]Ground yellow corn, rice, chicken by-product meal, wheat mill run, natural poultry flavor, animal fat (preserved with BHA/BHT)[/B], vegetable oil, potassium chloride, corn gluten meal, brewers dried yeast, dried egg product, wheat flour, salt, wheat gluten, caramel color, calcium carbonate, vitamins (choline chloride, dl-alpha tocopherol acetate [source of vitamin E], l-ascorbyl-2-polyphosphate [source of vitamin C], vitamin A supplement, thiamine mononitrate [vitamin B1], biotin, d-calcium pantothenate, riboflavin supplement [vitamin B2], vitamin D3 supplement, vitamin B12 supplement), trace minerals (zinc sulfate, copper sulfate, potassium iodide)[/I]

Podstawowe składniki (w kolejności wagowej) to: [B]Kukurydza, ryż, mączka z odpadów drobiowych, odpady pszeniczne, dodatki smakowe i tłuszcz zwierzęcy[/B] konserwowany przy pomocy subsancji BHA/BHT (nie używane w produkcji żywności dla ludzi gdyż uznane za rakotwórcze. Kwestia popularności tej karmy to gruba kasa wydana na reklamę, tak jak w przypadku McDonalda czy Coca Coli."

Link to comment
Share on other sites

feeee....i pomyśleć, że na świecie każda karma jest sztuczna, aż mi żal tych kundelków, ktore całe życie są trzymane na np. Chappi....A ja tak się starałam....:placz:

Strasznie mi smutno, że moją niewiedzą szkodziłam młodemu psiurkowi....:oops:

Dzięki za rady, to smutne, że nawet te "najlepsze" karmy nie są wcale takie dobre. Najwidoczniej będę musiała znaleźć czas na gotowanie...

Na szczęście zaraz idę pod namiot i Bobby sobie poje wędlinek(hehe, namiot pod domem) bo Pancia ma-Pancia da. Bynajmniej Schnupciuś tak uważa.
Jeszcze raz dzięki Wam wspaniali Dogo. Czekam na kolejne opinie!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...