Jump to content
Dogomania

Karma


Charlize

Recommended Posts

Moja spanielka je jedzenie gotowane, kurczak lub indyk + ryż + marchewka. Jeśli chodzi o suchy pokarm to Royal Canin Dental Hygiene

A na ile wystarcza to zależy czy chcesz karmić psa tylko suchym czy może oprócz suchej karmy chcesz jeszcze podawać jedzenie gotowane

Link to comment
Share on other sites

Ja karmię karmą gotowaną, dokładnego przepisu nie znam gdyż (na szczęście! bo zapach okropny:evil_lol:) nie gotuję jej osobiście, lecz w jej skład wchodzą kasza/ryż, flaczki, białe mięso, podroby, marchewka, pietruszka, od czasu do czasu wątróbka - nie za często, bo to na oczy niedobre. Moja mama gotuje zapas na tydzień, wkłada do woreczków i wkłada do zamrażarki. Od czasu do czasu daję też suchą karmę Purinę Pro Plan lub Bosch Active. Rzecz jasna nie da się także uniknąć dziesięciny od obiadu :evil_lol:
A co do karmienia samą suchą karmą niespecjalnie polecam - u mnie nie dało się uniknąć alergii. Wiadomo - nie ma możliwości BEZ konserwantów, zawsze coś się znajdzie. A karmienie gotowym większości piesków bardzo odpowiada.
Pozdrawiam i życzę cierpliwego czekania :)

Link to comment
Share on other sites

Mój spaniel ma dietę "mieszaną", tzn. dostaje karmę suchą, ale i pokarmy naturalne. Śniadanie składa się tylko z suchej namoczonej karmy Eukanuba, obiad to mieszanka karmy i białego sera, a kolacja składa się z kaszy kuskus, wątróbki z kurczaka, startej marchewki i oczywiście preparatu mineralnego- witaminowego;)

Link to comment
Share on other sites

Orina zjada na sniadanko sucha karme , jest to zazwyczaj Frolic , miekkie koleczka ,ktore uwielbia ,po dwugodzinnym spacerku dostaje nabial , ser bialy , jajeczko , a na obiadek podroby z ryzem ,kurczaczka plus jarzynki .

Kosteczki wolowe i wieprzowe tez mile widziane ..

Link to comment
Share on other sites

Hej, kiedys karmilam mojego spaniela, gotowanym jedzeniem i rowniez suchym jedzonkiem :) (pedigree i frolic) Lecz teraz przestalismy, karmimy go teraz tylko suchym jedzeniem Royal Canin z kurczaka, i kosteczkami pedigree, rowniez z kurczaka, poniewaz biedak ma alergie :)

4 kg, starcza nam na 3 tygodnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mój Manio dostaje royal canin junior medium :) Worek 15 kg starcza na dwa miesiące. Dawka to ok 200 gram dziennie, i to dzielę na 4 lub na 5. Bardzo ładnie na tym rośnie i nie ma alergii ani innych problemów. Sierść mu błyszczy a jak go kupiłam to niestety była matowa. Polecam tą karmę :) Troszkę droga ale warto.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Moja Kama je gotowany obiad- ryz, kurczak i marchewka. Rano i wieczorem Purina z jagniecina i ryzem.
3 kg starcza mi na miesiąc. Ale Kamcia to zarłok. Nie załuja jej ale tez pozwalam spalic. Bardzo energetyczna dziewczyna na spacerach. Nie raz mnie przegoni. Wazy 15 kg.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Karolajnaxx']Wiedziałam, że będziecie po mnie jechać... :cool1:[/quote]
Ale przecież nikt po Tobie nie jedzie. :shake:
Chodzi o to, że nie zawsze to co psiakom smakuje, jest dla nich zdrowe. Chappi i Pedigree to taki psi fast food.
Psy to jedzą, bo dodają tam sporo dodatków smakowych i zapachowych.
Spróbuj kupić na próbę inną karmę w zoologu (na wagę), np. Royala, Acanę, Eukanubę, Purinę Pro Plan, Nutrę, Brita, Bento Kronen, Ariona, Orijena, na pewno któraś posmakuje Funi.
Te karmy może i są droższe, ale podaje się ich o połowę mniej, więc wychodzi na to samo.
A wiesz chociaż, że podajesz psiakowi, to na co zasługuje, a nie tylko 4% mięsa, zboża, popiół i dodatki smakowe i zapachowe.
Wystarczy porównać składy.
Dobra karma ma na pierwszym miejscu w składnikach podane mięso (a nie zboża czy mączkę mięsną).
Moja sunia lubi np. Frolic, ale podaję jej sporadycznie, bo wolę dać coś wartościowszego. ;)

Link to comment
Share on other sites

ja z kolei słyszałam, że od np pedigri czy frolic spaniele maja wyciek z oczu.Ja osobiście karmie mojego szczeniaka puriną ale zamierzam przejść na eukanube lub royala. Chociaż nie wiem jak będzie z tym royalem bo wcześniej go nie lubił, chyba że coś mu sie zmieniło;)zobaczymy. A dzisiaj byliśmy na kompleksowych badaniach i piesio jest okaz zdrowia:D Bardzo sie cieszę:) No i zmieniłam weterynarza, i muszę powiedzieć, że niebo a ziemia!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka_ZG']ja z kolei słyszałam, że od np pedigri czy frolic spaniele maja wyciek z oczu.Ja osobiście karmie mojego szczeniaka puriną ale zamierzam przejść na eukanube lub royala. Chociaż nie wiem jak będzie z tym royalem bo wcześniej go nie lubił, chyba że coś mu sie zmieniło;)zobaczymy. A dzisiaj byliśmy na kompleksowych badaniach i piesio jest okaz zdrowia:D Bardzo sie cieszę:) No i zmieniłam weterynarza, i muszę powiedzieć, że niebo a ziemia!!![/quote]
Co do tego wycieku, to na raczej nie jest to prawdą. :lol:
A co do Royala i Eukanuby, to jeśli psiak nie bedzie chciał jeść to radzę spróbować inne karmy. Royal i Eukanuba są nieco przereklamowane i niestety ich jakość ostatnio spadła, ponieważ są już produkwane w Polsce, a wiadomo jak to u nas bywa. ;)
Zresztą weci polecają te karmy, bo sami je sprzedają. :eviltong:
Także powinnaś popróbowac różne karmy i wybrać tą, która posmakuje Twojemu psiakowi i po której będzie się dobrze czuł i dobrze wyglądał.

Link to comment
Share on other sites

Brita moge polecic bo jest tańszy niz reszta dobrych karm ale jakoscia prawie im dorownuje. Kolezanka zaczela nim karmic psa i znacznie poprawil sie np wyglad siersci-jest lsiaca, miekka i ladna. No i oczywiscie smakuje psu;)
Tak jak radza-probuj a dojdziesz, czego Wam trzeba:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...