Jump to content
Dogomania

Chce sie zapyta o sprzatanie po psiaku.


Ka$ka9141868

Recommended Posts

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

moja mama używa takich papierowych woreczków ze zbieraczem - co się podważa kupkę dwiema kartonowymi "łopatkami" i odwraca woreczek - a kupsko ziup do środka...

ja wolę zbierać w gazetę. rozwijam, kładę na kupę i zawijam. nie brzydzę się - poza tym jest to bardziej przyjazne dla środowiska niż foliowa torebeczka...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an_bzik']Mam ten zbieracz ferplastu ale do genialnych urządzeń nie mogę go zaliczyć... Dużo łatwiej jednak normalnie przez torebkę.[/quote]

ojjj ja do genialnych zaliczam :) baaardzo się z nim zżyłam, wygodnie się składa, można raz dwa kupke zebrać, worek zawiązać i do kosza ;) i założyć drugą torebkę, bo nigdy nic nie wiadomo, zwłaszcza jak spacer dłuższy.. ;)[quote name='znikam']moja mama używa takich papierowych woreczków ze zbieraczem - co się podważa kupkę dwiema kartonowymi "łopatkami" i odwraca woreczek - a kupsko ziup do środka...

ja wolę zbierać w gazetę. rozwijam, kładę na kupę i zawijam. nie brzydzę się - poza tym jest to bardziej przyjazne dla środowiska niż foliowa torebeczka...[/quote]

miałam takie tekturowe torebeczki.. produkowane przez trixie, wychodziło że mniej więcej złotówkę kosztuje jedna.. więc przy moim szybkim psie, któremu teraz zdarza się robić 4 kupki dziennie, a jak był malutki to i 6, to był z torbami poszła :)ale fakt.. torebeczki genialne, wprawy potrzebowałam, ale i tak są genialne :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an_bzik']A mi z tego zbieracza wszystko wylatuje , niedokładnie się zgarnia i w ogóle do d*** z taką robotą ;)[/quote]

wylatuje?:) heheh.. :) nie wiem jakim cudem szczerze mówiąc.. nawet jak mój zrobi większą kupkę ;) to wszystko ładnie się zgarnia, dobrze łapie ten zbieracz kupala i nic mi nie leci :) ale no jak leci to tak, niebezpieczna robota :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaska9141868']Wiec tak:
jak jestem na polu tam gdzie nierosną zadne wazywa itp.(pole jest ok.60m od mojego bloku) wszyscy z okolicy wyprowadzają tam swoje psy-to czy ja tam musze sprzątac??
Albo jak ide po miescie i moj pies zrobi kope na trawniku kolo chodnika-to musze posprzątac??Ja sie troche wstydze bo jak naprzykład ktus by szedy i by mnie jeszce wysmial-to ja juz nigdy nieposprzątalabym po swoim psie.
Z drugiej strony dobrze z naszymi łomzynskimi trawnikami niejest tzn. jezt na nich duzo kupek wiec niewiem czy mam dolączyc do nich czy sprzatac.
ps. u nas jest malo smietnikow na jednym osiedlu moze byc 20 a na drugim 4.Gdzie mam wyzucac odchody jak juz zdecyduje sie na sprzątanie??[/QUOTE]
Zawsze nalezy sprzątnąć , to czy inni to robią czy nie to kwestia ich braku kultury. Wrzucać można do każdego kosza na śmieci.
A co do wstydu......wczoraj moja 11letnia córka sprzątałą po naszej Fidze ..jakiś facet " zadowcipkował" :co kupeczki do torebeczki na co Madzia przytomnie : tak do reklamóweczki i poszłą wyrzucić do kosza....jak mi opowiedziała o tym to obie się obśmiałyśmy z miny faceta....
A jak ktoś Ciebie obśmieje... zapytaj czy woli wdepnąć w kupę Twojego psa po prostu...

Link to comment
Share on other sites

Też mi się zdarza pośmiać z takich zdziwionych delikwentów, nawet całkiem zabawnie jest obserwować ludzi, którzy z kolei obserwują mnie w czasie zbierania psiej kupki. Jakby ktoś porobił zdjęć z ukrycia, to dopiero byłby komplecik :lol: . Zastanawianie się, czy sprzątać po psie, czy nie, zostawiłam już dawno mniej zdecydowanym. Sprzątam i guzik mnie obchodzi, co na to przechodnie - w końcu jak ktos lubi chodzić po odchodach, to jeszcze jakieś znajdzie na trawnikach. Ja nie lubię, więc zwyczajnie dbam o własną wygodę. A dodatkowo mogę z czystym sumieniem zwrócić uwagę tym niesprzątającym, a w przypływie dobroci jeszcze torebkę dam (mam poupychane po kieszeniach w różnych częściach garderoby lekko używane - np po kanapkach, owocach, więc koszt się zmniejsza).

Link to comment
Share on other sites

Ja tam zbieram po swoim psie qpale zawsze. Jak wychodzimy z domu, to najpierw sprawdzam, czy mam woreczki do zbierania skarbów. Bez nich się nie ruszam. A używam woreczków z Rossmana, więc po prostu jedną rolkę mam w plecaku, drugą na stałe w samochodzie i sprawa załatwiona.
Dla mnie samo zbieranie nie jest zadnym problemem, tylko mój pies, który po zrobieniu qpala chciałby się szybko z tego miejsca oddalić. A tu masz babo placek, trzymam go na smyczy i zbieram. I tak dobrze, że czeka, bo gdyby zechciał pociągnąć, to dopiero byłoby widowisko.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

:-o :-o :smilecol:
[COLOR=lime]My też zawsze sprzatamy po naszym Reksiu :painting: po kieszeniach poupychane mamy woreczki jednorazowe z marketów (np.plus, albert, rossman) po zakupach:P[/COLOR] cosi jednak ostatnio :oops: :-( :niewiem: sumienie mnie rusza bo ten woreczek będzie się masę lat rozkładał pewnie to nieekologiczne, wyrzucam do pierwszego kosza który się nawinie( a jest ich mało i rzadko poustawiane:placz: )więc nieraz pół spaceru idziemy z "pakuneczkiem")...
sprzątamy bo po:
1.wszędzie są qupale i jak każdy po swoim piesiuniu sprzątnie -to będzie czyściej i ładniej i zdrowiej! ŚWIEĆ PRZYKŁADEM:)
2.mamy małe dziecko, któro w tempie błyskawicy przemierza trawniki i zawsze w cóś wdepnie nie mówiąc już o rączętach które często wkłada do buziuni :P (fuuuu....)CHCESZ COŚ ZMIENIĆ ZACZNIJ OD SIEBIE!!!
3.Qupale są śmierdkające, nieestetyczne, niezdrowe MUSIMY ZROBIĆ WSZYSTKO ABY ICH NIE BYŁO WSZĘDZIE!!! NIESTETY:mad: WIĘKSZOŚĆ PSICH WŁAŚCICIELI WYCHODZI Z ZAŁOŻENIA :NIE WAŻNE GDZIE BYLE NIE W DOMU A POTEM CHODU!!!:scared:A Z RESZTĄ KIEDY PIESIUNIO IDZIE BEZ SMYCZY:Dog_run: :flop: CO PRZECIEŻ JEST NIEDOZWOLONE I NIEBEZPIECZNE SZCZEGÓLNIE DLA DZIECI TO NIE BĘDZIE ŚLEDZIĆ GO GDZIE ZOSTAWIA "MINY":stormy-sad:
CHĘTNIE ZAOPATRZĘ SIĘ W "WC PSINKI"- WIEM O NICH WŁAŚNIE Z DOGOMANII -NIE POTRFIĘ NATRAFIĆ DOKŁADNIE GDZIE I KTO MIAŁ WSPOMNIANE ZESTAWY ANTYQUPOWE ALE FAKT ŻE PRZY OKAZJI MOŻNA WESPRZEĆ JAKIEGOŚ :wolfie: :kociak: :dog: PRZEKONUJE ŻE:bigok: :cool2:
DAWAJCIE NAMIARY:modla:
:thinkerg:A PROPOS MOŻE MA KTOŚ JAKIEŚ KONTAKTY Z PRODUCENTEM LUB HURTOWNIKIEM MOŻE DAŁOBY SIĘ ZACHĘCIĆ JAKOŚ LUDZI ŻEBY BRALI PRZYKŁAD ZE SPRZĄTAJĄCYCH:oops: :help1: można byłoby w szkołach sprzedawać za drobne kwoty i też np. jakieś schronisko wspomóc albo konkretnie przeznaczać te sumki na "sierściuszki":loveu: a jeszcze przecież mogą nam jakieś Zuchy pomagać;) Pozdrawiam wszystkich dogomaniaków:Cool!: <buzki> :calus:
Chodzi o to: że woreczki foliowe pewnie będą się rozkładać 300 lat :-(

Link to comment
Share on other sites

Jeśli boisz się że,ktoś Cię wyśmieje...odwróć sytuację .Wyśmiewaj tych co nie sprzatają!Uważam że to dobry sposób.Każda wymówka jest dobra by nie robić czegoś na co się nie ma ochcoty- więc niech ci którzy zostawiają brudy po swoich psach ,czują się wręcz napiętnowani.Niech im będzie wstyd!Ułóż sobie kilka odpowiedzi na ludzką złośliwość (głupotę).Masz chęć być porządnym właścicielem,nie rezygnuj z tego! Jak już zaczniesz sprzątać,okaże się że to nie takie straszne.Na aukcji internetowej kupiłam specjalną łapkę(cos jak podwójna łopakta)Kosztowała kilkanaście złotych,a zamiast specjalnych woreczków uzywam zwykłych foliowych siateczek.Wystarczy nałożyć siateczkę na tą łapkę,chwycić kupkę i ściągnąć w dół razem z kupką.Proste szybkie i czyste- polecam!

[URL]http://www.allegro.pl/item239092841_hit_wybieracz_psich_odchodow_nippy_24_torebki_.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaska9141868']Musisz koniecznie spamowac?????
Po co mi pokazujesz te torebki???[/quote]

nie wydaje mi sie zeby ta wypowiedz byla spamowaniem ;)ktos tam wyzej pytal o tego rodzaju sprzet i jak sadze to byla odpowiedz na ten post ;) co tak nerwowo od razu, jeju ludzie..tez mam te lapke ferplastu i do tego wspominane torebki z rosmana i zestaw jest debest ;)

Link to comment
Share on other sites

Hehehe... Rossman musi byc dumny :cool3:
Anqq-nie ma się czego wstydzić. Tak jak napisała Muuka odwróć sytuację. To własnie ci co nie sprzątają powinni się wstydzić. Zwróć komuć uwagę (jesli zauważysz). Grzecznie ale zwróć :cool3: . Poza tym możesz coś do psiaka powiedzieć (jak kupke sprzątniesz) typu: Oj, głupi są własciciele którzy nie sprzątają po swoim pupilu. Najlepiej głośno i w obecności przechodniów :p

Link to comment
Share on other sites

kaska9141868, masz coś nie ten teges z rozumem, czy jesteś trolem?
Walisz większe błędy, niż moje psy kupy, nie czytasz ze zrozumieniem, co się do Ciebie pisze, ba! mam wrażenie, że generalnie nie czytasz. A najbardziej niepokoi mnie, że nie wiem, po co to wszystko.

Chcesz sprzątać po psie? Worek w łapkę i zbierasz kupy.
Nie chcesz sprzątać? No cóż, większość społeczeństwa tak robi. Bo chyba ludzie lubią, gdy trawnik pod blokiem wali, jak szambo, dzieci babrzą się w g*, a podmiejskimi poletkami nie można pospacerować, go psie kupy są na środku ścieżek. Smród, brud i obrzydlistwo.

Nie wiem czemu, ale ze mnie nikt się nie śmieje, gdy sprzątam po moich pieskach (rotacyjnie: pitbulle, rottweilery, asty, bullterier) :roll: Nikt nie komentuje. Kiedyś nawet jedna pani poprosiła, żebym zabrała kupę z pod jej garażu, ale wyjaśniłam, że zrobił ją cudzy pies. Bo ja taka dziwna jestem, że jak przyjeżdżam do miasta, to zawsze mam w kieszeni foliową torebkę...

Co więcej, samcom nie pozwalam podsikiwać żywopłotów, ozdobnych krzaczków, latarni. My ludzie weszliśmy już na taki poziom rozwoju, że nie sramy, ani nie oddajemy moczu, gdzie popadnie. Nasze psy też nie muszą. A jeśli już to zrobią - torebka i do śmieci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...