Jump to content
Dogomania

Merilym - nowa szczepionka na boreliozę a Biocan B


Bura

Recommended Posts

może byc zaszczepiony,oczywiście,ale moim skromnym zdaniem ta szcepionka to wyrzucani kasy w błoto....oczywiście decyzja zalezy od ciebie a także od sytuacji epidemiologicznej w twoim regionie(jeśli takowe schorzenie nie występuje ani nie jezdzisz w regiony gdzie ta choroba jest to bez sensu szczepić-oczywiście mówię o psach)

Link to comment
Share on other sites

u mnie w rejonie chyba nie ma tej choroby,pisze chyba bo u mnie na terenach wiejskich jest sporo psów,które albo wcale nie widziały weterynarza nigdy,albo jeśli są w kojcu-nie na łańcuchu,to rzadko chodzą na bardzo długie spacery po lesie,jak ja chodzę z psami... u mojego psa(DON 76mies) tydzień/2 tyg. po wyciągnięicu opitego kleszcza w uchu wyskoczył bąbel ze strupem- niedłuży jak mały paznokieć,nie jest raczej czerwony-czasem występu je zaczerwienie po przemyciu wodą utlenioną(tak kazał wet),byłam u weta w dzień odkrycia tego i tydzień później tzn. dziś bo to cały czas się utrzymuje,nie zmniejsza się ani nie zwiększa...pies zachowuje się normalnie-jak zawsze,je,pije ,bawi się..

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Idexx sanp 3 Dx to test do szybkiej diagnostyki boreliozy, erlichiozy i dirofilariozy. Można go wykonac w kazdym gabinecie weterynaryjnym. O ile naturalnie laekarz posiada tego typu testy a jesłi nawet nie posiada to może go zamówić. Nic nie zastapi jednak profilaktyki i to szerokiej wobec kleszczy, pczel, komarów i meszek - Advantix polecany jest na całym świecie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...