Jump to content
Dogomania

Gospodarz ringu


BlackSheWolf

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hm, moje przemyslenia z jednej wystawy ;) Gospodarzem byl kumpel, ja sekretarzem:
- elegencko ubrany - mimo, ze to byl krajowka ;p ale to imho lepiej wyglada
- kulturalny - dzien dobry, do widzenia, do sedziego, wystawcy, tak ot savoir-vivre - zawsze i wszystkowiedzący - nie mozna pomylic klasy, wolac nie tych co trzeba na porownanie, czasem ktos poczatkujacy sie pyta o cos, kiedy znow wchodzi, co teraz etc
- nie bac sie ;p sedzia nie gryzie ;p

Link to comment
Share on other sites

A wlasnie, zgloszenia... Jak bardzo wczesnie musze sie zglosic? ;) Ostatnio dowiedzialam sie o tym jakos w miare tuz przed i jeszcze byly miejsca, ale wolalabym na spokojnie, byc pewna, ze miejsca beda... ;) Wybieracie sobie rasy czy prosicie o jakikolwiek ring? ;) Ja ostatnio prosilam, ale w podaniu nie napisalam tego, potem mowili, ze nawet nie wiedzieli o moich preferencjach... Coz, bardziej zalezy mi na tym, zeby w ogole tam byc, ale wrod ukochanych ras byloby milej... Jak Wy to robicie? Piszecie w podaniu? Mowicie przy zglaszaniu? Olewacie? :D

Link to comment
Share on other sites

Ja w podaniu napisałam gdzie bym chciała być ... lecz wyszło tak że w sobotę jestem tam gdzie chciałam a w niedziele nie, ale dla mnie i tak samo doświadczenie się liczy najbardziej :lol:
Wypada podanie złożyć przed szkoleniem czyli jakieś 2 tyg przed wystawą chodź u nas w ZK łódzkim do ostatniej chwili są miejsca ale tylko już na 1 dzień.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amigo i ja']Ja w podaniu napisałam gdzie bym chciała być ... lecz wyszło tak że w sobotę jestem tam gdzie chciałam a w niedziele nie, ale dla mnie i tak samo doświadczenie się liczy najbardziej :lol:
Wypada podanie złożyć przed szkoleniem czyli jakieś 2 tyg przed wystawą chodź u nas w ZK łódzkim do ostatniej chwili są miejsca ale tylko już na 1 dzień.[/quote]

Hmm no wlasnie nie wiem, czy 2 tygodnie przed wystarczy ;)

A moze moglby wypowiedziec sie ktos, kto przy organizacji wystaw pracuje? ;) Niestety, czeto przypadkowym paniom w ZK niezbyt wierze... Przy kazdym telefonie dostaje inne odpowiedzi, po prostu chcialabym miec jakis sprawdzone info ;) Ineczej bede zawracac glowe na ponad miesiac przed [krajowka]! ;p

Link to comment
Share on other sites

Ja byłam kilka razy sekretarzem, na pierwszej wystawie był koszmar, pomieszane teczki, nieposegregowane. Ale na drugiej było już dużo lepiej.
W tym roku debiutowałam jako godpodarz, sędziowanie skończyło się pół godziny przed czasem, psy sprawnie wchodziły i były przygotowywany do oceny.
Rady dla gospodarzy. Donośny głos, kolejność wchodzących psów zgodnie z planem sędziowania, nie bać się ani sędziego ani wystawców, patrzeć na to, czy ktoś nie bałęta się po ringu, a jeżeli taki ktoś się znajdzie - wyrzucić! Macie do tego pełne prawo, to od Was zależy porządek na ringu! A jeżeli wystawcy coś nie pasuje - to jego problem. Na ringu przebywają tylko psy oceniane, sędzia, gospodarz, sekretarz i ew. tłumacz i asystent! Nikt inny nie ma prawa przebywać na ringu podczas oceny danej stawki psów.
Gospodarzem, moim zdaniem, nie powinna być osoba niedoświadczona, która nie ma pojęcia np. o kolejności sędziowanych klas w danej rasie. Jak ta osoba (jeszcze w dodatku na CACIBówce) wywoła potem psy do porównania o CACIB i res. CACIB? Nie sądzę, żeby po przestudiowaniu książki czy rady kogoś tam tak szybko to załapać. Trzeba pojeździć, poprzyglądać się.
Fakt, każdy kiedyś zaczyna, bo bez tych, którzy zaczynają, nie byłoby sekretarzy i gospodarzy. Ale jestem zdania, ze przynajmniej JEDNA doświadczona osoba (i na pewno tą osobą nie powinien być sędzia!!!!!) musi być na ringu. MUSI. Zaoszczędzi to nerwów, stresu i bałaganu.

Link to comment
Share on other sites

Supe:/... pocieszyłaś mnie nie ma co...:shake:

Ja w sumie znam się na wystawach znam klasy i komu za co sie tytuły przyznaje...ale nigdy jeszcze nie pracowałam na wystawie ani jako sekretarz ani jako gospodarz.
Jutro mój debiut jako gospodarz i to na międzynarodówce czyli jak to nazwałaś CACIB-ówce...
Zobaczymy , jeszcze pewnie jutro stresik dojdzie ehh... jeszcze sędzia do słowak ...
Mam nadzieję że wszystko pójdzie sprawnie:roll::oops:

Link to comment
Share on other sites

Najwazniejsze to znac kolejnosc klas i płci, zeby dobrze wywolywac i porownania, kto z kim. No i fajnie by bylo uprzedzac, gdy wystawca schodzi z ringu, ze np. zostaje do porownania, ktore odbedzie sie po skonczeniu oceny kolejnej klasy czy cos w tym stylu ;) Duzo osob tego nie wie.

Dasz sobie rade :) To naprawde tak strasznie brzmi, ale sedzia nie gryzie :) Lepiej sie zapytac w razie watpliwosci niz popelnic gafe :) Ale bedzie dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=17380"]amigo i ja[/URL] głowa do góry :). Najważniejsze to spokój i opanowanie,a podstawy jak piszesz masz opanowane. To "idziesz" zgodnie z planem sędziowania i porównania Ci też "wyjdą". Słowaccy sędziowie sporo u nas sędziują i też są obeznani, więc rób swoje na spokojnie, a jak coś to spytaj. Nikt Cię "nie zje"

Link to comment
Share on other sites

Musisz znać kolejność klas, które psy zostają do porównaniao CACIB, potem o res. CACIB. O najlepszego dorosłego psa w rasie i te wszystkie porównania. I Różyczka czy ktoś tam wyżej (:diabloti:) ma rację - dużo wystawców nie wie, że porównanie odbywa się np. po ostatnich psach czy wcześniej. Także wszystko sprawnie.

Moim zdaniem w ogóle niedoświadczeni ludzie powinni zaczynać od sekretarzowania, ale skok na głęboką wodę nie oznacza katastrofy.
Trzymam więc kciuki!

Link to comment
Share on other sites

Szczerze i skromnie mówiąc moj pierwszy raz mogę nazwać sukcesem :D
Sędzia był rewelacyjny i wyrozumiały mówił co nastepne i w ogóle przesympatyczny człowiek:D
Co prawda Słowak ale po polsku się szło z nim dogadać :D:D:D

A moja praca na ringu myślę że nie była zła ... oczywiście pierwsza rasa wyszła mi najgorzej (z góry przepraszam właścicieli i wystawców wilczaków czechosłowackich:oops:)...ale dalej był zupełnie dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

To sie podłączę, miałam pytać na sekcji ale w sumie wy pewnie też wiecie a ja sobie to potwierdzę ewent
czy jak się pracuje na wystawie w charakterze sekretarza, gospodarza ringu, wydawacza katalogów :evil_lol: lub wsio ryba czy można wystawiać (oczywiście przy pomocy handlera) swoje psy?

Bo mi trochę szkoda wawskiej międzynarodówki :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miumiu']To sie podłączę, miałam pytać na sekcji ale w sumie wy pewnie też wiecie a ja sobie to potwierdzę ewent
czy jak się pracuje na wystawie w charakterze sekretarza, gospodarza ringu, wydawacza katalogów :evil_lol: lub wsio ryba czy można wystawiać (oczywiście przy pomocy handlera) swoje psy?

Bo mi trochę szkoda wawskiej międzynarodówki :([/QUOTE]
Na wystawie w Katowicach nam nie było wolno wystawiać. Nie wiem jak w Warszawie. To chyba podobnie jak sędziowanie - i wystawianie.

Link to comment
Share on other sites

chodzi mi o to o czym pisze panienkabubu
zgłoszenie swojego psa w dniu w którym pracuję
wystawia oczywiście handler nie ja własnoręcznie :)
niemniej - na ringu przy którym "coś" robię - no to nawet dylematu nie mam, nie wyobrażam sobie takiej sytuacji
dni raczej mi się nałożą, bo działam w sekcji grupy, z której rasę hoduję.
Żaden dramat, dopytam na sekcji ale nastawiam się, że nie wystawię nic na wystach własnego oddziału i szlus :)
Dzięki za info.

Link to comment
Share on other sites

Według nowego regulaminu wystaw (obowiązującego już ponad rok) wystawiać swojego psa nie może jedynie sędzia i asystent. Reszta obsługi ringu może, nawet na tym samym ringu, na którym pracuje. Jak widać, do niektórych oddziałów znajomość nowego regulaminu nie dotarła. :roll:

P.S. Inna sprawa, że już widzę oczyma wyobraźni ten cyrk w wykonaniu mojego psa, gdybym ja była na ringu jako sekretarz, gospodarz albo tłumacz. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Beata hahaha
ja się obawiam że moje by mnie wyczuły z drugiego końca stadionu.
Chyba sobie daruję nawet w świetle tego, że można.
Ale bardzo dziękuję za informacje.

Niezła ze mnie btw idiotka hahaha - regulamin -blondi- zapomniałam, że coś takiego jest przecież :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG'][B]Według nowego regulaminu wystaw (obowiązującego już ponad rok) wystawiać swojego psa nie może jedynie sędzia i asystent. Reszta obsługi ringu może, nawet na tym samym ringu, na którym pracuje. Jak widać, do niektórych oddziałów znajomość nowego regulaminu nie dotarła[/B]. :roll:

P.S. Inna sprawa, że już widzę oczyma wyobraźni ten cyrk w wykonaniu mojego psa, gdybym ja była na ringu jako sekretarz, gospodarz albo tłumacz. :evil_lol:[/quote]

Widać niestety do Katowic nie dotarła. Ale dobrze, w przyszłym roku sprawdzę na to reakcje :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...