Jump to content
Dogomania

Gospodarz ringu


BlackSheWolf

Recommended Posts

Witam :D nie widziałam takiego tematu na DGM więc postanowiłam założyć ;D
czy ktoś z was był gospodarzem ringu na wystawie ? Piszcie swoje rady, doświadczenia i jak wam się to podoba.
Ja po raz pierwszy będę gospodarzem na wystawie w Łodzi... boje się, że coś mi nie pójdzie bo nie znam się zbyt na wystawach. Tzn jeżdże na wystawy ale nigdy nie wystawiałam :shake:
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja bylam sekretarzem [na szczescie, bo nie wyobrazam sobie siebie wolajacej wystawcow...], a moj przyjaciel - gospodarzem. Powiem tak: on, jak stwierdzil, zawsze mial koty, ma kota i tego bedzie sie trzymal ;), o psach wiedzial tyle, ze maja 4 lapy i zazwyczaj ogon ;), a wystawy - istnieja :D Ale udalo mi sie go zaciagnac ;) Podczas wystawy - podpowiadal mi, jakie teraz idzie porownanie i co wydac delikwentowi ;)

Szkolenie w ZK duzo daje, naprawde, chociaz to tylko wyjasnienie, co gdzie kiedy po co i jak mamy robic, czyli wystawa z drugiej strony. Do tego notatki / schemat, na ringu jest czas, zeby do tego zagladac.

Generalnie baardzo fajna rzecz, jak tylko bede mogla, to na przyszloroczna Gdynie tez sie pisze :) Mozna naprawde milo spedzic dzien :)

Aleb, powiedz mi, czy na wystawie miedzynarodowej jest obowiazek bycia tlumacza na ringu, jezeli jest zagranicny sedzia? Tak sobie mysle, np., sedzia z Anglii, my angielski znamy, pojecia psie - tez ;) Czy wtedy tez dorzucaja tlumacza? Na razie tak teoretycznie pytam ;)

[URL="http://dogomania.pl/forum/member.php?u=11565"]BlackSheWolf[/URL], na pewno sobie poradzisz!

Gospodarz wola wystawcow na ring, wpisuje wyniki na tablicy obok ringu, ustawia tabliczki z lokatami...

Link to comment
Share on other sites

ja sie wypowiem z punktu wystawcy - gospodarz ma organizowac cala "prace " na ringu
a wiec pilnowac planu sedziowania, wywolywac odpowiednie psy, pilnowac dokumentacji ...
a niestety najczesciej jest tak ze wiekszosc z tych rzeczy spada na sedziego bo gospodarz nie ma zielonego pojecia o tym co robi a jeszcze gorzej jest jak wydaje mu sie ze posiedzi swoje poplotkuje i pojdzie do domu :diabloti:
kilka razy bylam gospodarzem / sekretarzm na wystawach i wiem ze zdecydowana wiekszosc obsady ringowej to ludzie z "lapanki" nie majacy pojecia ani o psach ani o wystawach, czesto starajacy sie wtracac w sedziowanie :-o
no i tylko w polsce spotykam sie z tym ze gospodarzami / sekretarzami sa ludzie baaardzo mlodzi - czesto nawet dzieci
za granica sa to osoby " w kwiecie wieku", czesto czlonkowie klubu danej rasy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BlackSheWolf']a ja sie wogóle nie łapie w ocenach i tytułach... :([/quote]
To lepiej zrezygnuj od razu, skoro nie masz o niczym pojęcia.Zaoszczedzisz zbędnych nerwów wystawcom. Nia ma nic gorszego jak niekompetentna obsługa ringowa.Tak jak napisała Elittesse gospodarz na organizować cała pracę na rinu.

Link to comment
Share on other sites

[quote]sekretarzm na wystawach i wiem ze zdecydowana wiekszosc obsady ringowej to ludzie z "lapanki" nie majacy pojecia ani o psach ani o wystawach, czesto starajacy sie wtracac w sedziowanie :-o
no i tylko w polsce spotykam sie z tym ze gospodarzami / sekretarzami sa ludzie baaardzo mlodzi - czesto nawet dzieci[/quote]
Z tym się zgodzę.

Niecały rok temu byłam sekretarzem, a jakiś młody chłopak gospodarzem, który w ogóle się nie znał. Nie wołał wystawców na ring, rzadko wypisywał oceny na tablicy, mylił teczki, a co najgorsze to właśnie czepiał się sędziego dlaczego takie niskie daje oceny :shake:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak to określają przepisy organizacji wystaw ale byłam na wielu wystawach gdzie gospodarzy ringów ani widu ani słychu... Trzeba się samemu upominać o wydanie teczki z kartą ocen, czy ew. pucharków lub innych fundowanych upominków /że o braku tabliczek z nr miejsc nie wspomnę/.
Przeważnie na krajówkach jest sędzia+ sekretarz .
Miło wspominam profesjonalizm gospodarza ringu z m-narodówki w Krakowie - ring "ozdóbkowy" oraz Katowic.
Czasem jest jeż odwrotnie -przy stoliku jak w ulu: sędzia , sekretarz, gospodarz ringu, asystent sędziego no i jeśli sędzia z zagranicy-tłumacz;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aleb']Niecały rok temu byłam sekretarzem, a jakiś młody chłopak gospodarzem, który w ogóle się nie znał. Nie wołał wystawców na ring, rzadko wypisywał oceny na tablicy, mylił teczki, a co najgorsze to właśnie czepiał się sędziego dlaczego takie niskie daje oceny :shake:[/quote]
Dlatego bierze sie do pary zaufanych ludzi :P Osobiscie nie wyobrazam sobie, po co takie osoby [jak piszesz] na to ida... :/ TYLKO z osoba, ktorej jestem pewna. Tylko.

[URL="http://dogomania.pl/forum/member.php?u=11565"]BlackSheWolf[/URL], jezeli Ci zalezy na tym i chcesz byc gospodarzem, to "tajemnice wystaw psow" czy cos podobnego do łapki i czytamy ;) Łódź jest krajowa czy cacib? Duzo masz miec psow? Zapytaj w watku o sedziach, jaki jest sedzia, na ktorego ringu masz byc. Pamietaj, ze jak cos, to mozesz zrezygnowac :) [byle nie w dniu wystawy...]

Jezeli sie tego CHCE, to naprawde mozna byc swietnym, odpowiedzialnym i "obrotnym" gospodarzem, tytulow mozna sie nauczyc na podstawie np. w/w ksiazki, a o reszte dopytac na szkoleniu. [hm, "szkoleniu" - bardziej spotkaniu ~2h ;]].

Ale jezeli Cie to nie interesuje, nie lubisz organizowac sprawnie wszystkiego wokol czy tez kontaktu z ludzmi [SIZE=1][jak ja... :(][/SIZE], to lepiej sie w to nie pakuj ;) Tylko sie zestresujesz, a wystawa to ma byc cos przyjemnego. No i fotek sie nie porobi, psow nie pooglada ;)

A moze na poczatek lepiej by bylo sekretarzowac? Wtedy jak cos, to Ci gospodarz czy sedzia podpowie.

A tak swoja droga, na "szkoleniu" wprowadzili nas w blad przy jednej rzeczy, no i nie powiedzieli o wszystkim... Ale zyjemy, wystawcy tez ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BlackSheWolf']mam tylko jedna do was prosbe :D moglibyscie napisac mi w jakiej kolejności oceniane są psy... szczeniaki, młodzież czy jak to tam idzie ;) z resztą rzeczy jakoś się połapie :D[/quote]
kl. szczeniąt -> kl. młodzieży -> kl. pośrednia -> kl. otwarta -> kl. użytkowa -> kl. championów
;)

Link to comment
Share on other sites

Ja młoda to byłam dość dawno temu ale teraz mi odbiło i pierwszy raz się załapałam na sekretarza. Klubowa podhalanów, 70 psów do oceny, po 15-17 w otwartej. Z nerwów na początku mi się wszystko pomieszało i myślałam, że będzie jedna wielka wpadka i bajzel ale...
sędzina super:multi:, jej znajoma też sędzina pomagała wypisywać dokumenty i je segregować (gdybym ja to robiła to trwałoby to godzinami), pan Kot wziął prowadzenie w swoje ręce (niech mu Bozia w dzieciach) a ja się zajęłam tylko pisaniem . Nie było wyznaczonego gospodarza ringu niestety. Myślałam, że to moja wielka wpadka ale się okazało, że potem mnie pochwalili, że dobrze szło, że gdyby nie to to by sędziowanie trwało jeszcze ze dwie godziny. Tak, że w gruncie rzeczy nie tak źle wypadłam. A najważniejsze jest zdobyte doświadczenie, tego się nie da przecenić.
Teraz jak mi się trafi sekretarzowanie napewno nie będzie takich nerwów.
Wy młodzi macie ogromną przewagę bo w moim wieku będziecie już mieli spore doświadczenie.

Link to comment
Share on other sites

Ja bardzo czynnie udzielam sie w ZK, zwykle jakos 3 razy do roku jestem sekretarzem ringu na bytomskich wystawach, takz wszystko mam już obcykane;) Nie radze się denerwować, bo później robi się błędy na dyplomach itd, a nie wiem czy ktoś chciałby dostać pomazany dyplom. Wszystko róbcie spokojnie, nie nerwowo, ale tez nei flegmatycznie, z werwą;D

ah, kurcze, zitłam sie, ze to o gospodarza chodzi,a nie sekretarza:P Sory

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...