Jump to content
Dogomania

Dlaczego dalmatyńczyki nie są lubiane?


Dalmatynka

Recommended Posts

[quote name='marcin_spych'][B]dalmatynki Sa Najlepszymi Wiernymi Towarzszami Jakie Sa Na Ziemi To Spaniele Sa Wredne Ale Damatynki Hehe Nigdy Mialem 12 Lat Dalmatynke Sonie Zmarla Nietak Dawno Rak Pluc , 1 Kwietnia Odbieram Psa Od Hodowcy , Oczywiscie Dalmatynke [/B][/quote]

No z tymi spanielami to dowaliłeś. :crazyeye: To jaki jest pies zależy od właściciela i wychowania i chyba z każdego psa można zrobic agrasora, jeśli się z nim nieodpowiednio postępuje.

I nie mylmy tu psów rasowych (rodowodowych) z tymi w typie rasy, bo one nie zawsze maja taki charakter jaki powinny miec.

Ja miałam do niedawna dwa spaniele nierodowodowe (jeden odszedł 8 marca za TM) i może nie miały idealnych charakterów, ale i tak najbardziej kocham spaniele.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Reyes']Pies żeby być łagodny musi być dobrze zsocjalizowany.
Zeby tak bylo musi poznać świat [/quote]



Zgadzam się!!!! Ludzie myśla, ze moga zostawić psa samemu sobie, tak zawsze było... teraz wiem, że trzeba dużo uwagi mu poświęcić, wychowywać jak dziecko, przyzwyczajać do innych psów, sytuacji, itp. I niektórzy pewnie tak robią, że zostawiają psa samemu sobie, jest sobie szczeniak, rośnie, rośnie, jedyne co go próbują nauczyć to siad...a tu się okazuje, że jest agresywny... Ja moją sunie co chwilę uczę obcowania z innymi psami, jednego nie może zdzierżyć, ale 99% innych psów lubi, bawi się z nimi, a do ludzi skacze jak szalona chcąc ich lizać.Nie wiem, może tak jest tylko teraz, może każdy szczeniak 5 miesięczny tak robi, ale jestem chyba na dobrej drodze, żeby to w niej zatrzymać, tą łagodność do ludzi, innych psów. A kota już przestała tak gryźć, ząbki jej urosły już stałe to teraz się tylko z nim bawi, ale jak to pies, jest większy i kici z czasem się przestaje podobać taka zabawa;)



Znam parę dalmatów, i one są łagodne, a te które wg Was są agresywne to po prostu trafiły na nieodpowiednich ludzi, nie mówię, ze sie nimi nie opiekowali, nie pieścili, nie traktowali dobrze, ale...trzeba też dużo rzeczy wpajać, być konsekwentnym, uczyć określonych zachowań już jak pies jest szczeniakiem.



A poza tym jak była mowa wcześniej...pies broni swojego terytorium.

ps.co do spanieli to mój brat ma spaniela i jest strasznym świrusem, drapie drzwi, podgryza ręce, szczególnie jak ma go ktoś zostawić, ale jest taki kochany jak leży z rozmarzonym wzrokiem, rozkłada się by go drapać po brzuszku i stoi na dwóch łapach przy nas, żeby go głaskać przez godzinę.Tych złych nawyków po prostu nie został oduczony.A tak to bardzo żywiołowe pieski, roztrzepane mi się wydaje, choć znałam tez bardzo spokojna spanielkę.To o wychowanie chodzi:)


Pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']ja nie jestem w temacie, ale odpowiem na oierwszy post - ja nie lubie dalamynów bo szczekają i są agresywne - nie znam nie agresywnego dalmatyna.[/quote]

To dziewczynko jeszcze mało widziałaś.

A sama może masz psa niemowę?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Guest Agata_B

[quote name='marcin_spych'][B]dalmatynki Sa Najlepszymi Wiernymi Towarzszami Jakie Sa Na Ziemi To Spaniele Sa Wredne Ale Damatynki Hehe Nigdy Mialem 12 Lat Dalmatynke Sonie Zmarla Nietak Dawno Rak Pluc , 1 Kwietnia Odbieram Psa Od Hodowcy , Oczywiscie Dalmatynke [/B][/quote]
Spaniele wcale nie są wredne!!!
To kochane psy!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']ja nie jestem w temacie, ale odpowiem na oierwszy post - ja nie lubie dalamynów bo szczekają i są agresywne - nie znam nie agresywnego dalmatyna.[/quote]

A mnie zastanawia jedna rzecz w tej wypowiedzi. Mój dalamatyńczyk prawie wcale nie szczeka i myślałam że to tak wszystkie dalamatyny mają a tu niespodzinka! Podobno dużo szczekają. Mój więc temu opisowi nie odpowiada:diabloti: :p

Link to comment
Share on other sites

Moja pierwsza dalmatynka wydała pierwsze szczeknięcie dopiero w wieku dwóch lat :crazyeye: więc myślę że i takie egzemplarze sie trafiają. Salma też mało szczeka (choć zdecydowanie więcej od Niny) ale nie pogardzi wydaniem z siebie różnych dźwięków gdy słyszy dzwonek do drzwi :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']Spaniele wcale nie są wredne!!!
To kochane psy![/quote]A to ja Ci powiem że nie widziałam nieagresywnego spaniela i co teraz? :cool3: W związku z tym mam skreślać całą rasę bo jakiś palant nie wychował sobie swojego psa i do tego kundelka? :roll: RASOWY=RODOWODOWY.


Żaden pies nie ma prawa być agresywny jesli zapewnimy mu odpowiednie warunki i nauczymy żyć. A ta twoja koleżanka to ma z metryką tego psa? Czy jest on raczej tzw. "rasowy bez rodowodu" [czyt. kundel] po agresywnym tatusiu? :cool3:
Moja kropa jest wredna, ale jest kundlem po własnie takim tatusiu i lękliwej mamusi.

Masz prawo kropków nie lubić, nikt Ci tego nie zabroni. Ale wstrzymaj się choc od wypisywania herezji pod adresem rasy, bo tylko ją krzywdzisz wcale jej nie znając.

Zazwyczaj jest tak, że gdy cooś krytykujemy, lub zabieramy głos w jakiejś dyskusji to mamy jako takie, choć blade pojęcie na dany temat :cool3: I najlepiej byłoby gdyby w tym przypadku było podobnie :cool3:

Jedź na wystawę - jesli tam dalmat cię ugryzie, pokaże zębiska to wtedy możesz napisać że spotkałas agresywnego kropka.


Sylwia

Link to comment
Share on other sites

FiGa masz rację. Prawie. Ja znam spaniele "bez rodowodu", które nie są agresywne. Wszystko zależy od wychowania. Ale coś w tym jest, że własnie takie nierodowodowe psy (bez względu na rasę) są bardziej skłonne do agresji, byc może z powodu zaniedbań w socjalizacji ze strony chodoffcy. A byc może częściej trafiają w nieodpowiednie ręce.

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name=':: FiGa ::']A to ja Ci powiem że nie widziałam nieagresywnego spaniela i co teraz? :cool3: W związku z tym mam skreślać całą rasę bo jakiś palant nie wychował sobie swojego psa i do tego kundelka? :roll: RASOWY=RODOWODOWY.


Żaden pies nie ma prawa być agresywny jesli zapewnimy mu odpowiednie warunki i nauczymy żyć. A ta twoja koleżanka to ma z metryką tego psa? Czy jest on raczej tzw. "rasowy bez rodowodu" [czyt. kundel] po agresywnym tatusiu? :cool3:
Moja kropa jest wredna, ale jest kundlem po własnie takim tatusiu i lękliwej mamusi.

Masz prawo kropków nie lubić, nikt Ci tego nie zabroni. Ale wstrzymaj się choc od wypisywania herezji pod adresem rasy, bo tylko ją krzywdzisz wcale jej nie znając.

Zazwyczaj jest tak, że gdy cooś krytykujemy, lub zabieramy głos w jakiejś dyskusji to mamy jako takie, choć blade pojęcie na dany temat :cool3: I najlepiej byłoby gdyby w tym przypadku było podobnie :cool3:

Jedź na wystawę - jesli tam dalmat cię ugryzie, pokaże zębiska to wtedy możesz napisać że spotkałas agresywnego kropka.


Sylwia[/quote]
Koleżanki pies nie jest kundlem, nie obrażaj go!
Nie ma rodowodu ani metryczki. Nie znam jego rodziców.
JEST TEMAT - DLACZEGO KROPKI NIE SĄ LUBIANE ?- WIĘC ODPOWIADAM!!! NIE OFF-TOPUJĘ! TO JEST MOIM ZDANIEM FORUM DYSKUSYJNE NA KTÓRYM KAŻDNY MOŻE WYRAZIĆ SWOJĄ OPINIĘ.
i nie krzywdzę zadnej rasy. Nie lubie ich.. może kiedyś polubię albo nawet będę miała dalmatka. Jadę na wystawę 5-6 maj (miedzynarodową) i może spotkam nie agresywnego kropka :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']Koleżanki pies nie jest kundlem, nie obrażaj go! [/quote]:roll: Tak, obrazi się i popełni seppuku. Zapraszam do tematu rasowy=rodowodowy.


[quote name='Agata_B'] JEST TEMAT - DLACZEGO KROPKI NIE SĄ LUBIANE ?- WIĘC ODPOWIADAM!!! NIE OFF-TOPUJĘ! TO JEST MOIM ZDANIEM FORUM DYSKUSYJNE NA KTÓRYM KAŻDNY MOŻE WYRAZIĆ SWOJĄ OPINIĘ. [/quote]Owszem :cool3: Każdy może. Ale, jak pisałam już wyżej, jesli wypowiadasz się na dany temat to może zorientuj się w nim zanim o cokolwiek kogoś oskarżysz :cool3: Bo widzę, że ktoś tu jest trochę zielony :cool3:

[quote name='Agata_B'] i nie krzywdzę zadnej rasy. Nie lubie ich.. może kiedyś polubię albo nawet będę miała dalmatka. Jadę na wystawę 5-6 maj (miedzynarodową) i może spotkam nie agresywnego kropka :cool3:[/quote]I szczerze Ci tego życzę ;) Mam nadzieję, że wtedy zmienisz zdanie.



[SIZE=1][COLOR=LightBlue]Nie wiem jak Wy, ale ja po przeczytaniu pierwszego zdania prawie się poddałam..[/COLOR] :roll:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Co jak co, ale też by mi się nie podobało jakby ktoś nazwał moją sunię kundlem. :mad: Kundel brzmi obraźliwie, już lepiej kundelek, mieszaniec, mix.
Pomimo, że moja sunia nie ma rodowodu, to wyglada jak spaniel, zachowuje się jak spaniel, charakterek też spanielowy, więc dla mnie jest spanielem. :loveu: I chcę aby tak ją nazywano. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Psu może nie robi różnicy, ale ludzie mówiąc "kundel" często wyrażają się pogardliwie niestety. :shake: Kundelek brzmi o wiele sympatyczniej. ;) Poza tym jeśli bym komuś powiedziała, że mam kundelka, to nawet zwykły laik stwierdzi, że to przecież nie kundelek tylko cocker spaniel. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asia_pie']Psu może nie robi różnicy, ale ludzie mówiąc "kundel" często wyrażają się pogardliwie niestety. :shake: Kundelek brzmi o wiele sympatyczniej. ;) Poza tym jeśli bym komuś powiedziała, że mam kundelka, to nawet zwykły laik stwierdzi, że to przecież nie kundelek tylko cocker spaniel. :eviltong:[/quote]Heh wyrażam się pogardliwie o moim psie, no kto by pomyślał.. :eviltong:
Jesli chodzi o ludzi - a mi to lata, zwisa i powiewa ;)
Choć ja częsciej uzywam słowa kundelek ;)

Taa? Cockery to jeszcze :cool3: A wyobraź sobie miny ludzi gdy powiedza ''ładny dalmatyńczyk'' a ja im na to ''nie, kundelek'' :evil_lol: Nawet z policją sprzeczałam się o rasowość Figi, więc juz nic mnie nie zdziwi :evil_lol: Wiadomo - rasa ogólnie znana dzieki "101..." :roll:

A może ktoś kto zapyta czy to cocker i otrzyma odpowiedź negatywną zainteresuje się tym i na przyszłość jesli będzie chciał psa rasowego to kupi z rodowodem zamiast napędzać pseudohodowle?

Link to comment
Share on other sites

[quote name=':: FiGa ::']Heh wyrażam się pogardliwie o moim psie, no kto by pomyślał.. :eviltong:
Jesli chodzi o ludzi - a mi to lata, zwisa i powiewa ;)
Choć ja częsciej uzywam słowa kundelek ;) [/quote]
FiGa przecież wiesz, że nie mówię o Tobie. :mad: ;)
Każdy niech nazywa swojego psa jak chce, dla mnie Ginger jest spanielem albo psem w typie spaniela.
Natomiast mój drugi pies jest kundelkiem z dziada pradziada i nazywam go kundelkiem (chociaż jest dosc podobny do karelskiego psa na niedźwiedzie).

[quote name=':: FiGa ::']A może ktoś kto zapyta czy to cocker i otrzyma odpowiedź negatywną zainteresuje się tym i na przyszłość jesli będzie chciał psa rasowego to kupi z rodowodem zamiast napędzać pseudohodowle? [/quote]

Oby zawsze tak było. ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

Ja osobiście nie lubię jak ktoś mówi "kundel"... nawet najzwyklejszy mieszaniec w schronisku nie podobny do żadnej rasy nie jest kundlem. Jest mieszańcem lub mixem ;)
Wiadomo ze rodowód świadczy o przodkach psa i pies z rodowodem nie może zostać nawany kundlem, ale to nie znaczy ze pieski nierasowe są kundlami. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']Ja osobiście nie lubię jak ktoś mówi "kundel"... nawet najzwyklejszy mieszaniec w schronisku nie podobny do żadnej rasy nie jest kundlem. Jest mieszańcem lub mixem ;)
Wiadomo ze rodowód świadczy o przodkach psa i pies z rodowodem nie może zostać nawany kundlem, ale to nie znaczy ze pieski nierasowe są kundlami. ;)[/quote]

A każdy Murzyn mieszkający w USA to Afroamerykanin :roll:
Ach, ta polityczna poprawność... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

Czepiacie sie poprawności językowej czy politycznej?
Pies bez potwierdzonego pochodzenia jest mixem czyli kundlem, ja nie miałam oporów nazywać swoje koty burasami :roll: Grunt że kochane z nich były burasy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reyes']Czepiacie sie poprawności językowej czy politycznej?
Pies bez potwierdzonego pochodzenia jest mixem czyli kundlem, ja nie miałam oporów nazywać swoje koty burasami :roll: Grunt że kochane z nich były burasy...[/quote] Ja się czepiam tego, że niektórzy boją się nazwać rzeczy po imieniu. "Mix" dla nich brzmi szlachetniej niż "kundel" ;) Kiedy ktoś pyta, jakiej rasy jest moja Sonia, zawsze odpowiadam: "zwykły kundel". Jakoś nie mam z tym problemu. Kundel to kundel, a nie jakiś tam mix, Murzyn to Murzyn, a nie Afroamerykanin, a homoseksualista to homoseksualista, a nie kochający inaczej ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][COLOR=DarkOrange]a ja tak nie uważam bo dla mnie bedzie zawsze rasowcem z najwyzszej połki.Nie liczy sie wygląd liczy sie wnętrze[/COLOR][/QUOTE]A ja widzę tu pewną sprzeczność :diabloti: Jak możesz pisać że kochasz jej wnętrze skoro dla ciebie jest ona pięknym rasowym jamnikiem [a to wygląd]? Jesli nazwałabyś ją kundlem to cudowne wnętrze by wyparowało? Czy jako kundel stałaby się brzydka czy tez głupia? Czego jest się tu wstydzić pytam? :roll:

[QUOTE]
Wiadomo ze rodowód świadczy o przodkach psa i pies z rodowodem nie może zostać nawany kundlem, ale to nie znaczy ze pieski nierasowe są kundlami. ;-)[/QUOTE]To czym wg Ciebie sa pieski nierasowe?

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='Reyes']Czepiacie sie poprawności językowej czy politycznej?
Pies bez potwierdzonego pochodzenia jest mixem czyli kundlem, ja nie miałam oporów nazywać swoje koty burasami :roll: Grunt że kochane z nich były burasy...[/quote]
Burasy to zupełnie inna bajka. My nie mówimy teraz o kotach. Buras - to umarszczenie. Bure - inaczej mówiąc pręgowane!
-----
Psy nierasowe istnieją, nierasowe sa te które nie są rasowe, i tyle.
Rasowe wyglądają i są rasowe.. (tak jakby) :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...