Jump to content
Dogomania

Gr. hodowlana - wiek + inne konkurencje


BooBC

Recommended Posts

Cześć :) Jeśli był już taki temat to przepraszam - wyszukiwarka mi nie działa. Czy można zgłosić psa z klasy szczeniąt? Chcemy zgłosić 2 [może 3] z pośredniej/otwartej i 1 szczeniaka. Można tak zgłosić? Z góry dzięki, pozdrawiam Karolina

Link to comment
Share on other sites

[quote name='warg2003warg']To ja wiem z regulaminu, tylko tak Was pytam jak byście odebrali na parze hodowlanej szczeniaka i dorosłego psa. Nie za duża różnica tzw. optyczna. Co o tym sądzicie, czy lepiej poczekać, aż szczeniak dorośnie ?[/quote]
ale suczka czy samiec jest młody?
Trochę głupio wyglądałby samiec-szczeniak z dojrzałą suką :razz:.

Link to comment
Share on other sites

Takie zdanie mam jak jefta ... chociaż starszy pies z młodą suczką :evil_lol: :diabloti: :lol: Ale ogólnie to ja bym nie czekała ;) To tylko [dla niektórych aż :eviltong:] wystawa,więc jeśli szczenie byłoby ładne i dorosły pies również to gdybym była sędzią dałabym 1 lokate. Tylko trzeba pamiętać że szczenięta niektórych ras rozwijają się później ;)

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]ja mam doświadczenie jeśli chodzi o parę hodowlaną
weszłyśmy z naszym dorosłym psem i suczką z klasy szczeniąt
(mała dopiero co skończyła 6 mies.)
a rasa oczywiście Yorkshire Terrier
jakoś nam to nie przeszkodziło w otrzymaniu lokaty II :cool3:
pomimo tego, że mała nie miała włosa do ziemi :lol:[/COLOR][/FONT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

a powiedzcie co uważacie o wystawieniu w parze hodowlanej albo grupie, psy o innym umaszczeniu...? szczegolnie jesli w moich rasach (collie,sheltie) nie krzyżuje sie koloru blue-merle X blue-merle chociaz napewno by razem wygladali bardziej efektownie... to uwazacie ze mozna pokazac bluemerle z tricolorem? tak sie oficjalnie hoduje wiec to by byla prawdziwa para...
dylemat...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gracjana']a powiedzcie co uważacie o wystawieniu w parze hodowlanej albo grupie, psy o innym umaszczeniu...? szczegolnie jesli w moich rasach (collie,sheltie) nie krzyżuje sie koloru blue-merle X blue-merle chociaz napewno by razem wygladali bardziej efektownie... to uwazacie ze mozna pokazac bluemerle z tricolorem? tak sie oficjalnie hoduje wiec to by byla prawdziwa para...
dylemat...:shake:[/quote]

Ja mam podobny tylko różnica większa niż kolor. W mojej rasie klasyczna para to łysy+owłosiony. Wiadomo, że lepiej się prezentują dwa łyse i tak widziałam na parach. Ciekawa jestem czy ktoś kiedyś wystawił dwa owłosione bo takiego skojarzenia w zasadzie się nie robi ale na parze mogłyby wyglądać efektownie.
Zastanawiałam się czy kiedyś sama nie zgłoszę na jakiejś wystawce mojej parki łysy pies i włochata suczka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gracjana']a powiedzcie co uważacie o wystawieniu w parze hodowlanej albo grupie, psy o innym umaszczeniu...? szczegolnie jesli w moich rasach (collie,sheltie) nie krzyżuje sie koloru blue-merle X blue-merle chociaz napewno by razem wygladali bardziej efektownie... to uwazacie ze mozna pokazac bluemerle z tricolorem? tak sie oficjalnie hoduje wiec to by byla prawdziwa para...
dylemat...:shake:[/QUOTE]

U nas wprawdzie nie ma zaleznosci kolorystycznej w kryciu.
Ale na grupie hodowlanej wystąpiliśmy w składzie, dwa czarne psy i jeden rudy :eviltong: Zajelismy I lokate ;) A w konkurencji byly tez pary, gdzie były psy jednego koloru.
Oczywiście efektownie wygladaja identyczne psy + wystawcy w identycznych strojach, ale nie jest to jak widać gwarancja wygranej ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...