Jump to content
Dogomania

Pytanie dot. Whippetów


Jabłuszko

Recommended Posts

Witam, jestem nową użytkowniczką i kocham charty ! :-)
Od ponad roku bardzo interesuję się Whippetami.
Stały się one moim hobby i pasją.
W przyszłości planuję założyć swoją hodowlę tej rasy :-)
Tylko mam pytanie, przedewszystkim do tych którzy tę rasę posiadają osobiście.
Niektórzy mówią, że Whippet nie potrzebuje aż tak długich codziennych spacerów, że doskonale czuję się w domu, w dużym, ciepłym fotelu, wstarcza 1-2 razy w tygodniu pójść z nim na pole i pozwolić mu się wybiegać do woli, natomaist jest również opinia, że Whippet potrzebuje strasznie dużo, codziennego ruchu i bez niego robi się otyły, smętny itp.
Chciałabym się spytać, która hipoteza jest bardziej prawdziwa ?
Ja zawsze uważałam, że ta 1 bo ja osobiście nie przepadam za codziennymi 3 godzinnymi spacerami po lese :P

Pozdrawiam wielbicieli chartów a w szczególności Whippetów :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam nową miłośniczkę whippetów.
Ja mam obecnie półrocznego whippeta, który jak na psa w tym wieku jest wulkanem energii. Spokój w domu jest wyłącznie wtedy, gdy on śpi. A śpi, kiedy jest zmęczony. A najlepszą metodą na zmęczenie psa jest spacer :) W związku z tym mój pies codziennie ma chociaż jeden dłuższy spacerek w ciągu dnia. Muszę przyznać się, że nie przypominam sobie, żeby ten pies uczestniczył kiedykolwiek w trzygodzinnym spacerze, zazwyczaj taki spacer trwa pół godziny, do godziny. W tym czasie dbam o to, żeby miał cały czas zajęcie, w jego przypadku strzałem w dziesiątkę są piłeczki na sznurku. Może za nimi biegać i biegać. Po takich szaleńczych biegach za piłeczkami, zabawie z innymi psami, witaniu się ze znajomymi ludźmi i obwąchaniu ulubionych punktów spacerowych, młody whippet dosłownie leci z nóg i prawie zasypia zmierzając w kierunku domu.
Nie wiem jeszcze, jak zachowują się dorosłe whippety, może są bardziej wytrzymałe i trudniej je zmęczyć, ale o tym przekonam się za jakiś czas.
Ale znam whippety, które, podobnie jak piszesz, biegają na spacerach tylko raz na kilka dni i nie wyglądają na nieszczęśliwe. Ale trzeba brać pod uwagę, że mieszkają w grupie, więc w domu zajmują się sobą nawzajem, a nie na przykład meblami, czy sprzętami domowymi :) Bo jeden niewybiegany whippet sam sobie znajdzie zajęcie, w którym choć trochę może wyładować swój nadmiar energii. Dzisiaj na przykład mój niewybiegany piesek wyciął piękny otwór w skórzanym klapku i rozkawałkował piłeczkę tenisową... Więc wydaje mi się, że przy jednym whippecie lepiej sprawdza się opcja codziennych spacerów...

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Whippet bardzo chetnie wspolpracuje z przewodnikiem. Moja ulubiona uczennica whippetka Figa nie tylko perfekcyjnie aportuje, pokonuje przeszkody, pracuje przy innych psach, ale i zdala egzamin Psa Towarzyszacego i Psa Towarzyszaco-Tropiacego. I startowala w Memoriale Wozniakowskiego. A jaka satysfakcja, gdy na Bloniach krakowskich psem wspaniale aportujacym i znajdujacym zgubiona rekawiczke jest wlasnie whippet!
Tylko sesje szkoleniowe musza byc krotkie, bo to krotkodystansowiec, nie mozna oczekiwac tak dlugiej pracy w koncentracji jak u ON-a. I oczywiscie mowy nie ma o zadnym przymusie.
Zofia

Link to comment
Share on other sites

[url]http://picasaweb.google.pl/piesyme/MistrzostwaEuropyDogfrisbee2007[/url]

Nie wiem skad one były. Nie startowały, ale z boku biegały za frisbee.
Ale jak. Śledziły uważnie, rozwijały kosmiczna predkosc łapały w locie i oddawały do ręki.
No ale co sie dziwic. Psie frisbee zapoczatkował Whippet. WIec moze włąsciciele by sie zainteresowali tym sportem. Oj byłoby na co popatrzec, byłoby.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo żałuję, że nie miałam jak do tej pory okazji zobaczyć Figi w akcji. Szczególnie to tropienie bym chętnie zobaczyła, bo mój pies zachowuje się, jakby nosa nie posiadał i znalezienie ukochanej piłeczki schowanej w nieco wyższej trawie to dla niego za trudne zadanie...

Ten błękitno - biały whippet z frisbee jest z Sopotu, z tego co wiem to trenuje z jeszcze co najmniej jednym whippetem, a jego właściciel zachęca innych posiadaczy whippetów do zapoznania się z tym sportem. Więc jest szansa, że w niedługim czasie psy tej rasy będą częściej widywane podczas zawodów.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ten błękitno - biały whippet z frisbee jest z Sopotu, z tego co wiem to trenuje z jeszcze co najmniej jednym whippetem, a jego właściciel zachęca innych posiadaczy whippetów do zapoznania się z tym sportem. Więc jest szansa, że w niedługim czasie psy tej rasy będą częściej widywane podczas zawodów.[/QUOTE]
BYłam pod wrazeniem tych psów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...