Jump to content
Dogomania

Staffikowe "Ideały"


Recommended Posts

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='staff-ka']- hmmm ... dostałam ten link na GG juz 3 dni temu,takze [B]tattoo[/B] .. wiem o suczce... i jeżeli ..miałas na celu pokazać mnie ( i komuś jeszcze ) .. że na allegro sprzedaje osoba mnie zupelnie obca :crazyeye: suczke po Staffkarze ..to dziekuję Wszyscy juz zobaczyli ,a ja tak jak mówie ..dostałam prywatnie info ..
Aaa tez nie wiem .. dlaczego w tym temacie.. .. ?? Napisała Ci Blaira..ze istnieje mozliwośc EDYTOWANIA .. ;)

Niom chyba,ze wkleiłas mała..jako swój "ideał" ..tylko nie zaznaczyłas.. :shake: ..dwuznacznie mozna odebrac.. ??!! ... :eviltong:

Ps.Odzywając sie w tym temacie pare stron wczesniej do Ciebie ..zaznaczyłam Ci,ze nie w mojej naturze jest .. dokuczać komuś..czy być złośliwą .. ,a jedynie tylko mówie..co mysle , niom i widzę ..tez .. trochę .. :roll:

[I][B]- Sa ludzie nieodpowiedzialni ... zakupuja psa,a za pare dni go sprzedaja ehhhhh .....[/B] :angryy::angryy: [B]mam nadzieję,ze mała tafi drugi raz lepiej ..i bedzie dla swojej rodziny prawdziwym kochanym "ideałem".. a nie chwilowym kaprysem wrrrrrrrrrrrrrrrr .. [/B][/I]

[B][COLOR=red]Z drugiej strony moze dobrze..bo może mała suczka dzięki temu,ze tu link został umieszczony ZNAJDZIE DRUGI DOM w miarę szybko ... skoro Ci ludzie chca ja sprzedać ... [/COLOR][/B][/quote]
Link był prawidłowy tylko omyłkowo wklejony nie w ten temat:oops: Mam też nadzieje że malutka znajdzie dobrych i odpowiedzialnych właścicieli.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img507.imageshack.us/img507/6676/1308391cf1.jpg[/IMG]

Kolor we wzorcu dopuszczalny,w Angli są już w tym kolorze chępiony.Alu u nas to byłby temat czy jest to pies do oceny.Fransimo Bohemia też już mają takiego samca i wystawiają go na Czeskich wystawach w szczeniakach i dostaje oceny w.o.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Link był prawidłowy tylko omyłkowo wklejony nie w ten temat:oops: Mam też nadzieje że malutka znajdzie dobrych i odpowiedzialnych właścicieli.[/QUOTE]

- w takim razie to miło z Twojej strony,ze zainteresowałas się .. i link przerzucasz w odpowiednie miejsca .. .. Ja wyslalam go do hodowcy ..,ale narazie nie skontaktowała sie ze mna w tej sprawie .. :shake: ..

SĘDZIOWIE raczej wiedzą ,ze SBT występuje w róznych kolorach..takim tez.. ;) ( niom tak mi się wydaje .. :evil_lol::evil_lol:)

Link to comment
Share on other sites

Błękitne staffiki w Polsce pokazały się poraz pierwszy 1999r,o ile pamięć mnie nie myli.Na naszych ringach pokazywały się chyba przez dwa lata,a póżniej znikły,jeżeli się niemylę to hodowla była z Konina.
Nasi sędziowie nie traktowali ich inaczej,niż pozostałe kolory.

Family Buldożer

Link to comment
Share on other sites

Błękitne staffiki sa jak każde inne chociaz cięzko o fajny exterrierowo egzemplarz. Powinny byc traktowane jak pozostałe kolory chociąz są kraje w których są dyskredytowane na ringach ale poniekąd jest to wina hodowców poniewaz nie kryja błekitów z psami maścistymi naprzemiennie .i niestety błekitki maja póxniej jasne oczy i jasne nosy. W angli sa nielubiane przez hodowców tradycyjnych maści poniewąz sa psami bardzo drogimi i dwukrotnie ich cena przekracza cene psa umaszczonego tradycyjnie. ja jestem wielkim miłośnikiem błekitków :) I uważam że cały ich urok to własnie ta nietuzinkowośc . Wyglądaja jak z pluszu :):loveu:

Link to comment
Share on other sites

Tak, była w Polsce błękitna suczka i należała do pana Pawła Kasprzaka z Konina, właściciela hodowli dogo canario i owczarków środkowoazjatyckich ( hodowla Presa Awangarda), a wtedy również i staffików. Suczką tą była IRINKI Radost Prada, ur. 26.01.1999 (Ch. BOSS Konsulat x ELIZABETH), hod. S. Kawyrin. Mimo tak unikatowego umaszczenia IRINKI rzadko pojawiała się na wystawach. Miała chyba być kryta we Francji, ale nie wiem, czy do tego doszło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tattoo']
Kolor we wzorcu dopuszczalny,w Angli są już w tym kolorze chępiony.Alu u nas to byłby temat czy jest to pies do oceny.Fransimo Bohemia też już mają takiego samca i wystawiają go na Czeskich wystawach w szczeniakach i dostaje oceny w.o.[/quote]

To ja tylko sprostuje...blekitek jest pozawyany nie tylko na Czeskich wystawach, ostatnio byl na klubowej wystawie St.Polten w Austrii.

U nas narazie malo blekitow, ale mysle ze i takich egzemplarzy sie doczekamy.
Co do cen Carbonarastaff ma racje...ceny za blekita sa duuuuze, i nawet za te ktore nie posiadaja papierow :razz:

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tattoo']Zdjęcia błękitnych szczeniaków które wklejałam wcześniej są obecnie na sprzedaż w Angli i ich cena wacha się pomiędzy 650 a 1000 funtów.Te ponirzej też.
[url]http://img508.imageshack.us/img508/1599/1206461iq8.jpg[/url][/quote]
Zgadza sie ceny sa zawrotne , BYł okres kiedy dochodziły do 1500 funtów i zainteresował sie tym kennel club na prośbe hodowców nie sprzedajacych szczeniat w tym kolorze.
Co do szczeniatek powyżej.....słodkie jak wszyskie maluszki ale czy to nie sa szczenięta Irish staffika?? bo te głowy takie.....:roll:
[B][COLOR="Red"]
Nie kopiujemy zdjęć tylko wstawiamy linki.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Carbonara']Co do szczeniatek powyżej.....słodkie jak wszyskie maluszki ale czy to nie sa szczenięta Irish staffika?? bo te głowy takie.....:roll:[/quote]

A propos - jak przeglądam na sieci różne mioty SBT to prawie każdy inny... A jak dorastają to się dopiero podobne do siebie robią... :cool3: Ciekawe od czego to zależy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_dingo_']A propos - jak przeglądam na sieci różne mioty SBT to prawie każdy inny... A jak dorastają to się dopiero podobne do siebie robią... :cool3: Ciekawe od czego to zależy...[/quote]


to chyba tylko dla laika wszystkie są do siebie podobne jak bardziej się zagłębisz to zobaczysz ,że każdy jest inny;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Canaveral-staff']to chyba tylko dla laika wszystkie są do siebie podobne jak bardziej się zagłębisz to zobaczysz ,że każdy jest inny;)[/quote]

Nie do końca miałem na myśli to, że wszystkie są podobne. Raczej to, że szczenięta są imho jeszcze bardziej różnorodne niż dorosłe psy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_dingo_']Nie do końca miałem na myśli to, że wszystkie są podobne. Raczej to, że szczenięta są imho jeszcze bardziej różnorodne niż dorosłe psy...[/QUOTE]


Ehh, dorosłe chyba też są różnorodne???;)

...a gdzie byłeś jak Cię nie było, zacząłeś wątek różnych staffikowych niedomagań i w momencie dyformizmu płciowego zniknąłeś...???;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Giovani']Ehh, dorosłe chyba też są różnorodne???;)[/quote]

Ano są.
Może być tak, że różnice u szczeniaczków wcześnie uwidaczniają się między typem buldożym a typem terriera... Im więcej krwi terriera tym szczenię bardziej "szczurkowate", a im więcej buldożej - tym bardziej "kulkowate"... :cool3:


[quote]...a gdzie byłeś jak Cię nie było, zacząłeś wątek różnych staffikowych niedomagań i w momencie dyformizmu płciowego zniknąłeś...???;)[/quote]

Nie zniknąłem. Czytam dogo prawie każdego dnia... Przeczytałem wątek o dymorfizmie cały - no i jak nic nie wiedziałem, tak dalej nic nie wiem... Obawiam się, że to mocno subiektywna ocena i jak ktoś złośliwy na wystawie uprze się nazywać jakiegoś psa suczym, to i tak będzie mógł to robić, no bo kto mu zabroni ? :cool3: Owszem, znajdą się bardzo "lekkie" i "ciężkie" optycznie psy, ale gdzieś po środku jest pełna przestrzeń do zagospodarowania dla subiektywizmu widza. Tyle z tego Waszego wklejania zdjęć wyniosłem... :lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Obawiam się, że to mocno subiektywna ocena i jak ktoś złośliwy na wystawie uprze się nazywać jakiegoś psa suczym, to i tak będzie mógł to robić, no bo kto mu zabroni ? :cool3: [/QUOTE]

Hehh, wystawy, nie rozpisując się zbyt bardzo i napiszę w paru słowach, tu sędzia może napisać w ocenie wszystko, to chore, biorąc pod uwagę że czasem mija się to z rzeczywistością, niestety. Lecz to co ja i wielu innych sami czują i świadomość tego jakie zwierzę się posiada, oczywiście z jego wszystkimi zaletami jak i wadami to drugie.
Pewnie że znajdą się tacy którzy wad u swoich zwierząt nawet nie próbują dostrzec, lecz takim nie ukrywam, kwitnącej przyszłości hodowlanej nie wróżę.


[QUOTE]Tyle z tego Waszego wklejania zdjęć wyniosłem... :lol:[/QUOTE]

no cóż, niewiele, ale zawsze coś.
...hheh, ja się starałem, oddać to co czuję w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ano są.
Może być tak, że różnice u szczeniaczków wcześnie uwidaczniają się między typem buldożym a typem terriera... Im więcej krwi terriera tym szczenię bardziej "szczurkowate", a im więcej buldożej - tym bardziej "kulkowate"... :cool3:
:lol:

[/QUOTE]

Chyba trochę tak jest, ja dołączył bym długość kończyn szerokość klatki i marszczenia na całym ciele;):evil_lol:
Ale czsem to chwilowe tendencje, w czasie rozwoju bywa że się podrostek zmienia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='forgeta']Chciałabym przeprosić ze w tym momencie wcinam się z prywatą, która powinnam uskuteczniać na priv. Ale nie wiem czy moje wiadomosci dochodzą.
Do Giovaniego: czy otrzymałeś moje 2 ostatnie wiadomości z zeszłego tygodnia.
Przepraszam wszystkich jeszcze raz.[/QUOTE]


:shake:......................

Link to comment
Share on other sites

Napisze tak dyskusja bardzo ciekawa i powinno być więcej takich,wreszcie miałem czas, aby wszytko poczytać zacznę może od pewnego cytatu jaki jest w jednej z książek o sbt :The Staffordshire Bull Terrier is not just a breed, it is a cult:cool3: i coś w tym jest. Nie mam jednego idealnego staffika jest ich wiele, każdy ma jakieś wady oczywiście. Jak wiadomo nie ma psa idealnego. Największa baza genetyczna jak wiadomo jest na Wyspach brytyjskich i tam jest wg. mnie czołówka świata jeśli chodzi o rasę i myślę, że w najbliższych latach to się nie zmieni, mimo że europejskie psy znacznie podwyższyły swój poziom i czołówka mogła by stanąć w szranki z wyspiarzami. Jednym z najlepszych jak dla mnie jest Ch. Valglo Cassanova at Crossguns, Rumrourke Russo's Ruffland. Inne piekne psy to Ch. Wyrefare Prince Naseem i wielu jego synów,Ch. Kannechor Young Hustler, Wyrefare Midland Sure Shot, Ch. Sparstaff Dodgy Docker, ch Crossguns Revolutions, [FONT=arial,sans-serif][SIZE=-1]Ch Cashalee Charmer at Crossguns,[/SIZE][/FONT] [FONT=arial,sans-serif][SIZE=-1]Crossguns The Bull at Maxsta[/SIZE][/FONT], Vanoric Voo Doo, Valglo Albertini. Moje ulubione suki to Ch. Bekanbar Bewitched, Valglo Evita, Ch. Lackyle Ceal Na Olc, Crossguns Romance, Ch. Crashkon Mel Bee tyle narazie pamiętam tyle jak bede miał czas wstawię zdjęcia.


Na pytanie, co opisuje najlepiej idealnego staffika to najlepsza odpowiedz wzorzec. Od lat istnieją burzliwe dyskusje jak sbt ma wyglądać od strony anatomicznej ( co do charakteru opisuje to wzorzec, ja dodam po swojemu,ze należy wystrzegać sie psów limfatycznych, ospałych, strachliwych i ze słabym temperamentem) Wzorzec jest rożnie interpretowany,to jest wiadome jednak wielu wystawców nie zna w ogóle podstaw anatomii, co zauważyłem na kilku wystawach w Polsce i w europie.
A jest ona niezbędna do zrozumienia wzorca.

śledzę dyskusje jaka wśród hodowców dotyczy odpowiedniej wagi i formatu sbt i myślę ze będzie to interesujące i wniesie to coś do naszej dyskusji o rasie jak zacytuje słowa i opinię Juanity Hobbs obecnie Crawford właścicielki znanego kennelu Crossbow z RPA: "U sbt musi być zachowana zręczność, szybkość, i sprężystość z dopasowaną do tego mocą i siłą buldoga. Jeśli dąży sie do zwiększenia masy ciała sbt to zawsze idzie to w parze z masywną głową (cecha pożądana) ale i z ciałem buldoga, przez co doprowadzamy do kłopotów z wagą, zbytnim obciążeniem stawów i innymi problemami z kończynami np. wytwarza sie u psa łukowaty front spowodowany prostymi kończynami przednimi dźwigającymi zbyt duży ciężar ciała i oto mamy doskonały front buldoga. (...) Pamiętajmy, ze staffiki o zbyt dużej wadze, stwarzają jeszcze jeden duży problem dla całej rasy, duże suki rozda coraz większe szczenięta. za każdym razem kiedy słyszę ze jakaś suka urodziła szczenięta ładne i duże to chce mi się krzyczeć! Przy dużej dawce szczęścia być może, to najmniejsze z miotu zmieści sie w standardzie. Jeśli nadal utrzyma sie trend do hodowania dużych masywnych, wręcz rozdętych sbt hodowcy sami stworzą sobie problem. Nadejdzie wiec moment, gdy wszyscy właściciele buldogowatych staffików będą wykonywać rutynowo cesarskie cięcia, zamiast normalnego porodu,, bo masywne i ogromne głowy tych dużych szczenią nie będą się w stanie przecisnąć się przez miednice suki. Pojawią sie tez kłopoty z kryciami jak to jest u buldogów. Lata trwało dodawanie każdej generacji tych psów coraz większej ilości masy ciała i wagi przy nie zmienionej przecież strukturze kostnej. Struktura ta stała sie więc u tych staffików zbyt wiotka aby udźwignąć cały ten ciężar minionych pokoleń niefrasobliwych hodowców. Mówiąc ogólnie dobry interes dla lekarzy, zło dla całej rasy Staffordshire Bullterriera."

Moim zdaniem nalezy unikac typow ciezkich, przypominajacych Bulldoga jak i rowniez tych ekstremalnie eleganckich, ktore przestaja sprawiac wrazenie silnego psa. Waznne jest tu zachowanie proporcji. Bardzo ważny jest ruch psa, jak widze nawet świetnego anatomicznie psa i który nie ma błędów w motoryce ale rusza sie jak żelbetonowy kloc to jakkolwiek by był piękny nie użyłbym go do hodowli.

To tyle moich przemyśleń pozdrawiam wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...