Jump to content
Dogomania

Perełka - Perła w Koronie. Niestety za TM :-(


AlfaLS

Recommended Posts

Aktualizacja.

Niestety Perełka odeszła za TM. 19.01.2016r. po strasznie długim ataku padaczkowym, z którego nie udało się jej skutecznie wyprowadzić musiałam pozwolić Perełce odejść za TM.

Suniu kochana miałaś być wreszcie szczęśliwa... Mam nadzieję, że byłaś, ale dlaczego tak krótko? Dlaczego tylko 3 miesiące? Dlaczego los jest taki okrutny? Nie rozumiem tego... Przepraszam za ludzi i świat, za to co w życiu przeszłaś złe... Mam nadzieję, że jesteś szczęśliwa, nareszcie na zawsze szczęśliwa... Kiedyś się spotkamy a na razie nasze starsze tyszaki, które wcześniej odeszły za TM na pewno się Tobą Słoneczko opiekują...  

 

Perełka...

 

Kiedy pojechaliśmy do schroniska, mieliśmy w planach wziąć zupełnie innego psiaka. Plany pokrzyżowała nam jedna z pracownic, która przyniosła na rękach maleńką Perełkę, prosząc abyśmy wzięli właśnie nią, bo to najwdzięczniejszy pies na świecie.

I choć jest naprawdę niepozorna, nie dało się koło tej prośby przejść obojętnie.
Perełka na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie zdystansowanej- nie dopomina się o uwagę. Jednak jeśli tylko człowiek zechce schylić się do poziomu jej świata i skupić na niej całą swą uwagę, odkrywa swój prawdziwy charakter, odwzajemniając uczucia z wzruszającą wdzięcznością. 
Często zadajemy sobie pytanie, czym kierują się ludzie przy wyborze psa- wyglądem? wiekiem? pierwszym wrażeniem?
Perełka ma 15 lat, traci wzrok, nie ma oszałamiającej urody, nie potrafi żadnych widowiskowych sztuczek, trzy lata temu wylądowała w schronisku. Ale mimo wieku i przeżyć nie straciła jednej, najważniejszej umiejętności, której niektórzy nie potrafią się nabyć przez całe życie- potrafi kochać.

***

Kilka informacji na temat suni:
Perełka jest wysterylizowana, zaszczepiona ma chip.
Z powodu guzów na listwie mlecznej została poddana mastektomii na razie została usunięta jedna listwa zajęta przez guzy. Usunięcia drugiej, zdrowej listwy na razie nie bierzemy pod uwagę ze względu na wiek suni.

***

Kontakt w sprawie adopcji 885 500 022

***

 

11960012_463070867205642_690843062830256

 

11900006_463070863872309_868036939313906

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pierwszy post jest dosłownym cytatem z opisu suni i zabrania suni ze schroniska w Tychach. Pochodzi ze strony Fundacji 4 łapy na FB, która to fundacja robi naprawdę kawał dobrej roboty i zabiera stare i nie mające większych szans psiaki ze schroniska do siebie. Pracuje z nimi, leczy, uczy kontaktu z człowiekiem i szuka domów, takich na zawsze... Bo każdy psiak powinien mieć dom, swój dom i swojego człowieka do kochania...

 

Perełka jeszcze takiego domu i takiego człowieka nie ma. Czy kiedyś miała nie wiemy i pewnie się już nie dowiemy. Możemy jednak sprawić żeby miała go w przyszłości. Już opuściła schronisko i jest w fundacji, czyli pierwszy krok już zrobiony. Teraz kolej na następne...

 

Perełka mimo wieku jest bardzo ruchliwym psiakiem  :) .

 

11800299_456407427871986_452456072354022

 

Trudno jej zrobić wyraźne zdjęcie  :) 

11828647_456407424538653_105765876211861

 

Pręęęędkość!

 

11822858_456407437871985_855923907670244

 

Wyraźne zdjęcia są tylko wtedy gdy się położy  :) 

 

11811470_456407421205320_306072798403806

Link to comment
Share on other sites

Jestem usilnie namawiana na wzięcie tej malizny na DT. Dziewczyny, znając moją słabość do starych, chorych i do tego tyszaków  pracują nade mną od jakiegoś czasu i - przyznaję to uczciwie - zaczynam się łamać. Choc to aż 600 km od Tychów. Chyba zaczniemy sobie bazarkować na podróż i karmę i mała zmieni klimat na bardziej morski :) . Chyba, że szybciutko znajdzie się ktoś, kto ją pokocha i zabierze do siebie  :) . 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dobrze, jestem winowajcą nr 1. Biorę pełną odpowiedzialność za namawianie Alf na DT, no ale powiedzcie mi, gdzie jej na zimę będzie lepiej. Perełcia to niestety staruszka. Słabo widzi. Słysz, ale czasami nie wie z której strony. Jest po usunięciu jednej listwy z powodu guzów.Czasami krzyżują jej się tylne nóżki. Perełcia to kochana, słodka, malutka staruszka, na którą czycha wiele niebezpieczeństw. Za płotem lisy, dziki, groźna Luna, a nad głową 12 jastrzębi lata????.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dobrze, jestem winowajcą nr 1. Biorę pełną odpowiedzialność za namawianie Alf na DT, no ale powiedzcie mi, gdzie jej na zimę będzie lepiej. Perełcia to niestety staruszka. Słabo widzi. Słysz, ale czasami nie wie z której strony. Jest po usunięciu jednej listwy z powodu guzów.Czasami krzyżują jej się tylne nóżki. Perełcia to kochana, słodka, malutka staruszka, na którą czycha wiele niebezpieczeństw. Za płotem lisy, dziki, groźna Luna, a nad głową 12 jastrzębi lata????.

Link to comment
Share on other sites

Nie wierzę, ze ona ma 15 lat, to niemożliwe! :)

Śląska dziołcha - lat po niej nie widać  :D .

 

Dobrze, jestem winowajcą nr 1. Biorę pełną odpowiedzialność za namawianie Alf na DT, no ale powiedzcie mi, gdzie jej na zimę będzie lepiej. Perełcia to niestety staruszka. Słabo widzi. Słysz, ale czasami nie wie z której strony. Jest po usunięciu jednej listwy z powodu guzów.Czasami krzyżują jej się tylne nóżki. Perełcia to kochana, słodka, malutka staruszka, na którą czycha wiele niebezpieczeństw. Za płotem lisy, dziki, groźna Luna, a nad głową 12 jastrzębi lata.

No to chociaż winowajca się przyznaje 04icon_rotfl.gif.

Link to comment
Share on other sites

Co tam słychać u Perełki ?

U Perełki zaczyna się dziać :) .

Mała powoli zaczyna się pakować. Jak wszystko będzie ok. to 24-go zagości w Szczecinie. Na dniach zrobię bazarek dla maluchy na podróż i może - jak coś zostanie - na jakieś jedzonko. Już niedługo, już niedługo... :)  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To kiedy przeprowadzka ?

Jak wszystko się ułoży w przyszłym tygodniu. Ale to zależy m.in. od zdrowia jednego psiaka w fundacji, który musi codziennie dostawać kroplówki i Grażynka jeździ z nim do weta... Na dodatek w tym tygodniu od piątku do niedzieli dziewczyny mają akcję zbierania karmy dla Fundacji w marketach i są przez to "ugotowane". W przyszłym tygodniu, mamy nadzieję że Bary poczuje się lepiej, kroplówki nie będą konieczne i uda się wygospodarować ten dzień na wyjazd.

 

W każdym razie wór karmy, prawie dwa razy większy niż Perełka, bo 9 kilogramowy, został dla niej zakupiony. Przygotowana jest już czerwona obróżka "z brylantami" a dziś będzie zamówiona adresówka do kompletu. I jesteśmy w oczekiwaniu....  

Link to comment
Share on other sites

Kiedy Perełka się przeprowadza ?

Nadrabiam zaległości i już donoszę, ze Perełka u mnie już od czwartku, 8 października 2015r.

Grażynka, niezawodna dziewczyna, przywiozłą ja sama choć samochód nie chciał współpracować i musiała wracać ponad 100 km i zmieniać na inny. Przyjechała, wpadła i... pojechała. Szkoda, że tak szybko  :( .

 

Ponieważ w pracy jestem teraz zarobiona a w domu powiększoną rodzinkę trzeba jakoś zorganizować to czasu się zrobiło malutko np. na dogo i fotki. Wstawiam jednak to co jest już na FB i na chwilkę musi wystarczyć a za kilka dni nadrobimy wszystko  :) .

 

Na razie z FB:

Perełka od czwartku 8 października jest mieszkanką Szczecina. Dzielnie zniosła drogę i pięknie się wkomponowała w nową rodzinę. Do towarzstwa ma suczkę, 17-letnia tyszankę i 4 koty. Na razie głównie sobie słodko śpi, zajada i spaceruje. Na nowym podwórku wszystko ją interesuje i dlatego bardzo uważnie obwąchuje każdy krzaczek Emotikon smile. Na razie jest w miarę wszystko ok, czasem zdarzają się drobne wpadki siuśkowe ale damy radę. Od wczoraj siusiu już w domku nie było a że się zdarza na klatce schodowej? Damy radę, w końcu dziewczyna nie przyzwyczajona, że mieszka tak wysoko bo aż na 4-tym piętrze i tyle schodków trzeba zejść na podwórko Emotikon smile

 

To legowisko mojej nowej koleżanki ale dostałAm je do dyspozycji 

otikon smile

To legowisko mojej nowej koleżanki ale dostałAm je do dyspozycji Emotikon smile
 

 
12109060_930584237015290_674884821542520

I pokażę Wam ile mam jedzonka, worek większy ode mnie Emotikon smile

12112328_930584773681903_794288043584618

 

12108729_930584870348560_118163483099640

 

 

Mam tu cieplutko, spokojnie. Żadna zima mi już niestraszna Emotikon smile

 
 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...