Jump to content
Dogomania

Sznaucer miniatura


Negra_sznaucer

Recommended Posts

A więc, też chcę kupić szczeniaka, sznaucera miniaturę. I teraz tak, szef mojego taty ma kuzyna który posiada sznaucery. Fenix, Tina i 3 dzieci których imion nie pamiętam, żyją w domowych warunkach, tzn. mają ogromny ogród, kojce zabezpieczone przed wiatrem, zadbane budy i legowiska na lato.Fenix i Tinasą "parą" i teraz drugi raz zdarzyły się szczeniaki. Sara i tamte dwa są wysterylizowane. Szczeniaki są odrobaczone i mają szczepienia. Ten pan chce sprzedać szczeniaki, ale jak ktoś jakiegoś nie kupi to on je wtedy sobie zostawi. Widziałam i mamę i tatę tych szczeniaków i te psiaki są sympatyczne. Jednak facet nie ma dla nich metryki, tylko książeczke szczepień. Co o nim myślicie?

Link to comment
Share on other sites

nie kupuj. to będzie Twój wkład w walkę z bezmyślnym rozmnażaniem zwierząt. Na miejsce każdego kupionego szczeniaka pojawi się następny. Szczenięta nie mogą się "zdarzać".

obejrzyj ten film:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=24927[/url]
w poście masz tłumaczenie.

Link to comment
Share on other sites

Ale to są ogromne kojce, ocieplane, jak się do nich wchodzi to tam jest cieplutko. Nie jest tak że klateczka w której pies się nie może obrócić. Poprostu warunki są świetne. Psiaki też. I to nie jest "pseudohodowla" bo ja dużo o tym czytałam. W pseudohodowli nieznany jest ojciec, matka jest wymęczona od porodów, a Tinka jest wesoła, ma ok 5 lat i to jest jej drugi miot. A jeżeli by się okazało że rodzice mają rodowody, to mogę sobie sama wyrobić rodowód w związku kynologicznym tak?

Link to comment
Share on other sites

chyba wszyscy na tym forum sie zgodza, ze sznaucery, a juz zwlaszcza miniatury powinny byc blisko czlowieka, czyli w domu. ogrod i kojce sobie moga byc, a sznaucer kocha byc z czlowiekiem :mad:

poczytaj to [url]http://rodowod.republika.pl/[/url] w dziale psy z rodowodem, bo troche zielona jestes w tym temacie /bez obrazy, warto pytac;)/. Hodowla psow rasowych to cos wiecej niz posiadanie pieska i suczki i sprawienie sobie szczeniakow z tego skojarzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Negra_sznaucer'] I to nie jest "pseudohodowla" bo ja dużo o tym czytałam. W pseudohodowli nieznany jest ojciec, matka jest wymęczona od porodów, a Tinka jest wesoła, ma ok 5 lat i to jest jej drugi miot. [/quote]


hehe, pseudohodowla to zdecydowanie niekoniecznie jest miejsce, gdzie ojciec jest nieznany. poczytaj na dogomanii.pseudohodowle to glownie miejsca rozmanazania psow "rasowych bez rodowodu". jest tu o tym setki postow.

Link to comment
Share on other sites

poczytaj ten link, ktory ci wkleilam. zeby szczenie mialo rodowod, nie tylko rodzice musza go miec. rodzice musza spelnic tez sporo warunkow /wystawy, odpowiednie oceny, niektore rasy musza miec obowiazkowe badania lub szkolenia, miot musi byc zarejestrowany w zwiazku kynologicznym itd.../

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Negra_sznaucer']A jeżeli rodzice mają rodowód to mogę sama szczeniakowi wyrobić tak?[/quote]

Tak dokładnie, sama go moszesz zrobic, najlepiej na drukarce lub ksero.:evil_lol: :evil_lol:

Mnie jedna rzecz dziwi i nie mogę tego zrozumieć:cool3: - przy kupnie szczeniaka liczy się jego cena (aby był tani) no i oczywiście, że rodowód nie jest potrzeby, bo po co świstek, jak piesek na kolanka i do "kochania".
Ale później, są pytania - to co zrobić aby "wyrobić" takiemu szczeniakowi rodowód.

Nagle "niepotrzeby świstek" nabrał wartości?:razz: :razz: :razz: :razz:

Link to comment
Share on other sites

Tylko widzicie, nie stać mnie na psiaka o wartości 2000 zł tylko dlatego, że jego ojciec to champion bo wygrał coś tam. Nie będę z psiakiem jeździła na wystawy bo mieszkam w małym miasteczku. Hodowli też nie założę, bo nie chcę. Ze schroniska psiaka też nie chcę, bo chcę psiaka mieć od szczeniaka. I co ja mam w tej sytuacji zrobić? I jeszcze widzicie, nie chcę się kłócić, ale jak już napisałam że psiaki bez metryczki najprawdopodobniej są to już każdy pisał, a bo to w kojcu, a bo to z daleka od ludzi, później napisałam że zdarzyły czyli że się urodziły, to już też bo szczeniaki się nie mogą zdarzać czyli urodzić?? Później jak wyjaśniłam, że suczka była dopuszczona, i to jest drugi jej miot, a ma już 5 lat, to dostałam odpowiedź, "O to mi chodziło nie kupuj!" Czyli co? Najpierw zrozumieliście że zwierzęta nie były dopilnowane i się pokryły- nie kupuj, ale jak wyjaśniłam że ten pan dopuścił to co? - o to własnie chodziło, NIE KUPUJ!. Ja już nie rozumiem, bo jak napisałam że szczeniaczki być może bez metryczek to już robicie z gościa pseudohodowcę na pełną skalę. On nie robi z tych pisaków maszynek do szczeniaków. Sory jak kogoś obraziłam, ale niektórych wypowiedzi nie rozumiem, podejżewacie kogos ale w życiu go nie widzieliście. Wogóle to popełniłam błąd że ten wątek założyłam. Proszę kolejny raz o jego usunięcie.

Link to comment
Share on other sites

Negra - skoro masz już wyrobione zdanie to po co nas pytasz? Pytałaś to ci napisaliśmy co myślimy o ludziach którzy dopuszczają psy tylko dlatego że im się zdarzy albo mają ochotę, a nie myślą co z tymi psami się później stanie.
Na forum jesteśmy zwolennikami poglądów że pies rasowy=rodowodowy, a jak ktos chce psa w typie rasy to schroniska pękają w szwach.
A jak chcesz wątek usunąć to napisz do moderatora a nie do nas.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Negra_sznaucer'][QUOTE]Tylko widzicie, nie stać mnie na psiaka o wartości 2000 zł tylko dlatego, że jego ojciec to champion bo wygrał coś tam. Nie będę z psiakiem jeździła na wystawy bo mieszkam w małym miasteczku. Hodowli też nie założę, bo nie chcę.[/QUOTE]

..gorna granica przy mini.to chyba 1500PLN.Znajomi na poczatku roku kupili mini cz&sr.z metryka z dobrej hodowli za 1000PLN.To nie jest rasa ani zbyt modna(na szczescie),ani rzadka...To,ze jestes z malego miasteczka nie znaczy,ze musisz miec ograniczony kontakt z wystawami :razz: ,moze kiedys zapalasz checia pokazania swojego piecha.Jak piechu zacznie cos wygrywac,byc moze pojdziesz w kierunku suki hodowlanej lub reproduktora..???

[QUOTE]Ze schroniska psiaka też nie chcę, bo chcę psiaka mieć od szczeniaka. I co ja mam w tej sytuacji zrobić? I jeszcze widzicie, nie chcę się kłócić, ale jak już napisałam że psiaki bez metryczki najprawdopodobniej są to już każdy pisał, a bo to w kojcu, a bo to z daleka od ludzi, później napisałam że zdarzyły czyli że się urodziły, to już też bo szczeniaki się nie mogą zdarzać czyli urodzić??[/QUOTE]

Ze schroniskiem sie zgadzam.Jezeli podoba Ci sie konkretna rasa to idz w tym kierunku,nic na sile..Nikt nie chce sie klucic,tylko kazdy ma swoje wlasne spojrzenie na dana sprawe ;)
Nie kazdy pies powinien byc w kojcu..Sznaucer to pies ktory potrzebuje stalego kontaktu z wlascicielem.Dlatego wiekszosc posiadaczy sznaucerow nie bedzie sie godzila z tego typu hodowla..Skoro psy juz sa i jestes pewna swojego ,poprostu kup malucha.

[QUOTE]. Sory jak kogoś obraziłam, ale niektórych wypowiedzi nie rozumiem, podejżewacie kogos ale w życiu go nie widzieliście. Wogóle to popełniłam błąd że ten wątek założyłam. Proszę kolejny raz o jego usunięcie.[/quote][/QUOTE]

Nikogo nie obrazilas o to badz spokojna;) Rowniez nie popelnilas zadnego bledu rozpoczynajac swoj watek.Swiadczy o tym,ze nie idziesz na zywiol,ale starasz sie dotrzec do jakiejs wiedzy ktora mozesz dobrze pozniej wykorzystac..Po to miedzy innymi jest forum.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']szczenie z rodowodem niekoniecznie kosztuje az 2 tys zl :crazyeye:

jezeli poszukasz to znajdzeisz takie ktore beda naprawde niewiele drozsze od tych pseudosznaucerkow bezpapierowych - wystarczy chciec[/quote]


[quote]Negra - skoro masz już wyrobione zdanie to po co nas pytasz? Pytałaś to ci napisaliśmy co myślimy o ludziach którzy dopuszczają psy tylko dlatego że im się zdarzy albo mają ochotę, a nie myślą co z tymi psami się później stanie.
Na forum jesteśmy zwolennikami poglądów że pies rasowy=rodowodowy, a jak ktos chce psa w typie rasy to schroniska pękają w szwach.
A jak chcesz wątek usunąć to napisz do moderatora a nie do nas.[/quote]


Przepraszam was :( Ja już sama niewiem, te szczonki u tego gościa i warunki naprawdę, są super, dziękuję wam za te rady. A ja już sama niewiem co robić. Rozumiem wasze poglady, i jeszcze raz was przepraszam. Źle postąpiłam że się tak wymądrzyłam. A tak naprawdę nie wiem nic. Mam nadzieję, że na innne moje pytania bedziecie chętnie odpowiadać. Pozdrawiam.

Elitesse, mogłabyś usunąć ten wątek?


Maxxel - twoja wypowiedź bardzo mnie pocieszyła :) Jeżeli rozumiem dobrze to zdanie [quote]Skoro psy juz sa i jestes pewna swojego ,poprostu kup malucha.[/quote] to chyba będę posiadaczka "sznaucerka/kundelka?" Może jak mi się sodoba ta rasa to w przyszłości skuszę się na rodowodowego. Dziękuję za miłe słowa :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Negra_sznaucer']Przepraszam was :( Ja już sama niewiem, te szczonki u tego gościa i warunki naprawdę, są super, dziękuję wam za te rady. A ja już sama niewiem co robić. Rozumiem wasze poglady, i jeszcze raz was przepraszam. Źle postąpiłam że się tak wymądrzyłam. A tak naprawdę nie wiem nic. Mam nadzieję, że na innne moje pytania bedziecie chętnie odpowiadać. Pozdrawiam.

Elitesse, mogłabyś usunąć ten wątek?[/quote]

Negra daj juz spokoj z tym usprawiedliwianiem sie;)
Wracajac do Twoich dylematow.Kupilem kiedys terrierke z bardzo dobrej hodowli.No niestety psina szybko pomknela na druga "strone".Moi rodzice maja znajde,ktora cieszy sie zdrowiem mimo swoich 11 lat.Mozna by sobie gdybac..Ja mimo to jestem zwolennikiem psow rasowych.W zalozeniu wiem czego sie po danym psie moge spodziewac i wiem jak bedzie on wygladal w przyszlosci.Zwlaszcza to ostatnie jest glownym kryterjum naszego wyboru.Szczeniaki wiadomo wszystkie sa cool!!Niestety czas malolactwa szybko ucieka i mamy w domu psa ktory bardzo czesto nie pasuje do naszego wyobrazenia.

Link to comment
Share on other sites

A z tymi 2000 tysiącami to porzesada - za 800 a czasem mniej zł kupisz juz szczeniaka z papierami po fajnych rodzicach - wystarczy trochę poszukać.

A gdybys chciała się dowiedzieć, o przeciętnych cenach szczeniaków to wystarczy wejść na portal z ogłoszeniami - tam znajdziesz różne ceny.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Maxxel - twoja wypowiedź bardzo mnie pocieszyła :) Jeżeli rozumiem dobrze to zdanie to chyba będę posiadaczka "sznaucerka/kundelka?" Może jak mi się sodoba ta rasa to w przyszłości skuszę się na rodowodowego. Dziękuję za miłe słowa :)[/quote]
[/QUOTE

To nie jest tak,ze Cie goraco namawiam.Napewno ktos musi sie tymi maluchami zaopiekowac..Pojedz do goscia poogladaj maluchy,nabierz dystansu;)Prawdopodobnie facet nie ma tlumow chetnych..Masz czas na podjecie decyzji.Nie dzialaj pod wplywem emocji.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...