Jump to content
Dogomania

chow chow - pytanie związane z Adopcją


xxagata25xx

Recommended Posts

Chodzi o 7- lenią suczkę Chow Chow ( rodowodowa , przywieziona z USA ) , która najprawdopodobniej będzie do adopcji. Jest to suczka mojej cioci ( siostra mojej babci) Ze względu na jej obecny stan zdrowia , nie wiemy czy moja ciotka będzie mogła dalej opiekować się Gejszą ( tak wabi się sunia ). Moja babcia poprosiła mnie , o to abym dała ogłoszenie o adopcję. Obecnie moja mama szuka jej domu w śród przyjaciół i znajomych .. Jeżeli nie uda nam się znaleźć jej domu , wśród znanych nam osób , gdzie będziemy mogły sprawdzać jak się miewa , dam ogłoszenie o Adopcję ( mam nadzieje że nie będziemy musiały )
[U]Tu tu moje pytanie[/U] : Mianowicie , moja mama dowiedziała się , że Chow Chow tak przywiązują się do właściciela , że adopcja jest prawie nie możliwa . Nie wiem ile w tym prawdy , bo nie znam sie na tej rasie jak również nie wierzę plotką , dlatego pytam was o zdanie na ten temat . Podobno te psy tak tęsknią , że umierają z tęsknoty za właścicielem ( wiem że wszystkie tęsknią i jak się przywiązują , ale podobno u tej rasy to jest ekstremalnie ) Troszkę z przymrużeniem oka podchodzę do tej teorii ,ale wolę zapytać , jak to jest ?

Dodam że jeżeli okaże się że , moja ciota nie będzie mogła opiekować się Gejszą , ja nie mogę jej wziąć . Sama ma 2 psy , kota i 2 fretki..

Link to comment
Share on other sites

Chyba nie doczekam się odpowiedzi .. Zalogowałam się na tej stronie [URL="http://www.club-chow.pl/"]www.club-chow.pl[/URL] ,żeby dowiedzieć sie czegoś więcej , o tej rasie ale ... od niedzieli nie dostałam aktywacji konta :roll: wow ..

Jak na razie , nie udało sie znaleźć nowego domu wśród znajomych . Ja nie mam zielonego pojęcia , czy ta suka nadaje się wogóle do adopcji .. Chciałam się poradzić o parę spraw , kogoś kto zna się na tej rasie , ale jak widzę nie widać nikogo zainteresowanego ..
(nie mam zamiaru zadawać 1000 pytań na raz , skoro nie dostałam odp. na jedno)

Link to comment
Share on other sites

Owszem chowy bardzo przywiązują się do właścicieli ale znam wiele psiaków tej rasy które zostały zaadaptowane. Mój wujek np wziął psa który miał już 3 właścicieli :-(. Pies bardzo się do nich przywiązał a gdy z nimi zamieszkał miał ok 6 czy 7 lat.
Wiem ostatnio na forum chowa jest trudno sie dostać :roll:.
Jeśli masz jakieś pytania to wal śmiało ;).

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj wróciłam z nad morza i nie było mnie ponad tydzień , już jestem ..

Chodzi o to , że Gejsza jest cały czas z moją ciocią . Wyprowadzały ją czasem sąsiadki , lub dzieci z bloku za niewielką odpłatą . Moja ciotka ma problemy z kręgosłupem , jest bardzo mała i chuda . Czasem nie jest wstanie wstać z łóżka , a na spacerze bywało już tak ,że Gejsza przewróciła ją parę razy ..
Ostatnio Gejsza ugryzła sąsiadkę która chciała wziąć ją na spacer gdy moja ciotka siedziała przed blokiem. Wydaje mi się , że nie byłoby takiej sytuacji gdyby nie było tam mojej cioci. Chyba był to odruch bezwarunkowy u psa , którego ktoś chciał odciągnąć od właściciela. Do tej pory jeszcze nigdy nikogo nie ugryzła . Warczy na obcych wchodzących do domu i Bardzo nie lubi mężczyzn , pod wpływem alkoholu szczególnie .
Moja ciotka mówi , że ona wogóle z reguły nie lubi mężczyzn ( ale z nią też ciężka się dogadać ) Podobno rzuca się na syna mojej ciotki gdy ten przyjdzie wypity ( mój wójek nie jest szkodliwy , ani agresywny ) Suka jest wychowana z moją ciotką , więc może ze względu na to , iż nie miała kontaktu z mężczyznami ,tak na nich reaguje -nie wiem .. Na pewno nie ugryzła nikogo poza sąsiadką , a na facetów warczy. Nie wiem jak by to było gdyby ją jakiś wziął do siebie na stałe ..
Ja mam swoje dwa psy (też suczki) i Gejsza zachowywała się całkiem spokojnie przy nich , więc toleruje inne psy.
Nie udało mi się znaleźć jej jeszcze domu i chyba dam ogłoszenie o adopcję , wolałabym gdyby był to ktoś , kto zna sie na tej rasie i ma warunki . Ktoś kto dałby jej dobry i kochający dom ..

Link to comment
Share on other sites

Dobrze i wielkie dzięki za pomoc , zostawię Ci wiadomość na gg z moim numerem .

Ps do klubu chow czekam dalej na mail aktywacyjny , ale raczej straciłam nadzieję że go dostanę .. dostałam jeden , gdzie napisali żebym czekała na aktywacyjny , od tego czasu minęło 16 dni i nic. ;(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...