Jump to content
Dogomania

Pies w statyce


agata :)

Recommended Posts

[B]Evel[/B] - to jest fotka z ostatniej wystawy na jakiej byłysmy z moja niunią. Po tym jak odpadłyśmy w przedbiegach podszedł do nas jakiś starszy pan który stał przy stoliku sędziowskim i się przyglądał. Stwierdził, że mam psa fajnego tylko nie potrafię go wystawić i żebym nad tym popracowała. Dlatego między innymi piszę na forum o poradę. Swoją drogą sunia tego dnia była jakaś osowiała i niechętna do współpracy. Nawet na smakołyki nie zwracała uwagi :(
Zastanawiam się co robiłam źle.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Daję nowe pozy - która lepsza?:lol:
[IMG]http://eurocity.pl/zwierzeta/psy/rasy/www/332_i9070916154827.jpg[/IMG]

[IMG]http://eurocity.pl/zwierzeta/psy/rasy/www/332_rv070916154850.jpg[/IMG]

P.S. I przepraszam za kiepską jakoś, ale oświetlenie było kiepściuuuutkie... :roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

coraz lepiej wam idzie :) a teraz łapki przednie prościutko do podłoża , z tego co sama możesz zobaczyć na tym zdjęciu to łapki przednie są pod kątem czyli tak / a powinny być prosto | , za pysk złap i wyciągnij do góry i lekko do przodu a za ogon złap bliżej nasady

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EveL']mindgame, bernusie nie potrzebują skomplikowanych ustawień, a twoja sunia stoi super :) Nie macie się czym martwić, śmiało na wystawę :D[/quote]

Berny z reguły ustawia się tak, aby łapy były prostopadle do podłoża i równoległe wobec siebie. Jednak to zależy.
Postawę dostosowuje sie do psa, aby ukryć wady, a uwidocznić zalety :).
Tylko oczywiście należy się trochę na tym znać, aby dobrze psa ustawić czy też sięgnąć o poradę osoby obytej już z daną rasą :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atena']Berny z reguły ustawia się tak, aby łapy były prostopadle do podłoża i równoległe wobec siebie. Jednak to zależy.
Postawę dostosowuje sie do psa, aby ukryć wady, a uwidocznić zalety :).
Tylko oczywiście należy się trochę na tym znać, aby dobrze psa ustawić czy też sięgnąć o poradę osoby obytej już z daną rasą :)[/quote]
Masz całkowitą rację :) Generalnie chodziło mi o to, że berny często same się ustawiają, dokonuje się małych poprawek w ustawieniu łap, jeśli coś nie tak. I tak jest przy większych rasach.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nowa fotka w pozie:cool3: : [URL]http://i23.tinypic.com/24m82o3.jpg[/URL] Już widzę, co zrobiłam nie tak:
a) źle trzymany ogon, wygląda na załamany,:oops:
b) nie wiedzieć czemu, dziwacznie pysk mu zlapałam i wygląda na jakiś zdeformowany:oops:
A tak poza tym, to chyba nawet nieźle, nie?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Z tego co ja wiem, to szyja musi być wyciągnięta, a nasze konkurentki i tak wyciągają ją jeszcze dalej :roll:

Co do Twojej suczy to śliczna jest :) Tylko wydaje mi się, że te przednie łapki trochę za bardzo do przodu i tylnie powinny być trochę dalej.
Widziałam jak się ustawia Szetlanda i tyle mogę o owczarkach powiedzieć :)

Link to comment
Share on other sites

Monyka, mi to on bardziej pasowałby z główką wyciągniętą bardziej do góry niż do przodu, o tak ;)

A ze przód moje małe trochę odstawia to trzeba jej przyznać, ozik ma mieć tylne łapusie równo postawione, tutaj ma fotkę jak jest odstawiona, i co prawda kąty tyłu wtedy wychodzą ślicznie, ale przód ma ciut za abrdzo do przodu i pęcinki nie są prostopadle do podłoża:
[img]http://www.aussies.republika.pl/suripruszkowbbh1copy.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Dlatego mówię, że ta pozycja uwydatnia tylko i wyłącznie tył, i nic poza tym.
One ma na tych fotkach ciut ponad 4 miechy więc jest kompletnie niezwiązana, a co za tym idzie nie jest w stanie się ładnie wyprężyć i tak stać ;)
To co wiem na pewno to tyle, że jej ogromnymi plusami jest ładne kątowanie i to, że jest krótka. Ale na minusy ma dosyć krótką szyję i delikatną głowę. No i cóż, trzeba nauczyć się ją pokazywać tak, żeby to, co piękne, rzucało się w oczy jak najbardziej:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

o Zakla, ta postawa już lepsza ;)

Tylko nadal te przednie łapki i głowa powinna być bardziej do góry :)

Wiza, nie wiem czy to było do mnie czy do Zakli, ale nam na smakołyki właśnie głowy wyciągać nie chciała, więc trzeba ręcznie ;P A te przednie to chyba jednorazowo, bo potem już dobrze stawała :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...