Jump to content
Dogomania

Pies w statyce


agata :)

Recommended Posts

[IMG]http://img402.imageshack.us/img402/4011/dorawpozieai3.png[/IMG]
nr 1 - dostrzegam tu złe trzymanie ogona, łapy powinny być trochę bardziej prostopadłe do podłoża... kątowanie kończyn tylnych wg mnie dość dobre...
[IMG]http://img211.imageshack.us/img211/7973/mokravo2.png[/IMG]
Nr 2 - Tutaj z pewnością zbyt mocno odstawione kończyny tylne, ale podoba mi się ustawienie przednich łap i ogona.

Co jeszcze jest nie tak? Planuję występować w jh i wszelkie wskazówki mi się przydadzą. Mojego psa ogólnie ciężko opanować, ale staram się jak mogę.
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po pierwsze, tak jak wspomniała [B]Seterka93[/B] i [B]Wiza[/B], źle trzymasz pyszczek - spróbuj chwycić tak, aby jak najmniej było widać Twoją rękę. (Co do tego, że się wyrywa - musisz nauczyć się panować nad psem, bo nigdy nie wiesz jaki pies przypadnie Ci podczas wymiany na JH ;-) )
Według mnie na obydwóch fotkach zarówno przednie łapy jak i tylne są źle ustawione...
Pozwolę sobie wstawić rysunki jak powinny być kątowane kończyny cocker spaniela angielskiego:
[IMG]http://img113.imageshack.us/img113/6343/ang1ry7cw5.jpg[/IMG]
[IMG]http://img167.imageshack.us/img167/2764/ang2gh3qu9.jpg[/IMG]

Co do ogona to lepiej jest na drugim zdjęciu (chociaż ja bym go chwyciła zupełnie inaczej....)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co jest w przednich źle, wiem ze na pierwszym zdjęciu są minimalnie odstawione od kąta prostego, ale wg mnie na drugim zdjęciu dość dobrze (może i się nie znam...). W tylnych - zwłaszcza na drugim zdjęciu - widzę, że cała kończyna idzie w jednej linii. Na pierwszym zdjęciu natomiast wg mnie nie wyszło aż tak źle. Co do grzbietu - nie "spada" tak jak powinien spadać normalnie grzbiet spaniela (co na pewno zauważyliście), ponieważ niestety moja sucz jest już tak zbudowana i żeby doprowadzić grzbiet do porządku musiałabym zbyt odstawić tylne łapy.
Dzięki za wszystkie wskazówki, dalej ćwiczymy :*

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata :)']Nie wiem co jest w przednich źle, wiem ze na pierwszym zdjęciu są minimalnie odstawione od kąta prostego, ale wg mnie na drugim zdjęciu dość dobrze (może i się nie znam...).[/quote]
Jak dla mnie to na pierwszym zdjęciu przednie łapy są lepiej postawione, ale jeszcze nie dobrze. Muszą one stanowić kąt 90stopni z podłożem ;) Na drugim stanowczo za bardzo do przodu...

[quote name='agata :)']W tylnych - zwłaszcza na drugim zdjęciu - widzę, że cała kończyna idzie w jednej linii. Na pierwszym zdjęciu natomiast wg mnie nie wyszło aż tak źle.[/quote]Według mnie na obydwóch zdjęciach jest źle... Na pierwszym część łapy od stawu skokowego w dół powinna być bardziej do tyłu, tak aby również stanowiła kąt 90 z podłożem. Na drugiej fotce natomiast jest na odwrót, tzn. łapa jest za bardzo odstawiona do tyłu

[quote name='agata :)']Co do grzbietu - nie "spada" tak jak powinien spadać normalnie grzbiet spaniela (co na pewno zauważyliście), ponieważ niestety moja sucz jest już tak zbudowana i żeby doprowadzić grzbiet do porządku musiałabym zbyt odstawić tylne łapy.[/quote]Spadający grzbiet to nie priorytet (przynajmniej dla mnie), chociaż dobrze zbudowany i postawiony pies będzie miał lekko opadający grzbiet (ale to też zależy czy dany pies jest typu skandynawskiego czy angielskiego...)

To tyle ode mnie...

Link to comment
Share on other sites

Właśnie ćwiczymy i mam problem z tylnymi łapami... Cały czas wychodzi mi tak jak na ostatnim zdjęciu przesłanym przez Zulę. Dora cały czas ustawia się tak, że przednie łapy nie są prostopadłe do podłoża, a gdy to poprawiam, tylne łapy szwankują. Co zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Zazwyczaj stawiam Dorę na stoliku, podnoszę przednią część ciała i stawiam aby łapy byly prostopadle do ziemi, po czym zajmuję się tylnymi. PRzez cały czas ustawiam jej pysk smakołykiem a łapy ustawiam jedną ręką jednak ona automatycznie przesuwa ciężar ciała tak, że z łap i grzbietu robi się trapez.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Kiara/Wiza :) Cwiczyłyśmy i oto dzisiejsze rezultaty -
[IMG]http://img511.imageshack.us/img511/7188/forumpozaxz9.jpg[/IMG]
Ps. Dałam lepsze zdjęcie, z ogonkiem trzymanym inaczej (jednak ciągle źle, bo nie widać pióra), tylko wykadrowałam - bo znowu zrobiłam głupią minę ;p Tylko oczywiście Dora cofnęła tylną łapę. Ehh ;/

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę robić OT w innym temacie, więc odpiszę tu.
[quote name='lira']hmmm z tego co wiem to twój pies jest bez rod. więc po co ci to ? a do tego znam cię z innego forum i hmmm pozostawię bez komentarza
a do tego jak wstawiasz zdjęcia to nie dodaj tak nie udolnie włosów na uszach bo to jest żałosne
to tyle z mojej stroni , koniec OT[/quote]
Wypowiem, się, bo jako tako wiem o co się kiedyś gryzłyście na spanielowym forum. Lira, twoja wypowiedź jest bardzo niemiła. Agata już dawno zmieniła swój pogląd na temat o który tak bardzo toczyłyście spór i myślę, że teraz wszyscy powinni porzucić do niej dawną niechęć, teraz dziewczyna ma zapał, powinno się jej pomagać ;)
A tak dla ścisłości, cocker od Agaty ma papiery.

Link to comment
Share on other sites

Cóż... Skoro pani lira nie może mi odpowiedzieć bo nie mam psa z zkwp, to mi jej po prostu żal... To tyle z mojej strony... Jakoś Zula zachowała się normalnie, mimo że kiedyś był to mój najgorszy wróg...
Bogu dzięki że są na dogo tacy ludzie jak Ty, Evel, i Zula...
A nie zapatrzeni w rodowody...
Ja jakoś nie odmawiam pomocy tym co mają nierasowego psa, bo mój przecież w końcu jest jakiś-tam rasowy...
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

ja pomogam wielu ludziam jak tylko potrafię i nie wszystkie psy tych ludzi są z papierami ale w tym wypadku to nie mam ochoty i nie wszystkie moje posty muszą być miłe to po pierwsze, po drugie pies agaty nie ma papierów a po trzecie nie dyskryminuję psów bez papierów bo sama psa bez papierów miałam
nie twierdzę że nie przyda się jej pomoc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lira']po drugie pies agaty nie ma papierów[/quote]
A nie jest tak że ma papiery innej organizacji, tu PKPR? Coś pamiętam że mi agata mówiła... :roll:

[quote] a do tego jak wstawiasz zdjęcia to nie dodaj tak nie udolnie włosów na uszach bo to jest żałosne[/quote]Pytał ktoś o opinie o jego grooming?
Lira ty to ostatnio image tej miłej sobie robisz i nie wiem zupełnie czemu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...