Jump to content
Dogomania

Czy to FCR będzie odpowiednim psem dla mnie?


Makro

Recommended Posts

Hej.

Przepraszam jeśli w złym dziale, ale w dziale grupy VIII nie pasował mi taki temat.
No więc, zastanawiams ie nad przygarnięciem psa Flat Coated Retriver. Pies wydaje się mi odpowiadac, zachęca do aktywności fizycznej, jest przyjacielski i można się z nim powygłupiac - MEGA !

Ale.
Mam pewne obawy, jako że jestem osobą pracującą, to czasem nie ma mnie w domu od 7:30 do czasami nawet 17. Z reguły moja partnerka wraca koło 16/16:30, ale wciąż to jednak prawie że cały dzień. 
Czy te psy spokojnie wytrzymują przez taki okres w domu samotnie, czy raczej nie ma szans, i mam szukać sobie innego pupila ? Takze czasem wyjeżdżamy na weekend do rodziny, jak te psy znoszą podróże i zmianę miejsca pobytu (raz w miesiącu, jeden weekend).

Czy w razie dłuższego wyjazdu, mam na myśli wyjazd na urlop - nie zawsze psa można ze sobą zabrać. Wiem, że pies tęskni, ale czy będzie wszystko okej jeśli na przykład odda się go na dwa tygodnie do rodziny ? Jest to mniej więcej obce dla niego środowisko i obcy ludzie, bo widywac ich będzie od czasu do czasu. Wiadomo, że na urlop jedzie się raz do roku, więc nie jest to nic takiego, co wydarza się co miesiąc, czy co dwa miesiące.

Sprawa hodowlii - koszta. Wszędzie czytam że te psy powinny jeść karmę wysookoenergetyczną, czy taka karma jest droga?
Takze w wielu miejscach czytalem ze psy bardzo lubią wodę - dla mnie to jest okej, poki te psy nie zaczną potrzebować tej wody. Mieszkam w poznaniu, i miejsc gdzie ten pies mógłby się zamoczyć, jest raczej niewiele. Czy jeśli pies nie będzie miał jakotakiego dostępu do wody, to dalej będzie się rozwijal normalnie ?

No to chyba tyle :)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jeśli od szczeniaka będzie stopniowo przyzwyczajany do samotności to zostawanie samemu w domu nie będzie dla niego problemem. Ważne, żeby zapewnić zwierzakowi odpowiednią ilość ruchu. Flat to aktywny pies i jak nie będzie miał jak rozładować energii na spacerach to może zacząć niszczyć coś w domu.

 

Tak samo podróże- jak przyzwyczaisz do nich psa to wszystko będzie ok.

 

Karma wysokoenergetyczna to karma dla psich sportowców, psów pracujących, np biegających w zaprzęgach. Pies o normalnej aktywności powinien jeść karmę dla psów o umiarkowanej aktywności, bo nie ma takiego dużego zapotrzebowania na energię.

 

Flat jak każdy retriever lubi wodę, ale to jest pies a nie ryba- nie musi codziennie pływać, żeby przeżyć :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...