Jump to content
Dogomania

Zjadanie na spacerach - kaganiec dla małego psa?


stormcloud

Recommended Posts

Przepraszam jeśli zły dział i jeśli taki temat już istnieje ale wyszukiwarka mi nie działa.

 

Moja mała sunia doigrała się... przedwczoraj zeżarła na spacerze jakieś zdechłe wyschnięte malutkie zwierzątko, nie jestem pewna czy to była mysz czy ptak/pisklę bo kiedy do niej dobiegłam to tylko 'futro' widziałam i jak zaczęłam manerwować żeby zabrać ona już przełknęła. Byłam z nią u weta, dostała profilaktycznie zastrzyk no i jak narazie jest dobrze. Wczoraj tylko zwymiotowała a tak to zachowuje się normalnie.

Kiedy jest na normalnej smyczy to mam kontrolę, poszukiwania zaczynają się kiedy jest na lince 10m i wtedy właśnie dopadła to coś. Nie ma miejsca żeby czegoś nie znalazła. Chyba będę musiała kupić małej kaganiec tylko że ja nie widzę takiego małego pyszczka w kagańcu... nie wiem nawet jaki :/ Sunia jest mała (obecnie 6 mscy, ok. 4,5 kg). W naszym zoologiku mają materiałowe S, jest ciut za duży tzn. wystaje na końcu pyszczka z 1 cm tylko czy taki się nadaje żeby nie zjadała?  Jaki najlepszy kaganiec dla tak małego spacerowego pożeracza?

 

Martwi mnie też to jej ciągłe rozglądanie się za czymś do zjedzenia na spacerze, nawet świetną zabawę potrafi przerwać żeby tylko pobiec tam gdzie coś wyczuła, zachowuje się jakby w domu była głodzona. (karmię ją Brit Premium Junior a w weekendy dostaje gotowane jedzonko). Dostaje też żwacze wołowe, czasem płuca i inne takie i  jest lepiej a  jednak szuka. Najgorzej kiedy dostanie głupawki, łapie wtedy wszystko co złapać można - papierki, ptasie pióra, pety.... Mówię "fe" i "nie rusz", działa kiedy jest spokojna ale jak się rozbryka to tylko na ręce i do domu. Oczywiście nie odpuszczam ale czy jest wogóle szansa że z tego wyrośnie?

Link to comment
Share on other sites

dla psa który w naturze jadłby takze padlinę to naturalne.materiałowym kagańcem nic nie wskórasz -cały pysk musi byc w kagańcu.sa małe kagańce typu "kosz"musisz tylko przejśc z psem do zoologika aby przymierzyc albo widzac psa sprzedawca doradzi-musi byc na tyle duży aby pies mógł otworzyc pysk(pies chłodzi się przez zianie-nie poci się)

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem. Tak myślałam że materiałowy się nie nadaje, porozglądam się za "koszem" choć naprawdę nie widzę jej w takim tej małej łagodnej mordki,  jednak zdrowie ważniejsze niż wygląd. Dzisiaj dorwała jakieś kawałki patyka ale zabrałam bo nigdy z takim nie wiadomo. Naprawdę chciałabym pozwolić jej być psem -węszyć, szperać, rozrabiać, nie chcę być tą nadopiekuńczą ale kurcze ona wiecznie z ryjkiem przy ziemii i wszystko co ciekawsze  to połyka, czasem nawet nie gryzie aby tylko zdążyć zanim pańca  zabierze :/ Na linkę muszę chyba poszukać innego miejsca choćnie wiem bo z mała nigdy nie wiadomo. Mam nadzieję że zmądrzeje :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

1.czy na spacerze bawisz się z psem? np. w szarpanie zabawki, w aportowanie piłki? albo cwiczycie na spacerze komendy 'siad', 'lezec' i pies dostaje za ich wykonanie smakolyki?
czy tylko pies sobie chodzi i węszy i robi co chce?
2.przeczytaj to: http://www.szkola-doberman.pl/szkolenie-psow/pies-zjada-smieci-spacerze-robic-oduczyc/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...