Jump to content
Dogomania

Szczeniak - pirania co robic?


Mopsinka

Recommended Posts

Witam, mamy 4.5 mies szczeniaka mopsa, ktory chyba mysli ze jest pirania. Pies spedza dziennie ok 2 - 3 godz na spacerach, bawie sie z nim kilka razy dziennie, do gryzienia ma mnostwo zabawek i gryzakow - kosci. Najgorzej jest po poludniu bo dostaje napadu biega tam i z powrotem po domu i wszystko chwyta i gryzie, gdy pracuje na komputerze gryzie mnie po stopach, mowie NIE i daje mu gryzak w zamian, ale po kilku min lub sekundach wraca, czasem ma takie napady ze zamykamy go na 3 min w przedpokoj. Niektore meble sa juz dosc poobgryzane...JAKIES RADY ? moze cos robimy zle i tego nie widzimy? ;)

Link to comment
Share on other sites

Cierpliwości, kiedyś zadziała :D

W tamtym wątku ktoś pisał, że do siódmego miesiąca się męczyli z gryzieniem.

Przecież ręce i stopy to najlepsza zabawka, cały czas w ruchu :)

Spróbuj jak najczęściej dawać psu wylizywać ręce posmarowane np. pasztetem.

Moja bestia też bardzo kąsa i jak gryzie mnie w rękę to delikatnie wkładam mu palca trochę głębiej do pyska, powoli pomaga. Poza tym jak zaczyna gryźć to koniec zabawy i czekam, aż trochę wyluzuje z tym ludojadztwem.

Link to comment
Share on other sites

u mnie tez koniec zabawy ale on sam podbiega i zaczyna gryzc stopy! wtedy musze go na chwile zamykac i wraca spokojniejszy ale po kilku min znow sie zaczyna, najgorzej jest na spacerze wszytscy sie patrza a ja nie moge kroku postawic bo maly rzuca ie na stopy i ciagnie za nogawki a slowo NIE i odciaganie tylko go bardziej nakreca, odwracanie uwagi nie dziala no chyba ze jakas kupa mu sie trafi co by mozna bylo zjesc albo pies z ktorym mozna sie pobawic

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

musialbym zobaczyć co i jak robisz z tym psem na filmie, bo metody masz podane dobre, a skoro nie działają to gdzieś musi być błąd w realizacji ;)
czy przypakiem pies nie wymusza na Tobie zainteresowania i zabawy tym swoim podszczypywaniem? najpierw Cie ugryzie, a ty wtedy wstaniesz i dasz mu zabawkę i sie z nim pobawisz?

Link to comment
Share on other sites

U mnie występuje podobny problem w momencie, gdy pies zaczyna się nudzić na spacerze, albo gdy kończę trening, a ona chce jeszcze. Wtedy ma karniaka i jest przyczepiana smyczą do drzewa i czekam stojąc tyłem, aż się uspokoi (żeby uciąć różne dyskusje - metoda polecona przez naszego szkoleniowca). Żadnego nagradzania smaczkami w momencie, jak pies przestanie skakać, bo wtedy zacznie wymuszać takim zachowaniem więcej jedzenia.

Link to comment
Share on other sites

No tak, jakis czas dzialalo a teraz potrafi non stop przyssac sie do butow czy spodni i koniec, nic nie dziala a jak odejdzie na chwile to zbiera smieci z chodnika...czasem nie wytrzymam biore boba na rece i idziemy do domu, moze sprobuje tej metody z drzewem, bo stare to juz 6 mies a dalej nie rozumie...jak pisalas pewnie sie nudzi albo zaczepia bo mysli ze podniose glos i bede sie z nim szarpac (co wczesniej go niezwykle nakrecalo)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...