Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Dobry wieczór :)

Mój brat ma 8-letnią sukę rasy Labrador, która ma sporą nadwagę. Wraz ze swoją narzeczona karmią ją najtańszą karmą z biedronki- Puffi. Wiem, że karma ta ma bardzo zły skład i pies nie powinien jej jeść. Sama karmię psy karmami typu Orijen lub TOTW. Niestety, są to dla niego karmy zbyt drogie. Chciałabym mu polecić jakieś niezbyt drogie, ale w miarę dobre karmy, które mógłby dawać swojej Lunie. Zastanawiałam się nad BRIT premium- może nie ma świetnego składu, ale jednak o wiele lepszy w porównaniu do Puffi i jednocześnie nei jest o wiele droższa. Sama nie wiem, czy to dobry wybór. Może są jakieś lepsze karmy w podobnej cenie lub niewiele droższe, które byłyby odpowiednie dla takiego psa?

Link to comment
Share on other sites

Ja bym proponowała (w kolejności alfabetycznej): Arion, Brit (Premium lub ciut droższy Care), Joserę lub Planet Pet Society. Pod uwagę można by wziąć jeszcze ewentualnie Fitmin. Pamiętaj, że "tanie karmy" z reguły nie są tanie! Żeby zapchać psa zbożami, musisz mu takiej słabej karmy dawać znacznie więcej, co powoduje, że karmienie Chappi czy Pedigree może być droższe w dziennym rozrachunku od karmienia Britem! Nie wspominam już nawet o tym, że psy tyją nie od białka czy tłuszczu, a od węglowodanów. 

 

Gdyby Twój brat miał jeszcze wątpliwości, pokaż mu ten link: http://bialyjack.pl/o-karmach-i-cenach

Odnosi się do małego psa - przy labradorze różnice będą o wiele większe. 

Link to comment
Share on other sites

Ech, dziś Łukasz rozmawiał ze swoją narzeczoną i stwierdziła, że ona "nie będzie wywalać tyle pieniędzy na psa". Wr.. jak mnie irytuje takie podejście :( Łukasz zrozumiał bez problemu, że karmi psa badziewiem, a ona tak jak się domyślałam będzie mieć to gdzies. No cóż, będę próbować dalej.

Link to comment
Share on other sites

Dobry wieczór :)

Mój brat ma 8-letnią sukę rasy Labrador, która ma sporą nadwagę. Wraz ze swoją narzeczona karmią ją najtańszą karmą z biedronki- Puffi. Wiem, że karma ta ma bardzo zły skład i pies nie powinien jej jeść. Sama karmię psy karmami typu Orijen lub TOTW. Niestety, są to dla niego karmy zbyt drogie. Chciałabym mu polecić jakieś niezbyt drogie, ale w miarę dobre karmy, które mógłby dawać swojej Lunie. Zastanawiałam się nad BRIT premium- może nie ma świetnego składu, ale jednak o wiele lepszy w porównaniu do Puffi i jednocześnie nei jest o wiele droższa. Sama nie wiem, czy to dobry wybór. Może są jakieś lepsze karmy w podobnej cenie lub niewiele droższe, które byłyby odpowiednie dla takiego psa?

arion premium light

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

przychodzi mi do głowy Bosch , nie mam osobistych doświadczeń ale słyszałam wiele dobrych opinii. Jedynie co mnie przeraża w tym wątku to to co się stanie z sunią jak zachoruje. Cena wizyty u weterynarza to pewnie równowartość kilku takich biedronkowych worków :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...