Jump to content
Dogomania

do oddania JRT


gojka

Recommended Posts

Ogłoszenie grzecznościowe:

do oddania są dwie suczki siedmiotygodniowe.Matką jest JRT,ojcem Parson Russel Terrier.

Pieski są zaszczepione i gotowe do opuszczenia domu w Zamościu.Dla odpowiedzialnych właścicieli.Muszą mieszkać w domu.

Proszę kontaktować się ze mną privie.

Link to comment
Share on other sites

No tak,jasne.Suczka była już umówiona na sterylkę,niestety właściciel nie dopilnował suczki w cieczce.Nikt celowo psów nie rozmnożył.A ponieważ znajoma ma powazne problemy z kręgosłupem zależy jej na możliwie szybkim oddaniu piesków.Dobre domy dostały już cztery pieski,tych dwóch suczek nikt nie zamierza oddać do schronu.

 

Ważne jest żeby pieski trafiły do domów mających pojęcie o terrierach bo domów chętnych po prostu na szczeniaczka jest całe mnóstwo gdy tylko koleżanka wychodzi z pieskami na dwór.

 

Nie zawsze jest tak jak Ci się wydaje.

Link to comment
Share on other sites

Istnieje jeszcze coś takiego jak sterylizacja aborcyjna. A szczeniaczków do schronu to na razie nie zamierza oddać opiekunka suni. Co zrobią ludzie, którzy wezmą uroczego szczeniaczka - nigdy nie można być pewnym :( Gdyby wszyscy brali psy w dobrej wierze, schrony byłyby puste.

Zazwyczaj nie zawsze jest tak, że nie ma wyjścia ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja o sterylce aborcyjnej wiem.Ja także powiedziałam właścicielce o tym, że może pojechać z suczką na zastrzyk wczesnoporonny.
Ale wyszło jak wyszło i nie ma sensu udzielać tu rad, które obecnie nic nie pomogą.
Nigdy nie można być pewnym co zrobią ludzie ze szczeniaczkiem kupionym w hodowli, z zaadoptowanym, z wziętym ze schroniska.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko się zgadza. Tylko nie warto liczyć, że akurat na tym portalu, gdzie ludzie z dużą determinacją i zaangażowaniem walczą o zmniejszenie bezdomności, m.in. poprzez zapobieganie bezsensownemu rozmnażaniu, znajdą się chętni na szczeniaki (którym oczywiście życzę dobrych, świadomych i odpowiedzialnych domów, bo nie one są winne ludzkiej skrajnej nieodpowiedzialności...).

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem jest większe prawdopodobieństwo,że ludzie stąd,biorący psa świadomie,świadomie go wychowujący,znający się nieco na psach,niejednokrotnie szukający psów w typie trafią na ogłoszenie o psiaku i okaże się,że takiego poszukują.

Oczywiście-to chyba jasne-że psa nie dostanie każdy kto zgłosi chęć.O tym na pewno bedzie decydować właścicielka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...