Jump to content
Dogomania

Jaki pies dla osoby mieszkającej we Włoszech :)


fredi123

Recommended Posts

Tyle ze 3/4 osob nie klopota sie ze znalezieniem nawet dobreo pseudo tylko poprostu tanszego psa, a to wlasnie napedza rynek pseudo. Pozatym caly czas w rozmowie przewija sie watek tego ze jak chcesz miac psa w typie to jest ich na peczki w schroniskach i w wiekszosci wlasnie pochodza one od pseuduchow, a wiec idz i wez, a nie dalej popierasz proceder. Ile psow z tatuazami i chipami ZK siedzi w schroniskach???? 1 na 1000?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, SZPiLKA23 napisał:

Tyle ze 3/4 osob nie klopota sie ze znalezieniem nawet dobreo pseudo tylko poprostu tanszego psa, a to wlasnie napedza rynek pseudo. Pozatym caly czas w rozmowie przewija sie watek tego ze jak chcesz miac psa w typie to jest ich na peczki w schroniskach i w wiekszosci wlasnie pochodza one od pseuduchow, a wiec idz i wez, a nie dalej popierasz proceder. Ile psow z tatuazami i chipami ZK siedzi w schroniskach???? 1 na 1000?

Nie każdy chce brać psa po przejściach. Są ludzie, którzy chcą mieć pieska od szczeniaka.

Jak myślisz jakie psy są zwykle używane do "produkowania" tych bez rodowodu ZK? Może naskocz od razu na hodowców FCI, że sprzedają szczenięta ludziom, którzy potem rozmnażają psy bez uzyskania uprawnień FCI.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, SZPiLKA23 napisał:

Tyle ze 3/4 osob nie klopota sie ze znalezieniem nawet dobreo pseudo tylko poprostu tanszego psa, a to wlasnie napedza rynek pseudo. Pozatym caly czas w rozmowie przewija sie watek tego ze jak chcesz miac psa w typie to jest ich na peczki w schroniskach i w wiekszosci wlasnie pochodza one od pseuduchow, a wiec idz i wez, a nie dalej popierasz proceder. Ile psow z tatuazami i chipami ZK siedzi w schroniskach???? 1 na 1000?

Moja kolezanka kupujac tego chorego ONka zaufala, ze skoro pies rodowodowy to z pewnoscia jest zdrowy i jak rodowodowy to i z hodowla wszystko okej. Poki ZKwP nie bedzie pilnowalo zeby rzeczywiscie tak bylo to na nic wszelkie akcje "kupuj z ZKwP".

i nie kazdy chce psa ze schroniska, nawet jesli to mialby byc super grzeczny zwierzak. W typie rasy? Jesli rodzice matki maja rodowody, ojciec szczeniat ma rodowod to jakie "w typie"? To tez jest blad, bo kazdy szczeniak po rodowodowych rodzicach powinien ten rodowod miec. W koncu to opis pochodzenia psa. A jak kupujacy bedzie chcial pieska po rodzicach z trzema wystawami i rzucaniem sie na sznurku przy plocie to sobie takiego wezmie i to tez powinno byc oddzielnie zapisane.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Beatrx napisał:

Moja kolezanka kupujac tego chorego ONka zaufala, ze skoro pies rodowodowy to z pewnoscia jest zdrowy i jak rodowodowy to i z hodowla wszystko okej. Poki ZKwP nie bedzie pilnowalo zeby rzeczywiscie tak bylo to na nic wszelkie akcje "kupuj z ZKwP".

i nie kazdy chce psa ze schroniska, nawet jesli to mialby byc super grzeczny zwierzak. W typie rasy? Jesli rodzice matki maja rodowody, ojciec szczeniat ma rodowod to jakie "w typie"? To tez jest blad, bo kazdy szczeniak po rodowodowych rodzicach powinien ten rodowod miec. W koncu to opis pochodzenia psa. A jak kupujacy bedzie chcial pieska po rodzicach z trzema wystawami i rzucaniem sie na sznurku przy plocie to sobie takiego wezmie i to tez powinno byc oddzielnie zapisane.

Sprawdzenie opini o hodowli jak juz wczesniej pisalam nie jest trudne w dobie internetu. No to jak matka ma rodowod i ojciec tez to jaki problem zrobic metryki szczenietom - przestaja byc w typie?

klaki91

Sa i szczenieta w typie rasy, i co to za roznica czy ktos Ci dostarczy wydartego ze stajni szczeniaka czy wezmiesz go ze schroniska?

 

Ja nie bronie samego ZK tylko staram sie uswidomic ze dodajac te 500 zł i szukajac, w koncu, wymarzonego psa mozna poswieci temu troche czasu zamiast zasilac pseudo. To chyba oczywiste ze jezeli hodowca z ZK bedzie omijany szerokim lukiem bo ma chore zwierzeta, trzymane w zlych warunkach to hodowla dochodowa nie bedzie i wreszcie padnie i o to samo chodzi w niekupowaniu z pseudo, ciezko to zrozumiec?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, SZPiLKA23 napisał:

To chyba oczywiste ze jezeli hodowca z ZK bedzie omijany szerokim lukiem bo ma chore zwierzeta, trzymane w zlych warunkach to hodowla dochodowa nie bedzie i wreszcie padnie

Co Ty gadasz, Szpilko Dwudziesta Trzecia? Hodowla dochodowa w ZK? Przecież w tych hodowlach pod egidą tego jedynie słusznego związku kynologicznego nie o zarobek chodzi, tylko o uszlachetnianie rasy. I na tym uszlachetnianiu to nie tylko że się nie zarabia, ale trzeba jeszcze dokładać do interesu. Ale czego się nie robi w zbożnym dziele, nie? Nie wierzysz? To popytaj pierwszego z brzegu związkowego uszlachetniacza.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, SZPiLKA23 napisał:

Sprawdzenie opini o hodowli jak juz wczesniej pisalam nie jest trudne w dobie internetu. No to jak matka ma rodowod i ojciec tez to jaki problem zrobic metryki szczenietom - przestaja byc w typie?

klaki91

Sa i szczenieta w typie rasy, i co to za roznica czy ktos Ci dostarczy wydartego ze stajni szczeniaka czy wezmiesz go ze schroniska?

 

Ja nie bronie samego ZK tylko staram sie uswidomic ze dodajac te 500 zł i szukajac, w koncu, wymarzonego psa mozna poswieci temu troche czasu zamiast zasilac pseudo. To chyba oczywiste ze jezeli hodowca z ZK bedzie omijany szerokim lukiem bo ma chore zwierzeta, trzymane w zlych warunkach to hodowla dochodowa nie bedzie i wreszcie padnie i o to samo chodzi w niekupowaniu z pseudo, ciezko to zrozumiec?

Sprawdzenie hodowli wbrew pozorom jest trudne dla kogoś, kto nie siedzi w temacie. Trzeba być niesamowicie naiwnym, żeby wierzyć we wszystko to, co wypisują ludzie w internecie. 

 

Wiem, że ciężko ci w to uwierzyć, ale są hodowle uznawane przez ciebie za pseudo (bo nie z ZK), które nie trzymają szczeniąt w szopie, nie rozmnażają suki co cieczkę i które dbają o szczenięta i ich mamę. Większość z moich zapsionych znajomych ma zwierzaki "rasowe bez rodowodu (z "rodowodem" jakiegoś stowarzyszenia) i tylko 2-3 kupiło szczeniaki właśnie w typowych rozmnażalniach (z głupoty kierowali się głosem serca, gdy zobaczyli warunki, w których dorastają szczenięta). Reszta bez problemu mogła obejrzeć mamę, jej potomstwo, warunki w których się wychowują itd. Ze swoimi psami wcale nie mają wiekszych problemów od tych ludzi, którzy dorzucili tysiąc zl więcej żeby mieć psa z rodowodem ZK. 

 

Nawiasem mówiąc jak ktoś mnie prosi o pomoc w wyborze rasy i hodowli to zawsze odsyłam do ZK ;) nie wmawiam jednak ludziom, że jak wydadzą mniej to na pewno potem zapłacą 3x więcej za weterynarza, szkoleniowca, behawiorystę, czy inne takie.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, SZPiLKA23 napisał:

Sprawdzenie opini o hodowli jak juz wczesniej pisalam nie jest trudne w dobie internetu. No to jak matka ma rodowod i ojciec tez to jaki problem zrobic metryki szczenietom - przestaja byc w typie?

klaki91

Sa i szczenieta w typie rasy, i co to za roznica czy ktos Ci dostarczy wydartego ze stajni szczeniaka czy wezmiesz go ze schroniska?

 

Ja nie bronie samego ZK tylko staram sie uswidomic ze dodajac te 500 zł i szukajac, w koncu, wymarzonego psa mozna poswieci temu troche czasu zamiast zasilac pseudo. To chyba oczywiste ze jezeli hodowca z ZK bedzie omijany szerokim lukiem bo ma chore zwierzeta, trzymane w zlych warunkach to hodowla dochodowa nie bedzie i wreszcie padnie i o to samo chodzi w niekupowaniu z pseudo, ciezko to zrozumiec?

Matka nie ma rodowodu, jest po rodowodowych rodzicach. Ich dzieci dostaja rodowody, zgodnie z prawem, ale nie sa to rodowody FCI tylko z jakiegos stowarzyszenia. Tylko prawnie to sa tak samo rasowe psy jak i te z ZKwP, niezaleznie czy Ci sie to podoba czy nie.

500zl? Szczyle w tych trzech hodowlach FCI kosztuja po 2,5tys.  "Od pana zenka" kosztuja 800-1000. No to 1500zl roznicy. I serio wiekszosc ludzi nie bedzie jezdzilo po Polsce szukajac psa. Po prostu chca szczeniaka okreslonej rasy i tyle, nie marzy im sie pies po konkretnych rodzicach czy do konkretnych celow, chca jedynie przyjaciela. I jak zobacza, ze w jednym miejscu suka siedzi zamknieta ze szczylami w klatce, a w drugim jest normalnie w domu to wezma szczyla z domowej hodowli, nie patrzac na rodowod. 

Ja chce konkretnego psa i sobie po niego pojade gdzie trzeba. Ale ludzie wcale nie chca po psy jezdzic. I jak pytaja sie mnie skad mam mojego, bo tez chca ONka to machaja reka jak tylko uslysza, ze pojechalismy po niego zawrotne 50km...

ZKwP moze jedynie dbac o jakosc swoich hodowli i doprowadzic do stanu, gdzie kupujacy moze jechac do hodowli w ciemno i nie zastanawiac sie, czy psy maja odpowiednie warunki, a szczenieta sa zdrowe. Bez szukania, sprawdzania, podchodow... Inaczej oburzenie "bo jak mozna kupic w pseudo" jest smieszne. Bo mozna, jak ma sie taki wybor jak tutaj caly czas opisuje.

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, Beatrx napisał:

500zl? Szczyle w tych trzech hodowlach FCI kosztuja po 2,5tys.  "Od pana zenka" kosztuja 800-1000. No to 1500zl roznicy. I serio wiekszosc ludzi nie bedzie jezdzilo po Polsce szukajac psa. Po prostu chca szczeniaka okreslonej rasy i tyle, nie marzy im sie pies po konkretnych rodzicach czy do konkretnych celow, chca jedynie przyjaciela. I jak zobacza, ze w jednym miejscu suka siedzi zamknieta ze szczylami w klatce, a w drugim jest normalnie w domu to wezma szczyla z domowej hodowli, nie patrzac na rodowod.

 

Jeśli ktoś może wydać na psa te 800-1000zł, to wcale nie musi kupować u "pana Zenka". Również hodowle z ZK mają psy w takich cenach. I wcale nie trzeba daleko jeździć, żeby taką hodowlę znaleźć. Sama mam takiego psa, kupionego 6 lat temu i nie zrobiłam nawet 50km w obie strony po niego. Nie chciałam psa wystawowego, ale chciałam, żeby był w 100% ONkiem, a nie tylko go łudząco przypominał.

Jak komuś zależy na konkretnej rasie, to wybierze właśnie hodowlę z ZK, a nie jakiś twór po 2012 roku. I będzie miał szczeniak po rodzicach, które zazwyczaj mają tylko wyrobione hodowlanki. Ale chociaż będzie miał pewność, że te psy (przede wszystkim) psychicznie i fizycznie mogą być rozmnażane.

Link to comment
Share on other sites

33 minut temu, magdabroy napisał:

 

 I będzie miał szczeniak po rodzicach, które zazwyczaj mają tylko wyrobione hodowlanki. Ale chociaż będzie miał pewność, że te psy (przede wszystkim) psychicznie i fizycznie mogą być rozmnażane.

to chyba jakiś żart?

Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, klaki91 napisał:

to chyba jakiś żart?

A jaki ma być w tym żart?

Jak ludzie chcą konkretną rasę psa, a nie chcą płacić dużo, to biorą psa po rodzicach, którzy mają wyrobioną hodowlankę i tyle. I po takich rodzicach będą mieć "taniego" psa, skoro gdzie indziej im za drogo.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, klaki91 napisał:

Dokładnie to zdanie to dla mnie jakiś żart.

Nie wiem co tu dla Ciebie jest żartem, więc napiszę Ci bardziej "po ludzku"

W ZK psy/suki (ON) zanim będą dopuszczone do hodowli, muszę być wystawiane i otrzymać konkretne oceny, mieć odpowiedni wiek, do tego przejść próby pracy, mieć badanie na dysplazję...

Na tej podstawie zostają lub nie zostają dopuszczone do hodowli. Żeby przyszły nabywca wiedział, że kupuje psa o konkretnym charakterze, konkretnych predyspozycjach itp.

A co dają te wszystkie związki po 2012 roku? Rodowody wystawiane na podstawie wysłanych zdjęć rodziców przez neta? Gdzie te "Związki" mają wystawy? Kto te psy ocenia? Sąsiad, na podstawie wyglądu zewnętrznego? A gdzie podstawowe badania na choroby, które dotykają konkretną rasę?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, magdabroy napisał:

Nie wiem co tu dla Ciebie jest żartem, więc napiszę Ci bardziej "po ludzku"

W ZK psy/suki (ON) zanim będą dopuszczone do hodowli, muszę być wystawiane i otrzymać konkretne oceny, mieć odpowiedni wiek, do tego przejść próby pracy, mieć badanie na dysplazję...

Na tej podstawie zostają lub nie zostają dopuszczone do hodowli. Żeby przyszły nabywca wiedział, że kupuje psa o konkretnym charakterze, konkretnych predyspozycjach itp.

A co dają te wszystkie związki po 2012 roku? Rodowody wystawiane na podstawie wysłanych zdjęć rodziców przez neta? Gdzie te "Związki" mają wystawy? Kto te psy ocenia? Sąsiad, na podstawie wyglądu zewnętrznego? A gdzie podstawowe badania na choroby, które dotykają konkretną rasę?

a jakie to predyspozycje ONów są sprawdzane na wystawach? od kiedy to badania na dysplazję dają gwarancję zdrowego psa? od kiedy to rodowód jest gwarancją charakteru, czy zdrowia?

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, klaki91 napisał:

a jakie to predyspozycje ONów są sprawdzane na wystawach? od kiedy to badania na dysplazję dają gwarancję zdrowego psa? od kiedy to rodowód jest gwarancją charakteru, czy zdrowia?

Wskaż gdzie napisałam ja (albo ktoś inny), że badania na dysplazję i rodowód, dają gwarancję zdrowia?

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, magdabroy napisał:

Wskaż gdzie napisałam ja (albo ktoś inny), że badania na dysplazję i rodowód, dają gwarancję zdrowia?

Nie rżnij głupa, bo Klaki91 nawet Ci pogrubił/a w cytacie tę głupotę, którą napisałaś:

"Na tej podstawie zostają lub nie zostają dopuszczone do hodowli. Żeby przyszły nabywca wiedział, że kupuje psa o konkretnym charakterze, konkretnych predyspozycjach itp."

A więc, Magdabroy - Hic Rhodus, hic salta!

Link to comment
Share on other sites

22 godzin temu, magdabroy napisał:

 

Jeśli ktoś może wydać na psa te 800-1000zł, to wcale nie musi kupować u "pana Zenka". Również hodowle z ZK mają psy w takich cenach. I wcale nie trzeba daleko jeździć, żeby taką hodowlę znaleźć. Sama mam takiego psa, kupionego 6 lat temu i nie zrobiłam nawet 50km w obie strony po niego. Nie chciałam psa wystawowego, ale chciałam, żeby był w 100% ONkiem, a nie tylko go łudząco przypominał.

Jak komuś zależy na konkretnej rasie, to wybierze właśnie hodowlę z ZK, a nie jakiś twór po 2012 roku. I będzie miał szczeniak po rodzicach, które zazwyczaj mają tylko wyrobione hodowlanki. Ale chociaż będzie miał pewność, że te psy (przede wszystkim) psychicznie i fizycznie mogą być rozmnażane.

No to jeszcze raz: mowie o czterech konkretnych hodowlach u mnie w miescie. I i takich wlasnie roznicach w cenach szczeniakow. 

A z ta pewnoscia to sobie zartow nie rob... Przeciez wiesz, jak wyglada zrobienie hodowlanki u ONkow. I serio uwazasz, ze takie cos daje jakakolwiek gwarancje, ze rozmnazane psy maja prawidlowa psychike, o wygladzie nie wspomne?o.O

 

a juz kwestie podstawiania szczeniat czy brania innego psa za ojca niz ten w rodowodzie szczeniat nie wspomne. A to tez kwiatki z mojego podworka. Wiec na co gwarancja jest rodowod ZKwP? To juz PKPR z badaniami DNA jest lepszy.

Link to comment
Share on other sites

Moja znajoma jakiś czas temu się mnie zapytała jaką ma właściwie gwarancję, że psy wpisane w rodowodzie ZK to rzeczywiście ojciec i matka szczeniąt. I co ja jej miałam na to odpowiedzieć? Przecież to wszystko jest tak naprawdę kwestią zaufania do hodowcy i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, klaki91 napisał:

Moja znajoma jakiś czas temu się mnie zapytała jaką ma właściwie gwarancję, że psy wpisane w rodowodzie ZK to rzeczywiście ojciec i matka szczeniąt. I co ja jej miałam na to odpowiedzieć? Przecież to wszystko jest tak naprawdę kwestią zaufania do hodowcy i tyle.

Może zrobić badania i będzie wiedziała czy hodowca jej nie oszukał, proste.

8 minut temu, Beatrx napisał:

Tak samo jak i w pseudo... To juz nastepna rzecz, ktora ZKwP powinno zmienic.

ZK już to wprowadziło :P

http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/zalacznik_14_-_badania_DNA.pdf

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, magdabroy napisał:

Może zrobić badania i będzie wiedziała czy hodowca jej nie oszukał, proste.

ZK już to wprowadziło :P

http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/zalacznik_14_-_badania_DNA.pdf

No to jeszcze pare lat jak juz te z wyrobionymi wczesniej uprawnieniami umra i pozostana same przebadane. Przynajmniej za jakis czas bedzie mozna miec pewnosc pochodzenia szczeniaka. Swoja droga ciekawa jestem ilu hodowcow w ciagu ostatniego roku porobilo swoim psom (ktore hodowlanke uzyskalo juz wczesniej) badania? Dobry krok naprzod, ale jeszcze cala przepasc zapewnienia psom hodowlanym odpowiednich warunkow przed nimi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...