Jump to content
Dogomania

Jaki pies dla osoby mieszkającej we Włoszech :)


fredi123

Recommended Posts

Napisałam gdzieś, że amstaff jest psem stróżującym? .

Autor skłania się ku rasom stróżującym/obronnym/groźnie wyglądającym. Z tego co wyczytałam z postów autora, jednym z kryteriów wyboru rasy jest to, że ma właściciela obronić, dlatego był typowany CC. "A co do Cane corso to przeczytałem kilka artykułów i jeden dosyć konretny napisany przez właścicielkę hodowli tej rasy i Corso napewno jest milszy do innych zwierzaków niż Amstaff. Pies obronny przywiązujący się bardzo do rodziny o podobnym charakterze co sznaucer olbrzym"

"7. Mieszkam w okolicy gdzie potrzebuję psa obronnego i zarazem kumpla. Mówiąc krótko jest tu dużo złodzieji i wyznawców Allaha, którzy nie sa mile nastawieni wobec innych nacjii."

Link to comment
Share on other sites

ASTy to w większości psy, które kochają ludzi. W końcu to rasa bojowa, a nie obronna :)

Doberman pewnie się nie spodoba "bo coś tam" :P I może lepiej jak tak zostanie :D

 

Tutaj mamy do czynienia z podciąganiem charakteru rasy do wymagań przyszłego właściciela, a to nie jest właściwa postawa. 

Link to comment
Share on other sites

Witam. Dla mojego 8 tygodniowego szczeniaka kupiłem tę karmę http://allegro.pl/eukanuba-puppy-junior-large-2x15kg-i5615178883.html

Co o niej myślicie, oprócz tego bd dostawał kurze łapki na dobre stawy, i 2 razy w tygodniu mielony filet z kurczka, gotowany z marchewką. Mam jeszcze zamiar zakupił Olej z Dzikiego łososia z alaski(tłuszcze Omega3). Co tym sądzicie??.

 

Ps. szczeniak jest narazie raz szczepiony i 2 razy odrobaczany, urodzony 16 lipca, kiedy kolejne szczepienie??

Ps2. Niedługo foty ;)

Link to comment
Share on other sites

Piesek jest niesamowity. W tydzień opanował komendy śiad, leżeć, Aport, podaj łapę. Niesamowicie mądry piesek :D jak bd miał aparat to dodam foty pozdro

No nie przesadzaj. W tym wieku zajmuje to parę chwil. Jakby moje psy potrzebowały na to tydzień, to bałabym się, ze są opóźnione w rozwoju.
Link to comment
Share on other sites

A czemu zaraz szpile? Ot, głos realistki (przychylam się z resztą). Ja osobiście lubię tego typu uwagi i biorę za dobrą monetę, bo motywują do dalszej, wytężonej pracy i uczą pokory. Co nie przekreśla prawa do cieszenia się z każdego, najmniejszego sukcesu.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A czemu zaraz szpile? Ot, głos realistki (przychylam się z resztą). Ja osobiście lubię tego typu uwagi i biorę za dobrą monetę, bo motywują do dalszej, wytężonej pracy i uczą pokory. Co nie przekreśla prawa do cieszenia się z każdego, najmniejszego sukcesu.


Furie czyli mniemam, ze rowniez jestes zdania, ze KAZDY wlasciciel powinien psa nauczyc podstawowych 'sztuczek' w ciagu jednego dnia, aby udowodnic na forum,ze ich pies jednak nie jest uposledzony???

Furie nie przyklaskuj prosze czemus takiemu bo akurat Twoje posty wnosza do tego forum cos wiecej niz brak szacunku dla pracy i radosci innych osob.
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Myślę, że można na to też spojrzeć z innej perspektywy. Nie chodzi o to żeby psa przycisnąć na sześć godzin i nauczyć podstaw w jeden dzień. Ale jeśli inne psy uczą się szybciej od naszego, a nasz pies nie jest psem problematycznym, z którym praca idzie wolniej, to może po prostu nasza metoda jest mniej zrozumiała dla psa i może warto poszukać innej, żeby psu było łatwiej?

Link to comment
Share on other sites

Moja wypowiedź miała raczej na celu sprowadzenie naszego kolegi na ziemię, ;)  który normalne zachowanie psa w pewnym wieku traktuje, tak jak niektóre mamusie zachowania ich pociech,uważając, że skoro jej Pawełek zawołał  na czas, ze chce iść na nocnik, to oznacza, że jest tak inteligentny, ze na pewno w przyszłosci dostanie nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny czy fizyki.  

Wszyscy wiemy, ze obojętnie czego nauczy się pies w tym wieku, to i tak w okresie dorastania zwanego "okresem buntu i uporu" da nam popalić (psy, które tego nie robią są w zdecydowanej mniejszości). A jesli komuś zabiera to aż tydzień, to powinien przemyśleć co robi źle, bo musi strasznie psiakowi w tej nauce przeszkadzać. Może to moja wina, że jestem zbyt ironiczna, a ironię trudniej wychwycic w słowie pisanym, niż w mowie. Zosia-Samosia, ja obracam się w takim środowisku, ze wszyscy wbijamy sobie szpile, a jednocześnie bardzo się lubimy (przynajmniej nie obgadujemy się za plecami, jak to często ma miejsce w naszym psim światku). Mam nadzieję, że szczeniaka nikt nie ciśnie, bo praca z takim maluchem polega jedynie na wspólnej zabawie i wychwytywaniu pewnych psich zachowań. Trudno także podane w poscie podstawowe komendy uznać za sztuczki, oprócz podania łapy, ale w tym wieku każdy szczeniak to robi,wykorzystując łapki do komunikacji nie tylko z ludźmi, ale i z innymi psami.

Link to comment
Share on other sites

Tez mieszkam w cieplym klimacie, nad Morzem Srodziemnym i mam whippeta, ktory calkiem niezle do tego klimatu pasuje. Co ci moge polecic: psia szkolka. Poszukaj u siebie w miescie klubu canin, ktory zajmuje sie prowadzeniem zajec dla psow. W moim klubie polroczna oplata to 100€ i moge brac udzial we wszystkich zajeciach w jakich mam ochote. Z tego co zauwazylam do szkolki przychodzi mnostwo amstaffow, sa one tutaj bardzo popularne. Niezle sobie radza, sa bardzo przyjazne i pracowite. Taka szkolka na dobre im wychodzi, bo ucza sie obeznania z innymi psami, posluszenstwa i socjalizacji. Bardzo ci polecam!! Moim zdaniem oplata jest niewielka w stosunku do oferty :) Ogromnym plusem jest to, ze oprocz szkolki masz jeszcze zajecia "odkrywajace potencjal" twojego psa, czyli mozesz sprawdzic czy nadaje sie do agility, flyball itd. jak podrosnie mozesz z nim chodzic na konkretne juz zajecia w ramach czlonkostwa w klubie :)

Link to comment
Share on other sites

Spoko dzięki za odpowiedzi. Co do karmy to następną jaką kupię bedzię karma firmy Brit, która ma 40% mięsa natomiast 50% droższa karma eukanuby posiada tylko 25% mięsa. Fotki postaram się jutro dodać.

Co sądzicie o karmach tego producenta?? Pozdrawiam

To nie tak, że liczy sie głównie % mięsa. Problem z Eukanubą dotyczy raczej niezbyt etycznego obchodzenia sie z psami, na których testuje sie produkty, niż rzeczywistej wartości paszy i używaniu komponentów pochodzących z Chin oraz kukurydzy z GMO, itp. Najlepsze karmy są z Kanady i Szwecji (najwyższe wymagania, kwestia przepisów danego kraju), w innych często żródłem białka są zwierzęta padłe i odpady przerabiane na mączkę, a później wykorzystywane w produkcji. Ogólnie, jesli karma jest za tania to jest podejrzane, bo przecież nikt nie będzie dokładał do produkcji. Z drugiej strony, nie zawsze karma droższa jest lepsza. Najbardziej liczy sie przyswajalność danej karmy przez psa: ładna sierść, spokojny, nie za szybki wzrost, brak gazów, kupy bez zbyt intensywnego zapachu i jak najmniejsze. Czym większa kupa, tym mniej składników pozostaje w psie, jest nieprzyswajalnych. Częste rozwolnienia też wskazują na potrzebę zmiany karmy. Na dogo jest cały dział poswięcony karmom i dyskusjom i radzę tam sie udać. Karm nie można często zmieniać, dopiero po minimum 2-3 miesiącach wiadomo, jak działa na danego psa. Przy szczeniaku, nie szalej, aż tak z % mięsa, większe wymagania mają szczeniaki ras olbrzymich, które szybko nabieraja wagi, ast do takich nie należy, zbyt szybki wzrost nie jest zalecany.

Link to comment
Share on other sites

Mam go 1,5 tygodnia i przytył (urósł) 2kg. Waży obecnie 7 kg mając 9,5 tygodnia :D

Dzieki kolego za wyczerpującą odpowiedz. W takim razie jakiej firmny karme polecasz? :D Nie może być mega DROGA. MAX 10ZŁ ZA KILO :D

 

Co do gazów do czasem jak puści tajniaka to aż mdli, ale kupy nie smierdzą i nie sa jakieś duże tak że myśl, że jest ok. Nigdy nie miał biegunki ani żadkiej kupy :D hehe

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam Was serdecznie. Jutro mój Ast bd miał 13 tygodni. Waży obecnie 10 kg i ma 30 cm w kłębie. Nie widać mu żeber, nie jest też grubą kluską. Dobrze zbite ciało. Chciałem zapytać czy w tym wieku waży tyle ile powinien czy jest za duży ?:D Dodam że rodzice byli dosyc mocnej budowy, ale nie wiem ile ważyli ;) Piesek jest bez rodowodu. Dodam później foto :D Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Zdjęcia robione 2 miesiące temu ;) pies miał wtedy 3 miesiące.

 

[URL=http://s1024.photobucket.com/user/jasiekptasiek/media/1444824719202_zps76hop3jy.jpg.html]1444824719202_zps76hop3jy.jpg[/URL]

[URL=http://s1024.photobucket.com/user/jasiekptasiek/media/IMG-20151015-WA0012%20mdash%20kopia_zps204rvvqa.jpg.html]IMG-20151015-WA0012%20mdash%20kopia_zps2[/URL]

[URL=http://s1024.photobucket.com/user/jasiekptasiek/media/1445081725139_zps1uvivjgn.jpg.html]1445081725139_zps1uvivjgn.jpg[/URL]

[URL=http://s1024.photobucket.com/user/jasiekptasiek/media/1445079851163_zpscutuumdb.jpg.html]1445079851163_zpscutuumdb.jpg[/URL]

 

Jak się Wam podoba? :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...