Jump to content
Dogomania

Nesia już w swoim domku :)


Mortes

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nesia miała dziś pobieraną krew na badania i po raz pierwszy odstawiła cyrk. Nawet wbiła mi zęby w rękę. Na szczęście niezbyt mocno j ale trudno mi było ją utrzymać. Na domiar złego jeszcze "nie chciała dać" tej krwi.  Pomogła dopiero grubsza igła. Dziś nawet nie chciała wyjść z domu, przez całą drogę trzęsła się jak galareta. Do poczekalni znów musiała wjechać na smyczy., Ale to już u niej norma.  

Link to comment
Share on other sites

No, i niestety, Nesia ma złe wyniki. Niedoczynność tarczycy to najmniejszy problem. Jest stan zapalny wątroby, do tego kiepsko z nerkami. Jutro jedziemy na płukanie nerek, we wtorek USG. Zobaczymy co dalej. A może są jakieś zioła wspomagające pracę wątroby? Teraz ma brać Hepatil.

Link to comment
Share on other sites

Mamy za sobą pierwsze płukanie. Następne jutro i w sobotę a w poniedziałek kolejne badanie. Na wszelki wypadek jesteśmy zapisani na wtorek na USG. Jeśli będzie poprawa to może nie będzie konieczne. Podejrzewam, że ona sama się załatwiła. To jest pies śmiecio(gówno)jad. Różne rzeczy wyciągałam jej z pyska, kiedyś nawet przyniosła w pysku świeże udo z kurczaka. A ile z tego zjadła czego nie widziałam? Dziś było spokojnie, choć dodatkowe zastrzyki też były. Na tarczycę mamy Forthyron 200 - 1 tabletka dziennie.Miejmy nadzieję, że powoli dziewczyna dojdzie do siebie. trzymajcie kciuki.

Link to comment
Share on other sites

U mojej suni na wątrobę stosowałam,z bardzo dobrym efektem,ludzki lek ziołowy LIVENORM. Livenorm to zawierający mieszaninę trzech wyciągów roślinnych: z ostropestu plamistego, mniszka lekarskiego, karczocha zwyczajnego.Koszt ok.30zł na miesiąc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, alma591 napisał:

U mojej suni na wątrobę stosowałam,z bardzo dobrym efektem,ludzki lek ziołowy LIVENORM. Livenorm to zawierający mieszaninę trzech wyciągów roślinnych: z ostropestu plamistego, mniszka lekarskiego, karczocha zwyczajnego.Koszt ok.30zł na miesiąc.

DZiękuję.

Link to comment
Share on other sites

12,5 x 10 = 125 mg . Czyli powinna dostać w x dziennie po 60 mg.  Dolar ważył ok. 14 i dostawał d x dziennie po 75 mg.

Metabolizm u psów jest iny , niż u człowieka i dlatego podaje się  w dwóch dawkach i więcej w stosunku do człowieka.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Poker napisał:

12,5 x 10 = 125 mg . Czyli powinna dostać w x dziennie po 60 mg.  Dolar ważył ok. 14 i dostawał d x dziennie po 75 mg.

Metabolizm u psów jest iny , niż u człowieka i dlatego podaje się  w dwóch dawkach i więcej w stosunku do człowieka.

Zawsze mnie to dziwi, bo ja biorę 1 x 50 raz dziennie i nie ma żadnych problemów.

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, alma591 napisał:

U mojej suni na wątrobę stosowałam,z bardzo dobrym efektem,ludzki lek ziołowy LIVENORM. Livenorm to zawierający mieszaninę trzech wyciągów roślinnych: z ostropestu plamistego, mniszka lekarskiego, karczocha zwyczajnego.Koszt ok.30zł na miesiąc.

Zaglądam do Nesi i "przy okazji" skorzystam z rady, mój Kajtuś też ma chora wątrobę i w dodatku źle reaguje na Hepati i Hepatiale ( biegunka:( ). Nesia młodziutka w porównaniu z Kajtusiem, więc jej problemy są pewnie "chwilowe" i miną po leczeniu ( oby!)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moja sunia też nie może brać żadnych leków zawierających olej sojowy/uczulenie/.Leczenie jest długotrwałe,ale po ok.5 miesiącach wyniki całkowicie wróciły do normy.Oczywiście przy równoczesnej diecie.Żadnych naleśników niestety:(

Link to comment
Share on other sites

Neska była dziś pochwalona przez wujka weta - podobno takich grzecznych pacjentów jest bardzo, bardzo mało. A przecież już "błysnęła" przy pobieraniu krwi (ciekawe, co znów będzie w poniedziałek). Ale kroplówki ją nie ruszają, leży sobie cielaczek i czeka aż skończą koło niej chodzić. Dużo sika, dużo pije i czuje się całkiem dobrze. Tylko ten upał wykańcza. Chyba nawet bardziej mnie niż psiaki. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...