Jump to content
Dogomania

Nesia już w swoim domku :)


Mortes

Recommended Posts

Ano tak, jutro sobota i Nesiula "idzie na swoje". Posag przygotowany (legowisko, kocyk, kołderka, ulubione piłeczki, gryzaki, przysmaki, sucha karma, obróżka feromonowa); dziś Nesia została zabezpieczona przeciw pchłom i kleszczom (Frontline Combo).

Ciocie, bardzo proszę, trzymajcie kciuki za Nesię, za Jej szybkie przystosowanie w domku stałym :)   

Link to comment
Share on other sites

I pojechała Nesia do swojego domku! Pani Danusia z bratem, Panem Grzegorzem, przyjechali po 10-tej, poszliśmy wspólnie na długi spacer, troszkę pobyliśmy na ławeczkach, odprowadziłam Państwa do samochodu i przekazałam Nesię w objęcia Pana Grzegorza (jako że Pani Danusia prowadziła auto).

Nesiula była lekko zestresowana tym moim "porzuceniem" Jej i troszkę drżała, ale po 5 min. jazdy  na kolanach Pana Grzegorza, odpręzyła się i już spokojnie leżała. W domku była na pierwszym spacerze, zrobiła siusiu jak trzeba. Z Miśkiem na razie się obserwują, piesek na początku Nesię obszczekał, ale gdy Nesia pokazała Mu piękne ząbki to od razu się uspokoił. Najgorsze już za nami :) Nesia w domku już podeszła do Pani Danusi po głaski więc będzie juz tylko lepiej happy.gif

 

2s97mhj.jpg

 

przełamywanie lodów z Panem Grzegorzem

 

34io39e.jpg

 

27y1pol.jpg

 

Nesia wędruje do Pani Danusi

 

Państwo nie zapomnieli także o Białogonkach, przywieźli ze soba dwa worki pościeli, ręczników, chyba jakieś garnki i worek suchej karmy. Serdecznie dziękujemy Pani Danusiu  kwiatkinh9.gif kwiatkinh9.gif kwiatkinh9.gif

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się że już Nesia w swoim prawdziwym domku :) Ogromnie trzymam kciuki za szybkie przyzwyczajenie się suni do Pana Grzegorza i Pani Danusi ...no i do ich pieska :) A Tobie Usiatko współczuję bo wiem jak to jest jak sie człowiek przyzwyczai a potem trzeba oddać ... ale taka juz nasza rola ... Dziękuję Ci bardzo za to wszystko co dla Nesi zrobiłas :)

 

Wiem że bedziesz do Państwa dzwoniła nie raz ...podziękuj od nas  za dary dla Białogonków  :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nesia przesyła pozdrowienia z domku stałego dla Cioć trzymających za Nią kciuki:

 

ncywwj.jpg

 

10pvqkp.jpg

 

I kilka słów od Pani Danusi z godz. 16:59

 

Wzięłam Neskę na wersalkę do głaskania. Sama po chwili wyciągała łepek. Ale już doskonale wie, że wersalka jest wygodniejsza od podłogi. Wyszłam na chwilę, aby dać trochę jedzenia kurom – a kiedy wróciłam leżała tam rozciągnięta na całą długość. Misiek poszedł spać do pana. Ciekawa jestem jak zareaguje na ten widok. Ostatnio tylko on tam urzędował.  Psina zjadła rosołu z ryżem i marchewką (nie zdążyłam jeszcze obrać mięsa – będzie na kolację), miskę wylizała do czysta i z powrotem usadowiła się na wersalce.  

 

Pani Danusiu, serdecznie dziękuję za wieści i za zdjęcia; Nesiulko - oby tak dalej dziewczynko, trafiłaś do ludzi z sercem  na dłoni :) 

Link to comment
Share on other sites

Usiatko :) co za niespodzianka :) Już zdjęcia ! :) Cieszę się że Pani Danusia tak się stara zaprzyjażnić z Nesią :) Będzie jej bardzo dobrze w nowym domku ...czuję to w kościach ;) Oby tylko Misiek odbraził się na Nesię ...

 

To niewiarygodne jakie szczęście miała Nesia i jak wielu ludzi musiało stanąć na jej drodze żeby znalazła się u celu czyli u Pani Danusi ... najpierw moja sąsiadka która nie mogąc pomóc Nesi sama,  poprosiła mnie o pomoc , potem niezawodna Martynka która opiekowała się Nesią w tym trudnym dla niej czasie ( sterylizacja) , następnie Usiatka która wyjechała po Nesię do Radomia gdzie dotransportowała Nesię moja Siostra .Ciocia Olena i jej szczęśliwe ogłoszenia ... Sporo nas było w tym łańcuszku Nesiowego szczęścia ;)

 

ps. i choć słyszę coraz częściej że DOGO spada na przysłowiowe psy ...to jednak nadal uważam że DOGOMANIA czyni cuda .... No bo czy to nie jest cud ??? Gdyby nie my wszyscy to Nesia dziś jako bezimienna sunia błąkała by się po polach ... no bo swojego śmietnika już nie ma przecież .... No i pewnie już byłaby w ciąży ...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

I wieści z domku, z samego ranka  (Pani Danusiu, bardzo serdecznie za nie dziękuję bo spokojniej mi się żyje Bisous14.gif Bisous14.gif )

 

„Psinka wreszcie dziś się załatwiła (kupka). Zostawiłam ich samych na prawie godzinę, a kiedy wróciłam – byli cali i tylko obydwa ogony chodziły we wszystkie strony.

Noc była zupełnie spokojna. Misiek spał ze mną, a Neska na swoim posłaniu. Wieczorem było trochę problemów, bo Misiek obraził się kiedy zobaczył Neskę na wersalce i schował się pod stołem. Dość długo to trwało, a nic nie chciał wyjść. Ale kiedy ja się położyłam – od razu zameldował się na swoim miejscu. Neska faktycznie bardzo trzyma się moich nóg, chociaż zawsze musi sprawdzić co akurat Misiek obwąchuje. A w  ogóle na spacerze to ogon jest bardzo wysoko i chodzi w kółko. W domu chodzi za mną cały czas – przedtem robił to  Misiek.

Pozdrawiam"


 

Link to comment
Share on other sites

 

I wieści z domku, z samego ranka  (Pani Danusiu, bardzo serdecznie za nie dziękuję bo spokojniej mi się żyje Bisous14.gif Bisous14.gif )

 

„Psinka wreszcie dziś się załatwiła (kupka). Zostawiłam ich samych na prawie godzinę, a kiedy wróciłam – byli cali i tylko obydwa ogony chodziły we wszystkie strony.

Noc była zupełnie spokojna. Misiek spał ze mną, a Neska na swoim posłaniu. Wieczorem było trochę problemów, bo Misiek obraził się kiedy zobaczył Neskę na wersalce i schował się pod stołem. Dość długo to trwało, a nic nie chciał wyjść. Ale kiedy ja się położyłam – od razu zameldował się na swoim miejscu. Neska faktycznie bardzo trzyma się moich nóg, chociaż zawsze musi sprawdzić co akurat Misiek obwąchuje. A w  ogóle na spacerze to ogon jest bardzo wysoko i chodzi w kółko. W domu chodzi za mną cały czas – przedtem robił to  Misiek.

Pozdrawiam"


 

 

cudnie - dziękujemy za wieści :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nesia pozdrawia Ciocie z domku stałego - dzisiejsze info od Pani Danusi:

 
"Kolejna spokojna noc.  Na spacerze  nawet raczyła szczeknąć, bo Misiek za bardzo kręcił się w jej pobliżu. Chodzi bez szelek (na smyczy przypiętej do obroży)  i nie ma  żadnych problemów.
Pozdrowienia od małej." 
Link to comment
Share on other sites

Usiatko, przytulam, bo trochę Ci jednak hadko za Nesią ;)

 

Nesiu, teraz musisz się nauczyć żyć z "bratem" :)

 

Mattilu, "hadko" to mało powiedziane, bo Nesiula ma dar zdobywania serca, to taka wdzięczna proludzka, spokojna malizna, chodzi przy nodze, zagląda w oczy i prosi o głaski. Pani Danusia już o tym doskonale wie, i dlatego tak mnie wspiera wieściami o Nesi - dziękuję serdecznie  Bisous14.gif Bisous14.gif

Link to comment
Share on other sites

Pani Danusia codziennie, skutecznie, poprawia mi nastrój (to taka fajna, ciepła Kobieta buziak.png ) poranne wieści z domku o Nesiuli:

 

"Pierwsza cała noc małej na wersalce.  I to zupełnie spokojna. Misiek usadowił mi się na poduszkach nad głową, a Neska ułożyła w nogach. I spokój do rana.
I następny cwaniak. Kolejny pies odrzuca na bok koc i śpi na pościeli. Dziś zrobiła to pierwszy raz, ale wszystkie tak robią.
Ledwo rano się podniosłam a mała już tańczyła na dwóch łapkach – czekała na  spacer. Profilaktycznie raz szczeknęła (Misiek ujada dopóki nie znajdzie się na zewnątrz)."
Link to comment
Share on other sites

Heh, Nutusiu, dzięki takim relacjom żyję zdecydowanie spokojniej. I świeżutkie fotki Nesiuli (troszkę ucięte, ale zrobić zdjęcie szatanowi wcale nie jest łatwo, oj nie jest  :lol: - temat mejla - "Mały diabełek z dzisiejszego dnia")  Pani Danusiu, stokrotnie dziękuję za niespodziankę 1luvurw4.gif

 

10f3yp3.jpg

inhalacje trawowe 

30bmckk.jpg

w ferworze zabawy, a popatrzcie przy okazji jaką mam piękną sierść

34ox3t0.jpg

ukochane piłeczki i śliczne ząbeczki :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...